Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jak zhubnout silná stehna: Základem je správné cvičení

Jak zhubnout silná stehna: Základem je správné cvičení

Nádherně dlouhé štíhlé nohy jsou považovány za ideál krásy, a tak nejedna žena se snaží tomuto trendu vyrovnat. Jakou však zvolit metodu, aby hubnutí bylo dostatečně účinné? Nejprve si uvědomte, že si nemůžete sami vybrat část těla, kde byste chtěli zhubnout. Pokud organismus spaluje tukové zásoby, pak rovnoměrně na celém povrchu těla. Proto existuje pouze jediný způsob, jak zhubnout silná stehna. Kombinace zdravé stravy a vhodného pohybu vás k cíli dovede. Jen musíte být trochu trpěliví, chvíli potrvá, než se vaše snaha vynaložená v posilovně viditelně projeví. Avšak odměnou vám budou obdivné pohledy okolí.

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Hubnete v celém těle

Pokud jste pevně rozhodnuti zhubnout a chcete se zbavit tukových zásob uložených zejména v oblasti stehen, pak nastartujte redukční režim, kterým podpoříte spalování tuků v celém těle. Jakmile začne tuk v organismu ubývat, speciálními cviky na stehna už jen docílíte jejich celkové zeštíhlení. Aby byla vaše snaha o hubnutí dostatečně účinná, nejprve se podívejte na velmi efektivní metodu, jak zhubnout silná stehna. Ušetříte si tak čas zbytečnou cestou pokusů a omylů.  

Není cvičení jako cvičení

Bez cvičení se u hubnutí a tvarování stehen neobejdete, ovšem důležité je cvičit správně. Například takový spinning nebo veslování vám příliš mnoho nepomůže, jelikož díky nově získaným svalům budou stehna nakonec vypadat ještě mohutněji než předtím. Ideálním cvičením je svižná chůze a pomalý běh, nejlépe 3x týdně po dobu minimálně 40-ti minut. Tímto cvičením podpoříte spalování tuků, které se mimo jiné nacházejí také na stehnech a lehce vytvarujete nohy.

K tomuto typu pohybu musíte přidat posilování buď cvičením doma nebo ve fitku. Existuje mnoho speciálních cviků, jež jsou zaměřené právě na stehna. Pokud budete trénovat v posilovně, nezapomeňte, že byste měli mít malou zátěž a zvýšit počet opakování. V případě vyšší zátěže vám stehna zmohutní, což samozřejmě nechcete, tak pozor na to. Cvičit můžete také doma na podlaze, jednotlivé cviky obměňujte a dbejte na zvyšování počtu opakování.

Velmi oblíbeným cvičením na vytvarování stehen je pilates, kdy správně provedené cviky se na vás projeví během velmi krátké doby. Také kalanetika, která byla oblíbená v devadesátých letech je při pravidelném cvičení doslova zázrak. Nádherně vám zeštíhlí nohy, které se tak i opticky prodlouží. Cvičit můžete také rovněž podle videa, knihy nebo kurzu známých fitness trenérek.

Leden 2020 s KetoMixem: zvládnete to

Vím, máme tu leden a nový rok, tak se tak nějak očekává, “že všichni hubnou”. Má rada je ale jiná — nezapomeňte, že to děláte hlavně pro sebe, ne pro své okolí. Touha zformovat postavu a získat zpět zasloužené sebevědomí by měla vycházet hlavně z vašeho nitra, pak už to půjde snadno, uvidíte…

Na jednu stranu nikdy není pozdě začít se sebou něco dělat, na tu druhou se ví, že nejtěžší je začít. Jak z tohoto začarovaného kruhu ven? Prostě se rozhodnout. Rozhodnout se, že takto už to dál nejde a změna je řešením. Opustit na chvíli komfortní zónu a vrátit se do ní po čase s novým elánem, pozitivní energií a chutí objevovat život. Nezapomeňte, že motivace vás jen nastartujte, to rutina a změna životního stylu vás udrží. Začněte svoji rutinu. Jak? Rozhodněte se.

S předsevzetím vám ochotně pomůže ketonová dieta KetoMix, protože přináší speciální     4 TÝDENNÍ BALÍČEK: chutné jídlo na celý měsíc (5 porcí denně) + 2 týdny diety zcela ZDARMA! A to včetně přiloženého manuálu v hodnotě 199 Kč.     

Proč dopřát tělu KetoMix právě teď?

KetoMix balíček na 4 týdny / foto: ketomix.cz
  • budete jíst a přitom hubnout (dokonce i bez pohybu)
  • po 3 dnech budete spalovat vlastní tuky
  • zjistíte, že k životu nepotřebujete sladké limonády ani pečivo
  • naučíte se pravidelně jíst a pít, získáte zpět zasloužené sebevědomí
  • každé jídlo připravíte rychle do 5 minut
  • žádný strach ze svačin ani večeře
  • zdarma získáte 50 stránkový manuál se všemi užitečnými informacemi (součást balíčku v objednávce)
  • budete v kontaktu s výživovou poradkyní (přes email, chat, telefon nebo na Facebooku)
  • s příchodem jara bude ručička na váze klesat, šatník projde omlazením
  • užijete si život plný vašich oblíbených aktivit bez hladovění a stresu

Co najdete v 4 týdenním balíčku KetoMix?

4 týdenní balíček KetoMix vám vytvoří kompletní jídelníček na 28 dní a zaplatíte za něj 5 390 Kč (tj. 192 Kč za jídlo na celý den), přičemž získáte slevu 22 % + 2 týdny diety navíc a dopravu zcela ZDARMA.  Na jaře se už můžete chlubit a přijímat komplimenty 🙂

Koupit 4 týdenní balíček KetoMix

Zdravá strava je důležitá

Nestačí jenom cvičit, hubnutí je nutné podpořit zdravým způsobem stravování, které se z velké míry podílí na spalování tuků v těle. Důležitá je zejména pravidelnost v jídle, jíst musíte 5x denně v malých porcích. Ve zvýšené míře konzumujte kvalitní bílkoviny a každou porci jídla doplňte pořádným kopcem zeleniny. Ovoce jezte spíš v dopoledních hodinách a každý den se v klidu nasnídejte. Omezte příjem jednoduchých sacharidů (sladkosti, bílé pečivo, koblihy, koláče, slazené nápoje,…) a zaměřte se na potraviny obsahující komplexní sacharidy (celozrnné pečivo, cereální výrobky, rýže, těstoviny, kuskus,…), které vás zasytí na delší dobu. Během dne pravidelně dodávejte tělu tekutiny, nejlépe obyčejnou neperlivou vodu.

Věřte, že život není o dokonalosti, a tak pokud se vám hubnout nedaří přesně dle vašich představ, obraťte se na odborníky v nutriční poradně. Každý člověk má zcela jiné genetické dispozice a vždy záleží na tom, máte-li stehna nezpevněná, mohutná nebo je chcete jen trochu vytvarovat.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Jak rychle se hubne dělenou stravou? Pozvolna, ale jistě!

Dělená strava je ideální způsob, jak dlouhodobě udržet optimální váhu a dobrou kondici. Hubnoucí efekt …

Napsat komentář