Rybí tuk Möller’s: Recenze a můj měsíční test


Také ve vás rybí tuk vzbuzuje nepříjemnou vzpomínku z dětství? Každý den jsem musela nekompromisně spolknout jednu lžičku. Vyhnout se tomu prostě nedalo. Tu nepříjemnou rybí pachuť si pamatuji dodnes. A věřím, že v tom nejsem sama. Přestože rybí tuk celkově posiluje zdraví, řada lidí má s jeho pravidelnou konzumací problém. Byla jsem na tom úplně stejně, ale jen do té doby, než jsem začala pátrat po jiných možnostech. Brzy jsem zjistila, že tmavá lahvička z lékárny není jediným produktem na trhu. Rybí tuk, zbavený nevábného rybího zápachu, totiž dostanete koupit v podobě dále ochuceného či neochuceného sirupu, případně ve formě gelových kapslí. Rybí olej Möller’s získávaný z jater tresky, která žije v chladných vodách čisté norské přírody, vám zachutná hned napoprvé. A právě tento olej jsem rozhodla podrobit měsíčnímu testování. Chcete vědět, jak dopadl?

Rybí olej Möller's Omega 3 z tresčích jater s citronovou příchutí / foto: prozdravi.cz
Rybí olej Möller’s Omega 3 z tresčích jater s citronovou příchutí / foto: prozdravi.cz

 

Rybí tuk nebo rybí olej?

Ryby by měly být pravidelnou součástí našeho jídelníčku. To, že jsou ryby zdravé, věděli už naši předci. Nechutná vám rybí maso? Nevadí. Můžete polykat tobolky s obsahem rybího oleje a nebo si dopřát přímo lžičku sirupu. Nevíte, po kterém přípravku sáhnout? Možná, že vás mate označení rybí tuk či rybí olej. Vězte, že je to jedno a to samé, pokaždé se jedná o stejnou přírodní látku.

Co je vlastně rybí tuk?

Rybí tuk je více známý dřívějším generacím, pro které je nezapomenutelný díky jeho specifické chuti a vůni. Rybí tuk je obsažený ve tkáních ryb a jeho hlavní složkou jsou omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které mají zásadní význam pro zachování zdraví. Tyto kyseliny si neumí tělo samo vytvořit, a proto je nutné je přijímat stravou.

Koupit rybí tuk

Ryby z chladnějších moří jako je makrela, sleď, tuňák, losos, treska, sardinky, šproty, jsou na obsah omega-3 kyselin mnohem bohatší než sladkovodní ryby. U některých druhů ryb se však více tuku nachází v játrech než v jejich těle. Olej z rybích jater kromě těchto mastných kyselin obsahuje také velké množství vitamínu A. Proto jsou pro potřebu získávání omega-3 mastných kyselin třeba u tresky využívána pouze játra, nikoli maso, tak jak je tomu například u lososů.

Blahodárné účinky rybího oleje z tresčích jater lze využívat v podobě Rybího tuku Möller’s, v němž jsou omega-3 mastné kyseliny daleko více koncentrovanější a současně jsou zde zastoupeny nezbytné vitamíny A, D a E. Díky přítomnosti dalších olejů se mastné kyseliny z ryb vstřebávají mnohem lépe než když jsou samotné. V jedné lžičce Rybího tuku Möller’s tak snadno přijmete svoji denní dávku. Nejlépe uděláte, když ho zařadíte jako součást zdravé vyvážené snídaně nejen sobě, ale i dětem. Podívejte se, jak snídají Norové:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Möller’s rybí olej Omega 3 z tresčích jater s citronovou příchutí

Rybí tuk Möller’s Omega 3 s citrónovou příchutí v tradiční skleněné zelené lahvičce je vyráběn přímo v Norsku z tresčích jater té nejvyšší kvality a vyznačuje se vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin. Díky příjemné citronové chuti si na tento rybí olej velmi rychle zvyknete a oblíbíte si jeho pravidelnou konzumaci.

Značku Möller’s založil již v polovině 19. století lékárník Peter J. Möller. Rybí olej Möller’s se vyrábí z čerstvých jater tresky arktické, která pluje v chladných vodách u pobřeží norského souostroví Lofoty. Při výrobě rybího oleje Möller’s je kladen důraz na kvalitu použitých surovin.

Denní dávka 5 ml (jedna čajová lžička) Möller’s rybího oleje obsahuje:

 • potřebné množství omega-3 mastných kyselin získaných z tresčích jater
 • vitamíny A, D, E
 • přírodní aroma citronu

Rybí tuk Möller’s se vyrábí z čerstvě ulovených ryb:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Složení rybího oleje

Rybí tuk obsahuje spoustu cenných látek, avšak nezastupitelnou roli zde hrají výhradně omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Z nich má pro tělo největší význam kyselina eikosapenteová (EPA) a kyselina dokosahesanová (DHA). Rybí tuk je nejbohatším zdrojem těchto kyselin, a proto tak skvěle působí na vaše tělo. Kromě toho jsou ryby plné také vitamínu D, selenu a jak již bylo zmíněno výše, zejména v játrech ryb se nachází velké množství vitamínu A.

Möller’s rybí olej Omega 3 z tresčích jater vám v denní dávce (5 ml) dodá:

 • 1 200 mg omega-3 mastné kyseliny
 • 600 mg kyselina dokosahexaenová (DHA)
 • 400 mg kyselina eikosapentaenová (EPA)
 • 10 mg vitamín E
 • 0,25 mg vitamín A
 • 0,01 mg vitamín D

Vzhledem k tomu, že na trhu najdete spoustu značek rybího tuku od různých výrobců, je důležité zaměřit se na osvědčenou kvalitu. Aby vaše tělo využilo všechny příznivé účinky rybího tuku, podle nutričních poradců je třeba vybírat jen ty přípravky, které obsahují nejméně 300 mg EPA a 200 mg DHA v jedné dávce. Když se podíváte na složení Möller’s rybího tuku z tresčích jater, hravě zjistíte, že tyto požadované hodnoty bez problému splňuje.

Informaci o složení naleznete na etiketě
Informace o složení naleznete na etiketě

K čemu je dobrý rybí tuk?

Mastné kyseliny, které obsahují tuky mořských ryb, mají pro zdraví člověka obrovský význam. Velmi důležitý je jejich vliv na centrální nervovou soustavu a správný rozvoj mozku. Proto nesmí chybět zejména ve stravě malých dětí, těhotných a kojících matek. V dospělosti pak působí blahodárně na celkovou odolnost nervového systému, duševní vyrovnanost a normální funkci mozku. Z rybího tuku Möller’s Omega 3 získá organismus také vitamíny A, D a E.

Vitamín A:

 • podporuje správnou funkci imunitního systému
 • udržuje dobrý zrak
 • přispívá k zachování zdravých sliznic a pokožky
 • podílí se na metabolismu železa

Vitamín D:

 • podporuje správnou funkci imunitního systému
 • pomáhá tělu lépe vstřebat vápník a fosfor
 • přispívá k udržení zdravých kostí a zubů
 • podporuje správnou funkci svalů

Vitamín E:

 • podporuje vstřebávání selenu
 • přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

Pravidelná konzumace rybího tuku se ale také podílí na efektivnějším spalování tuků. Omega-3 nenasycené mastné kyseliny pomáhají s redukcí nadváhy a nadbytečného podkožního tuku. Díky dostatečnému příjmu mastných kyselin tělo dokáže lépe využít energii z tuků.

Vědecké výzkumy prokázaly, že u osob, které do svého jídelníčku zařadily rybí olej, bylo spalování tuků o 20 % účinnější.

Rybí tuk v hojné míře využívají i sportovci, hlavně kvůli prohloubení regenerace po tréninku. Pokud dbáte na zdravý životní styl a chodíte několikrát týdně cvičit, omega-3 kyseliny dokážou zlepšit váš sportovní výkon. Zdravý rybí tuk umí také bojovat s namožením svalstva po intenzivním tréninku.

Koupit levně

S čím pomáhá rybí tuk:

 • snižuje riziko srdečních onemocnění
 • snižuje krevní tlak, srážlivost krve a hladinu LDL cholesterolu
 • udržuje správnou funkci nervového systému
 • působí proti zánětům cév, kloubů a střev
 • v doporučených denních dávkách se podílí na dlouhověkosti
 • snižuje menstruační bolesti
 • udržuje v dobrém stavu kůži, vlasy a nehty
 • příznivě působí na rozvoj mozkové činnosti u dětí
 • pomáhá při depresích
 • podporuje funkci imunitního systému
 • regeneruje namožené svaly a působí na jejich růst
 • umožňuje lépe a efektivněji spalovat tuky

Jaký rybí olej vybrat?

Když se porozhlédnete po nabídce trhu, velmi rychle zjistíte, že výrobců rybích olejů je opravdu mnoho. Prakticky ho dostanete koupit nejen v každé lékárně, ale i drogerii. Rybí tuk jako výživový doplněk lze získat ve formě tobolek, kapslí nebo sirupu, který je zbaven typického rybího zápachu. Ovšem při samotném výběru je třeba se zaměřit na kvalitu. U některých přípravků už jen pohledem na etiketu snadno zjistíte, že výrobce ani neuvádí jejich složení. Přitom je velmi důležité pohlídat si právě množství omega-3 mastných kyselin (EPA a DHA). Spoustu zbytečné práce si ušetříte, když vsadíte rovnou na norskou značku rybího tuku Möller’s. Tady máte stoprocentní záruku, že se jedná o čistě přírodní produkt té nejvyšší kvality a při pravidelném dlouhodobém užívání můžete očekávat, že se blahodárné účinky rybího tuku projeví na vašem zdraví.

Rybí tuk Möller’s se vyrábí v několika variantách a vy si tak snadno pro sebe vyberete tu, která vám bude nejlépe vyhovovat.

Möller’s rybí olej Omega 3 z tresčích jater 250 ml

Möller's rybí olej z tresčích jater / foto: prozdravi.cz
Möller’s rybí olej z tresčích jater / foto: prozdravi.cz

 

Rybí tuk má velmi příjemnou chuť, je zbaven jakéhokoli zápachu po rybách. Jedna lžička tohoto oleje dodá 1 200 mg omega-3 mastných kyselin z ryb v lehce vstřebatelné formě a vitamíny A, D a E.

Koupit levně

 

Möller’s rybí olej Omega 3 z tresčích jater s citronovou příchutí 250 ml

Möller's rybí olej Omega 3 z tresčích jater s citronovou příchutí / foto: prozdravi:cz
Möller’s rybí olej Omega 3 z tresčích jater s citronovou příchutí / foto: prozdravi:cz

 

Rybí tuk z čisté norské přírody se vyznačuje lahodnou vyváženou chutí, bez jakékoli stopy po rybách. Naopak, lehký nádech citronu je skvělým doplňkem, který k rybám prostě patří. Jedna denní dávka obsahuje 1 200 mg omega-3 mastných kyselin a potřebné vitamíny A, D a E.

Koupit levně

 

Möller’s rybí olej z tresčích jater z Norska s přírodní ovocnou příchutí 250 ml

Möller's rybí olej z tresčích jater s ovocnou příchutí / foto: prozdravi.cz
Möller’s rybí olej z tresčích jater s ovocnou příchutí / foto: prozdravi.cz

 

Tento rybí tuk je určený zejména dětem, čemuž odpovídá jeho složení a jemná ovocná chuť, kterou si velmi brzy oblíbí. Omega-3 mastné kyseliny podporují správný rozvoj mozku a vitamíny A, D a E podporují normální funkci imunitního systému. Vitamín D je důležitý k dobrému růstu a vývoji kostí u dětí.

Koupit levně

 

Möller’s Omega 3 Double 112 kapslí

Möller's Omega 3 Double / foto: prozdravi.cz
Möller’s Omega 3 Double / foto: prozdravi.cz

 

Rybí tuk v podobě želatinových tobolek obsahuje v denní dávce (2 kapsle) 1 200 mg omega-3 mastných kyselin a vitamíny A, D a E. Pokud máte problém s tím, že byste si měli dávat každé ráno lžičku rybího tuku, tyto pastilky jsou právě pro vás.

Koupit levně

 

Kde koupit rybí tuk Möller’s?

Rybí tuk Möller’s možná koupíte ve vaší místní lékárně, ale já dávám přednost pohodlí a nakupuji v ověřených obchodech na internetu. A pokaždé volím kvalitu. Je samozřejmé, že ani cena není zcela zanedbatelná, ale vždy je možno nalézt optimální poměr mezi kvalitou a cenou. Z tohoto pohledu velmi dobře vychází norská značka Möller’s. Kde jinde by měli také dobrý rybí tuk vyrábět, než v severské přímořské oblasti. Ze všech nabízených variant mne nejvíce zaujal Möller’s rybí olej Omega 3 z tresčích jater s citronovou příchutí v zelené lahvičce o objemu 250 ml. Objednala jsem ho za cenu 259 Kč s doručením do druhého dne.

Koupit v e-shopu

Velkou výhodou tohoto e-shopu je možnost volby ze sedmi způsobů dopravy, která vás vyjde poměrně levně: uloženka 59 kč, PPL 69, atd. Ale při nákupu pod 300 kč účtují balné ve výši 20 Kč (olej stojí 259 Kč). Pokud tedy chcete maximálně ušetřit, je určitě dobré si ještě něco objednat. Vzhledem k tomu, že vstřebávání omega-3 mastných kyselin podporuje kyselina listová a vitamín B 12, rozhodla jsem se objednávku doplnit o Kyselinu listovou 100 tbl. + 7 tbl. ZDARMA za 58 Kč a B-komplex Super Forte 100 tablet za cenu 106 Kč. Takže se vším všudy s uloženkou mne to vyšlo na 482 Kč, což mi připadá jako rozumná cena. Zásilku jsem si bez problému následující den vyzvedla a pustila se do testování.

Co se změnilo, když jsem měsíc užívala rybí olej Möller’s?

Balíček z e-shopu mi přišel v pořádku, skleněná zelená lahvička s rybím tukem byla pevně zabalená v bublinkové folii, takže nic se cestou nerozbilo. Musím říct, že první lžičku jsem ochutnala trochu s obavami. Přeci jen neblahé zkušenosti z dětství vypluly na povrch. Jaký  však byl můj údiv, když po chuti ryb ani památky. Prostě normální olej, který pěkně voněl po citronech a stejná chuť se mi rozplynula i na jazyku. Byla jsem velmi mile překvapena a hned jsem věděla, že to je přesně to, co jsem očekávala.

Dospělí a děti od 3 let užívají jednu lžičku denně
Dospělí a děti od 3 let užívají 5 ml (čajová lžička) denně

 

Lžičku rybího oleje Möller’s jsem si dala každé ráno po snídani a jeho užívání mi vůbec nijak nevadilo. Aby jeho konzumace nebyla stále stejná, zkusila jsem olejem pokapat ovesnou kaši a nebo jsem lžičku zamíchala do talíře jednou brokolicové, podruhé dýňové polévky. Jelikož je prakticky bez chuti, jen v něm cítíte stopy citronu, chuť ostatního jídla to nijak neovlivnilo. Proto jsem se zase vrátila ke klasickému způsobu užívání a ráno si opět nalila malou lžičku. Asi po měsíci jsem zpozorovala drobné změny. Byla jsem pořád v pohodě, měla jsem spoustu energie a nic mne jen tak nerozhodilo. I po náročném tréninku, kdy jsem dala tělu pořádně zabrat, mne svaly bolely méně než obvykle a rychleji se zregenerovaly. Co se týče váhy, nepřibrala jsem, a ani nezhubla, takže jsem stále na svém. Vzhledem k tomu, že jsem rybí tuk užívala v letním období a mé tělo bylo velmi často vystaveno slunečním paprskům, připadalo mi, že pokožka rychleji a pěkně zhnědla. Žádné negativní projevy jsem nezaznamenala, prostě nic, co by mi vadilo. Takže jsem usoudila, že v jeho konzumaci budu pokračovat i nadále. A v neposlední řadě mě osobně připadá také nutričně hodnotnější než ryby prodávané ve zdejších supermarketech.

Koupit levně

Kapsle nebo olej?

Když jsem se rozhodovala, který z druhů rybího oleje Möller’s vybrat, uvažovala jsem také o kapslích. Lidé sahají po tobolkách zejména tehdy, pokud mají obavy z aromatické rybí chuti.  Tím, že rychle spolknete jednu kapsli, neucítíte vůbec nic. To je sice pravda, ale rybí tuk Möller’s je zbaven rybího zápachu v jakékoli jeho formě. Je tedy úplně jedno, zda polykáte tabletku nebo spolknete lžičku oleje. Rybu neucítíte tak jako tak. Někomu možná může ještě vadit olejová konzistence rybího tuku. Já spíš vidím rozdíl v něčem jiném. Pro lidský organismus je oproti kapslím vstřebatelnost výživných látek rybího oleje podstatně lepší. Rybí olej je také více koncentrovanější a v jedné malé lžičce přijmete potřebnou denní dávku. Zato v kapsli je dávka poloviční, takže denně je třeba spolknout tabletky dvě.

Zkrátka, Möller’s rybí olej Omega 3 z tresčích jater s citronovou příchutí mne velmi příjemně překvapil natolik, že jsem jej natrvalo zařadila do svého jídelníčku.

A co vy? Zkuste to taky. Zapomeňte na tradiční nechutný rybí tuk z minulosti a dopřejte svému tělu hodnotné živiny z rybího oleje Möller’s, který pochází z čisté norské přírody. Investice do vlastního zdraví je k nezaplacení.

Výhody

 • zbaven typického rybího zápachu
 • stačí užívat jednu lžičku denně
 • citron příjemně podtrhne chuť oleje
 • značka Möller’s je zárukou kvality
 • při dlouhodobém užívání má blahodárné účinky na zdraví

Nevýhody

 • olejová konzistence
 • vyšší cena
 • dostupnost převážně jen na internetu

Recenze rybího tuku Möller's s citronovou příchutí

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: 2.65 ( 29 hodnocení)

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář