Jak zhubnout silná stehna: Základem je správné cvičení

Nádherně dlouhé štíhlé nohy jsou považovány za ideál krásy, a tak nejedna žena se snaží tomuto trendu vyrovnat. Jakou však zvolit metodu, aby hubnutí bylo dostatečně účinné? Nejprve si uvědomte, že si nemůžete sami vybrat část těla, kde byste chtěli zhubnout. Pokud organismus spaluje tukové zásoby, pak rovnoměrně na celém povrchu těla. Proto existuje pouze jediný způsob, jak zhubnout silná stehna. Kombinace zdravé stravy a vhodného pohybu vás k cíli dovede. Jen musíte být trochu trpěliví, chvíli potrvá, než se vaše snaha vynaložená v posilovně viditelně projeví. Avšak odměnou vám budou obdivné pohledy okolí.

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Hubnete v celém těle

Pokud jste pevně rozhodnuti zhubnout a chcete se zbavit tukových zásob uložených zejména v oblasti stehen, pak nastartujte redukční režim, kterým podpoříte spalování tuků v celém těle. Jakmile začne tuk v organismu ubývat, speciálními cviky na stehna už jen docílíte jejich celkové zeštíhlení. Aby byla vaše snaha o hubnutí dostatečně účinná, nejprve se podívejte na velmi efektivní metodu, jak zhubnout silná stehna. Ušetříte si tak čas zbytečnou cestou pokusů a omylů.  

Není cvičení jako cvičení

Bez cvičení se u hubnutí a tvarování stehen neobejdete, ovšem důležité je cvičit správně. Například takový spinning nebo veslování vám příliš mnoho nepomůže, jelikož díky nově získaným svalům budou stehna nakonec vypadat ještě mohutněji než předtím. Ideálním cvičením je svižná chůze a pomalý běh, nejlépe 3x týdně po dobu minimálně 40-ti minut. Tímto cvičením podpoříte spalování tuků, které se mimo jiné nacházejí také na stehnech a lehce vytvarujete nohy.

K tomuto typu pohybu musíte přidat posilování buď cvičením doma nebo ve fitku. Existuje mnoho speciálních cviků, jež jsou zaměřené právě na stehna. Pokud budete trénovat v posilovně, nezapomeňte, že byste měli mít malou zátěž a zvýšit počet opakování. V případě vyšší zátěže vám stehna zmohutní, což samozřejmě nechcete, tak pozor na to. Cvičit můžete také doma na podlaze, jednotlivé cviky obměňujte a dbejte na zvyšování počtu opakování.

Velmi oblíbeným cvičením na vytvarování stehen je pilates, kdy správně provedené cviky se na vás projeví během velmi krátké doby. Také kalanetika, která byla oblíbená v devadesátých letech je při pravidelném cvičení doslova zázrak. Nádherně vám zeštíhlí nohy, které se tak i opticky prodlouží. Cvičit můžete také rovněž podle videa, knihy nebo kurzu známých fitness trenérek.

Zdravá strava je důležitá

Nestačí jenom cvičit, hubnutí je nutné podpořit zdravým způsobem stravování, které se z velké míry podílí na spalování tuků v těle. Důležitá je zejména pravidelnost v jídle, jíst musíte 5x denně v malých porcích. Ve zvýšené míře konzumujte kvalitní bílkoviny a každou porci jídla doplňte pořádným kopcem zeleniny. Ovoce jezte spíš v dopoledních hodinách a každý den se v klidu nasnídejte. Omezte příjem jednoduchých sacharidů (sladkosti, bílé pečivo, koblihy, koláče, slazené nápoje,…) a zaměřte se na potraviny obsahující komplexní sacharidy (celozrnné pečivo, cereální výrobky, rýže, těstoviny, kuskus,…), které vás zasytí na delší dobu. Během dne pravidelně dodávejte tělu tekutiny, nejlépe obyčejnou neperlivou vodu.

Věřte, že život není o dokonalosti, a tak pokud se vám hubnout nedaří přesně dle vašich představ, obraťte se na odborníky v nutriční poradně. Každý člověk má zcela jiné genetické dispozice a vždy záleží na tom, máte-li stehna nezpevněná, mohutná nebo je chcete jen trochu vytvarovat.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář