Neoprénové kalhoty na hubnutí: Vážně jsou k něčemu dobré?

Také patříte k těm lidem, kteří by pro krásnou štíhlou postavu udělali cokoli? Nedaří se vám hubnout dle vašich představ a tukové polštáře se vás drží jako klíště? Pak se nabízí otázka, co by mohlo být příčinou. Pokud máte zásady zdravého životního stylu v malíčku, svědomitě dodržujete racionální jídelníček, denně cvičíte a přesto se kila nehnou dolů, můžete jim zkusit trochu pomoci. Existuje spoustu podpůrných metod a pomůcek, které umí hubnutí výrazně podpořit. Jednou z nich jsou právě neoprénové kalhoty na hubnutí. Možná se někde můžete setkat s označením kompresní. Výrobci slibují, že s nimi budete při cvičení spalovat tuky daleko efektivněji a třeba jen na určitých částech těla. Mají pravdu nebo ne? Jak opravdu fungují neoprénové kalhoty na hubnutí?

Legíny na hubnutí jsou ideální oblečení do fitka / foto: pixabay.com
Legíny na hubnutí jsou ideální oblečení do fitka / foto: pixabay.com

 

Obléknete si kalhoty a zhubnete?

Mnoho lidí zápasících s nadbytečnými kily hledá v prvé řadě nějakou jednoduchou zázračnou dietu. Chtějí zhubnout rychle, bez sebemenší námahy, a tak jsou ochotni se na pár dnů vzdát svého standardního jídelníčku. Jakmile ale zjistí, že jsou jim kalhoty v pase o něco málo volnější, opět se vrátí ke starým stravovacím zvyklostem a za odměnu si dopřejí pořádnou nálož kalorií. Takto se začnou zmítat v začarovaném kruhu diet a přejídání, a nakonec se diví tomu, že naopak přibírají.

Nicméně je nutné zmínit i to, že různé speciální diety nebo pilulky na hubnutí nejsou právě nejlevnější záležitost. Kolikrát se dostanete na cenu v řádu několika tisícikorun. Stejně tak, pokud se rozhodnete pro další podpůrné hubnoucí metody (například kryolypolýza, lymfodrenáž, apod.), kdy je navíc nutné zákrok v určitém časovém intervalu několikrát opakovat. Oproti těmto metodám mají tedy neoprénové kalhoty, hubnoucí pás či podprsenka velkou výhodu. Pořídíte je s minimálními náklady a přitom dokážou velmi výrazně podpořit vaši snahu o zhubnutí.

Hubnoucí pás MASTER neopren / foto: nejlevnejsisport.cz

TIP: Hubnoucí neoprénový pás efektivně působí zejména na zeštíhlení problémových partií jako je břicho nebo boky. Kromě toho pomáhá zpevnit záda při sportu a díky vyvinutému teplu dokáže uvolnit bolavé svaly a klouby. V e-shopu ho můžete koupit za cenu kolem  200 Kč.

 

 

Koupit v e-shopu >>

 

Myslíte ale, že stačí obléknout se od hlavy až k patě do neoprénu a rázem zhubnete? Takhle to asi fungovat nebude, princip těchto podpůrných prostředků spočívá v něčem úplně jiném. Jeho podstatou je schopnost termoizolace, díky které se tělo pod oblečením dokáže pořádně zapotit. Maximálního efektu lze dosáhnout při cvičení, kdy se produkce potu ještě více zvyšuje. Ale na druhou stranu, když cvičíte, je celkem jedno, zda přitom máte na sobě nějaké speciální kalhoty či nikoli.

Co jsou neoprénové kalhoty na hubnutí?

Neoprénové kalhoty na hubnutí naleznete v nabídce různých sportovních e-shopů a kamenných prodejen. Na pohled vypadají jako běžné legíny na cvičení, ovšem tyto jsou vyrobeny ze speciální tkaniny – Neotexu, která je prioritně určena pro sportovní účely. Cvičení v nich je podle výrobců 4x efektivnější než v běžných kalhotách. Přitom kalhoty jsou natolik pohodlné a tenké, že je klidně obléknete i pod běžné oblečení, takže s nimi můžete hubnout prakticky po celý den. Asi bude nejlepší se na ně rovnou podívat:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

V čem spočívá základní trik? Hlavním úkolem neoprénových kalhot je dokonale prohřát tělo, tím přispívají k rychlejšímu pocení, díky čemuž dochází k odvádění toxických látek a odbourání tukových buněk. Zatímco vy jste propoceni na kost, kalhoty zůstávají na povrchu suché. Specifické složení materiálu zaručuje výborné termoizolační vlastnosti neoprénových kalhot a jejich perfektní pružnost. Neoprénové kalhoty nalézají své uplatnění zejména při tvarování štíhlé postavy, jelikož hubnoucích účinků můžete dosáhnout třeba jen v konkrétní části těla (boky, zadek, stehna, břicho). Tělo se totiž tuku v problematických partiích zbavuje velmi často až v poslední řadě, a tak i když hubnete, dlouho trvá než vám například splaskne vystouplé břicho. S tímto problémem by vám měly neoprénové kalhoty pomoci a podpořit spalování tuku v dané oblasti. Cvičením se samozřejmě účinky kalhot násobí.

Hubnoucí legíny

Mezi fitness nadšenci jsou v poslední době žhavou novinkou hubnoucí legíny, což jsou vlastně také neoprénové kalhoty na hubnutí. Fungují na úplně stejném principu, tedy zahřívání organismu za účelem vyššího pocení. Jelikož hubnoucí legíny úzce obepínají břicho, stehna, pas a boky, je největší úbytek tuku zaznamenán zejména v těchto problematických partiích. Jejich efekt se zvyšuje jakoukoli fyzickou aktivitou, proto je nejlepší si je brát na cvičení.

Fyzickou aktivitu podpořte správným jídelníčkem

Je všeobecně známo, že na hubnutí se nejvyšší možnou mírou podílí také skladba stravy, proto je důležité se kromě cvičení zaměřit i na jídelníček, který by měl obsahovat nejen nutričně hodnotné potraviny, ale můžete jej obohatit vhodnými doplňky stravy. Dobrým pomocníkem při hubnutí je například Garsin – čistě přírodní prostředek obsahující 8 aktivních látek, jejichž unikátní kombinace vytváří maximální synergický efekt. Vhodný je pro ženy i muže. 

Garsin ADVANCE nutraceutics podporuje:

  • metabolismus a spalování tuků
  • kontrolu tělesné hmotnosti
  • termogenezi (energetický výdej)
  • normální trávení, ovlivňuje chuť k jídlu
  • vylučování vody z těla

Garsin je vyroben z nejkvalitnějších surovin s certifikovaným původem a neobsahuje lepek. Základní složkou Garcinu je extrakt z rostliny Garcinia cambogia, v níž se nachází vysoká koncentrace kyseliny hydroxycitronové (HCA), která tlumí chuť k jídlu, redukuje příjem potravy a zamezuje tvorbě tuku a cholesterolu. Dalšími účinnými látkami jsou C.L.A., L-karnitin, green coffee, acai berry, zelený čaj, citrus aurantium a vitamin C. Garsin efektivně zvyšuje účinek samotného hubnutí, účinně podporuje dietní jídelníček a fyzickou aktivitu.

TIP: Jedno balení Garsinu s obsahem 60 kapslí lze koupit přímo na oficiálních stránkách výrobce s 30% slevou za cenu 349 Kč. Když si v tomto e-shopu objednáte ještě jeden libovolný produkt, máte dopravu úplně zdarma.

Koupit se slevou 30 % >>

 

Kupujte jen kvalitu

Pokud se rozhodnete investovat do neoprénového oblečení, vybírejte jen takové, které splňuje nejpřísnější nároky na kvalitu. Nejlépe bude, když zvolíte firmu, která má své výrobky registrovány jako zdravotní při Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Neoprénové kalhoty na hubnutí nebo legíny či jiné kompresní oblečení můžete využívat nejen při tréninku, ale vhodné jsou také při chůzi nebo na běžné nošení. Zvyšují tělesnou teplotu a tím vám mají dle výrobců pomoci hubnout. Avšak u mnoha lidí fungují spíš jako placebo.

Koupit hubnoucí pás >>

Neoprénové kalhoty na hubnutí nejsou žádný zázrak a podle toho na ně musíte tak pohlížet. Pokud je budete brát jako efektivní doplněk redukčního režimu a využijete jejich termoizolační vlastnosti při cvičení, můžete spalování nežádoucích tukových zásob více urychlit.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář