Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jak zhubnout tuk na břiše: Efektivně a natrvalo

Jak zhubnout tuk na břiše: Efektivně a natrvalo

Břicho patří mezi nejvíce problematické partie lidského těla. Velmi snadno se na něm ukládá podkožní tuk a velmi těžko se v oblasti břicha hubne. Pro mnoho lidí je tak krásné ploché břicho nedostižným snem. S nehezkou tukovou pneumatikou kolem pasu bojuje drtivá většina mužů i žen. Zajímá vás tedy, jak zhubnout tuk na břiše? Je vůbec možné na břišní tukové zásoby nějak vyzrát? Jde to, za předpokladu, že dodržíte určité zásady, dokážete se velkého břicha zbavit natrvalo.

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Hubněte efektivně

Nejdříve si musíte uvědomit, že tukové polštářky jsou v problémových partiích (břicho, zadek, stehna) daleko více hustěji zastoupené než kdekoli jinde. Přestože se tuk spaluje rovnoměrně v celém těle, je právě zde rychlost hubnutí nejpomalejší. Dodnes vládne mezi lidmi mýtus, že se tuku na břiše zbaví pouze posilováním břišních svalů. Ovšem opak je pravdou. Musíte se zaměřit na komplexní hubnutí celého těla. Toho dosáhnete jedině správně zvolenou stravou a intenzivním cvičením. Pokud se snažíte zjistit, jak zhubnout 10 kilo a zároveň, jak zhubnout tuk na břiše, pak budete muset pozměnit celý svůj životní styl. Radikální proměna vašeho jídelníčku a zařazení vhodných fyzických aktivit vás dovede k vytouženému cíli.  

Zaměřte se na skladbu stravy

Velká nadváha se už na první pohled projevuje zejména v oblasti břicha, což je způsobeno hlavně špatnou stravou. Chcete-li docílit štíhlého břicha, musíte v prvé řadě vyřešit jídlo. Pokud přidáte i cvičení, půjde to mnohem rychleji. Chcete vědět, jak zhubnout tuk na břiše úpravou jídelníčku? Žádné rychlé diety ani půsty na plochá břicha rozhodně neplatí! Tady jen tvrdě narazíte. Díky nějaké ovocné, vodové, melounové, atd. dietě možná zmenšíte obvod pasu o několik centimetrů, ale v důsledku následného jo-jo efektu vám brzy zase zmizí. A výsledek? Nedopnete ani kalhoty a můžete si přivodit další problémy trávicího ústrojí jako je třeba nepříjemné nadýmání. Dlouhodobě účinná dieta prostě neexistuje.

Zdroj: nalinratphi / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nalinratphi / FreeDigitalPhotos.net

 

Největším nepřítelem štíhlého pasu je obyčejný hlad, jestliže začnete omezovat jídlo, nikdy nezhubnete, právě naopak, budete přibírat. Abyste hubli, musíte jíst, pravidelně, v malých dávkách po celý den. Přibližně každé tři hodiny dodejte tělu plnohodnotnou stravu, ze které dokáže načerpat energii. Nebude mít důvod ukládat si jakoukoli potravu do tukových zásob. 

Abyste zbytečně nemarnili čas a netrápili svoje tělo, obraťte se raději rovnou na výživovou poradnu NATURHOUSE, kde nejen odborně poradí, ale také vám na základě vašeho metabolického typu sestaví individuální jídelníček. Na každé konzultaci, která je zdarma, vám je k dispozici osobní nutriční poradce, s nímž proberete veškeré pokroky či případné neúspěchy. Chcete-li vědět, jak taková schůzka vypadá v praxi, podívejte se na recenzi výživové poradny NATURHOUSE.

Při hubnutí je důležité dbát na dostatečný přísun bílkovin, které se podílí na tvorbě svalové hmoty. Jelikož jsou svaly poměrně více energeticky náročné, spalují značné množství energie a zrychlují metabolismus (i v klidovém režimu). Hlídejte si poměr sacharidové složky ve stravě, ta je častou příčinou ukládání tuku právě na břiše. Zaměřte se na kvalitní přísun vlákniny, ovoce, zeleniny. Dodržujte pitný režim, jehož prostřednictvím se z těla odplaví škodlivé toxické látky. Velmi efektivní výsledky přináší ranní sklenice teplé vody s citronem, ta je na břicho poměrně hodně účinná. 

Na počátku redukčního režimu vám s dodržováním denního množství bílkovin může pomoci proteinová dieta KetoMIX. Neobsahuje totiž lepek, což je hlavní nepřítel tuku na břiše, takže za pár dnů můžete zpozorovat, jak vám břicho pěkně splasklo. KetoMIX vás postupně naučí, z jakých konkrétních potravin si máte poskládat jídelníček, co je pro vás vhodné a co ne. Naučíte se vybírat nutričně hodnotné suroviny a z nich připravovat chutná jídla, která dodají tělu všechny živiny, které potřebuje. Nebudete trpět pocitem hladu a zároveň donutíte tělo k tomu, aby spalovalo vlastní tukové zásoby.

TIP: V eshopu KetoMIX si můžete zakoupit rovnou celý redukční balíček sestavený pro konkrétní úbytek hmotnosti. Zároveň získáte možnost se nutričního poradce zdarma kdykoli na cokoli zeptat prostřednictvím online chatu nebo po telefonu.

Aerobní aktivita je základ pohybu

Nutričně vyvážený stravovací režim musíte podpořit rovněž přiměřenou fyzickou námahou. Posilování jen určitých partií těla je sice důležité, ale zásadní podíl na hubnutí má aerobní aktivita, která má příznivý vliv na redukci podkožního tuku celého těla, tedy i na břiše. Jedná se o ryze vytrvalostní činnosti jako je například rychlá chůze (nordic walking), jízda na kole či rotopedu, plavání, bruslení, indiánský běh, spinning a další. Dlouhodobý pohyb nízké intenzity stimuluje spalování tuků, což je přesně to, čeho potřebujete dosáhnout. Při příliš intenzivní námaze tělo spaluje jako rychlý zdroj energie cukry a tukové zásoby zůstávají netknuty, takže nedojde k očekávanému efektu. Aerobnímu cvičení je nutné se věnovat minimálně 3x týdně po dobu 30 minut.

Není možné zhubnout tuk na břiše, pokud se zaměříte jen na posilovací cviky v oblasti břicha.Tělo spaluje tuky rovnoměrně a podle genetických předpokladů. Máte-li tedy sklon k ukládání tuku právě na břiše, bude tuk na tomto místě ubývat nejpomaleji. Proto jsou cviky na břicho neúčinné. Posilováním břišních svalů pouze zpevníte a zvětšíte objem těchto svalů, avšak zůstanou ukryty pod vrstvou podkožního tuku. 

Dřepy, dřepy a zase dřepy

Ano dřepy, to je jednoduchý účinný způsob, jak zhubnout tuk na břiše. Sklapovačky do úmoru a další cviky na břišní svaly vás tuku na břiše nezbaví. Mnohonásobně efektivněji jej zlikvidujete za pomoci dřepů. Dřep zapojuje do činnosti drtivou většinu svalů, hlavně pak největší svalové partie  – hýždě a stehna. Proto dřepy je možné zařadit mezi nejúčinnější cviky na hubnutí.

Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

 

Jestliže chcete docílit spalování tuků, musí cvičení při nízké intenzitě trvat dostatečně dlouho, alespoň 1,5 hodiny. Teprve při dlouhodobé námaze, kdy není cvičení hodně intenzivní, začne tělo čerpat energii z uložených tukových zásob. V opačném případě využívá zásoby cukrů v těle. Zpravidla je nutné zvládnout 15 – 30 opakování v počtu dvou až tří sérií.

A co po tréninku

Po cvičení si musíte najít také dostatek času k odpočinku, abyste předešli celkové únavě organismu a zároveň zregenerovali svaly. Myslete na to, že svaly pracují i po tréninku a jejich množství se podílí na hodnotách bazálního metabolismu. Regeneraci svalů urychlíte nejen vhodnou stravou, ale také celkovou relaxací. Vzhledem k tomu, že základní stavební jednotkou svalů jsou bílkoviny, je nutné je po cvičení doplnit. Proteinový nápoj nebo tyčinka je přesně to pravé.

Koupit dietu ketoMIX

 

Ideálním prostředím pro cvičením unavené tělo je sauna. Právě proto je také často součástí mnoha sportovních areálů, takže nemusíte chodit nikam daleko. V sauně zrelaxujete celé tělo: namožené svaly se krásně uvolní, zregenerují a zároveň zapomenete na všechny starosti. Po saunování budete plni elánu a energie. V sauně se zapotíte natolik, že metabolismus se rozproudí na plné obrátky, což následně příznivě ovlivní další hubnutí. Velmi efektivních účinků lze dosáhnout zejména v tzv. infra sauně, kde pomocí speciálního infračerveného sauna obleku rovnoměrně prohřejete celé tělo. Dlouhé infračervené paprsky budou působit přímo na vaše břicho a tím pádem na tomto konkrétním místě dojde k rychlejšímu spalování tuků a vylučování toxických látek kůží z těla ven. Když si po večerním cvičení dopřejete půlhodinku v sauně, velmi brzy naměříte v pase o několik centimetrů méně.

Zdroj: marin / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: marin / FreeDigitalPhotos.net

Kavitační liposukce rychle odplaví tuk

Pokud vás trápí tuk na břiše natolik, že nemáte ani trochu trpělivosti k tomu, abyste počkali, až se hodiny strávené v posilovně a zdravá strava projeví na vašem na těle, můžete zvolit daleko rychlejší metodu tzv. kavitační liposukce. Ta dokáže z těla odplavit tuk během chvilky, proto je také doslova hitem mezi moderními metodami na hubnutí. Na kavitační liposukci se stačí objednat do kosmetického salonu, kde vám kosmetička bude asi 30 minut přejíždět ultrazvukem po břiše. Ihned po ošetření lze zpozorovat okamžitý úbytek tukové tkáně, který bude pokračovat ještě následující dva týdny. A to vše naprosto bezbolestně.

Vánoční balíček KetoMIXu: zvládnete to

Vím, blíží se kritické období roku. Vánoce plné jídla a lenošení. Myslím ale, že nikdy není pozdě začít se sebou něco dělat. Proto si říkám, proč ne teď? Užijte si letošní Vánoce a celý advent bez obav, že přiberete, naopak hubněte. KetoMIX na vás myslí i v tomto náročném období a přináší vám speciální VÁNOČNÍ BALÍČEK: chutné jídlo na 16 dnů (5 porcí denně) + čekanko-arašídový krém zdarma s cenou 42 kč za jídlo.

Vánoční balíček KetoMIX / foto: ketomix.cz

Proč dopřát tělu KetoMIX právě teď?

 • budete jíst a přitom hubnout (dokonce i bez pohybu)
 • zjistíte, že k životu nepotřebujete sladké limonády ani pečivo
 • naučíte se pravidelně jíst a pít, získáte zpět zasloužené sebevědomí
 • žádný strach ze svačin ani večeře
 • zdarma získáte manuál se všemi užitečnými informacemi (součást balíčku v objednávce)
 • budete v kontaktu s výživovou poradkyní (přes email, chat, telefon nebo na Facebooku)
 • s koncem roku bude ručička na váze klesat, šatník projde omlazením
 • užijete si zaslouženou vánoční pohodu bez hladovění a stresu

Co najdete ve vánočním balíčku KetoMIX?

 • 16 tyčinek a 15 porcí koktejlů (u tyčinek i koktejlů si můžete vybrat vlastní příchuť)
 • směs na přípravu vanilkového pudinku (10 porcí) a lahodných palačinek (10 porcí)
 • zeleninové polévky na zahřátí (10 porcí)
 • omelety s chutí zeleniny co na dlouho zasytí (10 porcí)
 • směs na přípravu vánočních perníčků (10 porcí, které stačí jen dozdobit)
 • zdarma čekanko-arašídový krém, praktický šejkr a plastovou odměrku

Vánoční balíček KetoMIX vám vytvoří jídelníček na 16 dní a zaplatíte za něj 3 449 Kč (tj. 210 Kč za jídlo na celý den). V lednu se už můžete chlubit a přijímat komplimenty 🙂

Koupit vánoční balíček KetoMIX

Snažíte se a přesto se hubnout nedaří?

Každý člověk je po genetické stránce jinak vybaven, a tak co funguje na jednoho, neplatí na druhého. Hubnutí záleží na mnoha faktorech, ovlivňuje jej pohlaví, věk, krevní skupina, typ postavy, zaměstnání,… Z tohoto hlediska se lidé liší podle tzv. metabolického typu. Třeba lidé s proteinovým typem metabolismu potřebují k hubnutí v oblasti břicha více bílkovin, naopak sacharidové typy by s tímto doporučením nijak neuspěli. Možná bude pro vás dobré zjistit, kam patříte právě vy.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Hubnutí s kmínem: Přírodní cesta k redukci váhy

Kmín – naprosto obyčejné koření, které najdete v každé české kuchyni. Ale pozor! Nezaměňujte klasický …

Napsat komentář