Poznejte efektivní metody, jak zhubnout přes břicho

Trápí vás vystouplé břicho, které se vlivem uloženého tuku podivně převaluje ze strany na stranu, nemá žádný tvar a není snadné jej vtěsnat do kalhot? Žádný univerzální recept vám sice nikdo nedá, ale to neznamená, že se jej nedokážete zbavit. Budete-li chtít, zhubnete a velké břicho bude jednou provždy pryč. Nejprve si uvědomte, že slovíčko “chci” dělá přímo zázraky, “mohl(a) bych” hledá jenom výmluvy. Obrňte se značnou dávkou trpělivosti a zvolte účinnou metodu, jak zhubnout přes břicho. Ovšem nečekejte, že se něco stane během dne. Hubnutí je pomalá cesta dlážděná spoustou sebezapření a odříkání. Avšak na jejím konci čeká váš vysněný cíl a věřte, že za trochu námahy to opravdu stojí. Ten pocit, až vám bude okolí závidět, že vy jste to dokázali a oni ještě ne…

Zdroj: jk1991 / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: jk1991 / FreeDigitalPhotos.net

Začněte hubnout ještě dnes

Pokud vás pohled do zrcadla vyděsil natolik, že jste se rozhodli hubnout, začněte hned. Nic neodkládejte, nedávejte si žádné termíny a prostě si řekněte, že od teď hubnete. No jo, ale nevíte jak? V prvé řadě se podívejte na osvědčené způsoby, jak zhubnout přes břicho a zvažte svoje možnosti. V každém případě se připravte na to, že budete muset zcela radikálně změnit svůj dosavadní jídelníček a na program dne zařadit jakoukoli fyzickou činnost. Jedno bez druhého se neobejde, váš energetický denní příjem a výdej musí být v naprosté rovnováze. Pak nebude mít organismus nejmenší důvod k tomu, aby přebytky ukládal do tukových zásob.

Špatná strava = tučné břicho

Podle toho, jak se člověk stravuje, tak i vypadá. Nepravidelnost v jídle, obliba fast foodů, sladkostí  v cukrárně, přemíra tučných a smažených jídel, to je výživovým trendem nejednoho člověka. A přitom stačí tak málo! Bílé pečivo, koblihy, koláče vyměnit za tmavé celozrnné výrobky, zvýšit příjem kvalitních bílkovin (živočišných a rostlinných), zeleniny, ovoce a dbát na dostatečný pitný režim. Bílkoviny příznivě působí na svaly a množství svalové hmoty v těle ovlivňuje také hodnotu bazálního metabolismu. Pokud vás napadá, že zhubnete tím , že budete držet hladovku, jdete na to špatně. Na den dva vám možná břicho jakoby splaskne, ale jakmile se vrátíte k původním stravovacím návykům, pěkně rychle zase vzroste nahoru a ještě pro jistotu přidá i něco navíc. Kdepak, takto hubnutí nefunguje. Kaloricky vydatnou stravu je nutné nahradit jídlem s nižší kalorickou hodnotou v pravidelných přibližně tříhodinových intervalech.

Aerobní cvičení spaluje tuky

Pestrá zdravá strava a dostatečný pohyb jsou při hubnutí spojené nádoby. Na spalování tuků je nejúčinnější přiměřená dlouhodobá fyzická aktivita, jakou je třeba aerobní cvičení. Nemusíte zrovna chodit na kardio program do fitness centra, za aerobní aktivitu se považuje také například běh, plavání, jízda na kole, nordic walking, aerobic, bruslení, atd. Pokud se fyzické námaze budete věnovat každý den minimálně 20 minut, brzy se na vašem těle úbytek tuku projeví. Paradoxem možná je, že posilovací cviky na břicho nejsou pro hubnutí účinné. Při nich se zvyšuje objem svalové hmoty (což zvyšuje hodnotu bazálního metabolismu), ale tukové zásoby zůstávají netknuty a vy se tak dostáváte do patové situace. Proto je nezbytné posilování skloubit dohromady s aerobní aktivitou, aby hubnutí mělo požadovaný efekt.

Při hubnutí si nedávejte žádné nereálné cíle. Deset kilo za týden jen stěží zhubnete, tím byste ohrozili jedině svoje zdraví a to zcela jistě nechcete. Postupujte pomalu, zvolna, uvidíte sami, jak se váš život mění k lepšímu. Břicho opadne, vzroste vaše sebevědomí a vy se znovu budete cítit plni životního elánu. Věřte, že to jde.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář