Neoprénový pás na hubnutí: Módní hit nebo účinný prostředek?

Někteří lidé by kvůli zhubnutí udělali cokoli a stejně jako tonoucí se chytají každého stébla. Jakmile se objeví něco nového na trhu, neváhají investovat nemalé peníze a věří doslova na zázrak. Jedním z nich je i neoprénový pás na hubnutí. Sám o sobě vás sice ke zhubnutí nedovede, ale v mnoha směrech je účinnější, než jiné hubnoucí metody. Hubnoucí pás totiž přiměje každého člověka ke zyýšené fyzické aktivitě, která společně se zdravým jídelníčkem způsobí spalování tukových zásob v těle. A nemusíte k tomu dodržovat žádné zaručené diety ani polykat pilulky. S neoprénovým pásem na své tělo jednoduše vyzrajete a kila půjdou dolů jako po másle. Víte ale, jak ho správně používat a kde ho vlastně koupit? Odpověď naleznete níže.

Neoprénový pás je určen především k zeštíhlení v pase / foto: pixabay.com
Neoprénový pás je určen především k zeštíhlení v pase / foto: pixabay.com

 

Neoprenový pás na hubnutí

Neoprenový pás sice není žádný poslední objev světa, přesto neustále přetrvává v povědomí lidí jako účinný prostředek na hubnutí. Čas od času se najdou tací, co do něj vkládají veškeré své naděje. Neoprenový pás je vyroben z materiálu, který běžně používají potápěči na výrobu svých obleků, tedy z neoprenu. Není to nic jiného, než obyčejný široký pás z pogumované textilie, který obtočíte kolem břicha, stehna, boků nebo jiné problémové partie. Tím dojde k prohřátí daného místa, což prý podle výrobců přispěje k rychlejšímu spalování tuků. Stačí, když budete pás nosit hodinu denně a brzy zaznamenáte první výsledky. Je tomu tak ale ve skutečnosti?

Co slibuje neoprénový pás?

Neoprénový pás by se měl stát dobrým pomocníkem při shazování nadbytečných kilogramů a je určen zejména na oblast břicha. Aby byla zvýšena jeho účinnost, doporučuje se využívat jeho zahřívací efekt hlavně při cvičení. Před cvičením se obléknete do bederního neoprénového pásu a ten pomůže déle udržet teplo vznikající pohybem, což následně způsobí rychlejší rozpouštění tuku. Toto tvrdí výrobci o svém produktu. Co na to ale říkají odborníci?

Budete-li cvičit s neoprénovým pásem na těle, opravdu se zapotíte daleko více, s tím nelze nesouhlasit. Teplo vzniklé cvičením má menší možnost unikat z těla ven, proto se spustí pocení ve větší míře, než by tomu bylo bez pásu. Jakýkoli úbytek na váze je způsoben ztrátou vody, takže po cvičení  s neoprénovým pásem můžete pozorovat zeštíhlení v pase, což je výsledek komprese vašeho trupu. 

Hubněte redukcí tuku

Pokud chcete shodit přebytečné kilogramy a mít krásné štíhlé tělo, pak existuje pouze jeden jediný recept: racionální jídelníček a přiměřená fyzická aktivita. Když u toho budete mít na sobě neoprénový pás, lépe tak docílíte tvarování problémových partií v oblasti břicha a boků. Jedině tato vzájemná kombinace se může úspěšně podílet na úbytku tukové tkáně v těle. Představa, že si na sebe navléknete pás neoprénu, budete se s ním procházet po bytě nebo si lehnete na pohovku a za hodinku budete o pár kilo chudší, je zcela zcestná. Neoprénový pás musíte používat správným způsobem.

Bílkoviny jsou při spalování tuků velmi důležité / pixabay.com
Bílkoviny jsou při spalování tuků velmi důležité / pixabay.com

 

Jestliže jste pevně rozhodnuti, že přimějete vlastní tělo zredukovat nadbytečné zásoby tuku, pak toho dosáhnete jen úpravou dosavadního životního stylu. Možností, jak toho docílit, máte několik.

Na trhu existuje celá řada přípravků na bázi doplňku stravy či různých diet, které dokážou vaši snahu za lepší postavou výrazně podpořit. Avšak kromě jejich pozitivních účinků nelze opomenout ani pořizovací cenu. Hubnutí se tak stává zbytečně velmi nákladné a pro někoho je to možná také důvod, proč raději od svého záměru ustoupí. Je totiž pravda, že různé diety, které na několik dní až týdnů plně nahradí váš jídelníček, stojí tisíce korun. Stejně tak, když si necháte tuk odsát za pomoci kryolypolýzy nebo půjdete na lymfodrenáž, kdy musíte navíc zákrok několikrát opakovat. Ani obyčejné pilulky z lékárny nejsou právě nejlevnější. A právě z tohoto hlediska je hubnoucí pás velmi vítaným pomocníkem při tvarování postavy.

Když se budete s neoprénovým pásem na těle, který koupíte doslova za pár korun, věnovat libovolné fyzické aktivitě, vaše snaha bude mít svůj očekávaný efekt a vy záhy zpozorujete první viditelné výsledky. Nezapomínejte rovněž na fakt, že sportovní činnost je nedílnou součástí jakékoli hubnoucí metody.

Vyplatí se neoprénový pás při hubnutí?

Neoprénový pás patří mezi módní hity v oblasti hubnutí a řada lidí pořád věří v jeho zázračný efekt. Ten je však třeba připsat cvičení, které účinky neoprenového pásu doprovází. Sám o sobě vám zhubnout nepomůže. Můžete ho snadno pořídit v kamenných prodejnách nebo na internetu v cenách od 100 Kč do 1000 Kč, přičemž kvalita použitého materiálu je značně rozdílná a liší se dle výrobce. Pás se zapíná na klasický nebo suchý zip, lepší je zvolit druhou variantu, která vám dopřeje více pohodlí. Vybírat lze také z různých barevných odstínů od modré, šedé až po černou. Zároveň je velmi důležité zvolit správnou velikost. Možná vám to ani nepřijde, ale neoprénový pás není univerzální, jak to na první pohled vypadá. Člověk s obvodem pasu více jak 150 cm bude potřebovat určitě jinou velikost než ten, kdo v pase naměří jeden metr. I když jde pás několik centimetrů roztáhnout, přeci jen jeho rozměry nejsou zanedbatelné.

Hubnoucí pás MASTER neopren / foto: nejlevnejsisport.cz

TIP: V e-shopu koupíte zeštíhlující neoprénový pás za cenu kolem 200 Kč. Rovnoměrně prohřívá tělo a tím působí zejména na zeštíhlení břicha a boků. Kromě toho vyvinuté teplo pomáhá uvolnit bolavé svaly a klouby. Hubnoucí pás také velmi dobře zpevní záda při sportu.

 

 

 Koupit v e-shopu >>

 

Neoprénový pás má několik výhod:

  • pás stahuje kůži a ta díky tomu v daných partiích neztrácí svoji elasticitu
  • v bederní oblasti chrání vnitřní orgány (například ledviny) před prochladnutím
  • pomáhá při zhubnutí zejména břicha a boků
  • podle výrobců i při krátkém používání přináší rychlé výsledky

Neoprénový pás se doporučuje používat maximálně hodinu denně, jelikož u osob s citlivější kůží mohou nastat drobné kožní potíže. Po celou dobu, kdy máte pás na sobě, je zamezen přístup vzduchu ke kůži, hrozí, že se zapaří, případně se mohou vyskytnout různé vyrážky nebo plísně. Proto po použití neoprénového pásu je vhodné se osprchovat a nechat kůži volně dýchat.

Neoprénový pás je prioritně určen na oblast břicha, takže kromě jakékoli aerobní fyzické aktivity (běh, rychlá chůze) je dobré zařadit jednotlivé cviky určené na posílení přímo této problémové partie. Jedná se třeba o klasické sedy lehy nebo zkracovačky. Kromě cvičení je však třeba současně dodržovat zásady zdravé stravy.

Chcete-li sportem shodit 1 kg tuku, budete muset cvičením vydat 9 000 kcal. To může odpovídat například 10 hodinám běhu. Když přitom využijete neoprénový pás, efektivněji budete hubnout v konkrétních problémových partiích.

Pokud vás hubnutí za pomoci neoprénového pásu oslovilo natolik, že chcete zkusit i nemožné, pak jistě stojí za zmínku, že existují i neoprénové kalhoty na hubnutí, kraťasy a další produkty. Jejich prostřednitcvím jednodušeji prohřejete jakoukoli část těla. Ovšem nezapomeňte, že bez trvalé úpravy životosprávy se nikdy nadbytečných kil nezbavíte.  

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář