Kloubus – recenze: Chcete mít radost z každého pohybu?


Pohybový aparát dostává po celý život pěkně zabrat. Všechny každodenní aktivity se totiž podepíší na vašem těle. Chodíte, běháte, skáčete, cvičíte, zvedáte těžká břemena, sem tam se někde narazíte, uklouznete, spadnete. Klouby, vazy či šlachy se začnou ozývat. Přitom nemusíte být vůbec žádní vrcholoví sportovci. Také s přibývajícími léty se klouby postupně opotřebovávají. Vždyť celou jednu pětinu české populace trápí bolesti kloubů, které vás mohou potkat doslova v každém věku. Ve dvaceti stejně jako v šedesáti. To si prostě nevyberete. Nemoci kloubů potom nejsou ve stáří žádnou výjimkou. Proto byste měli zavčas myslet na své zdraví a do jídelníčku zařadit účinnou kloubní výživu. Vybírat můžete z celé záplavy různých doplňků stravy. Ovšem, který zvolit? Co skutečně na klouby pomůže? To je zásadní otázka. Chcete-li, aby vás opravdu doprovázela radost z každého pohybu, zkuste přípravek Kloubus. Sama jsem ho testovala, abych zjistila, zda má takové účinky, jak výrobce uvádí. Podle něj, je Kloubus nejlepší na trhu. Myslíte, že mu dám za pravdu? 

Kloubus udržuje zdravé klouby, vazy a šlachy / foto: archiv autorky

 

Co je Kloubus?

Jak už sám název napovídá, Kloubus je výživový doplněk určený pro klouby, šlachy, vazy a celé pohybové ústrojí. Každá denní dávka obsahuje 12 účinných látek, které podporují zdraví kloubů. Vyrábí se v České republice a je laboratorně testován. Kloubus nejsou žádné tabletky, ale osvěžující nápoj s grepovou příchutí. V tekuté formě tak získá vaše tělo to nejlepší, co potřebuje pro posílení celého pohybového ústrojí. Dokonce je lepší, než tzv. prášky pro koně. 

Koupit v e-shopu >>

Kloubus obsahuje stejné účinné látky, jaké se používají v koňské výživě (glukosamin, MSM, chondroitin). Rozdíl je v tom, že jejich množství je upraveno tak, aby bylo snadno vstřebatelné i pro člověka. Díky dalším složkám je dosaženo zvýšeného účinku, takže tělo veškeré látky využije bezezbytku.  

Víte, proč Kloubus používá logo nosorožce? Protože v přírodě patří nosorožec mezi nejsilnější savce a také má ze všech savců nejsilnější kosti. Pravidelným užíváním přípravku Kloubus budete mít klouby stejně silné právě jako nosorožec. 

Přípravek Kloubus si velmi pochvalují sportovci a kulturisti, kterým se díky němu při provádění těžkých cviků snížila bolestivost úponů a šlach. Kloubus je však vhodný pro všechny, koho trápí bolest kloubů a kdo hledá řešení pro prevenci možných kloubních onemocnění jako je artritida nebo artróza. Jeho regenerační účinky oceníte i v době, kdy vás nic nebolí.

Artróza:

 • je projevem stárnutí kloubů
 • postihuje nejčastěji velké klouby (kolena, kyčle, ramena), páteř a některé malé klouby rukou
 • projevuje se bolestí a omezenou funkcí kloubu
 • nemoc začíná bolestí při zvýšené zátěži či pohybu, následuje pohybová ztuhlost při vstávání, otok kloubu a jeho omezená funkce
 • v pokročilém stadiu dochází k deformaci a zhrubění kloubu, jenž je patrné na pohled

Někteří lidé na bolavé klouby užívají různé přípravky pro koně. Přestože tyto preparáty účinně pomáhají, mají pro lidský organismus horší vstřebatelnost a dost nepříjemnou chuť. Kromě toho se v nich nachází pomocné látky, které mohou způsobovat alergie či další problémy. Zato Kloubus obsahuje všechny látky určené lidem, proto i z tohoto důvodu je určitě vhodnější alternativou

Chcete mít také klouby silné jako nosorožec? / foto: archiv autorky

 

Složení přípravku Kloubus

Samotné složení jakéhokoli doplňku stravy určuje jeho kvalitu. Přestože je konkurence na trhu velmi vysoká, Kloubus hravě poráží ostatní produkty ve své kategorii. Nejenže vyniká specifickým obsahem výživných látek, ale důležité je i to, že je lidské tělo dokáže bez problému přijmout a zpracovat. Z toho důvodu je také u přípravku Kloubus přesně upravena forma látek a jejich dávkování. Ve srovnání s jinými produkty v tabletách je obsah účinných látek několikrát vyšší

Kloubní výživa Kloubus je díky originálnímu složení jedním z nejsilnějších produktů na českém trhu a je certifikován státním zdravotním ústavem v Praze. 

Pro zdravé fungování vašich kloubů je zcela nezbytný kolagen, proto tvoří podstatnou složku přípravku Kloubus. Za ním hned následuje glukosamin sulfát, MSM (methylsulfonylmethan), chondroitin sulfát, vitamín C, hořčík a další látky, které tvoří ideální kombinaci živin důležitých pro zdraví celého pohybového aparátu. 

Ondřej Kubák uvádí: “Kolagen a přípravky se zastoupením kolagenní bílkoviny jsou zdrojem širokého spektra aminokyselin a peptidů. Ty se spolupodílí na tvorbě kolagenu, který je nezbytný pro vývoj a výživu chrupavek všech kloubů, kvalitě vlasů, kůže a nehtů. Kolagenní suplementy jsou děleny do několika forem, hlavními dvěma jsou hydrolyzovaný kolagen a nedenaturovaný kolagen typu II.”

KUBÁK, ONDŘEJ. Nutriční intervence v prevenci a nápravě svalových a kloubních poškození u sportovců.

KUBÁK, Ondřej. Nutriční intervence v prevenci a nápravě svalových a kloubních poškození u sportovců [online]. Brno, 2017 [cit. 2019-11-27]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/vywht/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií. Vedoucí práce Michal Kumstát.
Koupit v e-shopu >>

 

Obsah účinných látek v jedné denní dávce

SložkaObsah v jedné dávce (sáček o hmotnosti 9 g)Účinky
Hydrolyzovaný kolagen - kolagenní peptidy 5000 Da2 730 mgKolagen tvoří 30 % celkového množství proteinů v organismu a zajišťuje elasticitu všech pojivových tkání, včetně kůže, šlach, vazů, chrupavek a kostí. Kolagenní peptidy mají vysokou biodostupnost, takže jsou pro tělo lépe vstřebatelné.
Glukosamin sulfát 2KCI1 760 mgHraje důležitou roli ve stavbě kloubů, vazů a šlach. Je hlavní složkou chrupavky a stimuluje její buňky k syntéze základní stavební složky. Bez glukosaminu by každodenní pohybové aktivity byly velmi namáhavé.
MSM (methylsulfonylmethan) 500 mgMSM je organická sloučenina síry, která je čtvrtou nejpočetnější minerální látkou v těle. Nachází se v každé buňce lidského těla, nejvíce v nervové tkáni, pokožce, vlasech a kloubech. Účinná je zejména v kombinaci s vitamínem C. MSM zvláčňuje vnitřní vazivové a chrupavkové tkáně.
Chondroitin sulfát320 mgJe důležitou stavební součástí mezibuněčné hmoty chrupavek. Nachází se v kostech a pojivových tkáních.
Vitamín C250 mgVe vodě rozpustný vitamín, který si lidský organismus nedokáže sám syntetizovat, proto je nutné jej pravidelně doplňovat. Přispívá k normální tvorbě kolagenu a podporuje normální funkci kostí a chrupavek.
Hořčík70 mgNepostradatelný minerál, který podporuje činnost nervové soustavy, přispívá k normální funkci svalů, udržuje zdravé zuby, oddaluje únavu a vyčerpání.
Bromelain50 mgProteolytický enzym nacházející se převážně v rostlinách. Největší množství obsahuje stopka ananasu. Lidský organismus je schopen si bromelain vytvářet sám, ale s přibývajícími léty stále méně a méně.
L-Leucin50 mgPro fungování organismu je L-Leucin klíčová aminokyselina, kterou si tělo neumí samo vyrobit, proto musí být přijímána v potravě.
Kyselina hyaluronová10 mgNachází se v mezibuněčné hmotě a je přirozenou součástí lidského těla. Zvýšenou koncentraci obsahují oči, kloubní tekutina a pokožka. Podle molekulové hmotnosti poskytuje různé biologické účinky.
Zinek5 mg Chrání buňky před oxidativním stresem, přispívá k normální funkci imunitního systému a podporuje zdraví kostí. Nedostatek zinku v souvislosti s pohybovým aparátem způsobuje větší náchylnost ke zlomeninám kostí.
Biotin100 µgVitamín H, který podporuje normální energetický metabolismus a podporuje činnost nervové soustavy. Účastní se procesů v těle při tvorbě mastných kyselin.
Vitamín D35 µgPodporuje vstřebávání a využití vápníku, společně se podílí na správné stavbě kostí, zubů a funkci kloubů. Udržuje normální stav kostí a přispívá k optimální činnosti svalů

Přídatné látky:

 • regulátor kyselosti: kyselina citrónová
 • kypřící látka: hydrogenuhličitan sodný
 • barvivo: extrakt z červené řepy
 • sladidlo: sukralóza
 • aroma: grepové aroma

Na vysoké kvalitě přípravku Kloubus se podílí i fakt, že neobsahuje žádná umělá sladidla (součástí je nezávadná sukralóza) a umělá dochucovadla. Všechny jednotlivé složky se navzájem podporují v působení a vytváří tak maximální synergický efekt

Složení přípravku Kloubus je uvedeno na zadní straně krabičky / foto: archiv autorky

 

Užívání a dávkování

Doplněk stravy Kloubus má velmi praktické balení a zaujme vás hned na první pohled. Efektní modrá krabička obsahuje 30 sáčků, a každý z nich tvoří jednotlivou denní dávku. Obsah sáčku stačí jen vysypat do sklenice, doplnit vodou pokojové teploty na 250 ml, rozmíchat a vypít

Výrobce doporučuje hotový nápoj vypít během jídla (ráno nebo večer). Užívání přípravku Kloubus je tedy oproti jiným produktům velmi pohodlné, nemusíte několikrát za den polykat velké množství tabletek. 

Koupit v e-shopu >>

 

K dosažení nejlepších účinků je dobré Kloubus užívat pravidelně, proto si můžete zvolit kůru na měsíc, nebo 2 až 3 měsíce. Vzhledem k tomu, že se tak Kloubus stane součástí vašeho každodenního jídelníčku, výrobce klade velký důraz na jeho chuť. Ta vás však velmi mile překvapí, je opravdu příjemná a možná vám bude lehce připomínat grepovou limonádu. Prostě nic, k čemu byste se museli přemlouvat. 

Přípravek Kloubus můžete rozmíchat v jakékoli tekutině, nemusí se striktně jednat jen o vodu. Pro změnu můžete zkusit ovocný džus nebo studený čaj.

Proč užívat Kloubus na bolavé klouby?

Praktické balení obsahuje 30 sáčků (dávka na měsíc) / foto: archiv autorky

 

Pro koho je Kloubus vhodný?

Kloubus je určen pro všechny bez rozdílu věku. Nepříjemná bolest kloubů vás může zaskočit v čilém produktivním věku, kdy potřebujete mít plno sil pro každodenní aktivity. Stejně tak mohou skvělé účinky přípravku Kloubus využít i senioři a správnou kloubní výživou podpořit zdraví celého pohybového ústrojí. A pokud vás nic momentálně nebolí můžete Kloubus brát jako prevenci různých kloubních onemocnění, které se vyskytují s přibývajícími léty. Výrobce doporučuje ozdravnou kůru opakovat 3x ročně.

Kloubus pomáhá:

 • sportovcům, kteří náročným tréninkem zatěžují svoje tělo
 • aktivním lidem v nejlepších letech, kteří musí být každý den dostatečně produktivní
 • seniorům, kteří potřebují načerpat sílu pro zdraví kloubů a vazů
Koupit v e-shopu >>

 

Kde přípravek Kloubus koupit?

Pokud hledáte nejlepší řešení pro své klouby, šlachy a vazy, pak je přípravek Kloubus přesně to pravé pro vás. V jednom sáčku se nachází 9 gramů účinných látek, takže se s ním nemohou srovnávat ostatní produkty kloubní výživy v tabletách, kde je obsah látek podstatně nižší. Cena denní dávky (jeden sáček) je více než příznivá a vychází na 23 Kč

A jak se Kloubus dostane až k vám? Úplně jednoduše. Stačí provést objednávku přímo na oficiálních stránkách výrobce kloubus.cz, kde můžete využít možnost zvýhodněných balíčků a získat třeba dopravu zdarma. Objednávku lze provést také telefonicky, ale pouze v pracovní dny v dopoledních hodinách.

1 balení KLOUBUS
Kloubus / foto: kloubus.cz
30 denní kůra
9 g účinných látek v denní dávce
poštovné 80 Kč


CENA: 690 Kč

(23 Kč / den)
2 balení KLOUBUS
Kloubus / foto: kloubus.cz
60 denní kůra
9 g účinných látek v denní dávce
doprava zdarma


CENA: 1 380 Kč

(23 Kč / den)
3 balení KLOUBUS + 1 zdarma
Kloubus / foto: kloubus.cz
120 denní kůra
9 g účinných látek v denní dávce
doprava zdarma


CENA: 2 070 Kč

(17 Kč / den)
Objednat Kloubus >>

  

Co říkají na Kloubus ostatní uživatelé?

Doplněk stravy Kloubus se dostal do povědomí lidí celkem rychle a ti, co jeho účinky otestovali na vlastním těle, jsou nadmíru spokojeni. Velmi pozitivně je Kloubus hodnocen zejména ve srovnání s kloubní výživou pro koně. Vysoce ceněno je jeho snadné užívání a dobrá chuť. Pomáhá aktivním sportovcům a dalším lidem s různými projevy nemocí celého pohybového aparátu

Výživový doplněk Kloubus dostává kladné hodnocení / foto: heureka.cz

 

Jaké jsou mé zkušenosti s užíváním přípravku Kloubus?

Přípravek Kloubus jsem měla možnost otestovat v rámci spolupráce. Čas od času mi sem tam lupne v koleni, někdy špatně došlápnu při cvičení a moje záda po celodenním sezení u počítače dostávají pěkně zabrat. Proto jsem si řekla, že by neškodilo dopřát tělu správnou kloubní výživu, a tak Kloubus dostal u mne šanci. Podle informací od výrobce by měl opravdu pomoci. K dispozici jsem měla celou měsíční kůru s obsahem 30 sáčků, které jsem užívala přesně podle doporučení. A jak jsem dopadla? 

Musím říct, že už na pohled se mi přípravek Kloubus velmi zalíbil. Praktické balení v pěkně modré krabičce ode mne dostává palec nahoru. Jednotlivé sáčky jsou vzorně seřazeny v řadě za sebou, takže máte neustálý přehled, kolik vám jich ještě zbývá. 

Koupit v e-shopu >>

 

Samotná příprava je velmi snadná. Plastový sáček jednoduše natrhnete, jeho obsah vysypete do sklenice a zalijete vodou pokojové teploty na 250 ml. Zamícháte a vypijete. Tady v tomto bodě jsem však lehce narazila. Přestože výrobce uvádí, že lze prášek jednoduše rozmíchat lžičkou, nikdy se mi to nepodařilo. Pokusů proběhlo několik a výsledek byl pokaždé stejný. Na povrchu se vytvořily malé hrudky, trocha pěny, takže abych dosáhla ideální konzistence, musela jsem prášek třít lžičkou o stěny sklenice. Není to sice nijak namáhavé, ale trochu nepohodlné. Proto tedy doporučuji nasypat prášek, zalít polovičním množstvím tekutiny, rozmíchat a poté teprve dolít na požadované množství. A nebo použít šejkr, přestože výrobce tvrdí, že to není nutné. U toho jsem nakonec skončila. Přesto tuto drobnou obtíž neberte jako nějakou závadu. Ono všeobecně platí, že jakýkoli prášek jen tak lehce nerozmícháte v plné sklenici vody. 

To je můj Kloubus, který jsem pila každý den / foto: archiv autorky

 

Poté stačí jen vypít. Na obalu výrobku je sice uvedeno “instantní nápoj s grepovou příchutí”, ale mě Kloubus chutná jako obyčejná limonáda z obchodu. Po výrazné chuti grepu ani památky. Žádná hořkost, spíš neutrální jemně sladká chuť. Ocenit musím i to, že necítíte žádnou pachuť umělých sladidel. Za toto mu přidávám velké plus. Vůbec nejlepší možná je, když Kloubus rozmícháte v ovocném džusu. Zkusila jsem pomerančový, jablečný, ananasový a všechny v pohodě. Ani nepostřehnete, že nějaký Kloubus pijete.  Dobrý je i vychlazený slabý černý čaj. Takže podle svých preferencí si můžete sami pro sebe zvolit nejlepší způsob konzumace. Každému vyhovuje něco jiného, ale v každém případě platí, že vstřebatelnost výživných látek v tekuté formě je pro tělo nejjednodušší.

A účinky? Jelikož se v posledních dnech opět začaly ozývat moje záda, opravdu jsem byla zvědavá, co s nimi Kloubus provede. Prvních několik dnů se nedělo vůbec nic, až jsem si říkala, jestli to má vůbec nějaký smysl. První zlepšení jsem začala pozorovat teprve po týdnu, záda tolik nebolely a při rychlejším pohybu jsem necítila žádnou ostřejší bolest. V užívání jsem pokračovala dál a poctivě dokončila celou měsíční kůru. Výsledkem bylo podstatné zlepšení, bolest zad postupně vymizela a bez problému jsem vydržela sedět několik hodin v kancelářské židli. Jen mám ještě pocit, že se mi zlepšila pleť.  “To bude určitě tím kolagenem,” pomyslela jsem si. Jeho množství v těle se totiž s věkem snižuje, takže když doplníte jeho správnou hladinu, je to prostě znát. Co naplat, stárneme všichni a o zdraví je nutné neustále pečovat. Proto vidím v přípravku Kloubus velký přínos pro zdraví. Ale berte to tak, že jeho účinky jsou značně individuální

Přípravek Kloubus vám zajistí kompletní péči o vaše klouby a celý pohybový aparát od mládí až do stáří. S užíváním můžete začít kdykoli.  

Koupit v e-shopu >> 

Doplněk stravy Kloubus není určen pro děti, těhotné a kojící ženy a je nevhodný při současném užívání přípravků proti srážlivosti krve. U citlivých osob může některá složka přípravku způsobit nežádoucí alergickou reakci.  

Podívejte se, jak bolest kloubů souvisí také s roční dobou, zejména zima je kritickým obdobím. Co vám rychle pomůže? Přeci Kloubus: 

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Výhody:

 • český produkt
 • vysoký obsah účinných látek
 • nejlepší složení na trhu
 • lepší než přípravky pro koně
 • snadné užívání v tekuté formě
 • pomáhá od bolesti
 • pečuje o celý pohybový aparát
 • svěží chuť
 • neobsahuje umělá sladidla

Nevýhody: 

 • některá složka může způsobit alergickou reakci
 • účinky se projevují zejména při dlouhodobém užívání
 • nevýrazná grepová příchuť

Recenze kloubní výživy Kloubus

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

piji každé ráno

Kloubus je nejlepší řešení pro vaše klouby, vazy a šlachy

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: 5 ( 1 hodnocení)

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář