Jak nejlépe zhubnout a spálit tuky?

Ptáte se, jak nejlépe zhubnout? Na jednoduchou otázku zní jednoduchá odpověď: cvičením  a zdravou stravou. Ono se to hezky řekne, ale víte vůbec, co se za těmito dvěma pojmy skrývá? Nevíte jak začít, co dělat, abyste dosáhli své vytoužené postavy? Hubnutí je individuální záležitostí celého těla a každý hubne prostě jinak. Proto ani žádný univerzální recept na hubnutí neexistuje, s tím musíte už dopředu počítat. Hubnout neznamená hladovět nebo se týrat nějakou drastickou dietou. Kdepak, takto hubnutí nefunguje. Právě naopak, váha kolísá nahoru a dolů a vy se pohybujete v neustálém bludném kruhu. Pokud opravdu přemýšlíte, jak nejlépe zhubnout jednou provždy, pak musíte změnit celý svůj dosavadní styl života. Upravit jídelníček, hýbat se a veškeré změny v životě přijmout za své. Budete-li jen trochu chtít, dokážete to.

Zdroj: stockimages / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Chci zhubnout

Při hubnutí je nejdůležitější ze všeho motivace, která vás bude neustále popohánět dopředu. Určete si nějaký reálný cíl, kolik chcete zhubnout a přibližnou dobu, kdy toho chcete dosáhnout. Odborníci doporučují zdravě hubnout úbytkem hmotnosti přibližně jeden kilogram týdně. Tímto tempem se vyvarujete jo-jo efektu a váhu si udržíte natrvalo, což je samozřejmě také žádoucí. Proto postupujte pomalu a nikam nespěchejte. Existuje sice metoda, jak nejlépe zhubnout i bez cvičení, pouze úpravou jídelníčku, ale každý způsob má svá pro a proti. Avšak máte-li ke cvičení vyloženě nechuť, jen těžko zhubnete, když se budete do cvičení nutit a brát jej jako trest. V tomto případě je opravdu vhodnější omezit fyzické aktivity a zaměřit se raději na kvalitní stravu. Psychika hraje při hubnutí totiž dost výraznou roli.

Chci zhubnout >>

Jídelníček je základ hubnutí

Zkuste se zamyslet nad tím, co je příčinou vaší nadváhy. Celý den sedíte v kanceláři, sem tam sezobnete nějakou tyčinku či rychlovku z nejbližšího fast foodu a nedostatek energie doháníte jedním šálkem kávy za druhým? Po návratu domů doslova vybílíte lednici a přesunete se na pohovku k televizi? Připomíná vám to něco? Pokud ano, pak už víte v čem je problém a to je dobře. Úspěšné hubnutí je právě o změně životního stylu a s tímto způsobem života musíte skončit. Hubnutí nastartujete tím, že odstraníte veškeré dosavadní stravovací návyky a budete se hýbat. Jak na to?

Je všeobecně známo, že na hubnutí se největší možnou mírou podílí samotná skladba stravy. Zkrátka, podle toho co jíte, tak také vypadáte. Chcete-li se pustit do snižování nadváhy, pak se v prvé řadě musíte zamyslet nad svým jídelníčkem. Odstranit z dosahu všechny lákavé zdroje jednoduchých sacharidů (sladkosti, koláče, zmrzlinu, koblihy, bílé pečivo, sladké limonády, apod.) a nezdravých tuků (tučné vepřové maso, plnotučné mléčné výrobky, uzeniny, atd.). Také instantní a smažená jídla, různé polotovary, fast food, hotovky a konzervy do racionálního jídelníčku rozhodně nepatří.

Abyste nastartovali hubnoucí procesy v těle, musíte nejen snížit svůj dosavadní kalorický příjem, ale zaměřit se na nutriční hodnotu potravin. Výživoví poradci se shodují na tom, že navýšení bílkovinné složky stravy oproti sacharidům je efektivním způsobem snižování tělesné hmotnosti. Takto totiž tělo hubne rychle a zdravě. Bílkoviny se postarají o zachování svalové hmoty, zabrání neustálým chutím na sladké a pocit nasycenosti vám vydrží po delší dobu. Omezený příjem sacharidů zase způsobí, že tělo bude primárně čerpat energii z uložených zásob tuku, což se na vašem těle projeví brzkým viditelným zhubnutím.

Sestavit funkční hubnoucí jídelníček ale není dvakrát jednoduché. Musíte hlídat veškeré potraviny, které jíte a počítat kalorie. To vše zabírá spoustu času (nakupování, příprava jídla, atd.). Naštěstí je tu ale proteinová dieta KetoMix (čtěte moji recenzi), která je nutričními odborníky sestavena tak, aby vám celý redukční režim co nejvíce usnadnila a zpříjemnila. K dispozici máte rovnou širokou škálu proteinových jídel (22 druhů) obohacených o nezbytné vitamíny a minerály.

Koupit jídla KetoMix >>

 

Vaše tělo tedy v průběhu hubnutí nijak nestrádá a dostává vše co potřebuje. Díky tomu se cítíte úplně v pohodě, plni energie a s radostí pozorujete, jak rychle kila letí dolů sama od sebe. Hubnete totiž jen tím, že jíte 5x denně. Žádné cvičení s litry potu na zádech nebo trápení v posilovně. Kdepak, nic si nemusíte odpírat. Můžete si dopřát kávu, sladkou čokoládu , dobré víno, křupavé pečivo a mnohé další. KetoMix pamatuje na rozmanité chutě. Současně je třeba připomenout, že v průběhu hubnutí s KetoMixem nejíte jen bílkovinná jídla, ale i běžnou stravu. Jejím základem je ovšem zelenina, ovoce, kvalitní bílé maso, dobré mléčné výrobky, oříšky, semínka, atd.

Upravit stravu neznamená hladovět

Mnoho lidí se mylně domnívá, že zhubnou tím, že budou hladovět a razantně omezí stravu. Jenomže to je zásadně špatně. K hubnutí se musíte projíst, kvalitní pestrou stravou s dostatkem veškerých nezbytných živin (bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů, minerálních látek). Žádná hladovka ani zaručená dieta vás k trvalému zhubnutí nikdy nedovede. Na pár dnů sice ubude několik centimetrů v pase, ale při návratu k běžné stravě opět kilogramy vyletí nahoru.

Abyste hubli musíte jíst pravidelně, nejlépe každé 2 – 3 hodiny, ovšem vysokokalorickou stravu zaměňte za potraviny s nižší kalorickou hodnotou. Pro hubnutí je velmi důležitý zvýšený příjem bílkovin (vejce, drůbeží maso, mléčné výrobky, luštěniny, tofu,…), které se podílí na udržování svalové hmoty v těle. Konzumujte potraviny s obsahem komplexních sacharidů (celozrnné pečivo, těstoviny, rýže, bulgur, cereální výrobky,…), zasytí vás na delší dobu a nebude vás neustále honit mlsná. Omezte příjem jednoduchých cukrů, tučných a smažených jídel. Nezapomínejte ani na ovoce a zeleninu a dodržujte pitný režim.

TIP: Přípravek BLENDEA SUPERGREENS (čtěte moji recenzi) je směs zelených superpotravin (spirulina, chlorella, zelený ječmen, mladá pšenice) ochucená špetkou máty peprné, jejíž unikátní kombinace dokáže hubnutí výrazným způsobem podpořit. Zelené superpotraviny čistí organismus od škodlivých látek, posilují imunitu, dodávají energii, zlepšují trávení a jsou vhodnou součástí zdravého jídelníčku.

Koupit Blendeu SUPERGREENS >>

 

Hubněte pohybem

Na rychlé efektivní hubnutí samotný jídelníček nestačí, je nutné jej podpořit také přiměřeným pohybem. Pak budete hubnout lépe a rychleji. Je sice pravda, že je možné zhubnout bez cvičení, jen nízkokalorickou stravou, ale proč se vyhýbat fyzické aktivitě , když je pro organismus po všech stránkách velkým přínosem. Na spalování tuků je nejvhodnější jakákoli aerobní činnost jako je například běh, plavání, jízda na kole, ale třeba i obyčejná svižná chůze. Pomocí posilovacích cviků zase zvětšíte objem svalů, které se velmi výrazně podílí na rychlosti metabolismu. Čím máte více svalů, tím je hubnutí účinnější. Jednotlivé fyzické aktivity mezi sebou střídejte, ale každý den se hýbejte.

Někdo hubne rychle, někdo pomaleji, jiný tloustne už jen z vody. Proto se nikdy neřiďte názory okolí a dejte vždy na vlastní intuici. Jestliže vám bude připadat, že se jenom trápíte a kila vůbec nejdou dolů, obraťte se na odborníky v nutriční poradně. Rozhodně ale nic nevzdávejte předem.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář