Lněný olej – recenze: Na co je dobrý a jak ho správně používat?


Určitě znáte malé modré kvítky lnu setého. Len jako užitková rostlina se v historii lidstva vyskytuje již po staletí a byl používán k předení a tkaní lněného vlákna. Avšak pozornosti předků neuniklo ani lněné semínko, které má spoustu pozitivních účinků na lidské zdraví. Dodává tělu nezbytné bílkoviny, vlákninu, snižuje chuť k jídlu a tím pádem pomáhá i při hubnutí. Z rozemletých a rozlisovaných lněných semínek se pak vyrábí lněný olej, který je velmi bohatý na zdraví prospěšné rostlinné tuky. Tyto tuky se řadí mezi esenciální mastné kyseliny a právě ty si neumí naše tělo vyrobit. Lněný olej blahodárně působí na zdraví srdce, přispívá ke správnému fungování trávicího traktu a zlepšuje stav pokožky. Lněný olej má univerzální použití, můžete jej nejen používat při přípravě pokrmů, ale rovnou nanášet i na kůži.

Zdroj: herbatica.cz
Zdroj: herbatica.cz

Lněný olej za studena lisovaný

Lněný olej lisovaný za studena díky svému jedinečnému složení a vysoké nutriční hodnotě podporuje normální hladinu cholesterolu v krvi. Je nejbohatším zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin a vitamínu F. Kromě toho obsahuje vysoký podíl vlákniny, která příznivě působí na trávení. Pouhá jedna polévková lžíce (15 ml) lněného oleje obsahuje až 7 196 mg omega-3 mastných kyselin. Přitom odborníci na výživu doporučují konzumovat každý den 1 600 mg omega-3 mastných kyselin. Pokud ji přidáte do jídla, zvýšíte jeho kalorickou jen o něco více než 100 kcal. Lněný olej má tedy ve zdravém jídelníčku svoji nezastupitelnou roli.

Lněný olej jako významný zdroj omega-3 mastných kyselin

Pro zdraví člověka a jeho celkovou kondici jsou omega-3 mastné kyseliny velmi důležité. Například se uplatňují v prevenci kardiovaskulárních chorob, chrání mozek před negativními účinky stárnutí a zmírňují zánět. V jídelníčku jsou zastoupeny v podobě ryb, případně rybího tuku. Jenomže lněný olej má oproti těmto zdrojům jeden bonus navíc. Obsahuje jednu esenciální mastnou kyselinu známou jako omega-3 mastná kyselina – kyselina alfa-linolenová, kterou byste v rybím tuku hledali marně. Kromě toho se ve lněném oleji nacházejí omega-6 mastné kyseliny, což jsou tytéž zdravé tuky jako v ostatních rostlinných olejích. Díky omega-3 mastným kyselinám má lněný olej protizánětlivé účinky.

TIP: V eshopu HERBATICA koupíte 100% za studena lisovaný olej ze lněných semen. Pokud nejíte ryby alespoň dvakrát týdně, pak může být lněný olej vhodným způsobem, jak si zajistit dostatečný přísun omega-3 mastných kyselin.

Proč zařadit lněný olej do jídelníčku?

Lněný olej je nejen významným zdrojem omega-3 mastných kyselin, ale má také řadu dalších blahodárných účinků na lidské zdraví. Vysoký obsah vlákniny velmi pozitivně ovlivňuje celý trávicí trakt. Lněný olej pomáhá jak při zácpě, tak při průjmu. Lněná semínka obsahují látky zvané lignany, které mohou v některých případech potlačit růst nádorových buněk a zmírnit projevy chorob způsobené bakteriemi, plísněmi a viry. Stejně tak příznivě ovlivňují hladinu hormonů v krvi. Lněný olej lze aplikovat také přímo na pokožku. Zlepšuje její pružnost, zvláčňuje jí a zmírňuje zánět.

Jak používat lněný olej?

Významnou vlastností lněného oleje je jeho univerzálnost. Při přípravě pokrmů jím můžete snadno nahradit jiné druhy olejů. Své široké uplatnění nachází zejména v salátových zálivkách nebo omáčkách. Lněný olej má svoji specifickou ořechovou až máslovou příchuť. Můžete ho také smíchat s jogurtem, tvarohem, šťávou nebo jinými potravinami či nápoji.

SPECIALIST – Lněný olej, za studena lisovaný

Pokud se rozhodnete lněný olej zakoupit, v běžném supermarketu jej asi stěží naleznete. Kromě obchodů se zdravou výživou ho můžete jednoduše zakoupit v eshopu na internetu. Samozřejmě, že jsem zvolila takový, který má jen samé pozitivní reference. V nabídce jejich rozsáhlého sortimentu jsem našla Lněný olej SPECIALIST v balení 500 ml a celkem za přijatelnou cenu – 230 Kč. Vzhledem k tomu, že se jedná o 100% za studena lisovaný olej ze lněných semen, nemám pochyb o jeho kvalitě a vysoké nutriční hodnotě. Pečlivě zabalený v bublinkové folii mi dorazil v avizovaném termínu, tedy do dvou dnů.

Vstoupit do eshopu

A jaká je má spokojenost? Dle přiloženého informačního letáku se doporučuje užívat lněný olej v množství 1 čajová lžička 2 – 3x denně. Na ochutnání jsem si dala první lžičku, ale musím popravdě říct, že jeho chuť je poněkud výrazná. Proto jsem zvolila raději druhou variantu a začala jej přidávat do jídla. Prostě tam, kde to chce kápnout trochu oleje, přidám olej lněný. Takhle v jídle jeho chuť téměř zanikne, což mě osobně maximálně vyhovuje. Jeho pozitivní účinky se prozatím nejvíce projevily na mém zažívání, takže jej natrvalo zařazuji do jídelníčku.

Tím jsem se zařadila mezi další spokojené zákazníky, kteří ho používají na řadu zdravotních problémů. Někdo jej dokonce aplikuje přímo na vlasy nebo na pokožku pro zlepšení jejich zdraví a hydratace.

Pokud používáte lněný olej poprvé, dejte pozor na případnou alergickou reakci nebo se raději předem poraďte se svým lékařem.

Výhody:

  • 100% za studena lisovaný olej
  • významný zdroj zdravých tuků
  • univerzální použití
  • celkově prospívá zdraví

Nevýhody:

  • specifická chuť, která nemusí vyhovovat každému
  • po otevření nutno skladovat v chladu na tmavém místě

Recenze Lněného oleje - SPECIALIST

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: 2.3 ( 2 hodnocení)

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář