Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Neoprénové kalhoty na hubnutí: Vážně jsou k něčemu dobré?

Neoprénové kalhoty na hubnutí: Vážně jsou k něčemu dobré?

Také patříte k těm lidem, kteří by pro krásnou štíhlou postavu udělali cokoli? Nedaří se vám hubnout dle vašich představ a tukové polštáře se vás drží jako klíště? Pak se nabízí otázka, co by mohlo být příčinou. Pokud máte zásady zdravého životního stylu v malíčku, svědomitě dodržujete racionální jídelníček, denně cvičíte a přesto se kila nehnou dolů, můžete jim zkusit trochu pomoci. Existuje spoustu podpůrných metod a pomůcek, které umí hubnutí výrazně podpořit. Jednou z nich jsou právě neoprénové kalhoty na hubnutí. Možná se někde můžete setkat s označením kompresní. Výrobci slibují, že s nimi budete při cvičení spalovat tuky daleko efektivněji a třeba jen na určitých částech těla. Mají pravdu nebo ne? Jak opravdu fungují neoprénové kalhoty na hubnutí?

Legíny na hubnutí jsou ideální oblečení do fitka / foto: pixabay.com
Legíny na hubnutí jsou ideální oblečení do fitka / foto: pixabay.com

 

Obléknete si kalhoty a zhubnete?

Mnoho lidí zápasících s nadbytečnými kily hledá v prvé řadě nějakou jednoduchou zázračnou dietu. Chtějí zhubnout rychle, bez sebemenší námahy, a tak jsou ochotni se na pár dnů vzdát svého standardního jídelníčku. Jakmile ale zjistí, že jsou jim kalhoty v pase o něco málo volnější, opět se vrátí ke starým stravovacím zvyklostem a za odměnu si dopřejí pořádnou nálož kalorií. Takto se začnou zmítat v začarovaném kruhu diet a přejídání, a nakonec se diví tomu, že naopak přibírají. V zoufalství jsou pak ochotni chytnout se jakéhokoli zázračného stébla, které jim firmy nabízí: hubnoucí pás, neoprénové kalhoty či hubnoucí podprsenku. Myslíte ale, že stačí obléknout se od hlavy až k patě do neoprénu a rázem zhubnete? Takhle to asi fungovat nebude, princip těchto podpůrných prostředků spočívá v něčem úplně jiném. Jeho podstatou je schopnost termoizolace, díky které se tělo pod oblečením dokáže pořádně zapotit. Maximálního efektu lze dosáhnout při cvičení, kdy se produkce potu ještě více zvyšuje. Ale na druhou stranu, když cvičíte, je celkem jedno, zda přitom máte na sobě nějaké speciální kalhoty či nikoli.

Bez správného jídelníčku se tuku nezbavíte

Chcete-li opravdu zhubnout, musíte se v prvé řadě zaměřit na svůj jídelníček a teprve potom si případně pomoci dalšími prostředky, které se do jisté míry na spalování tuku mohou podílet. Můžete hodiny trávit v posilovně, cvičit s neoprénovými kalhotami či bez nich, ale pokud po sportování bezmyšlenkovitě spořádáte na co přijdete, věřte, že jste se snažili zbytečně. Z toho důvodu je opravdu důležité postavit úspěšné hubnutí na skladbě stravy. Velmi rychlých výsledků lze dosáhnout s proteinovou dietou KetoMIX, která je založena na sníženém příjmu sacharidů, které bývají příčinou ukládání tuku. Pokud totiž jejich množství v jídelníčku snížíte na totální minimum, donutíte vlastní tělo k tomu, aby jako primární zdroj energie využívalo zásoby tuku, což se navenek projeví viditelným zhubnutím. KetoMIX obsahuje různá jídla od koktejlů, kaší, polévek a omelet, které si připravíte během několika málo minut a zároveň si každý den dopřejete běžné jídlo s vyšším obsahem bílkovin. Která jídla to jsou, jaké suroviny máte nakoupit a jak pokrmy správně připravit, se dozvíte z přiloženého manuálu. Navíc, s KetoMIXem hubnete i bez cvičení, takže v porovnání s neoprénovými kalhotami je to určitě výhodnější investice.

TIP: V eshopu KetoMIX si můžete poskládat jídelníček dle vlastní chuti. Všechna jídla jsou bez lepku a k jejich přípravě nepotřebujete ani mléko. Navíc jsou obohacena o cenné vitamíny a minerály, tudíž vaše tělo nijak nestrádá. Právě naopak, netrpíte pocitem hladu a jste plni energie.

Co jsou neoprénové kalhoty na hubnutí?

Neoprénové kalhoty na hubnutí naleznete v nabídce různých sportovních e-shopů a kamenných prodejen. Na pohled vypadají jako běžné legíny na cvičení, ovšem tyto jsou vyrobeny ze speciální tkaniny – Neotexu, která je prioritně určena pro sportovní účely. Cvičení v nich je podle výrobců 4x efektivnější než v běžných kalhotách. Přitom kalhoty jsou natolik pohodlné a tenké, že je klidně obléknete i pod běžné oblečení, takže s nimi můžete hubnout prakticky po celý den. Asi bude nejlepší se na ně rovnou podívat:

 

V čem spočívá základní trik? Hlavním úkolem neoprénových kalhot je dokonale prohřát tělo, tím přispívají k rychlejšímu pocení, díky čemuž dochází k odvádění toxických látek a odbourání tukových buněk. Zatímco vy jste propoceni na kost, kalhoty zůstávají na povrchu suché. Specifické složení materiálu zaručuje výborné termoizolační vlastnosti neoprénových kalhot a jejich perfektní pružnost. Neoprénové kalhoty nalézají své uplatnění zejména při tvarování štíhlé postavy, jelikož hubnoucích účinků můžete dosáhnout třeba jen v konkrétní části těla (boky, zadek, stehna, břicho). Tělo se totiž tuku v problematických partiích zbavuje velmi často až v poslední řadě, a tak i když hubnete, dlouho trvá než vám například splaskne vystouplé břicho. S tímto problémem by vám měly neoprénové kalhoty pomoci a podpořit spalování tuku v dané oblasti. Cvičením se samozřejmě účinky kalhot násobí.

Hubnoucí legíny

Mezi fitness nadšenci jsou v poslední době žhavou novinkou hubnoucí legíny, což jsou vlastně také neoprénové kalhoty na hubnutí. Fungují na úplně stejném principu, tedy zahřívání organismu za účelem vyššího pocení. Jelikož hubnoucí legíny úzce obepínají břicho, stehna, pas a boky, je největší úbytek tuku zaznamenán zejména v těchto problematických partiích. Jejich efekt se zvyšuje jakoukoli fyzickou aktivitou, proto je nejlepší si je brát na cvičení.

Kupujte jen kvalitu

Pokud se rozhodnete investovat do neoprénového oblečení, vybírejte jen takové, které splňuje nejpřísnější nároky na kvalitu. Nejlépe bude, když zvolíte firmu, která má své výrobky registrovány jako zdravotní při Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Neoprénové kalhoty na hubnutí nebo legíny či jiné kompresní oblečení můžete využívat nejen při tréninku, ale vhodné jsou také při chůzi nebo na běžné nošení. Zvyšují tělesnou teplotu a tím vám mají dle výrobců pomoci hubnout. Avšak u mnoha lidí fungují spíš jako placebo.

Koupit dietu KetoMIX

Neoprénové kalhoty na hubnutí nejsou žádný zázrak a podle toho na ně musíte tak pohlížet. Pokud je budete brát jako efektivní doplněk redukčního režimu a využijete jejich termoizolační vlastnosti při cvičení, můžete spalování nežádoucích tukových zásob více urychlit.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Hubnutí s kmínem: Přírodní cesta k redukci váhy

Kmín – naprosto obyčejné koření, které najdete v každé české kuchyni. Ale pozor! Nezaměňujte klasický …

Napsat komentář