Jak zhubnout ve stehnech, aby nezvětšovala objem svalů

Nejste spokojeni se svojí postavou a toužíte po hubenějších stehnech? Někdo má vystouplé břicho, jiný široké boky nebo silná stehna, každý je prostě od přírody předurčen k tomu, že se mu tuk ukládá v určité části těla. Genetickou dispozici nijak nezměníte, ale zmenšit zásoby tuku v těle s trochou snahy a píle dokážete. Ovšem chce to zvolit správnou strategii! V opačném případě nebude vaše snaha dostatečně účinná a místo krásných štíhlých stehen si vybudujete mohutné svaly. Chcete-li tedy zhubnout stehna, nemůžete se zaměřit jen na tyto partie, ale k hubnutí musíte přistupovat jako ke komplexní záležitosti celého těla. Nejúčinnějším způsobem, jak zhubnout ve stehnech, je nejenom vhodně zvolená sportovní aktivita, ale zároveň i zdravý jídelníček.

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Chci zhubnout stehna

Jestliže vás trápí silná stehna a rozhodli jste se hubnout, pak se nemůžete zaměřit jen na tuto oblast těla. Takto hubnutí nefunguje. Abyste docílili spalování tuku v těle jako celku (tedy i na stehnech), je nutné zahájit redukční režim a změnit dosavadní životní styl. Uvědomte si, že tukové zásoby, jež máte uloženy právě ve stehnech, vám nevznikly ze dne na den, ale jsou projevem vašeho způsobu života, jaký jste vedli po dobu minimálně několika měsíců či let. Určitě vás potěší, že opravdu existuje velmi efektivní metoda, jak zhubnout ve stehnech, která vás k zeštíhlení stehen dovede za pár týdnů. K tomu budete potřebovat jen dostatek pevné vůle a disciplíny.

Nejprve upravte jídelníček

Samotné složení jídelníčku se na hubnutí podílí největší mírou, a tak vaše stravovací zvyklosti musí projít razantní proměnou. Vysokokalorickou stravu založenou na přemíře tuku a cukru je nutné nahradit jídlem s nižší kalorickou hodnotou, váš denní příjem a výdej musí být v naprosté rovnováze.

Velmi důležitá je pravidelnost v jídle, každé 2 – 3 hodiny je nutné tělu dodat nezbytné živiny. Pro hubnutí je velmi podstatný zvýšený příjem kvalitních bílkovin, které poskytují výživu svalům. Nezapomeňte, že množství svalové hmoty v těle ovlivňuje hodnotu bazálního metabolismu. Nezdravé tuky, sladkosti, bílé pečivo nahraďte potravinami s obsahem komplexních sacharidů a nezapomínejte na pitný režim.  

Abyste opravdu hubli, je důležité denně přijmout stanovené množství bílkovin (závisí na věku, váze, pohlaví, atd.), které se postarají o zachování svalové hmoty, sníží vaše chutě na sladké a nasytí vás na delší dobu. Postavit jídelníček na tomto principu není právě jednoduché, jelikož musíte neustále sledovat nutriční složení jednotlivých potravin. Chcete-li si hubnutí tedy výrazně usnadnit, je určitě dobré rovnou sáhnout rovnou po proteinové dietě KetoMix, která se o všechno postará za vás. Budete hubnout zdravě, rychle, efektivně a první výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Navíc, s KetoMixem hubnete i bez trápení v posilovně a jakéhokoli cvičení. Prostě jen sami od sebe, pouhou úpravou stravy.

TIP: Přečtěte si moji podrobnou recenzi proteinové diety Ketomix, která je také výživovými poradci hodnocena jako velmi efektivní metoda hubnutí.

Proteinová dieta KetoMix nejsou jen jídla s vyšším obsahem bílkovin a potřebnou dávkou dalších živin. Naopak, KetoMix se vás snaží naučit vybírat kvalitní výživově hodnotné potraviny a vhodně je zařazovat do jídelníčku. Proto také k jídlům KetoMix jíte i běžnou stravu.

A proč se hubne právě s KetoMixem? Je to jednoduché: jakmile zvýšíte podíl bílkovinné složky stravy a omezíte sacharidy, tělo začne prioritně čerpat energii z uložených zásob tuku, což se navenek projeví úbytkem tukové tkáně. Jíte 5x denně, nemáte hlad a hubnete. Není to paráda?

Jídelníček KetoMix zahrnuje kromě povolených druhů potravin (jejich seznam je součástí přiloženého manuálu) rozmanitá jídla v podobě teplých polévek, zeleninových omelet, pečiva, kaší, koktejlů, tyčinek na cesty, lahodné čokolády, dobrého vína a mnohé další. Každé jídlo připravíte do několika málo minut a máte jistotu, že vaše tělo nijak nestrádá, dostává všechny živiny, takže i vy jste neustále v dobré náladě, plní síly a energie.

Koupit jídla KetoMix >>

Detoxikujte tělo

Každé tělo se sice průběžně zbavuje nahromaděných škodlivých látek prostřednictvím vnitřních orgánů (játra, ledviny, plíce), ale jednou za čas je jistě dobré jeho snahu více podpořit. Vždyť očistné kůry znali naši předkové před mnoha a mnoha lety, kdy zejména s příchodem jara se snažili upevnit své zdraví a načerpat novou sílu. Detoxikace má svůj význam také při hubnutí. Někdy totiž může být škodlivinami zanesený organismus důvodem k tomu, proč se vás tuky drží jako klíště a nejdou dolů. V takovém těle potom všechny hubnoucí procesy neprobíhají tak, jak mají a vy se snažíte zbytečně. Proto je dobré na začátku redukčního režimu zbavit tělo všech toxinů. Trávicí systém si odpočine, nastartujete metabolismus a tukové buňky se snadněji odplaví z těla pryč.

Detoxikaci můžete pojmout jako krátkodobou dietu, kdy celkově odlehčíte jídelníček, budete pít ovocné a zeleninové šťávy, různé bylinné a zelené čaje, atd. Když do jídelníčku zařadíte také zelené superpotraviny, nastartujete hubnutí na plné obrátky. Nejenže jsou nadupané živinami, ale také pomáhají s detoxikací a rychlejší úpravou hmotnosti.

TIP: Přípravek Blendea SUPERGREENS (čtěte moji recenzi) je směs 4 zelených superpotravin (spirulina, chlorella, zelený ječmen, mladá pšenice) obohacená špetkou máty peprné pro lepší chuť. Jelikož každá z nich vyniká jedinečným obsahem výživných látek,  je dobré je mezi sebou navzájem kombinovat. Blahodárné účinky Blendey se projevují zejména při dlouhodobém užívání, pomáhá s hubnutím, nabíjí energií, zlepšuje trávení a posiluje imunitu.

Koupit v e-shopu >>

 

Vhodné cvičení zeštíhlí stehna

Abyste měli krásná štíhlá stehna, musíte sportovat a cvičit. Ovšem není cvičení jako cvičení. Pokud budete trávit hodiny v posilovně a pouze intenzivně trénovat, narostou vám svaly a stehna zmohutní mnohem víc. Na hubnutí stehen musíte jinak. Ideální je kondiční cvičení jako je rychlá chůze, pomalý běh nebo heathing, což je sport, při kterém cvičíte na strojích simulujících lidskou chůzi. Pokud se takovému cvičení věnujete minimálně po dobu 40 minut, začne organismus čerpat energii z uložených tukových zásob a vy budete hubnout, samozřejmě i na stehnech.

Jenom kondiční cvičení nebude na hubnutí stehen stačit, je třeba je také pěkně vytvarovat. K tomu slouží řada speciálních posilovacích cviků, které uvedou do činnosti svaly v oblasti stehen. Posilujte vždy s menší zátěží, avšak zvyšujte počet opakování. Se cvičením to ale nijak nepřehánějte a vždy cvičte jen do té míry, kolik zvládnete.

Při každém hubnutí musíte být trpěliví, to platí zejména pro hubnutí stehen. Připravte se na to, že docílit krásných štíhlých stehen je během na dlouhou trať, a tak rozhodně nic nevzdávejte hned po prvním týdnu.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a je mi 25 let. Jsem copywriterka a o zdravý životní styl se zajímám již několik let. Prostřednictvím blogových článků se snažím ostatní inspirovat k tomu, aby více pečovali o své zdraví a jedli kvalitní, vyvážená a především chutná jídla. S úsměvem na tváři experimentuju v kuchyni, nadšeně píšu a fotím. Miluju kvalitní kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jídelníček na hubnutí břicha pomůže odstranit zásoby tuku

Nejproblematičtější místo, které umí výborně odolávat snahám o úbytek tuku, je břicho. Je to bohužel …

Napsat komentář