Jak zhubnout na stehnech do jednoho měsíce

Zhubnout tuk na stehnech se může na první pohled jevit jako velký problém, ale pokud se na hubnutí podíváte ze správného úhlu, zjistíte, že je to jednodušší, než jste si mysleli. Máte silná stehna, na která soustředíte veškerou svoji pozornost a snažíte se nalézt nejúčinnější způsob, jak zmenšit jejich objem? Hodiny času trávíte ve fitku, pot z vás leje proudem, ale ta proradná stehna jsou stále stejná, ne-li paradoxně ještě silnější. V čem je zásadní chyba? Především v samém principu hubnutí. Nemůžete zhubnout jenom stehna, pokud tělo hubne, pak všude na celém svém povrchu. Proto nejlepším a nejrychlejším způsobem, jak zhubnout na stehnech, je bezesporu hubnutí jako celku. To spočívá ve zdravé stravě a přiměřeném pohybu.

Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Zdravý životní styl je cesta k cíli

I když vás ze všeho nejvíc trápí mohutná stehna, zkuste na ně chvíli nemyslet a pojďte si  nejprve ujasnit váš hubnoucí plán. Ten se bude odvíjet od hubnutí celého organismu, které nastartujete radikální změnou vašeho dosavadního životního stylu. Jestliže začnete zdravě jíst a sportovat, budete hubnout a zhubnou tedy i vaše stehna. Proto zvolte nejúčinnější rychlou metodu, jak zhubnout na stehnech a pusťte se hned do redukčního režimu. Zbytečně neotálejte, důležité je začít a ve svém odhodlání setrvat. Je zcela reálné, že první viditelné výsledky se s trochou snahy dostaví do jednoho měsíce.  

Stravovací návyky jsou zásadní změnou

Na vaší snaze o hubnutí se z 80 % podílí skladba stravy, zbývající procenta připadají na vhodnou pohybovou aktivitu. Připadá vám to hodně? Ano, je to tak a z toho důvodu je velmi důležité zaměřit se právě na způsob stravování.

Pokud jste byli zvyklí celý den se odbývat, pod náporem hladu sezobnout v rychlosti sladkou tyčinku nebo skočit na rychlovku do fast foodu, s tím vším se musíte jednou provždy rozloučit. Žádná tučná a sladká jídla nemají od teď u vás absolutně žádnou šanci, stejně jako bílé pečivo, koblihy, slazené nápoje. Váš celkový jídelníček projde razantní proměnou.

Každé ráno podpořte metabolismus sklenicí vody s citronem a pak se v klidu nasnídejte. Abyste hubli, musíte zvýšit podíl kvalitních bílkovinných jídel oproti sacharidovým potravinám. Jezte více zeleniny než ovoce, po ní nepřiberete ani deko. Zaměřte se hlavně na pravidelnost v jídle, jezte 5x denně, ovšem kaloricky méně vydatnou stravu. Konzumujte zejména komplexní sacharidy, převážně v první polovině dne a jejich množství postupně k večeru snižujte. Dodržujte pitný režim a pijte nejlépe obyčejnou nesycenou vodu. Dbejte na dostatek tekutin při cvičení.

Cvičte správně

Spolu se zdravým jídelníčkem jde při redukčním režimu ruku v ruce také cvičení, jedno bez druhého se prostě neobejde. Chcete-li zhubnout stehna, nemůžete ovšem trénovat jen tuto část tělesné partie. Spalování tuků v těle probíhá, pokud do činnosti zapojíte při střední zátěži největší svaly. Jedná se o klasické kardio cvičení jako je například běh, jízda na kole, plavání, bruslení, aerobic nebo třeba i obyčejná svižná chůze. Naopak intenzivním silovým tréninkem vymodelujete svoji postavu. Proto je nutné tréninkový plán sestavit tak, abyste procvičili nejen celé tělo, ale také pomocí speciálních cviků na stehna docílili jejich zeštíhlení.

Vždy mějte na paměti, že stejně jako totální hladovka, ani cvičení do úmoru opravdu nepomáhá. Spíš naopak, v konečném výsledku se nakonec negativně projeví na vašem zdraví. Fyzickou zátěž volte tedy jen do té míry, kolik zvládnete a dostatečně odpočívejte.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář