Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jak zhubnout silná stehna: Základem je správné cvičení

Jak zhubnout silná stehna: Základem je správné cvičení

Nádherně dlouhé štíhlé nohy jsou považovány za ideál krásy, a tak nejedna žena se snaží tomuto trendu vyrovnat. Jakou však zvolit metodu, aby hubnutí bylo dostatečně účinné? Nejprve si uvědomte, že si nemůžete sami vybrat část těla, kde byste chtěli zhubnout. Pokud organismus spaluje tukové zásoby, pak rovnoměrně na celém povrchu těla. Proto existuje pouze jediný způsob, jak zhubnout silná stehna. Kombinace zdravé stravy a vhodného pohybu vás k cíli dovede. Jen musíte být trochu trpěliví, chvíli potrvá, než se vaše snaha vynaložená v posilovně viditelně projeví. Avšak odměnou vám budou obdivné pohledy okolí.

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Hubnete v celém těle

Pokud jste pevně rozhodnuti zhubnout a chcete se zbavit tukových zásob uložených zejména v oblasti stehen, pak nastartujte redukční režim, kterým podpoříte spalování tuků v celém těle. Jakmile začne tuk v organismu ubývat, speciálními cviky na stehna už jen docílíte jejich celkové zeštíhlení. Aby byla vaše snaha o hubnutí dostatečně účinná, nejprve se podívejte na velmi efektivní metodu, jak zhubnout silná stehna. Ušetříte si tak čas zbytečnou cestou pokusů a omylů.  

Není cvičení jako cvičení

Bez cvičení se u hubnutí a tvarování stehen neobejdete, ovšem důležité je cvičit správně. Například takový spinning nebo veslování vám příliš mnoho nepomůže, jelikož díky nově získaným svalům budou stehna nakonec vypadat ještě mohutněji než předtím. Ideálním cvičením je svižná chůze a pomalý běh, nejlépe 3x týdně po dobu minimálně 40-ti minut. Tímto cvičením podpoříte spalování tuků, které se mimo jiné nacházejí také na stehnech a lehce vytvarujete nohy.

K tomuto typu pohybu musíte přidat posilování buď cvičením doma nebo ve fitku. Existuje mnoho speciálních cviků, jež jsou zaměřené právě na stehna. Pokud budete trénovat v posilovně, nezapomeňte, že byste měli mít malou zátěž a zvýšit počet opakování. V případě vyšší zátěže vám stehna zmohutní, což samozřejmě nechcete, tak pozor na to. Cvičit můžete také doma na podlaze, jednotlivé cviky obměňujte a dbejte na zvyšování počtu opakování.

Velmi oblíbeným cvičením na vytvarování stehen je pilates, kdy správně provedené cviky se na vás projeví během velmi krátké doby. Také kalanetika, která byla oblíbená v devadesátých letech je při pravidelném cvičení doslova zázrak. Nádherně vám zeštíhlí nohy, které se tak i opticky prodlouží. Cvičit můžete také rovněž podle videa, knihy nebo kurzu známých fitness trenérek.

Podzim je ideální čas na hubnutí!

Nestihla jste zhubnout do plavek? Dovolená už je za vámi? Nevadí! Nikdy není pozdě začít! Do příští sezóny budete mít postavičku jako lusk. Nenechte se ale připravit o další šanci a nečekejte až na Nový rok. Dávno už neplatí, že se tělo v podzimním období zásobuje energií na zimu, ukládá tuk a tloustne. Už je přece jiná doba, a proto nemusíme ani v třeskutých mrazech řešit nedostatek jídla jako naši předci. Zhubnout můžeme kdykoli, ale právě na podzim nám to půjde lépe, než v létě. A víte proč?

  • po dovolené máme plno sil a odhodlání k novým změnám
  • nikdo nás už neláká na letní grilovačky plné skvělých steaků a dobrého piva, není nutné odolávat dovolenkovým nástrahám all inclusive jídelníčku
  • po prázdninách jsme se vrátili zpátky do zaběhnutého rodinného režimu a snadněji dodržujeme jídelníček, školní docházka dětí nám přináší i více času pro sebe sama
  • podzim je ideální čas pro venkovní aktivity, není horko ani zima, ale přesně tak akorát
  • den se krátí, brzy je tma a dříve také zalehneme do postele (odpadají i večerní nájezdy na lednici), pořádně se vyspíme a vstáváme plné energie
  • místo studené limonády si raději uvaříme teplý čaj (neoslazený má nulovou kalorickou hodnotu), což nám usnadňuje hubnutí
  • zdravý jídelníček vsází hlavně na konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce – obchody naštěstí nabízí široký výběr z letní úrody
  • na podzim už nemusíme ve stresu "hubnout do plavek", netlačí nás čas, naopak v klidu hubneme do další letní sezóny

Myslíte, že na tom něco je? Pak si dejte pevný cíl a pojďte do toho. Zhubli jiní, zhubnete taky, ale musíte začít. Jak? Jednoduše, postavte svůj jídelníček na proteinových jídlech KetoMix, která jsou navíc obohacena o vitamíny a minerály. Nabraná kila začnou mizet sama od sebe a zároveň podpoříte svůj imunitní systém oslabený sychravým počasím. Vaše tělo dostane přesně to, co právě teď potřebuje.

Podzimní balíček KetoMix nabízí 5x denně vyvážený jídelníček rovnou na talíř:

Podzimní balíček KetoMix / foto: ketomix.cz

Podzimní balíček získáte se slevou 15 % oproti tomu, kdybyste jednotlivá jídla kupovali samostatně. Nový životní styl nastartujete s příchodem podzimu a užijete si nádherné Vánoce. Spokojenější život v novém těle se odrazí na vaší dobré náladě a nebudete mít obavy si na konci roku alespoň trochu zahřešit.

Koupit Podzimní balíček >>

Zdravá strava je důležitá

Nestačí jenom cvičit, hubnutí je nutné podpořit zdravým způsobem stravování, které se z velké míry podílí na spalování tuků v těle. Důležitá je zejména pravidelnost v jídle, jíst musíte 5x denně v malých porcích. Ve zvýšené míře konzumujte kvalitní bílkoviny a každou porci jídla doplňte pořádným kopcem zeleniny. Ovoce jezte spíš v dopoledních hodinách a každý den se v klidu nasnídejte. Omezte příjem jednoduchých sacharidů (sladkosti, bílé pečivo, koblihy, koláče, slazené nápoje,…) a zaměřte se na potraviny obsahující komplexní sacharidy (celozrnné pečivo, cereální výrobky, rýže, těstoviny, kuskus,…), které vás zasytí na delší dobu. Během dne pravidelně dodávejte tělu tekutiny, nejlépe obyčejnou neperlivou vodu.

Věřte, že život není o dokonalosti, a tak pokud se vám hubnout nedaří přesně dle vašich představ, obraťte se na odborníky v nutriční poradně. Každý člověk má zcela jiné genetické dispozice a vždy záleží na tom, máte-li stehna nezpevněná, mohutná nebo je chcete jen trochu vytvarovat.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Kokosový olej a jeho použití při hubnutí: Na co dávat pozor?

Kdo by neznal kokosový olej. Nádherně voní a má celou řadu blahodárných účinků na lidské …

Napsat komentář