Matchaga: Recenze elixíru z čaje matcha a houby chaga


Sama příroda nabízí kolikrát neskutečné poklady, které jsou pro člověka obrovským zdrojem životní energie. Velké množství bioaktivních látek posílí celkové zdraví a zvýší odolnost organismu proti různým nepříznivým vlivům okolního prostředí. Proto je potřeba každý den udržovat vlastní tělo v dobré kondici. Co byste řekli na čistě přírodní nápoj, který podpoří vaši imunitu, energii a metabolismus? Zastánci zdravého životního stylu z něj budou určitě nadšeni! Pomáhá při detoxikaci i hubnutí. Já jsem ho zkusila a dnes je pravidelnou součástí mého jídelníčku. Jmenuje se Matchaga a vše ostatní se o něm dozvíte níže. 

Matchaga nabízí to nejlepší z přírody pro vaše zdraví / foto: archiv autorky

 

Co je Matchaga?

Matchaga je zkrátka neobyčejný přírodní elixír, jediný svého druhu na světě. Představuje vysoce efektivní kombinaci prvotřídního zeleného čaje matcha z Japonska a medicinální houby chaga pocházející z arktických lesů dalekého Finska. Optimální poměr bioaktivních látek těchto dvou superpotravin tak vytváří komplexní nápoj, jenž má spoustu blahodárných účinků na lidské zdraví. Matchaga je 100% čistě přírodní produkt v BIO kvalitě, neobsahuje žádná barviva, sladidla ani příchutě. 

Koupit v e-shopu >>

Podívejte se na následující video:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Matcha + Chaga = Matchaga

Za výrobkem Matchaga stojí ryze česká firma DoktorBio s.r.o., která dodává na trh desítky dalších produktů z oblasti zdravé výživy a superpotravin. Kromě Bio Matchagy se v nabídce nachází mimo jiné také dva samostatné produkty Bio Matcha a Bio Chaga určené pro přípravu stejnojmenných nápojů. Vzhledem k tomu, že obsahují vždy jen jednu složku, mají rovněž i odlišné účinky. Takže velkou předností Matchagy je právě spojení zeleného čaje matcha a houby chaga, jejichž účinné látky vytváří maximální synergický efekt. 

Účinky Matchagy na lidský organismus:

 • posiluje imunitní systém
 • dodává energii
 • zvyšuje koncentraci a zklidňuje mysl
 • zrychluje metabolismus
 • působí jako přírodní spalovač tuku
 • detoxikuje tělo
 • podporuje protizánětlivé procesy v těle

Koupit v e-shopu >>

Společnost DoktorBio s.r.o. u svých výrobků klade důraz zejména na kvalitu vstupních surovin, které pochází jen z čistě přírodních zdrojů a mají potřebnou bio certifikaci. Ne jinak je tomu u zeleného čaje matcha a finské houby chaga. Obě suroviny se sbírají ručně a i dále prochází velmi šetrným způsobem zpracování. Matcha čaj je pravidelně laboratorně testován na množství těžkých kovů, pesticidů, plísní a baktérií. Houba chaga je dovezena z Finska vždy v podobě čerstvé šarže ve vakuově balených pytlích. 

Matchaga spojuje účinky japonského čaje matcha a vitální houby chaga z Finska / foto: archiv autorky

 

Matcha – japonský zelený čaj

Zelený matcha čaj / foto: pixabay.com

Zelený čaj matcha, který je součástí Matchagy, pochází z rozsáhlých plantáží tradiční oblasti Aichi v Japonsku.

Zde pěstování čaje věnují velkou péči, proto není divu, že se měsíc před sklizní čajových lístků celé plantáže zastiňují. Nedostatek světla potom rostliny kompenzují intenzivní produkcí chlorofylu.

Zakryté čajovníkové keře mají tenčí a chutnější lístky, které si tak zachovávají více nutričních benefitů, což se v konečném výsledku projeví na prvotřídní kvalitě čaje matcha. Čajové listy se po ručním sběru spaří, usuší a následně pomelou na speciálních žulových kamenech.

Zelený čaj Matcha je doslova nabitý antioxidanty a aminokyselinami. Bio Matcha obsahuje 130x více antioxidantů než běžný zelený čaj.

V zeleném čaji matcha se nachází:

 • vzácná aminokyselina L-Theanine
 • přírodní kofein
 • chlorofyl
 • další aminokyseliny
 • vitamíny A, C, E, K
 • minerály (železo, zinek, draslík, vápník, …)
 • antioxidanty (flavonoidy, polyfenoly, katechiny – EGCG)
Vstupte do e-shopu >>

 

Zelený matcha čaj působí v lidském těle jako rychlý zdroj energie, a to především díky přírodnímu kofeinu a velmi vzácné aminokyselině L-Theanine. Zlepšuje duševní koncentraci, fyzickou výkonnost, vnímání a paměť. Dokáže vás nakopnout hned po ránu a navíc nastartovat metabolismus na plné obrátky. Zejména zásluhou katechinu EGCG podpoří rychlejší spalování tuku.

Matcha čaj dokáže zrychlit metabolismus a pálit tuky o 30 – 40 % rychleji. Když si dáte porci čaje matcha před cvičením, při sportovní aktivitě spálíte více energie. 

 

Veronika Papanová uvádí: “Pití zeleného čaje pomáhá ve spalování kalorií, takže se hodí k redukčním dietám. Je to způsobeno tím, že zelený čaj dokáže správně rozložit v těle množství dodané energie a podporuje tak správný metabolismus jedince. Působí také jako prevence proti zubnímu kazu a má schopnost ničit bakterie.”

PAPANOVÁ, VERONIKA. Studium vlivu požití zeleného čaje na antioxidační stav organismu.

PAPANOVÁ, Veronika. Studium vlivu požití zeleného čaje na antioxidační stav organismu [online]. Brno, 2017 [cit. 2020-01-09]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/kkswwz/>. Bakalářská práce. Mendelova univerzita v Brně, Agronomická fakulta. Vedoucí práce Ing. Pavlína Adam, Ph.D..

 

Podle vědců jsou antioxidanty obsažené v zeleném čaji matcha nejsilnějšími přírodními antioxidanty vůbec. Statistiky uvádí, že matcha má v sobě 70x více antioxidantů než kolik se nachází v čerstvě vymačkané šťávě z pomerančů a třeba 9x více betakarotenu než špenát. 

Jeden šálek zeleného čaje matcha vydá za 10 šálků klasického louhovaného zeleného čaje. Pijete totiž to nejcennější, co obsahuje.
Vstupte do e-shopu >>

 

Chaga – finská houba nesmrtelnosti

Medicinální houba chaga / foto: pixabay.com

Chaga neboli Rezavec šikmý je medicinální houba, která roste pouze v sibiřských stepích, kde parazituje na kůře živých bříz.

Součástí přípravku Matchaga je legendární houba chaga pocházející z nedotčené severské přírody dalekého Finska.

Na rozdíl od ostatních medicinálních hub, kam patří například houba shitake, reishi, hlíva ústřičná a další, nelze chagu uměle pěstovat.

Vyskytuje se tedy jen v divoké přírodě a tím získává na ještě větší originalitě. V tradiční medicíně je nazývána houbou nesmrtelnosti.

Chaga roste na bříze 7 – 50 let, než je dostatečně velká ke sběru. Na kůře stromů vyrůstá opakovaně, proto se sběrači vrací neustále na ta samá místa. Někdy ale pro ni musí šplhat až do výšky 7 metrů. Ruční sběr chagy probíhá po celý rok, i během zimy. Sněhová pokrývka však dokáže sběračům práci alespoň trochu usnadnit a nemusí pro chagu lézt do velkých výšin. 

Chaga patří mezi nejsilnější antioxidanty na světě. Obsahuje velké množství bioaktivních látek a představuje vysoce kvalitní zdroj triterpenů, adaptogenů, beta glukanů, enzymů a antioxidantů. 

Ručně sbíraná chaga pocházející z naprosto čistých finských arktických lesů je doslova nabitá celou řadou vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a bioaktivních sloučenin, které mají spoustu blahodárných účinků na lidský organismus. Proto je také chaga považována za přírodní zázrak.

Podle statistických údajů Světové zdravotní organizace (WHO) z roku 2018 je Finsko označeno za zemi s vůbec nejnižším znečištěním ovzduší na naší planetě. 99 % finských lesů za polárním kruhem je certifikováno kvalitou BIO.

Zdravotní účinky medicinální houby chaga:

 • výrazně zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu
 • podporuje normální funkci celého imunitního systému
 • pomáhá při zánětech trávicího traktu, alergii
 • podporuje činnost jater
 • detoxikuje
 • normalizuje hladinu krevního tlaku a cholesterolu
 • posiluje tělo při infekčních a nádorových onemocněních

Houbu chaga je nutné konzumovat pouze ve formě extraktu (součást Matchagy). Lidské tělo totiž není schopno chagu v podobě prášku, kdy se jen houba usuší a namele, strávit a vstřebat. To je dáno obsahem chitinu, který procesem extrakce změní svoji strukturu a uvolní všechny aktivní látky.

Vstupte do e-shopu >>

 

Bio Matchaga

Jedinečný přírodní produkt Bio Matchaga spojuje výše popsané blahodárné účinky japonského zeleného čaje matcha a medicinální houby chaga v optimálním vzájemném poměru. Stoprocentní přírodní zdroj obou použitých surovin (matcha + chaga) je zárukou vysoké kvality výrobku Bio Matchaga.

Jedno balení přípravku Bio Matchaga obsahuje 28 sáčků (jednotlivých porcí), což je dávka na 4 týdny / foto: archiv autorky

Složení 1 sáčku Bio Matchaga

1 sáček Bio Matchaga o hmotnosti 1 500 mg
Bio Matcha zelený čaj (Camellia sinensis)1 000 mg
Bio Chaga extrakt (Inonotus obliquus)500 mg
Polysacharidy25 %

Bio Matchaga neobsahuje:

 • cukr
 • lepek
 • laktózu

V každém malém vzduchotěsném sáčku Matchagy o hmotnosti 1 500 mg se nachází jemný sypký prášek nazelenalé barvy, který je určen pro snadnou přípravu teplého či studeného nápoje. Žádné přidané látky (dochucovadla, plnidla, barviva) zde nenajdete. Matchaga je 100% přírodní produkt s řádnou notifikací na Ministerstvu zemědělství ČR. 

Koupit v e-shopu >>

 

Příprava a dávkování Matchagy

Samotná příprava nápoje Matchaga zabere jen pár vteřin. Obsah sáčku vysypete do suchého šálku (v mokrém by se vytvořily drobné hrudky), zalijete vodou s maximální teplotou 70°C, zamícháte a máte hotovo. Přidat můžete lžičku medu či rostlinného sladidla, citron, nebo mléko. Matchaga nápoj lze chutí lehce připodobnit k černému čaji.

Matchaga lahodný nápoj může sloužit i jako zdravá náhražka kávy. V kombinaci s rostlinným či kravským mlékem lze připravit velmi chutné latté.

Ledová Matchaga

To ale není všechno. Teplý nápoj není jediný způsob, jak Matchagu konzumovat. V létě jistě oceníte její podobu ledového čaje či náhrady ledové kávy. Pro přípravu Matchagy ve studené verzi je lepší použít shaker, snadno tak dosáhnete ideální konzistence. Matchagu nejprve rozmíchejte v malém množství vlažné vody teprve poté dolijte jakoukoli jinou vhodnou tekutinou (vodou, sodou, ovocnou šťávou, mlékem, atd.).

Zkuste recept podle tohoto videa:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Matchaga smoothie a dezerty

Máte-li v oblibě ovocná a zeleninová smoothie, není nic jednoduššího než obsah sáčku Matchagy vysypat do smoothie makeru a rozmixovat spolu s ovocem nebo zeleninou a trochou vody. Když přidáte kousek avokáda (případně jiný zdravý rostlinný tuk) posunete nutriční hodnotu celého smoothie na vyšší level

Jemný prášek Matchaga se skvěle hodí do různých mléčných výrobků (jogurt, tvaroh, smetana, mascarpone, skyr, cottage, atd.), přidat ho můžete do ranní kaše, vytvořit zdravou náplň do palačinek, na lívance, upéct cheesecake, atd.). 

Koupit v e-shopu >>

 

Užívání Matchagy:

Základní dávkování přípravku Matchaga je stanoveno na 1 – 2 sáčky denně

Při pravidelném a dlouhodobém užívání se blahodárné účinky japonského čaje matcha a medicinální houby chaga pozitivně projeví na vašem celkovém zdraví

Vzhledem k tomu, že matcha je silný zelený čaj, může při konzumaci nalačno u citlivých osob způsobit lehké podráždění žaludku. V takovém případě je doporučováno konzumovat Matchagu až po snídani, nebo kdykoli během dne mezi jídly.

Matchaga je nevhodná pro:

 • těhotné a kojící ženy
 • děti
 • při užívání léků proti srážlivosti krve (raději se poraďte se svým lékařem)

 

V této papírové krabici na mne čekala Matchaga / foto: archiv autorky

 

Kde koupit Bio Matchagu

Jak už bylo jednou řečeno, přírodní produkt Bio Matchaga je jediný svého druhu na světě, takže je také k mání přímo na oficiálních stránkách e-shopu matchaga.cz. Zde můžete vybírat z nabídky několika variant balení a získat i veškeré benefity daného e-shopu.

Za jedno balení produktu Bio Matchaga (28 sáčků na 4 týdny) zaplatíte 590 Kč. Když koupíte Matchagu ve větším množství, cena se úměrně snižuje a neplatíte poplatky za dopravu. K doručení zásilek e-shop využívá služby České pošty nebo GLS.

Výhodné balíčky Bio Matchaga

1 samostatné balení        28 nápojů po 1 500 mg, dávka na 4 týdny                Cena za porci 21,07 Kč
2 balení + shaker zdarma  doprava zdarma            Cena za porci 21,07 Kč
4 + 1 balení zdarma            doprava zdarma            Cena za porci 16,85 Kč

Koupit v e-shopu >>

 

Jaké jsou ohlasy lidí? 

Matchaga se mezi lidmi setkává se samými pozitivními ohlasy. Lidé na přípravku oceňují nejen jeho vysokou kvalitu, ale především blahodárné účinky matchagy na celý organismus. Ty se projevují zejména při dlouhodobém užívání, proto je určitě dobré kupovat ji rovnou ve větším množství. Navíc tím i ušetříte. Matchaga posiluje imunitu, pomáhá při hubnutí a v práci nebo při sportu vás nakopne k ještě většímu výkonu. Pokud máte před sebou náročný den, určitě se vyplatí dopřát tělu šálek matchagy. Je to podstatně lepší než se spoléhat na klasickou kávu. 

Spokojení zákazníci si účinky matchagy jen pochvalují / foto: matchaga.cz

 

Koupit v e-shopu >>

 

Jak jsem poznala matchagu

Přestože se ve světě zdravé výživy pohybuji jako ryba ve vodě a poznala jsem už kdeco, neustále mne překvapují nové a nové věci. Donedávna jsem totiž o přípravku Matchaga neměla ani ponětí. Zelený čaj matcha pijeme v rodině běžně, houbu chaga znám také, a jejich účinky nejsou pro mne žádnou neznámou. Ale matchaga? Teprve v rámci spolupráce jsem získala příležitost tento produkt vyzkoušet. A jsem za ni opravdu ráda. Matchaga si mne totiž získala.

Jakmile jsem od dopravce převzala zásilku, netrpělivě jsem otevřela papírovou krabici, kde se v dřevité vlně nacházela Matchaga. Zaujala mne hned na první pohled: krásná krabička, praktické balení, prostě dokonalost dle mých představ. Okamžitě mi hlavou prolétla myšlenka: “Tohle musí být vážně dobré. To není jen tak.” A nemýlila jsem se. Dnes piji matchagu každý den a pochvaluji si její účinky.

Koupit v e-shopu >>

 

Matchaga myslí na všechno. Na přípravku oceňuji především jeho velmi praktické jednotlivé balení. Nemusíte nic odměřovat, vážit, prostě vezmete z krabičky malý sáček, natrhnete a obsah vysypete do šálku. Poprvé jsem nazelenalý prášek zalila ve sklenici vodou a snažila se jej rozmíchat lžičkou. Ano, jde to špatně, hrudky plavou na povrchu a jemný prášek má tendenci slepovat se dohromady. Ostatně, není se čemu divit. Všeobecně platí, že jakoukoli sypkou směs jen tak lehce lžičkou ve vodě nerozmícháte. Tento jev tedy není žádná chyba matchagy, to jen já chtěla rychle ochutnat první doušek. Ani ten však nebyl nijak ohromující.

Vzhledem k tomu, že mi chuť zeleného matcha čaje, případně i jiných zelených superpotravin není cizí, nepřipadala mi matchaga nijak zvláštní. Napřed jsem nevěděla, kam ji chutí zařadit, ale pak jsem na to přišla. Matchaga mi připomíná černý čaj. Podle toho jsem tedy nápoj doladila k mé plné spokojenosti a postupně vychytala první chyby.

V každém případě doporučuji matchagu rozmíchat v shakeru, tím velmi jednoduše získáte naprosto dokonalou konzistenci celého nápoje. Do shakeru nasypu matchagu, zaliju trochou vody pokojové teploty a protřepu. Přeliju do sklenice nebo šálku a teprve poté doliji teplou vodou (maximální teplota 70°C), studenou vodou, džusem, čerstvě vymačkanou ovocnou šťávou, atd. na požadované množství.

Toto je moje skvělá matchaga, s medem a citronem / foto: archiv autorky

 

Oblíbila jsem si teplý nápoj z matchagy, přidám trochu citronu, někdy med a chutí jej od černého čaje stěží rozeznáte. Zato studená matchaga mne popravdě příliš neoslovila. To už ji raději přidám do džusu nebo smoothie. Mám ráda variantu banán + ananas + borůvky + matchaga + mandlové mléko. Každý ale preferuje jiné chutě, takže se nebojte s matchagou experimentovat. Dobrá je i do jogurtu, tvarohu, nebo ji můžete rovnou přidat do ranní kaše.  U mne ale vede ovocné smoothie a pak teplý nápoj. 

A jaké má na mne účinky? Přijde mi, že stejné jako hrnek klasické kávy. Dodá energii, povzbudí, zbystří mysl, lépe se po ní dokážu soustředit, pomáhá udržet pozornost. Když potřebuji večer dodělat práci, pomůže mi matchaga. Tady bych jen upozornila na to, že když budete matchagu konzumovat ve večerních hodinách, může se vám špatně usínat. Pokud tedy neplánuji žádné ponocování, běžně si dám matchagu ráno jako součást snídaně. Zkrátka, s matchagou se cítím mnohem lépe. A to je i důvod, proč jsem ji zařadila do mé každodenní stravy. Zkuste to taky. 

Čistě přírodní složení, žádná chemie a obrovské množství velmi cenných látek, to je pro mne přímo balzám na těle. Dopřejte si Matchagu a pečujte o vlastní zdraví. Máte ji na dosah.

Koupit v e-shopu >>

Výhody:

 • 100% přírodní složení
 • obsahuje superpotraviny v BIO kvalitě
 • bez lepku, barviv, sladidel, příchutě
 • vhodné pro vegany
 • snadná příprava
 • jednotlivé balení každé dávky
 • posiluje imunitu, dodává energii
 • podporuje detoxikaci, hubnutí
 • má povzbuzující účinky jako káva
 • několik možností konzumace 
 • při dlouhodobém užívání pečuje o celkové zdraví

Nevýhody:

 • není určena pro těhotné a kojící ženy, děti
 • při konzumaci nalačno může způsobit lehkou nevolnost
 • konzumace ve večerních hodinách může následně ovlivnit kvalitu spánku
 • při užívání léků na ředění krve je dobré se poradit se svým lékařem

Recenze přírodního nápoje Matchaga

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

piji každé ráno

Matchaga je zdravou náhražkou šálku kávy

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: 4.75 ( 2 hodnocení)

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář