Návod pro ženy, jak zhubnout zadek

Některým ženám se stačí jen podívat na kousek dortu či sladký zákusek a už se okamžitě jejich zadek zvětší. Není to také váš případ? Pokud ano, netrapte se zbytečně. Přebytečného tuku na zadku je možné se zbavit, jen musíte zvolit správný postup. Každý člověk má jiné fyzické proporce, a proto se někomu ukládá tuk na zadku, jinému na břiše nebo stehnech. S genetickou dispozicí sice nic nenaděláte, ale hubnutí svého těla můžete zásadně ovlivnit. Pokud hledáte informace, jak zhubnout zadek, máte je tady. Stačí se jimi pouze řídit a uvidíte, že očekávaný efekt se brzy dostaví. Přestaňte se neustále pozorovat v zrcadle a pusťte se rovnou do hubnutí, které musíte brát jako komplexní záležitost celého těla.

Zdroj: jk1991 / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: jk1991 / FreeDigitalPhotos.net

Jak začít hubnout?

Nejprve si promyslete, čeho chcete vlastně dosáhnout a co jste ochotni pro to všechno udělat. Hubnutí vyžaduje notnou dávku trpělivosti, disciplíny a odříkání, avšak odměnou za vaši námahu vám bude krásné ladné tělo dle vašich představ. Máte-li silnou motivaci a pevnou vůli, nic neodkládejte na zítra a hubnout začněte hned teď. Určitě vám pomůže, když se podíváte na účinné metody, jak zhubnout zadek a přijdete na to, v čem vlastně spočívá kouzlo celého hubnutí. Jestliže začnete postupně měnit váš dosavadní způsob života, bude se vše obracet k lepšímu a vy zaznamenáte první úbytky na váze.

Správný jídelníček je nejdůležitější

Aby tělo správně fungovalo, potřebuje mít dostatek energie, kterou mu dodáváte v podobě jídla. Záleží jen na vás, na kolik se máte rádi a jak kvalitní stravu si dopřejete, ale uvědomte si, že své tělo nijak neošidíte. Skladba stravy se vždy projeví na vašem zdraví a celkové kondici. Pokud tělo hladoví, strádá a nemá dostatek všech potřebných živin, pak se nedivte, že podle toho také reaguje a tvoří si zbytečné energetické zásoby v podobě tuku. Jakmile si však nutričně hodnotné potraviny naložíte denně na talíř, vše se najednou změní. Ano, je to tak, pestrý a vyvážený jídelníček se velkou mírou podílí na odbourání tukových zásob. Ty se spalují rovnoměrně v celém těle, takže i na zadku. Problém je v tom, že právě v této partii máte tuku nejvíce, a tak musíte počítat s tím, že zde bude ubývat nejpomaleji.

Co jíst a nepřibrat

Správný jídelníček musí obsahovat přiměřený poměr všech základních živin, tedy tuků, sacharidů a bílkovin. Zcela odstraňte veškeré jednoduché cukry (bílé pečivo, sladkosti, koláče, slazené nápoje, tyčinky) a nahraďte je výživově hodnotnějšími složenými sacharidy (celozrnné pečivo, rýže, těstoviny, brambory, kuskus,…). Při hubnutí je velmi důležitý dostatečný příjem bílkovin (vejce, bílé maso, luštěniny, sýry, mléčné výrobky, tofu,…), které jsou nepostradatelné pro podporu svalové hmoty a výrazně se podílí na hodnotě bazálního metabolismu. Jezte pravidelně, 5 – 6 krát denně, nevynechávejte snídani a dopřejte si dostatek zeleniny a ovoce. Dbejte na pravidelný pitný režim, ale na sladké limonády rovnou zapomeňte.

Cvičení spaluje tuky

Pro odbourání přebytečných tukových zásob, které jsou nejenom v oblasti zadku, je nejúčinnější aerobní cvičení. Při takové fyzické aktivitě je vaše tělo středně zatěžováno po dlouhou dobu (minimálně ale 20 minut) a zapojuje do činnosti různé svalové skupiny. Sem patří například jízda na kole, rotopedu, běh, plavání, nordic walking, aerobic, spinning, atd. Naopak posilovacími cviky, zaměřenými jen na partie zadku, se tuku nikdy nezbavíte. Při tak intenzivní zátěži organismus využívá jako rychlý zdroj energie cukry a tukové zásoby zůstanou zcela netknuty.

Zhubnutí zadku a zmenšení jeho objemu docílíte vhodně zvolenou pestrou stravou a aerobní fyzickou aktivitou. Pokud obě tyto činnosti navzájem propojíte, první výsledky se jistě brzy dostaví.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a je mi 25 let. Jsem copywriterka a o zdravý životní styl se zajímám již několik let. Prostřednictvím blogových článků se snažím ostatní inspirovat k tomu, aby více pečovali o své zdraví a jedli kvalitní, vyvážená a především chutná jídla. S úsměvem na tváři experimentuju v kuchyni, nadšeně píšu a fotím. Miluju kvalitní kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jedlá soda na hubnutí: Můžete s ní dojít k lepší postavě?

Hledáte stále nějaký jednoduchý způsob, který by vám usnadnil hubnutí? Cesta za perfektní postavou je …

Napsat komentář