Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Pás na hubnutí pro muže: Pomůže vyrýsovat břicho?

Pás na hubnutí pro muže: Pomůže vyrýsovat břicho?

Muži jsou na tom s hubnutím daleko lépe než ženy. Když se rozhodnou, že shodí nadbytečná kila, jde jim to snáz. A důvodů je hned několik. Muži mají na těle více svalů než tuků, to znamená vyšší bazální metabolismus. Jeho hodnoty tvoří zhruba 65 % celkového energetického výdeje a počítá se do něj i energie vydaná třeba během spánku. Proto mužům stačí přidat na pohybu, odstranit zásadní chyby v jídelníčku a hubnou jako po másle. Vzhledem k tomu, že bývají větší než ženy, při stejné námaze spálí více kilojoulů. Mužský organismus také velmi dobře reaguje na menší příjem jídla, zato ženy, jejichž organismus je vystresovaný předchozími dietami, má daleko větší sklon ukládat kalorie do tukových zásob na horší časy. Přesto všechno se nadbytečná kila ukládají i mužům na těle, avšak pro ně představují větší zdravotní riziko. To proto, že se jim tukové polštáře tvoří převážně v oblasti břicha a vzniká tzv. pivní břicho. Pustit se do boje s opravdu velkým břichem vyžaduje velkou dávku trpělivosti a odříkání, proto se jakýkoli hubnoucí pomocník vždycky hodí. Jedním z nich může být i pás na hubnutí pro muže, který slibuje rychlé úbytky kilogramů téměř bez práce. Skutečně to ale funguje?

Tuk v oblasti břicha může ohrožovat vaše zdraví / foto: pixabay.com
Tuk v oblasti břicha může ohrožovat vaše zdraví / foto: pixabay.com

 

Co je pás na hubnutí?

Možná jste už o něm něco slyšeli a zahlédli ho v nabídce různých internetových obchodů zaměřených na sportovní potřeby. Pás na hubnutí není nic jiného než široký pás z pogumované textilie, neoprénu, který běžně používají i potápěči na výrobu svých obleků. Neoprénový pás si obtočíte kolem pasu, tím dojde k prohřátí problémové partie, což se následně projeví rychlejším spalováním tukových buněk. Výrobci uvádí, že stačí pás nosit hodinu denně na těle a brzy zaznamenáte první výsledky. Co ale říká praxe? Vážně můžete zhubnout jen díky neoprénovému pásu?

Spaluje pás na hubnutí tuky?

Neoprénový pás na hubnutí nelze považovat za žádný zázrak, pomocí kterého byste bez sebemenšího úsilí jen tak zhubli. Určité naděje do něj vkládají zejména lidé, kterým se dlouhodobě nedaří shodit nadbytečná kila. V takovém případě, je ale možná daleko efektivnější navštívit nejbližší nutriční poradnu v okolí, poradit se s odborníky a společně odhalit jádro problému. Chcete-li však svoji snahu o zhubnutí podpořit navíc neoprénovým pásem, můžete to zkusit. Výrobci totiž doporučují využívat zahřívací efekt pásu při cvičení. Jednoduše se před cvičením obléknete do bederního neoprénového pásu, který déle udrží teplo vznikající pohybem a tím pádem dojde k rychlejšímu spalování tuku.

Co se stane ve vašem těle, když budete cvičit s neoprénovým pásem? Teplo vznikající fyzickým pohybem způsobí pocení ve větší míře a díky pásu nemá možnost unikat ven. Nelze pochybovat o tom, že se zapotíte mnohem víc, než kdybyste cvičili bez pásu. Jenomže takto vyvinuté teplo nikdy nezačne spalovat tukovou tkáň. Následný úbytek na váze je způsoben pouze ztrátou vody. Když se po cvičení napijete, máte svoji hmotnost zase zpátky. Také viditelně zmenšený pas je pouhou iluzí, tento efekt je výsledkem komprese vašeho trupu. Takže v konečném výsledku se o hubnutí opravdovým spalováním tukových zásob hovořit nedá a je úplně jedno, zda při cvičení máte na sobě ještě něco navíc.

Chcete zhubnout břicho?

Neoprénový pás na hubnutí funguje podle výrobců jen pro určitou část těla, tedy tam, kde ho přiložíte. Někde se možná setkáte s označením bederní pás na hubnutí, který mimo jiné dokáže pěkně prohřát oblast ledvin a zabránit tak prochladnutí. V každém případě je třeba si ale uvědomit, že chcete-li redukovat nadměrné zásoby tuku na břiše, musíte k hubnutí přistupovat jako k celkové záležitosti celého těla. Zhubnout můžete jen tehdy, pokud váš kalorický výdej bude větší než příjem. A tomu je třeba přizpůsobit množství stravy a pohyb. Úspěšné hubnutí je z 80 % postaveno na skladbě stravy, obzvlášť, pokud se jedná o břicho.

Bílkoviny jsou při hubnutí nepostradatelné / foto: pixabay.com
Bílkoviny jsou při hubnutí nepostradatelné / foto: pixabay.com

 

Jestliže chcete dosáhnout rychlých efektivních výsledků a skutečně zhubnout, je dobré svůj stravovací režim založit na proteinové dietě KetoMIX. Její podstatou je vhodná úprava stravy, kdy v jídelníčku zvýšíte množství bílkovin a omezíte příjem sacharidů jen na nezbytné minimum. Jakmile totiž začne vaše tělo postrádat sacharidy jako prvotní zdroj energie, sáhne na zásoby tuku, což se okamžitě projeví viditelným zhubnutím. KetoMIX obsahuje kromě klasických koktejlů rozmanitých chutí také další jídla v podobě kaší, polévek a omelet, které si můžete připravit nasladko i naslano. Pochutnat si můžete na proteinové čokoládě nebo kávě. To ale není všechno, každý den si připravíte chutné jídlo z běžných surovin, jen s vyšším obsahem bílkovin. Tím vás KetoMIX naučí rozeznávat kvalitní plnohodnotnou stravu, která vám pomůže udržet si optimální váhu natrvalo. Budete se cítit ve skvělé formě, plni elánu a energie.

TIP: V eshopu KetoMIX si sami poskládáte jídelníček dle vlastní chuti nebo využijete rovnou celý redukční balíček sestavený pro konkrétní úbytek hmotnosti. Všechna jídla jsou bez lepku, bez jakékoli chemie a k jejich přípravě nepotřebujete ani mléko.

Jaký pás na hubnutí pořídit?

Pokud vám myšlenka na bederní pás stále nejde z hlavy a myslíte, že něco na něm je, nic nelze namítat proti tomu, abyste jej vyzkoušeli. Pás na hubnutí koupíte jak v kamenné prodejně, tak i na internetu a můžete si vybrat z široké nabídky druhů a značek. Cenové rozpětí se pohybuje od sta korun až po tisíc, samozřejmě v závislosti na kvalitě. Výrobek si můžete zakoupit v několika barevných provedeních, nejvíce je však zastoupena barva černá, šedá a modrá. Také zvažte, zda vám bude vyhovovat zapínání na suchý zips nebo raději klasický, ale lépe je preferovat první variantu. Velmi důležitý je výběr správné velikosti. Pás není zdaleka tak univerzální, jak by se mohlo na první pohled zdát. Díky jeho elasticitě ho lze sice natáhnout, ale přeci jen je podstatné, jestli máte v pase 100 cm nebo 150 cm. U volného pásu teplo může samovolně unikat ven a jeho očekávané účinky se tím pádem sníží.

Bederní neoprénový pás

Marketingová propagace neoprénového pásu se sice snaží potenciální zákazníky přesvědčit o perfektních účincích a rychlejším hubnutí, ale odborníci nad takovým tvrzením kroutí hlavami. Neexistuje totiž žádná vědecká studie o tom, že by zvýšená potivost měla přímý vliv na spalování tukových buněk. Někomu tak může přinášet krátkodobou iluzi hubnutí. Pokud byste totiž neoprénový pás používali při cvičení a tím dosáhli skutečného snížení hmotnosti, pak lze tento efekt přičítat zvýšené pohybové aktivitě a ne bedernímu pásu. K úbytku tukové tkáně by došlo i bez něj. Účinky neoprénového pásu mají pro mnoho lidí spíš placebo efekt, což ale z psychologického hlediska má také svůj podstatný význam, takže jej  nelze hned zatracovat. Chcete-li tedy, aby vaše tělo spálilo tukový polštář na břiše, je úplně jedno, zda nosíte bederní pás či nikoli. Bez zdravého jídelníčku a zvýšené fyzické námaze snížení hmotnosti nikdy nedosáhnete.

Koupit dietu KetoMIX

Jestliže se rozhodnete cvičit i s pogumovanou textilií na těle, připravte se i na drobná zdravotní rizika. Zejména osoby s citlivou kůží mohou zaznamenat různé kožní problémy. Vzhledem k tomu, že bederní pás máte na sobě zhruba hodinu a po celou dobu je zamezen přístup vzduchu kůži, může se stát, že se v tomto místě zapaří nebo vzniknou různé vyrážky či plísně. Proto po každém cvičení je dobré se osprchovat a nechat kůži volně dýchat. Avšak několik dalších výhod lze bedernímu pásu přičíst: chrání bederní páteř a záda před prochladnutím, podporuje vzpřímené držení těla a cirkulaci krve, dokáže předejít a ulevit bolesti kříže.  

Cviky na břicho

Bederní pás na hubnutí je sice určen především na hubnutí v oblasti břicha, ale lze ho prakticky použít na libovolnou část těla (stehna, boky, lýtka). Avšak jen samotným přiložením pásu nezhubnete. Jedním z předpokladů úspěšného hubnutí je zvýšená fyzická aktivita. Na spalování tukových zásob v těle nejlépe působí jakýkoli aerobní pohyb (běh, jízda na kole, plavání, bruslení, aerobic, atd.), který je dobré pravidelně střídat s posilovacími cviky. Jestliže je vaším cílem zbavit se velkého břicha, pak je vhodné se při posilování zaměřit právě na tuto oblast. Pokud chcete současně dosáhnout rychlého hubnoucího efektu, můžete si pas obtočit neoprenem, ale počítejte s tím, že na spálení tuku to nebude mít žádný podstatný vliv. Cviky zaměřené na posílení břišního svalstva naopak pomohou s budováním svalové hmoty, která je důležitá pro rychlost metabolismu. Tím se zvýší kalorický výdej organismu a vaše tělo postupně začne ztrácet nahromaděný tuk.

Cviků na břicho je celá řada. Některé můžete provádět sami doma, jiné za pomoci nářadí nebo posilovacích strojů ve fitness centru. Mezi nejznámější cviky patří klasické sedy lehy. Podívejte se na video, jak by cvičení mělo vypadat a snažte se vyvarovat začátečnických chyb:

 

Dalším účinným cvikem na břicho je například zvedání nohou:

To jsou jen dva možné cviky na zpevnění břicha a břišních svalů, je jich samozřejmě  mnohem více. Sami si můžete vybrat cviky, které vám budou nejlépe vyhovovat a rozhodnout se, zda využít i potící efekt bederního pásu.

Co říci závěrem? S neoprénovým pásem na hubnutí se žádný zázrak nekoná. Ke zhubnutí břicha se dopracujete jen vlastním úsilím, trpělivostí a snahou. Avšak už jen to, že budete přesvědčeni o všech jeho pozitivních účincích, má svůj smysl.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Hubnutí s kmínem: Přírodní cesta k redukci váhy

Kmín – naprosto obyčejné koření, které najdete v každé české kuchyni. Ale pozor! Nezaměňujte klasický …

Napsat komentář