Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Neoprénový pás na hubnutí: Módní hit nebo účinný prostředek?

Neoprénový pás na hubnutí: Módní hit nebo účinný prostředek?

Někteří lidé by kvůli zhubnutí udělali cokoli a stejně jako tonoucí se chytají každého stébla. Jakmile se objeví něco nového na trhu, neváhají investovat nemalé peníze a věří doslova na zázrak. Často si ani neuvědomují, že tím jedině nahrávají obchodníkům, kteří se je snaží v jejich přesvědčení utvrdit a z jejich neznalosti alespoň něco málo vytěžit. Přitom k hubnutí stačí tak málo: upravit stravu, hýbat se a cvičit. Chce to jen pevnou vůli a odhodlání. Je pravda, že vás čeká spoustu odříkání, ale výsledek určitě stojí za to. Zásoby tuku v těle opravdu nelze spálit ničím jiným, než pohybem a zdravou stravou. A z tohoto pohledu je třeba se dívat na všechny rádoby novinky, které se v oblasti hubnutí objeví. Každou chvíli přijde na svět “dokonalá dieta” či pilulka slibující nemožné, nejlépe do druhého dne. Podobný vynález je i neoprénový pás. Výrobci propagují rychlé hubnutí, odborníci na výživu a dietologové nad jejich názory kroutí hlavami. Proč?

Neoprénový pás je určen především k zeštíhlení v pase / foto: pixabay.com
Neoprénový pás je určen především k zeštíhlení v pase / foto: pixabay.com

 

Neoprenový pás na hubnutí

Neoprenový pás sice není žádný poslední objev světa, přesto neustále přetrvává v povědomí lidí jako účinný prostředek na hubnutí. Čas od času se najdou tací, co do něj vkládají veškeré své naděje. Neoprenový pás je vyroben z materiálu, který běžně používají potápěči na výrobu svých obleků, tedy z neoprenu. Není to nic jiného, než obyčejný široký pás z pogumované textilie, který obtočíte kolem břicha, stehna, boků nebo jiné problémové partie. Tím dojde k prohřátí daného místa, což prý podle výrobců přispěje k rychlejšímu spalování tuků. Stačí, když budete pás nosit hodinu denně a brzy zaznamenáte první výsledky. Je tomu tak ale ve skutečnosti?

Co slibuje neoprénový pás?

Neoprénový pás by se měl stát dobrým pomocníkem při shazování nadbytečných kilogramů a je určen zejména na oblast břicha. Aby byla zvýšena jeho účinnost, doporučuje se využívat jeho zahřívací efekt hlavně při cvičení. Před cvičením se obléknete do bederního neoprénového pásu a ten pomůže déle udržet teplo vznikající pohybem, což následně způsobí rychlejší rozpouštění tuku. Toto tvrdí výrobci o svém produktu. Co na to ale říkají odborníci?

Budete-li cvičit s neoprénovým pásem na těle, opravdu se zapotíte daleko více, s tím nelze nesouhlasit. Teplo vzniklé cvičením má menší možnost unikat z těla ven, proto se spustí pocení ve větší míře, než by tomu bylo bez pásu. Jakýkoli úbytek na váze je však způsoben pouze ztrátou vody. V žádném případě takto vyvinuté teplo nezačne spalovat tukovou tkáň. Když se po cvičení napijete, máte svoji hmotnost zase zpátky. Současně můžete po cvičení s neoprénovým pásem pozorovat zeštíhlení v pase, které vám dodá iluzi zhubnutí. Tento efekt je výsledkem komprese vašeho trupu a bohužel jen dočasný. Časem se tělo zase vrátí do původních rozměrů, takže o skutečné hubnutí se opravdu nejedná.

Hubněte redukcí tuku

Pokud chcete shodit přebytečné kilogramy a mít krásné štíhlé tělo, pak existuje pouze jeden jediný recept: racionální jídelníček a přiměřená fyzická aktivita. A je úplně jedno, zda u toho budete mít na sobě neoprénový pás či nikoli. Jedině tato vzájemná kombinace se může úspěšně podílet na úbytku tukové tkáně v těle. Představa, že si na sebe navléknete pás neoprénu, budete se s ním procházet po bytě nebo si lehnete na pohovku a za hodinku budete o pár kilo chudší, je zcela zcestná. Neoprénový pás má spíš pro mnoho lidí placebo efekt.

Bílkoviny jsou při spalování tuků velmi důležité / pixabay.com
Bílkoviny jsou při spalování tuků velmi důležité / pixabay.com

 

Jestliže jste pevně rozhodnuti, že přimějete vlastní tělo zredukovat nadbytečné zásoby tuku, pak toho dosáhnete jen úpravou dosavadního životního stylu. Na počátku hubnutí je určitě vhodné zařadit krátkodobou dietu, která vás postupně dovede až k trvalým změnám v jídelníčku. Můžete zkusit například proteinovou dietu KetoMIX, ta dokáže během několika málo dnů spálit tuky. Jak je to možné? Jednoduše, dieta KetoMIX má nastaven přesný obsah všech nezbytných živin (sacharidů, bílkovin, tuků, vitamínů, minerálních látek) tak,  aby organismus byl donucen čerpat vlastní zásoby energie, což se navenek projeví zeštíhlením celého těla. Nemusíte se bát, nejedná se o žádnou chemii, KetoMIX je vyroben na přírodní bázi, bez lepku a dokonce funguje i bez pohybu. Přitom nepijete jen samé koktejly jako třeba u jiných diet, vybírat můžete z rozmanitých druhů jídel – kaší, polévek, omelet, atd. Svým chuťovým buňkám můžete dopřát také kousek proteinové čokolády, která redukční režim nijak neohrozí. Takový způsob hubnutí je daleko účinnější a efektivnější.

TIP: V eshopu KetoMIX si vyberete jednotlivá jídla dle vlastní chuti, která v průběhu redukčního režimu můžete kombinovat s jiným nízko-sacharidovým jídlem. Recepty na tato jídla obdržíte spolu s balíčkem.

Vyplatí se neoprénový pás při hubnutí?

Neoprénový pás patří mezi módní hity v oblasti hubnutí a řada lidí pořád věří v jeho zázračný efekt. Ten je však třeba připsat cvičení, které účinky neoprenového pásu doprovází. Sám o sobě vám zhubnout nepomůže. Můžete ho snadno pořídit v kamenných prodejnách nebo na internetu v cenách od 100 Kč do 1000 Kč, přičemž kvalita použitého materiálu je značně rozdílná a liší se dle výrobce. Pás se zapíná na klasický nebo suchý zip, lepší je zvolit druhou variantu, která vám dopřeje více pohodlí. Vybírat lze také z různých barevných odstínů od modré, šedé až po černou. Zároveň je velmi důležité zvolit správnou velikost. Možná vám to ani nepřijde, ale neoprénový pás není univerzální, jak to na první pohled vypadá. Člověk s obvodem pasu více jak 150 cm bude potřebovat určitě jinou velikost než ten, kdo v pase naměří jeden metr. I když jde pás několik centimetrů roztáhnout, přeci jen jeho rozměry nejsou zanedbatelné.

Chcete-li sportem shodit 1 kg tuku, budete muset cvičením vydat 9 000 kcal. To může odpovídat například 10 hodinám běhu. Přitom je úplně jedno, zda máte na sobě neoprénový pás či nikoli. Věřte, že je to naprosto zbytečné.

Přesto má neoprénový pás několik výhod:

  • pás stahuje kůži a ta díky tomu v daných partiích neztrácí svoji elasticitu
  • v bederní oblasti chrání vnitřní orgány (například ledviny) před prochladnutím
  • krátkodobě přináší iluzi zhubnutí
  • podle výrobců i při krátkém používání přináší rychlé výsledky

Neoprénový pás se doporučuje používat maximálně hodinu denně, jelikož u osob s citlivější kůží mohou nastat drobné kožní potíže. Po celou dobu, kdy máte pás na sobě, je zamezen přístup vzduchu ke kůži, hrozí, že se zapaří, případně se mohou vyskytnout různé vyrážky nebo plísně. Proto po použití neoprénového pásu je vhodné se osprchovat a nechat kůži volně dýchat.

Neoprénový pás je prioritně určen na oblast břicha, takže kromě jakékoli aerobní fyzické aktivity (běh, rychlá chůze) je dobré zařadit jednotlivé cviky určené na posílení přímo této problémové partie. Jedná se třeba o klasické sedy lehy nebo zkracovačky. Kromě cvičení je však třeba současně dodržovat zásady zdravé stravy.

Koupit dietu KetoMIX

Pokud vás hubnutí za pomoci neoprénového pásu oslovilo natolik, že chcete zkusit i nemožné, pak jistě stojí za zmínku, že existují i neoprénové kalhoty na hubnutí, kraťasy a další produkty. Jejich prostřednitcvím jednodušeji prohřejete jakoukoli část těla. Ovšem nezapomeňte, že bez trvalé úpravy životosprávy se nikdy nadbytečných kil nezbavíte.  

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Hubnutí s kmínem: Přírodní cesta k redukci váhy

Kmín – naprosto obyčejné koření, které najdete v každé české kuchyni. Ale pozor! Nezaměňujte klasický …

Napsat komentář