Pás na hubnutí pro muže: Pomůže vyrýsovat břicho?

Muži jsou na tom s hubnutím daleko lépe než ženy. Když se rozhodnou, že shodí nadbytečná kila, jde jim to snáz. A důvodů je hned několik. Muži mají na těle více svalů než tuků, to znamená vyšší bazální metabolismus. Jeho hodnoty tvoří zhruba 65 % celkového energetického výdeje a počítá se do něj i energie vydaná třeba během spánku. Proto mužům stačí přidat na pohybu, odstranit zásadní chyby v jídelníčku a hubnou jako po másle. Vzhledem k tomu, že bývají větší než ženy, při stejné námaze spálí více kilojoulů. Mužský organismus také velmi dobře reaguje na menší příjem jídla, zato ženy, jejichž organismus je vystresovaný předchozími dietami, má daleko větší sklon ukládat kalorie do tukových zásob na horší časy. Přesto všechno se nadbytečná kila ukládají i mužům na těle, avšak pro ně představují větší zdravotní riziko. To proto, že se jim tukové polštáře tvoří převážně v oblasti břicha a vzniká tzv. pivní břicho. Pustit se do boje s opravdu velkým břichem vyžaduje velkou dávku trpělivosti a odříkání, proto se jakýkoli hubnoucí pomocník vždycky hodí. Jedním z nich může být i pás na hubnutí pro muže, který slibuje rychlé úbytky kilogramů téměř bez práce. Skutečně to ale funguje?

Tuk v oblasti břicha může ohrožovat vaše zdraví / foto: pixabay.com
Tuk v oblasti břicha může ohrožovat vaše zdraví / foto: pixabay.com

 

Co je pás na hubnutí?

Možná jste už o něm něco slyšeli a zahlédli ho v nabídce různých internetových obchodů zaměřených na sportovní potřeby. Pás na hubnutí není nic jiného než široký pás z pogumované textilie, neoprénu, který běžně používají i potápěči na výrobu svých obleků. Neoprénový pás si obtočíte kolem pasu, tím dojde k prohřátí problémové partie, což se následně projeví rychlejším spalováním tukových buněk. Výrobci uvádí, že stačí pás nosit hodinu denně na těle a brzy zaznamenáte první výsledky. Co ale říká praxe? Vážně můžete zhubnout jen díky neoprénovému pásu?

Spaluje pás na hubnutí tuky?

Neoprénový pás na hubnutí nelze považovat za žádný zázrak, pomocí kterého byste bez sebemenšího úsilí jen tak zhubli. Určité naděje do něj vkládají zejména lidé, kterým se dlouhodobě nedaří shodit nadbytečná kila. V takovém případě, je ale možná daleko efektivnější navštívit nejbližší nutriční poradnu v okolí, poradit se s odborníky a společně odhalit jádro problému. Chcete-li však svoji snahu o zhubnutí podpořit navíc neoprénovým pásem, můžete to zkusit. Výrobci totiž doporučují využívat zahřívací efekt pásu při cvičení. Jednoduše se před cvičením obléknete do bederního neoprénového pásu, který déle udrží teplo vznikající pohybem a tím pádem dojde k rychlejšímu spalování tuku.

Hubnoucí pás MASTER neopren / foto: nejlevnejsisport.cz

TIP: Hubnoucí efekt zeštíhlujícího neoprénového pásu se projeví zejména při hubnutí břicha, boků i stehen. Jelikož dokáže velmi dobře zpevnit záda, nachází své využití i při různých sportovních aktivitách. Kromě jiného pomáhá také uvolnit bolavé svaly a klouby. V e-shopu jej můžete koupit za cenu cca 200 Kč.

 

Koupit v e-shopu >>

 

Co se stane ve vašem těle, když budete cvičit s neoprénovým pásem? Teplo vznikající fyzickým pohybem způsobí pocení ve větší míře a díky pásu nemá možnost unikat ven. Nelze pochybovat o tom, že se zapotíte mnohem víc, než kdybyste cvičili bez pásu.  Následný úbytek na váze je potom způsoben  ztrátou vody, což je okamžitě viditelné jen pouhým okem. Tento efekt je tedy výsledkem komprese vašeho trupu. Vzhledem k těmto účinkům je neoprénový pás přímo ideální k formování problémových partií těla. 

Chcete zhubnout břicho?

Neoprénový pás na hubnutí funguje podle výrobců jen pro určitou část těla, tedy tam, kde ho přiložíte. Někde se možná setkáte s označením bederní pás na hubnutí, který mimo jiné dokáže pěkně prohřát oblast ledvin a zabránit tak prochladnutí. V každém případě je třeba si ale uvědomit, že chcete-li redukovat nadměrné zásoby tuku na břiše, musíte k hubnutí přistupovat jako k celkové záležitosti celého těla. Zhubnout můžete jen tehdy, pokud váš kalorický výdej bude větší než příjem. A tomu je třeba přizpůsobit množství stravy a pohyb. Úspěšné hubnutí je z 80 % postaveno na skladbě stravy, obzvlášť, pokud se jedná o břicho.

Bílkoviny jsou při hubnutí nepostradatelné / foto: pixabay.com
Bílkoviny jsou při hubnutí nepostradatelné / foto: pixabay.com

 

Jestliže chcete dosáhnout rychlých efektivních výsledků a skutečně zhubnout, je nutné upravit svůj stravovací režim a začít cvičit. Když navíc budete cvičit s neoprénovým pásem na břiše, brzy se dočkáte očekávaných výsledků. Tento způsob hubnutí je v mnoha směrech lepší, než kdybyste redukční režim založili na různých dietách a pilulkách z lékárny. Nehledě na to, že takové metody se vám pěkně prodraží. Když si koupíte skutečně funkční dietu, kterou nahradíte celodenní jídelníček po několik dní, nebo budete alespoň užívat hubnoucí pilulky z lékárny, zaplatíte několik tisícikorun. Stejně tak, když využijete i další způsoby zmenšující tukovou tkáň v těle jako je třeba kryolypolýza, lymfodrenáž, apod. A to musíte ještě navíc zákrok opakovat, než se dostaví konečný efekt. Avšak při žádném opravdovém hubnutí se bez pohybu neobejdete, takže když využijete termoregulační schopnosti bederního pásu, s počáteční investicí několika set korun, chytře na hubnutí vyzrajete. 

Koupit hubnoucí pás >>

Jaký pás na hubnutí pořídit?

Pokud vám myšlenka na bederní pás stále nejde z hlavy a myslíte, že něco na něm je, nic nelze namítat proti tomu, abyste jej vyzkoušeli. Pás na hubnutí koupíte jak v kamenné prodejně, tak i na internetu a můžete si vybrat z široké nabídky druhů a značek. Cenové rozpětí se pohybuje v řádu stokorun, samozřejmě v závislosti na kvalitě. Výrobek si můžete zakoupit v několika barevných provedeních, nejvíce je však zastoupena barva černá, šedá a modrá. Také zvažte, zda vám bude vyhovovat zapínání na suchý zips nebo raději klasický, ale lépe je preferovat první variantu. Velmi důležitý je výběr správné velikosti. Pás není zdaleka tak univerzální, jak by se mohlo na první pohled zdát. Díky jeho elasticitě ho lze sice natáhnout, ale přeci jen je podstatné, jestli máte v pase 100 cm nebo 150 cm. U volného pásu teplo může samovolně unikat ven a jeho očekávané účinky se tím pádem sníží.

Vstupte do e-shopu >>

Bederní neoprénový pás

Jestliže se rozhodnete cvičit i s pogumovanou textilií na těle, připravte se i na drobná zdravotní rizika. Zejména osoby s citlivou kůží mohou zaznamenat různé kožní problémy. Vzhledem k tomu, že bederní pás máte na sobě zhruba hodinu a po celou dobu je zamezen přístup vzduchu kůži, může se stát, že se v tomto místě zapaří nebo vzniknou různé vyrážky či plísně. Proto po každém cvičení je dobré se osprchovat a nechat kůži volně dýchat.

Výhody bederního pásu:

  • chrání bederní páteř a záda před prochladnutím,
  • podporuje vzpřímené držení těla a cirkulaci krve
  • dokáže předejít a ulevit bolesti kříže  

Cviky na břicho

Bederní pás na hubnutí je sice určen především na hubnutí v oblasti břicha, ale lze ho prakticky použít na libovolnou část těla (stehna, boky, lýtka). Avšak jen samotným přiložením pásu nezhubnete. Jedním z předpokladů úspěšného hubnutí je zvýšená fyzická aktivita. Na spalování tukových zásob v těle nejlépe působí jakýkoli aerobní pohyb (běh, jízda na kole, plavání, bruslení, aerobic, atd.), který je dobré pravidelně střídat s posilovacími cviky. Jestliže je vaším cílem zbavit se velkého břicha, pak je vhodné se při posilování zaměřit právě na tuto oblast. Pokud chcete současně dosáhnout rychlého hubnoucího efektu, můžete si pas obtočit neoprenem, ale počítejte s tím, že na spálení tuku to nebude mít žádný podstatný vliv. Cviky zaměřené na posílení břišního svalstva naopak pomohou s budováním svalové hmoty, která je důležitá pro rychlost metabolismu. Tím se zvýší kalorický výdej organismu a vaše tělo postupně začne ztrácet nahromaděný tuk.

Cviků na břicho je celá řada. Některé můžete provádět sami doma, jiné za pomoci nářadí nebo posilovacích strojů ve fitness centru. Mezi nejznámější cviky patří klasické sedy lehy. Podívejte se na video, jak by cvičení mělo vypadat a snažte se vyvarovat začátečnických chyb:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Dalším účinným cvikem na břicho je například zvedání nohou:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

To jsou jen dva možné cviky na zpevnění břicha a břišních svalů, je jich samozřejmě  mnohem více. Sami si můžete vybrat cviky, které vám budou nejlépe vyhovovat a rozhodnout se, zda využít i potící efekt bederního pásu.

Co říci závěrem? S neoprénovým pásem na hubnutí se žádný zázrak nekoná. Ke zhubnutí břicha se dopracujete jen vlastním úsilím, trpělivostí a snahou. Avšak už jen to, že budete přesvědčeni o všech jeho pozitivních účincích, má svůj smysl.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář