Jak co nejrychleji zhubnout břicho: Účinný a zdravý postup

Břicho je jednou z partií těla, kde se zvyšování nadváhy projeví nejvíce. Neforemná pneumatika v pase trápí mnoho lidí a ne každý si s ní umí správně poradit. Představa, že rychle zhubnete hladovkou a budete každý den cvičit sady sklapovaček na břicho, je zcela scestná. Proto se také často stává, že veškerá snaha o hubnutí je marná. Přitom existuje zcela jednoduchý způsob, jak co nejrychleji zhubnout břicho účinným postupem. Chcete vědět jaký to je? Celé kouzlo spočívá jen v jedné věci: stačí se zdravě stravovat a sportovat. To je celá věda, ale mějte na paměti, že ani jedno se bez druhého neobejde.

Zdroj: Naypong / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Naypong / FreeDigitalPhotos.net

Změňte skladbu stravy

Strava má zásadní vliv na tuk, který se usazuje zvláště na břiše a který má zároveň negativní vliv na vznik srdečně-cévních chorob. Proto je jistě v zájmu každého, aby se snažil tohoto tuku zbavit. Objemné velké břicho, přes něž si nevidíte ani na tkaničky od bot, určitě není symbolem pevného zdraví. Jste-li pevně rozhodnuti, že se pustíte do hubnutí, pak jste se rozhodli zcela správně. Nejdříve se podívejte, jak co nejrychleji zhubnout břicho účinnou a zdravou metodou, a upravte svůj životní styl.

Zaměřte se na složení jídelníčku a nekompromisně vyřaďte:

  • tučné vepřové maso, uzeniny
  • tučné mléčné výrobky
  • sladkosti, cukrovinky, zákusky
  • smažené pokrmy
  • jídlo z fast foodů
  • pečivo z bílé mouky

Abyste hubli, musíte jíst pravidelně, nejlépe každé tři hodiny, mezi hlavními jídly si dopřejte malou svačinku v podobě zeleniny, ovoce, kysaného mléčného výrobku. Nevynechávejte snídani, ta má na hubnutí těla rovněž svůj podíl. Sacharidové potraviny konzumujte spíše v první části dne a postupně k večeru jejich příjem omezujte. Jezte kvalitní bílkoviny (vejce,krůtí, kuřecí maso, luštěniny, sóju, mléko, sýry,…) jež jsou důležité pro činnost svalů a omezují pocit hladu. Nezapomínejte ani na dostatečný pitný režim. Zejména zelený čaj má blahodárné účinky při hubnutí.

20 minut denně se hýbejte

Fyzická aktivita je stejně důležitá jako složení stravy. Bez pohybu prostě nezhubnete, zvlášť, pokud sedíte celý den v kanceláři. Ovšem musíte rozlišovat mezi přiměřenou fyzickou zátěží a posilovacími cviky. Na spalování tuku, které probíhá rovnoměrně v celém těle, je nejúčinnější jakákoli dlouhodobá fyzická aktivita – aerobní cvičení, běh, plavání, jízda na kole, spinning, pilates, atd. Každý sen si musíte udělat minimálně dvacet minut čas a sportovat. Ale pozor! Posilovací cviky na břicho vás tuku nezbaví. Tím jen zvětšíte objem svalové hmoty v oblasti břicha, avšak vrchní vrstvy podkožního tuku se nezbavíte. Paradoxně vám tak může připadat, že místo hubnutí naopak přibíráte. Hubnout se tedy nedá jen v určité oblasti těla, nehledě na to, že při posilování tělo spaluje jako rychlý zdroj energie pouze cukry. Na tukové zásoby přijde řada jen při optimální dlouhodobé tepové frekvenci.

Chcete-li zhubnout jednou provždy, musíte změnit především svůj životní styl. Buďte trpěliví a neočekávejte, že se tuku, který se ukládal v těle třeba po několik let, zbavíte ze dne na den. Každý člověk je jinak geneticky vybaven, někdo hubne rychle, někdo pomaleji. Pokud ale ve snaze nepolevíte a vytrváte, odměnou vám bude krásné štíhlé tělo.    

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář