Banánová smoothie bowl s pomerančem nastartuje den


Smoothie bowl si mne získala hned napoprvé. Je totiž mnohem zábavnější než obyčejné smoothie. Nádherná kompozice barev láká už na pohled a nedá se jí odolat. Můžete si ji vychutnat pokaždé jinak a vždy podle vlastní chuti. Co je vlastně smoothie bowl? Zdravá miska plná vitamínů a samých skvělých surovin. Dodá energii, osvěží a zasytí. Ideální k snídani či dopolední svačině. Oproti klasickému smoothie má mnohem hustší konzistenci, takže ji nabíráte lžičkou z misky. Základem je ovoce, mražené i čerstvé. Podle chuti přidáte oříšky, semínka, vločky, ořechové máslo, rostlinné sladidlo, prostě co je libo. Smoothie bowl má tisíce variant. Já mám v oblibě banánovou, s pomerančem a kiwi nemá nejmenší chybu. Chcete vědět, jak na ni?

Banánovou smoothie bowl s pomerančem nazdobíte podle vlastní fantazie / foto: archiv autorky

Banánová smoothie bowl s pomerančem a kiwi

Smoothie bowl má tu výhodu, že je rychle hotová. Všechny suroviny naházíte do mixéru a je hotovo. Ovocnou kaši přelijete do misky a na povrchu krásně nazdobíte dobrotami. S aranžováním si můžete doslova vyhrát a popustit uzdu vlastní fantazii. Sladit ani nemusíte, záleží jen na vás, ale trochu datlového sirupu (čtěte moji recenzi) či jiného rostlinného sladidla doladí všechny chutě k dokonalosti. 

TIP: Když si připravíte smoothie bowl do kokosové misky, alespoň na chvíli si budete připadat jako na Bali 🙂

Ovocná směs musí být přiměřeně hustá, jinak vše na povrchu propadne dovnitř / foto: archiv autorky

 

Aby se vám smoothie bowl opravdu povedla, musíte správně umixovat přiměřeně husté smoothie. To přijde jako první na dno misky. A právě tady využijete kouzlo mraženého ovoce. Pokud byste totiž do banánového smoothie dali pouze čerstvé banány, získáte řídkou kaši a vše, co na ni nasypete, vám propadne dovnitř. Také jsem to tak napoprvé zkoušela, než jsem přišla na to, že banánovou smoothie bowl udělám jedině z mraženého banánu. Poučena z vlastních chyb dnes už vím, že to jinak nejde. 

Takže nejprve dejte banán na pár hodin do mrazáku a teprve potom se pusťte do práce. Možná bude jednodušší, když to uděláte stejně jako já a budete mít předem nachystanou zásobu mražených banánů. Přeci jen nikdy nevíte, kdy na tuto jednoduchou pochoutku dostanete chuť. 

Suroviny na dvě porce:

 • 1 středně velký mražený banán
 • ½ hrnku čerstvého nebo mraženého ananasu
 • ½ hrnku čerstvého nebo mraženého manga
 • 1 pomeranč – čerstvá šťáva
 • 1 kiwi
 • 2 liči
 • 1 lžička konopných semínek

Na ozdobu:

 • lískové oříšky
 • mandle
 • chia semínka
 • kokosové lupínky

Postup:

Všechny suroviny dejte do mixéru nebo smoothie makeru, přidejte čerstvou šťávu z jednoho pomeranče a mixujte do požadované konzistence. Je-li směs příliš hustá, můžete přidat trochu rostlinného mléka, nebo naopak zahustit lžičkou chia semínek či ovesných vloček. 

Hotové smoothie rozdělte do dvou misek a ozdobte podélnými pruhy. 

TIP: Chcete-li smoothie bowl po nutriční stránce posunout na vyšší level, přidejte do ovocné směsi lžičku zelených superpotravin Blendea SUPERGREENS (moje recenze zde), nebo Matchagy (moje recenze zde)

Stolní mixér Sencor / foto: 4home.cz

Příprava smoothie bowl se bez výkonného mixéru neobejde. Malé smoothie makery by mohly mít s mraženým ovocem trochu problém, takže je opravdu zapotřebí dobrý přístroj. Některé z nich mají navíc i funkci pro sekání ledu, kterou lze právě vhodně využít. Kvalitní mixér lze pořídit už kolem tisícikoruny a v každé funkční kuchyni si najde své stálé místo.

 

Vstupte do e-shopu >>

 

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Vajíčkový chlebíček s majonézou patří mezi oblíbenou klasiku

Na tradiční vajíčkový chlebíček s majonézou se nedá nikdy zapomenout. V mládí jsme na něj …

Napsat komentář