Zelené smoothie na hubnutí – recept

Na první pohled vás brčálově zelený nápoj možná nenadchne, ale rozhodně se nenechte odradit. Zelené smoothie je přímo ideální na hubnutí! Skvělá kombinace ovoce a listové zeleniny je neuvěřitelným zdrojem vitamínů a minerálů. Jestliže se naučíte pít zelené smoothie pravidelně, brzy pocítíte jeho blahodárné účinky na svém zdraví. Budete plni energie, zlepší se vám kvalita pleti a také váha bude ukazovat o něco méně. Už jen jedna sklenička tohoto lahodného nápoje vás dokáže zasytit bez nadbytečných kalorií, podpoří detoxikaci těla a zrychlí metaboslismus. Základní trik zeleného smoothie totiž spočívá v tom, že chutná jako ovoce, ale zároveň obsahuje ohromné množství výživných látek obsažených v listové zelenině. Přitom ani nepoznáte, že pijete třeba špenát, polníček, kapustu, hlávkový salát, atd. Existují stovky receptů a každý si může najít ten, který bude chutnat právě jemu. Zkuste jeden z nich.

Zdroj: Kathy Zinn / PublicDomainPictures.net
Zdroj: Kathy Zinn / PublicDomainPictures.net

Zelené smoothie = listová zelenina + ovoce + tekutina

Pokud právě hubnete, nenajdete lepšího pomocníka, než je zelené smoothie. Nejenže je přímo nadupané samými zdraví prospěšnými látkami, ale jeho konzumací získáte průměrně 300 kcal. Ovšem samozřejmě, že jeho konkrétní energetická hodnota závisí na tom, co si do něj přidáte. V každém případě, je ale hubnutí za pomoci zeleného smoothie extrémně zdravá forma hubnutí. Pokud se například snažíte spálit tukové zásoby v těle prostřednictvím proteinové diety KetoMIX, může se zelené smoothie stát vhodnou součástí redukčního jídelníčku. Tělo tak dostává vše, co potřebuje. Naopak nedochází k hladovění, výkyvům energie a změnám nálad, které klasické rychlé hubnutí často doprovázejí. Z pravidelné konzumace zeleného smoothie se stává nový životní styl, který vás dovede k trvalé štíhlosti.

Recept na zelené smoothie

Co člověk, to jiné chuťové preference a jiné zelené smoothie. Základní recept vychází z listové zeleniny a ovoce (kombinovat můžete jakékoli druhy navzájem mezi sebou), doplněné trochou vody na takovou konzistenci, aby se smoothie dalo jednoduše pít. Zelené smoothie lze považovat i za výborné fast food jídlo. Po mixování stačí mixovací nádobu jednoduše uzavřít a můžete si ji vzít s sebou do práce nebo kamkoli na cesty. Jakmile vás přepadne pocit hladu, stačí se napít a je po problému. Denně můžete vypít zeleného smoothie kolik chcete, někdo zvládne i dva litry za den bez sebemenší námahy. Zde je recept, který v pohodě vystačí na 3 – 4 porce:

Suroviny:

 • ¼ celeru
 • ½ okurky
 • 1 menší petržel
 • 2 šálky špenátu
 • 3 mrkve
 • 2 střední jablka
 • ¼ pomeranče
 • ¼ limetky
 • ¼ citronu
 • ¼ ananasu
 • 1 svazek máty

Postup:

Veškerou zeleninu a ovoce očistíme, opláchneme pod tekoucí vodou a vložíme do smoothie makeru. Zalijeme trochou vody a mixujeme. Je-li směs příliš hustá, doplníme vodu dle potřeby.

Při přípravě zeleného smoothie se řiďte pravidlem: 60/40. To znamená 60 % ovoce a 40 % zeleniny. Převaha ovoce vám zaručí lahodnou, přirozeně nasládlou chuť. Až si na zelené smoothie dostatečně zvyknete, můžete poměr upravit na 50/50, ale pak počítejte spíš s výraznou chutí zeleniny. Ale to už záleží na vás, každému vyhovuje něco jiného.

Tip: Do zeleného smoothie přidejte tři lžičky směsi Blendea SUPERGREENS, čímž podstatně zvýšíte nutriční hodnotu celého nápoje. I zelené superpotraviny jsou důležitou součástí každého zdravého životního stylu.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář