Jak zhubnout pivní břicho? Nepít pivo nestačí

Pivní břicho je pro někoho důkazem mužnosti, pro jiného nenáviděným obtěžujícím doplňkem. Jisté však je, že takzvané pivní břicho je stále častějším úkazem mužů s nadváhou. Mezi lidmi je rozšířený názor, že velký pupek roste z piva. Jenomže nejnovější vědecké studie ukázaly, že náruživé popíjení chmelového nápoje ke zvýšenému ukládání tuku v oblasti břicha nevede. Konzumace piva je podle odborníků spíše spojena s vyšší celkovou hmotností a ta se bohužel u mužů projeví právě na břiše. Naštěstí si muži uvědomují, že pro ženy jsou více atraktivní mužské svaly, než pneumatika kolem pasu. Nehledě na to, že značné tukové zásoby v oblasti břicha mají pro člověka další zdravotní důsledky. Přitom možností, jak zhubnout pivní břicho, je nespočet. Záleží jen a jen na vás. Tak co, jdete do toho?

Zdroj: Pitiya / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Pitiya / FreeDigitalPhotos.net

Jenom pivo za nic nemůže

Jak už bylo řečeno, pivní pupek skutečně nesouvisí s pitím piva, ale s celkovou skladbou vaší stravy. Jestliže převažují kaloricky vydatná jídla a minimální energetický výdej, pak se nedivte, že tloustnete. Abyste zhubli, musíte v prvé řadě změnit svoje každodenní návyky, upravit jídelníček a začít se hýbat. Nečekejte ale, že zhubnete přes noc. Životní změny zavádějte postupně a uvidíte, jak den po dni budete stoupat k cíli. Nejdříve si všechno srovnejte v hlavě, podívejte se na účinné metody, jak zhubnout pivní břicho a podle toho se zařiďte. K hubnutí břicha musíte přistupovat jako ke komplexní záležitosti celého těla, pak se první úspěchy brzy dostaví.

Posilovací cviky vás tuku nezbaví

Jestliže se rozhodne hubnout muž, v prvé řadě zamíří do posilovny, protože chlap přece musí cvičit a mít pořádné svaly. To ano, ale hubnutí funguje trochu jinak. Abyste hubli, musíte každý den alespoň půl hodiny věnovat nějaké fyzické námaze, která dlouhodobě a rovnoměrně zatíží váš organismus. Jedná se o jakékoli aerobní aktivity, a proto bude nejlepší, když ve fitku zamíříte rovnou k běžeckému pásu. Kromě toho můžete chodit plavat, bruslit, jezdit na kole a tak dál. Pokud budete totiž cvičit jen posilovací cviky na břicho, naroste vám více svalové hmoty, ale tuku se nezbavíte. Při tak vysoké intenzivní zátěži tělo spaluje cukry a na tuky se ani nedostane. Vaše nové svaly zůstanou schovány pod vrstvou podkožního tuku a stejně je nikdo neuvidí. Sportovní aktivity můžete různě střídat, ale opravdu je nezbytné se jim denně věnovat.

Bez zdravého jídelníčku nezhubnete

Můžete cvičit kolik chcete, ale pokud po fyzické námaze do sebe naládujete všechno, na co přijdete, jen stěží zhubnete. Kvalitní vyvážená zdravá strava jde ruku v ruce s přiměřeným pohybem. Zamyslete se nad tím, co vlastně přes den jíte. Zhubnout se vám nepodaří ani prostřednictvím hladovky nebo nějaké zaručené diety, pouze dostatečně nutričně vyvážená strava má šanci na úspěch. Dbejte na kvalitní příjem bílkovin, tuků a sacharidů. Jezte 5x – 6x denně, největším energetickým příjmem dne by pro vás měl být oběd. Nevynechávejte snídani, která hned po ránu rozproudí metabolismus v těle. Z jídelníčku vyřaďte “špatné sacharidy” (pečivo z bílé mouky, sladkosti, zákusky, slazené nápoje,…) a nahraďte je výživově hodnotnějšími potravinami. Dodržujte pitný režim, jehož základem je obyčejná neperlivá voda. Ale třeba různé bylinkové čaje nebo zelený čaj dokážou výrazně hubnutí podpořit. Rychleji odplaví toxické látky z těla a tím opět příznivě působí na metabolismus v těle.

Přestože pití piva a pivní břicho spolu nesouvisí, dávejte si pozor na nadměrnou konzumaci alkoholu. Všechny alkoholické nápoje (respektive alkohol v nich obsažený) se v lidském těle přeměňují na cukry a ty se následně ukládají v podobě tuků. Proto se vyhýbejte pití tvrdého alkoholu a když už to musí být, dopřejte si skleničku červeného vína nebo 1 – 2 sklenice piva.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář