Jak zhubnout břicho po císařském řezu: Rychlý návrat do kondice

Narodilo se vám zdravé, krásné dítě a jediné co vás zaskočilo je vaše postava? Připadá vám, že vypadáte úplně jinak než před porodem? Není se co divit, těhotenství a porod opravdu tak trochu změní postavu, rozšíří boky, zvětší břicho. A přitom na vině nemusí být ani nadbytečný tuk. Velké břicho, které jen tak samo od sebe nesplaskne jen samotným porodem, tvoří z velké části uvolněné svalstvo a kůže. Proto nesmíte po porodu zanedbávat cvičení, aby se vám co nejdříve vrátilo břicho do původního stavu. I když existuje spoustu možností, jak zhubnout břicho po císařském řezu, začít cvičit byste měli až několik týdnů po porodu.

Mateřství si užívejte naplno / foto: pixabay.com
Mateřství si užívejte naplno / foto: pixabay.com

 

Máte za sebou “císaře”?

Pokud žena rodí spontánně, projde v průběhu porodu velkými hormonálními změnami, které jí pomohou s poporodní adaptací. Zato maminka po císařském řezu má situaci o trochu komplikovanější, protože hormony pracují pomaleji. Zdravotní stav zároveň ztěžuje bolest v ráně a celková slabost po anestezii. Tyto počáteční komplikace však postupně odezní, hladina hormonů se zase ustálí, ale jizva se může ozývat ještě dlouhou dobu. Máte-li vše úspěšně za sebou, pak velmi brzy začnete přemýšlet nad tím, jak zhubnout břicho po císařském řezu  a vrátit se zpět do formy. Dopředu se ale připravte na to, že chvíli potrvá, než se zcela zbavíte těhotenských tukových zásob. V každém případě však můžete při troše snahy dosáhnout toho, aby vaše břicho vypadalo stejně jako před otěhotněním.

Kojení je přirozené hubnutí

Příroda to umí dobře zařídit. Během těhotenství si vaše tělo vytvoří tukové zásoby, z nichž po porodu začne čerpat energii nezbytnou pro tvorbu mateřského mléka. Jestliže tedy plně kojíte, zároveň i hubnete. Úplně jednoduchým přirozeným způsobem klesá vaše hmotnost zpátky na původní úroveň, zhruba jedno kilo za měsíc. Rychlejší úbytek kil se ani nedoporučuje. Tím byste ohrozila nejen svoje zdraví, ale s velkou pravděpodobností by také došlo k ukončení laktace.

Kojte co nejdéle to půjde / foto: pixabay.com
Kojte co nejdéle to půjde / foto: pixabay.com

 

Proto se při kojení zaměřte zejména na svůj jídelníček a dbejte na pestrou a vyváženou stravu. Je sice pravda, že máte větší hlad než normálně, ale není třeba zvyšovat porce jídla, spíš je důležitá kvalita konzumovaných potravin. Dbejte na pravidelnost v jídle, nevynechávejte snídani a snažte se uchránit před večerními nájezdy na lednici. Střídmost v jídle vám zaručí, že ani po porodu nebudete přibírat na váze.

Jídelníček kojící maminky musí obsahovat:

  • mléko a mléčné výrobky
  • maso, ryby, vejce, drůbež, luštěniny
  • obiloviny – rýže, pečivo, těstoviny
  • ovoce a zeleninu

Chcete-li se po porodu rychle vrátit zpět do formy, můžete také využít služby nutriční poradny NATURHOUSE, kde vám osobní výživový poradce s ohledem na skutečnost, že kojíte, sestaví individuální jídelníček. Recenze výživové poradny NATURHOUSE vám ukáže, jak taková návštěva nutriční poradny vypadá v praxi. Každá odborná konzultace je zdarma a zabere vám jen 15 minut času. A proč právě NATURHOUSE? Protože existují lidé, kteří tímto způsobem skutečně natrvalo zhubli.

Pokud se chcete do hubnutí raději pustit sami, můžete využít plně funkční proteinovou dietu KetoMIX, která má již rovnou sestavený jídelníček, takže se nemusíte vůbec o nic starat. Rozmanitá jídla v instantní formě jsou vyrobena na přírodní bázi, neobsahují lepek a jejich přípravu zvládnete hravě za pár minut. Dieta KetoMIX funguje na principu zvýšeného příjmu bílkovin za současného omezení sacharidů ve stravě, je obohacena o vitamíny a minerální látky, tudíž organismus nijak nestrádá. Netrpíte pocitem hladu a přitom hubnete.

TIP: V eshopu KetoMIX můžete zakoupit rovnou celý redukční balíček, který je přesně sestavený pro konkrétní úbytek hmotnosti.

Než začnete cvičit, je nutno zhojit jizvu  

Císařský řez je chirurgický zákrok a podle toho by se k němu mělo také přistupovat. Z tohoto důvodu je prvořadá důkladná starostlivost o jizvu, kterou je nutné nejprve úplně zahojit. S aktivním dynamickým cvičením je proto nutné počkat alespoň dva měsíce. Rychlost, jakou se zotavíte po porodu je zcela individuální, a tak dejte především na signály svého těla.

Dlouhé procházky s kočárkem jsou ideální formou pohybu / pixabay.com
Dlouhé procházky s kočárkem jsou ideální formou pohybu / pixabay.com

 

Jakmile se cítíte v dobré kondici, můžete začít s cvičením. Ovšem fyzickou zátěž zvyšujte pomalu a postupně, rozhodně se nijak nepřepínejte. Nejprve začněte s dýchacími cviky, následně protahováním, posílením pánevního dna a teprve později přejděte k náročnějšímu cvičení. Na první pohled se možná jedná o banální cviky, ale vašemu tělo mohou skutečně prospět. Po císařském řezu buďte velmi opatrní s posilováním přímých břišních svalů a v tomto případě vyčkejte minimálně tři měsíce. Úplně nejlepším pohybem po porodu je chůze.

Gymnastický míč Yoga ball / foto: 4home.cz

TIP: Pořiďte si unikátní Gymnastický míč Yoga ball, který je díky svému tvaru stabilnější při cvičení. Je ideální pro kondiční cvičení, při rekonvalescenci po úrazech a po operacích. Sezení, pohupování a cvičení na míči vrací maminky po porodu rychle do fyzické i psychické kondice.

Při cvičení šetříte klouby od tvrdých nárazů, stabilizujete páteř ve správné poloze a procvičujete konkrétní svalové skupiny (břicho, zadek, pánevní dno).

Speciální tvar míče dokáže:

  • zpevnit pánevní dno
  • stabilizovat břišní a zádové svalstvo
  • zlepšit koordinaci pohybů
  • srovnat a uvolnit páteř
  • zvýšit svalové napětí
  • koordinovat dech
Vstupet do e-shopu >>

 

Cvičení po porodu jistě zvládnete v prostředí domova, není nezbytně nutné chodit zrovna do fitka. Najděte si každý den chvilku času, miminko předejte partnerovi na hlídání a věnujte se sama sobě. Myslete na to, že spokojená maminka je pro dítě k nezaplacení.

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář