Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jak zhubnout pivní břicho? Nepít pivo nestačí

Jak zhubnout pivní břicho? Nepít pivo nestačí

Pivní břicho je pro někoho důkazem mužnosti, pro jiného nenáviděným obtěžujícím doplňkem. Jisté však je, že takzvané pivní břicho je stále častějším úkazem mužů s nadváhou. Mezi lidmi je rozšířený názor, že velký pupek roste z piva. Jenomže nejnovější vědecké studie ukázaly, že náruživé popíjení chmelového nápoje ke zvýšenému ukládání tuku v oblasti břicha nevede. Konzumace piva je podle odborníků spíše spojena s vyšší celkovou hmotností a ta se bohužel u mužů projeví právě na břiše. Naštěstí si muži uvědomují, že pro ženy jsou více atraktivní mužské svaly, než pneumatika kolem pasu. Nehledě na to, že značné tukové zásoby v oblasti břicha mají pro člověka další zdravotní důsledky. Přitom možností, jak zhubnout pivní břicho, je nespočet. Záleží jen a jen na vás. Tak co, jdete do toho?

Zdroj: Pitiya / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Pitiya / FreeDigitalPhotos.net

Jenom pivo za nic nemůže

Jak už bylo řečeno, pivní pupek skutečně nesouvisí s pitím piva, ale s celkovou skladbou vaší stravy. Jestliže převažují kaloricky vydatná jídla a minimální energetický výdej, pak se nedivte, že tloustnete. Abyste zhubli, musíte v prvé řadě změnit svoje každodenní návyky, upravit jídelníček a začít se hýbat. Nečekejte ale, že zhubnete přes noc. Životní změny zavádějte postupně a uvidíte, jak den po dni budete stoupat k cíli. Nejdříve si všechno srovnejte v hlavě, podívejte se na účinné metody, jak zhubnout pivní břicho a podle toho se zařiďte. K hubnutí břicha musíte přistupovat jako ke komplexní záležitosti celého těla, pak se první úspěchy brzy dostaví.

Podzim je ideální čas na hubnutí!

Nestihli jste zhubnout do plavek? Dovolená už je za vámi? Nevadí! Nikdy není pozdě začít! Do příští sezóny budete mít postavičku jako lusk. Nenechte se ale připravit o další šanci a nečekejte až na Nový rok. Zhubnete prostě na podzim a určitě vám to půjde lépe, než v létě. A víte proč?

  • po dovolené máte plno sil a odhodlání k novým změnám
  • nemusíte řešit plavky, letošní vyhoďte, za rok by vám byly stejně velké
  • nikdo vás už nebude lákat na letní grilovačky plné skvělých steaků, šťavnatých klobás, uleželých sýrů, grilovaného ovoce, báječné zmrzliny, dobrého piva, atd.
  • po prázdninách se opět vrátíte zpátky do svého zaběhnutého pracovního režimu a snadněji budete dodržovat pravidelný jídelníček
  • tropické letní teploty vás nebudou vybízet k lenošení
  • babí léto je ideální čas pro venkovní aktivity, není horko ani zima, ale přesně tak akorát (ráno se můžete proběhnout v ranní mlze a odpoledne se pod sluncem zalitou modrou oblohou projedete třeba na kole)
  • hubnoucí jídelníček vsází hlavně na konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce, která právě v tomto období nabízí široký výběr z letní úrody

Myslíte, že na tom něco je? Pak si dejte pevný cíl a pojďte do toho. Zhubli jiní, zhubnete taky, ale musíte začít. Jak? Jednoduše, postavte svůj jídelníček na proteinových jídlech KetoMix a nabraná kila začnou mizet sama od sebe.

KetoMix nabízí 5x denně vyvážený jídelníček rovnou na talíř:

Proteinová dieta KetoMix / foto: ketomix.cz

Nastartujte nový životní styl s příchodem podzimu a užijete si nádherné Vánoce. Spokojenější život v novém těle se odrazí na vaší dobré náladě a nebudete mít obavy si na konci roku alespoň trochu zahřešit.

Koupit jídla KetoMix >>

Posilovací cviky vás tuku nezbaví

Jestliže se rozhodne hubnout muž, v prvé řadě zamíří do posilovny, protože chlap přece musí cvičit a mít pořádné svaly. To ano, ale hubnutí funguje trochu jinak. Abyste hubli, musíte každý den alespoň půl hodiny věnovat nějaké fyzické námaze, která dlouhodobě a rovnoměrně zatíží váš organismus. Jedná se o jakékoli aerobní aktivity, a proto bude nejlepší, když ve fitku zamíříte rovnou k běžeckému pásu. Kromě toho můžete chodit plavat, bruslit, jezdit na kole a tak dál. Pokud budete totiž cvičit jen posilovací cviky na břicho, naroste vám více svalové hmoty, ale tuku se nezbavíte. Při tak vysoké intenzivní zátěži tělo spaluje cukry a na tuky se ani nedostane. Vaše nové svaly zůstanou schovány pod vrstvou podkožního tuku a stejně je nikdo neuvidí. Sportovní aktivity můžete různě střídat, ale opravdu je nezbytné se jim denně věnovat.

Bez zdravého jídelníčku nezhubnete

Můžete cvičit kolik chcete, ale pokud po fyzické námaze do sebe naládujete všechno, na co přijdete, jen stěží zhubnete. Kvalitní vyvážená zdravá strava jde ruku v ruce s přiměřeným pohybem. Zamyslete se nad tím, co vlastně přes den jíte. Zhubnout se vám nepodaří ani prostřednictvím hladovky nebo nějaké zaručené diety, pouze dostatečně nutričně vyvážená strava má šanci na úspěch. Dbejte na kvalitní příjem bílkovin, tuků a sacharidů. Jezte 5x – 6x denně, největším energetickým příjmem dne by pro vás měl být oběd. Nevynechávejte snídani, která hned po ránu rozproudí metabolismus v těle. Z jídelníčku vyřaďte “špatné sacharidy” (pečivo z bílé mouky, sladkosti, zákusky, slazené nápoje,…) a nahraďte je výživově hodnotnějšími potravinami. Dodržujte pitný režim, jehož základem je obyčejná neperlivá voda. Ale třeba různé bylinkové čaje nebo zelený čaj dokážou výrazně hubnutí podpořit. Rychleji odplaví toxické látky z těla a tím opět příznivě působí na metabolismus v těle.

Přestože pití piva a pivní břicho spolu nesouvisí, dávejte si pozor na nadměrnou konzumaci alkoholu. Všechny alkoholické nápoje (respektive alkohol v nich obsažený) se v lidském těle přeměňují na cukry a ty se následně ukládají v podobě tuků. Proto se vyhýbejte pití tvrdého alkoholu a když už to musí být, dopřejte si skleničku červeného vína nebo 1 – 2 sklenice piva.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Jak být hubená jako vévodkyně Kate? Odhalte její tajemství

Vévodkyně z Cambridge Kate Middleton je krásná žena s vytříbeným vkusem. Po boku prince Williama …

Napsat komentář