Cambridžská dieta: Pomůže konečně zhubnout?

Slyšeli jste už o Cambridžské dietě? Hovoří se o tom, že doslova vyžene tuk z těla ven. Cambridžská dieta nebo také Cambridge dieta (dnes již v Česku známá jako The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan) je pojmenována podle známého anglického univerzitního města, kde rovněž vznikla v 80. letech na čistě vědeckých poznatcích o obezitě a nadváze. V čem spočívá princip Cambridge diety? Od ostatních diet se zásadně liší, nepočítá kalorie, nezakazuje sacharidy ani tuky. Cambridge dieta je plnohodnotnou náhradou pestré stravy, která dodá tělu doporučenou denní dávku vitamínů, minerálů a stopových prvků. Klasické jídlo nahradíte instantní stravou v podobě polévek, koktejlů, ovesných kaší a tyčinek. Tato dieta má prokazatelné úspěchy i u lidí, kterým se nedaří zhubnout běžným způsobem. Po celou dobu dietního programu jste pod dohledem lékaře a nutričního specialisty, aby nedošlo k ohrožení vašeho zdraví. Metoda Cambridžské diety pomáhá velmi obézním lidem shodit desítky kilogramů.

cambridge-dieta

Pro koho je Cambridge dieta vhodná?

Cambridge dieta je určena zejména lidem s vysokým stupněm obezity, kteří po dobu přibližně 4 týdnů dokážou shodit 5 – 10 kg. U lidí s mírnou nadváhou stačí dietu dodržovat jen pár dnů, případně týdnů. Délku trvání diety stanoví lékař na počáteční konzultaci, přičemž vychází z vašeho stupně nadváhy, zdravotního stavu a rychlosti metabolismu. U velmi obézních jedinců je veškerá strava nahrazena pouze instantními výrobky. Pokud chcete zhubnout jen několik kilogramů, můžete jíst běžným způsobem a jedno jídlo denně nahradit instantním výrobkem.

Jaký je princip Cambridge diety

Celý jídelníček Cambridge diety je sestavený ze speciálně vyvinutých nízkokalorických jídel v instantní formě. Vybírat si lze z teplých polévek, koktejlů, kaší a výživných tyčinek, jejichž nutriční složení je přesně vyváženo tak, aby zajistilo vašemu tělu dostatečný příjem všech důležitých živin, které jsou nezbytně nutné pro správné fungování organismu. Energetická hodnota přijatého jídla je snížena na minimum, tím pádem je váš výdej energie vyšší a dochází k hubnutí. Zároveň dieta způsobí v těle další fyziologické pochody, které mají za úkol nejen se účinně vypořádat s tuky, ale také odvést z těla přebytečnou vodu. Proto je při dietě pitný režim velmi důležitý.

Cambridge dieta pod dohledem certifikovaného poradce

Cambridge dieta je zejména vhodná pro lidi, kteří dávají přednost osobnímu přístupu. Vaše hubnutí probíhá v součinnosti s nutričním poradcem, a tak se nemůže stát, že by se vaše snaha míjela účinkem.

Cambridge dieta má svůj program, který se skládá z několika kroků:

 1. konzultace s certfikovaným poradcem, který vás po celou dobu programu povede
 2. hubnutí, kdy používáte produkty Cambridge diety jako hlavní zdroj výživy
 3. stabilizační fáze, ve které postupnými kroky přejdete na pestrou stravu

Jestliže se rozhodnete pro Cambridge dietu, musíte nejprve vyhledat nejbližší centrum ve vašem okolí a objednat se na první konzultaci. Zde na základě vaší osobní anamnézy (prodělané nemoci, operace, chronická onemocnění, alergie,…) včetně informací o vašem dosavadním stylu života (způsobu stravování, pohybu) stanoví nutriční poradce přesný program Cambridge diety.

Pokud vás představa konzumace instantních jídel nijak neláká, a přesto je pro vás osobní kontakt s výživovým poradcem prvořadý, můžete využít služby výživové poradny NATURHOUSE, kde na základě vaší nutriční typologie získáte individuální jídelníček sestavený jen a jen pro vás. Ten tvoří běžně dostupné potraviny a zároveň preferuje vaše chutě. Podívejte se tedy na recenzi výživové poradny NATURHOUSE, která vás zcela jistě přesvědčí o tom, jak je možné efektivně a rychle zhubnout. Navíc, veškeré nutriční poradenství je zdarma, takže není jediný důvod, proč to nezkusit.

Přechod na běžnou stravu

Skvělý efekt Cambridge diety spočívá zejména v tom, že během krátkého časového intervalu ztratíte rychle mnoho kilogramů. Přestože prostřednictvím instantní stravy zajistíte organismu dostatek živin, úbytek hmotnosti je tak výrazný, že lze shodit několik desítek kg. Jak ale přejít na klasickou stravu a přitom nepřibrat? I na to tvůrci diety mysleli. Odborný specialista, který vás doprovází celým dietním programem, vám poradí, jak vhodně a plynule opět přejdete na normální stravu. S jeho pomocí dokážete dosaženou váhu udržet. Přeci jen, instantní výrobky jsou sice ochucené, ale není to jídlo na něž jste zvyklí.

Nemáte času nazbyt a chcete hubnout?

V případě, že jste plně pracovně vytíženi a jen stěží dokážete do svého denního  programu zahrnout návštěvu nutriční poradny, můžete využít výživové poradenství v rámci proteinové diety KetoMIX. Ta funguje na principu zvýšeného příjmu bílkovin za současného omezení sacharidů ve stravě. Jedná se vlastně o různorodá jídla v instantní formě, která doplníte dle přiloženého jídelníčku o další povolené potraviny. KetoMIX navíc neobsahuje lepek a hubnete i bez nutnosti jakékoli fyzické aktivity.

Výhody Cambridge diety:

 • při jediném zdroji výživy rychle zhubnete
 • při pozvolném hubnutí nahradí 1 – 2 jídla denně
 • pro udržení ideální váhy slouží jako občasná náhrada jídla
 • naučíte se pravidelnému stravování
 • nemusíte hlídat příjem potravy

Nevýhody Cambridge diety:

 • vyžaduje osobní konzultaci
 • dietu nelze držet dlouhodobě
 • během diety se mohou dostavit nezvladatelné chutě na normální jídlo
 • musíte dbát na dostatečný příjem tekutin
 • při přechodu na běžnou stravu musíte dodržovat odborné rady, abyste předešli jo-jo efektu

Pokud se rozhodnete pro Cambridge dietu, vždy se svěřte do rukou lékařů a odborníků. Ve vašem okolí jich působí jistě dost. Jedině pod odborným dohledem se vám podaří úspěšně zhubnout požadované kilogramy a dosaženou váhu si natrvalo udržet.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář