Jak zhubnout nohy a zadek: Efektivní strategie

Nejste spokojeni sami se sebou? Trápí vás tlusté nohy a široký zadek? Tak zbytečně neotálejte a pusťte se do hubnutí. Uvidíte, že první výsledky na sebe nenechají dlouho čekat a vy získáte ještě větší motivaci k tomu, abyste zhubli. Ukládání tuku v těle je dáno genetickou dispozicí, každý má prostě jiný typ postavy, někdo je hruška a někdo jablko. Těžko říct, co je lepší a kdo je ve výhodě. S tučnou pneumatikou kolem pasu také není o co stát. Pokud se vám tedy tuk ukládá v dolní polovině těla, pak zvolte nejlepší způsob, jak zhubnout nohy a zadek, aby se vaše snaha nemíjela účinkem.  

Zdroj: photostock / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: photostock / FreeDigitalPhotos.net

Hubněte správně

Mnoho lidí se domnívá, že nohy a zadek zhubnou tím, že budou hodiny času trávit v posilovně a cvičit do úmoru. Často se pak diví, že z nich pot lije doslova proudem, ale očekávaný efekt nikde. Taková námaha je skutečně zbytečná. Abyste hubli, musíte odhalit jeho podstatu a zvolit správnou strategii. Chcete-li zhubnout nohy a stehna, nemůžete se zaměřit jen na tyto partie, ale hubnout celkově a nastartovat redukční režim celého těla. Při něm se organismus zbavuje tukových zásob, avšak rovnoměrně na celém povrchu (tedy i stehnech). Na základě velmi efektivní metody, si sestavte svoji vlastní strategii, jak zhubnout nohy a zadek. Každé hubnutí chce plán a tvrdou disciplínu, jenom tak dojdete až do konečného cíle.

Upravte stravu

Zhubnout nohy a zadek nelze jenom cvičením, také kvalitní jídelníček se dost výrazným způsobem podílí na tom, jak vypadáte. Proto svůj dosavadní způsob stravování musíte zásadně změnit. Chcete-li hubnout, je nutné, aby váš denní kalorický příjem a výdej byl v naprosté rovnováze. Ovšem není možné podvečer strávit ve fitku a po cestě domů se zastavit na malou svačinku ve fast foodu. Takto byste opravdu nezhubli.

Každé ráno začněte snídaní a poté každé 2 – 3 hodiny si dejte malou porci jídla. Tím, že vaše tělo bude mít neustálý dostatek živin, nebude mít nejmenší důvod vytvářet si tukové zásoby. Pro hubnutí je velmi důležitý zvýšený příjem bílkovin, jak rostlinných, tak živočišných. Nemůžete úplně vynechat ani sacharidy, ale zaměřte se zejména na sacharidy komplexní, které jsou důležitým zdrojem energie a výživou pro mozek. Organismus se neobejde ani bez zdravých tuků, a proto je konzumujte v přiměřeném množství. Dbejte na dostatek zeleniny, ovoce a dodržujte pitný režim, zejména při cvičení.

Cvičte s mírou

Pokud se bezhlavě vrhnete na cvičení v domnění, že čím víc se nadřete, tím víc zhubnete, pak děláte zásadní chybu. Ano, sportování je důležité, ale také je nutné zvolit vhodné cviky. Pro efektivní hubnutí musíte propojit aerobní cvičení s intenzivním silovým tréninkem.

Aerobní fyzická aktivita podporuje činnost celého kardiovaskulárního systému a tudíž při ní  dochází k odbourání tukových zásob. Jedná se o cvičení s nižší intenzitou a dlouhou dobou trvání, typickým příkladem je pomalý běh, rychlá chůze, jízda na kole, rotopedu. Tato forma pohybu je zcela ideální při hubnutí v dolní části těla.

Naopak anaerobní fyzická aktivita se projevuje intenzivní krátkodobou činností, která podporuje růst svalů a síly. Slouží ke zpevnění postavy, vytvarování svalů, a právě na nohy a zadek existuje spoustu speciálních cviků. Při silovém cvičení v posilovně byste měli cvičit s malou zátěží a zvýšit počet opakování.

Chcete-li opravdu zhubnout nohy a zadek, buďte trpěliví. Žádným zázrakem ze dne na den nezhubnete, ale s pevnou vůli dojdete až do cíle. Po pár týdnech zaznamenáte již první pozitivní změny.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář