Víte, z čeho nejvíc tloustnete? Kvůli těmto věcem!

Už zase stěží dopnete kalhoty a kolem pasu vám narůstá pneumatika tuku? Marně přemýšlíte, co může být příčinou? Vždyť zdravě jíte, hýbete se a teď tohle. Takové situace jsou všem poměrně dobře známé. Jenomže, kdyby bylo tak jednoduché udržet si nádhernou štíhlou postavu, byla by celá planeta plná supermodelek krásy. Co naplat, přírodní zákonitosti jsou prostě všemocné. Opravdové hubnutí chce pořádnou disciplínu, odříkání a pevnou vůli. Kdo nemá dostatečnou motivaci, snadno podlehne pokušení a naruší redukční režim. Ale někdy se lidé i zcela nevědomky dopouští různých dietních chyb, jelikož samotné přibírání na váze mohou způsobovat také zdánlivé maličkosti. Které to jsou?

Zdroj: KEKO64 / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: KEKO64 / FreeDigitalPhotos.net

Dodáváte tělu všechny živiny?

Při hubnutí je složení jídelníčku velmi důležité, ale většina lidí si to vyloží po svém. Místo toho, aby se zaměřili na zdravé nutričně hodnotné potraviny, které dodají tělu potřebnou porci bílkovin, sacharidů a tuků, jedí extrémně málo nebo vůbec. Žijí v přesvědčení, že jedna mrkev denně a sklenice vody je pro hubnutí to nejlepší, co mohou udělat. Přitom si ani neuvědomují, jak jejich organismus strádá a ve skutečnosti vlastně tloustnou i z té mrkve. Tělo si totiž při nedostatku živin jakoukoli přijatou energii okamžitě uloží do tukových zásob. Budete-li tedy jíst pravidelně, několikrát za den kaloricky méně vydatnou stravu, nebude mít organismus jakýkoli důvod k tomu, aby si tvořil zásoby tuku. Čerstvá zelenina, ovoce, celozrnné potraviny, luštěniny, maso, vejce, mléčné výrobky, zdravé tuky,… to vše svému tělu dopřejte. Pokud nemáte čas každý den složitě promýšlet svůj jídelníček, sáhněte rovnou po proteinové dietě KetoMIX. Ta zajistí vašemu tělu optimální příjem všech živin, tudíž organismus nebude nijak strádat a vy budete v pohodě hubnout. 

Neustále uždibujete?

Ráno nesnídáte, k obědu si dáte salát, k večeři jogurt a přesto máte v pase pořád stejně. Možná naoko jíte jako vrabec, ale jste si jistí, že je to tak doopravdy? Každé jídlo se počítá, tu sezobnete kousek sýra, hrst oříšků, malý koláček, čokoládový bonbon, dáte si kávu se šlehačkou,… Možná byste se ani nestačili divit tomu, kolik takové malé uždibování dá kalorií dohromady. V jídle se více kontrolujte a raději si dopřejte pořádnou kvalitní porci jídla, která vás zasytí na delší dobu.

Máte rádi sladké nápoje?

Dodržovat pitný režim je prioritní zásada pro správné fungování metabolismu v těle. Co ale pít po celý den? Sklenice džusu, limonády, energetické nápoje, minerálky, atd. obsahují obrovské dávky cukru, kterými permanentně zásobujete svoje tělo a to je ukládá v podobě tukových zásob. Stejně tak, když si sladíte kávu a čaj, zvolte alespoň zdravější alternativu a použijte hnědý cukr, med nebo stévii. Pijte obyčejnou neperlivou vodu, střídejte zelené a bylinné čaje, dejte si šťávu z čerstvého ovoce. Pozor také na alkoholické nápoje, i po nich se tloustne. Vhodná je sklenka bílého suchého vína.

Celý den sedíte?

Pro většinu lidí je bohužel v dnešní době celkem normální, že celý den prosedí. Jak v práci, tak doma. Fyzické aktivity mají velmi málo a jen málokdo ji cíleně vyhledává. Absencí pohybu se však radikálně zmenšuje svalová hmota v těle a tuková vrstva se naopak rychle zvětšuje. Čím méně svalů máte na těle, tím hůře se spaluje přijatá energie.

Po cvičení už nic nejíte?

Divíte se, že cvičíte a ani trochu nehubnete? Strava po cvičení je nesmírně důležitá, jinak vaše vynaložená snaha ve fitku nebude mít žádný efekt. Do 15 minut po cvičení si dejte kousek ovoce, čerstvé nebo sušené. Do 30 minut po cvičení vypijte nejlépe proteinový nápoj, případně snězte proteinovou tyčinku (pokud možno v RAW kvalitě). Obojí samozřejmě bez přidaných cukrů, umělých sladidel a konzervantů. Tuto zásadu dodržujte, i když jdete cvičit až večer a skončíte třeba po 21 hodině.

Dbáte na detoxikaci těla?

Nadváha také souvisí se zdravým a správně fungujícím trávicím traktem. Již naši předkové věděli, jak je důležité svoje tělo pravidelně čistit neboli detoxikovat. Současný životní styl a zejména strava přispívají ke špatnému stavu střev, kdy se v těle nadměrně hromadí toxické látky. Lidský organismus zanesený toxiny si vytváří zbytečné tukové zásoby, a proto je potřeba provádět detoxikaci těla.

Jíte “polystyrén”?

V obchodě naleznete různé “polystyrény” pod odborným názvem kukuřičné nebo rýžové chlebíky. Lidé je často jedí s pocitem, že nepřiberou ani deko a prospějí svému zdraví. Ale pozor. Rýžové a kukuřičné chlebíky mají vysoký glykemický index, takže se v těle velmi brzy přemění na zásoby tuku. Aby vás dokázaly zasytit na delší dobu, musíte je konzumovat se zeleninou a bílkovinami.

Žijete ve stresu?

Plně vytížení lidé se stresovou prací o tom vědí své. Dokonce existuje pojem jako “stresové břicho”. Trvalý stres nadělá při hubnutí víc škody než užitku. Zpomaluje metabolismus a tím pádem vede k přibírání na váze, přitom nejvíce je ohrožená právě oblast břicha. Proto se snažte být v pohodě a nenechte se rozhodit žádnou situací. Psychika je při hubnutí středem světa a pokud si to nesrovnáte v hlavě, jen stěží zhubnete.

A po čem tloustnete vy? Víte to?

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář