Velká recenze Restart Energy: Kaše, shaky, smoothie dodají energii na celý den!


Jak nejlépe začít den? No přeci dobrou a nutričně vyváženou snídaní. Jenomže, kdo v ranním shonu má čas na složitou přípravu jídla? Celý týden vstáváme na budík a snažíme se šetřit každou minutu. Jak tedy snídat rychle a přitom zdravě? Když zvolíte ta správná jídla, celá snídaně vám nezabere déle než deset minut. Najíte se v klidu dosyta a díky výživově hodnotným potravinám budete nabiti energií po celý den. Vydatná snídaně se totiž pozitivně podepíše na vaší tělesné kondici a práce vám půjde pěkně od ruky. Sportujete, hubnete nebo potřebujete po ránu pořádně nakopnout? Pak jsou tu pro vás obilné kaše, proteinová smoothie či ovocné shaky z rostlinného mléka obohacené o superpotraviny, semínka, oříšky, nebo sušené ovoce. Taková snídaně je cenným zdrojem různých vitamínů, minerálů, bílkovin a nenasycených mastných kyselin, což je přesně to, co organismus po dlouhé noci potřebuje. Dovedete si představit, že takovou snídani máte během několika málo minut na stole? Já ano, a to díky Restart Energy, které jsem sama otestovala, abych se s vámi mohla podělit o své poznatky. Restart Energy je ideální jídlo pro sportovní nadšence, redukční dietu či jako okamžitý zdroj energie, které si můžete dopřát v průběhu celého dne.

Restart Energy zasytí a dodá tělu potřebné živiny / foto: restart-energy.cz

 

Restart Energy nejen zdravá snídaně

Restart Energy je pro všechny, kdo vyznávají zdravý životní styl a naplno žijí aktivním životem. Co vám může nabídnout? V prvé řadě živinami bohatou snídani, která bez problému naplní vaše náročné požadavky. Připravíte ji během chvilky, můžete si ji vzít s sebou na cesty, takže hned po ránu velmi efektivně využijete svůj čas. A nejen to. Restart Energy plnohodnotně nahradí jakékoli jídlo během dne, když nestíháte a jste v pracovním presu.

Příznivci fitness výživy jistě ocení proteinové kaše, smoothie či různé shaky, pro vrcholové i rekreační sportovce je připraven speciální potréninkový koktejl. Energy kaše s obsahem stimulačních látek zase pomáhá odstranit únavu, okamžitě dodá energii a udrží vaši pozornost. Shaky bez cukru, s vysokým obsahem bílkovin lze vhodně využít i při hubnutí. Zkrátka, každý si s Restart Energy přijde na své. Všechna jídla jsou vyrobena z kvalitních surovin v České republice a snaží se respektovat také vaše chuťové preference: čokoláda, vanilka, jahoda, malina, kokos. Stačí si jen vybrat dle momentální nálady.

Některé výrobky Restart Energy jsem podrobila osobnímu testu a připravila pro vás následující přehled plný užitečných informací. Čtěte dál a dozvíte se víc.  

Proteinové kaše pro sportovce a při redukční dietě

Proteinová kaše s vysokým obsahem kvalitních bílkovin rychle zasytí a dodá tělu potřebné živiny. Dobře poslouží jako vyvážená snídaně či svačina v rámci redukční diety či fitness jídelníčku. Vhodná je pro sportovce ihned po tréninku nebo kdykoli během dne při celoroční přípravě. Proteinová kaše s cereáliemi a superfoods je připravena ve třech lahodných příchutích: pohanková s čokoládou či vanilkou se syrovátkovým hydrolyzátem, nebo jáhlová s chutí jahod se sójovým izolátem, která je vhodná i pro vegany.

Podle nutričních poradců je za nejefektivnější dávku bílkovin pro lidský organismus považováno množství kolem 20 g proteinů. Tuto dávku obsahuje právě jedna kaše.

Každá kaše obsahuje:

 • Chia semínka – v nich se nachází spoustu makroživin, vitamínů, minerálů, vlákniny, omega-3 mastných kyselin. Urychlují regeneraci a přispívají k vnitřní hydrataci těla.
 • Maca – podporuje fyzické a psychické zdraví, vtitalitu a vytrvalost.
 • Hroznový cukr (dextróza) – v krvi použitelný jako okamžitý zdroj energie, jelikož jej nemusí trávicí systém dále štěpit.

Proteinová kaše pohanková s čokoládovou příchutí

 

Proteinová kaše pohanková s čokoládovou příchutí / foto: restart-energy.cz

Proteinová kaše pohanková s čokoládovou příchutí je vyváženou kombinací kvalitního proteinu, cereálií a superpotravin. Svým složením osloví všechny příznivce zdravého životního stylu, jejichž cílem je především nárůst svalové hmoty. Proto se hodí nejen pro sportovce, ale své uplatnění nalézá i při redukční dietě. V jedné porci se nachází 20 g sušeného syrovátkového hydrolyzátu, který tělu dodá potřebné bílkoviny. Komplexní sacharidy z cereálií jsou pro tělo zdrojem energie.

 

Moje hodnocení:

Proteinová kaše s pohankou a čokoládovou příchutí samozřejmě nezapře výraznou chuť pohanky. Pokud se nedokážete bez čokolády obejít, určitě ve vás tato kaše vzbudí pocit sladkosti. Můžete si ji ale dopřát bez sebemenších výčitek svědomí, slazena je stévií a je bez lepku. Pohanka je ceněna pro vysoký obsah rutinu, jenž blahodárně působí na celý kardiovaskulární systém. V kaši jsou patrné kousky maca, avšak ani chia semínka nelze přehlédnout. Díky jejich absorpčním schopnostem sypká směs po zalití teplou vodou rychle nasákne a kaše je připravena ke konzumaci. Jestliže máte rádi pohanku, určitě si ji dopřejte na snídani. Po ránu mne nasytila na celé dopoledne a v poledne jsem si dala jen lehký oběd. Za mě maximální spokojenost.

Koupit v e-shopu

Proteinová kaše jáhlová s jahodovou příchutí

 

Proteinová kaše jáhlová s jahodovou příchutí / foto: restart-energy.cz

Proteinová kaše jáhlová s jahodovou příchutí obsahuje kromě 20 g sójového izolátu také kousky sušených jahod. Sušený sójový proteinový izolát je vhodný zejména pro osoby s nesnášenlivostí laktózy a vegany. Kaši si můžete dát k snídani či svačině. Vždy dodá tělu pořádnou dávku bílkovin a energie, kterou zajistí komplexní sacharidy z cereálií a rýže. Maca a chia semínka blahodárně působí na zdraví a zvyšují celkovou nutriční hodnotu. Tato kaše je vhodná jako vyvážená snídaně, ihned po tréninku nebo kdykoliv během dne i při redukční dietě.

Moje hodnocení:

Jáhlová kaše s jahodovou příchutí vás po zalití teplou vodou buď hned osloví, nebo ne. Vzhledem k tomu, že používám jáhly běžně v kuchyni, nepřipadá mi jejich chuť nijak neobvyklá. Příjemné aroma jahod je podtrženo malými sušenými jahodovými kousky, které v kaši nabobtnají a tím získají lehký dojem čerstvé suroviny. Celkově je kaše dobrá, nelze jí nic vytknout. Jelikož jsem měla po ránu ovocné smoothie, připravila jsem si ji k brzké dopolední svačině a navíc přidala pár kousků čerstvých jahod. Ale i bez nich si dokážu představit, že bych si kaši dala znovu.

Koupit v e-shopu

TIP: V případě, že vám vadí kašovitá konzistence, můžete sypkou směs rozmixovat s větším podílem tekutiny a konzumovat jako nápoj. Množství teplé vody závisí na vašich preferencích.  

Proteinová kaše Restart Energy je ideální k snídani / foto: archiv autorky

 

Energy kaše jako rychlý zdroj energie

Energy kaše jsou určené především pro vrcholové i rekreační sportovce, studenty, řidiče, prostě všechny, kdo potřebují získat energii a v bdělém stavu podat maximální výkon. Kaše obsahují stimulační látky taurin a kofein, obdobně jako třeba energetické nápoje, avšak na rozdíl od nich vás zasytí a dodají tělu nezbytné živiny. Kaše jsou určeny jako lehké předtréninkové jídlo, které připraví tělo na fyzickou zátěž. Na výběr máte ze tří možností: Energy kaše pohanková s čokoládovou či vanilkovou příchutí, nebo Energy jáhlová kaše s jahodovu příchutí.

Každá porce Energy kaše obsahuje 800 mg taurinu a 64 mg kofeinu. Za optimální denní dávku je považováno 300 mg kofeinu, proto je doporučeno konzumovat maximálně 4 kaše denně.

Energetická kaše obsahuje:

 • Kofein – přispívá k zvýšení bdělosti, podporuje koncentraci.
 • Taurin – stimuluje mozkovou aktivitu, zlepšuje fyzickou a psychickou výkonnost, oddaluje únavu a pocit vyčerpání.
 • Chia semínka – cenný zdroj vitamínů, minerálů, vlákniny, makroživin a omega-3 mastných kyselin. Dodávají energii a přispívají k vnitřní hydrataci těla.
 • Goji (kustovnice čínská) – silný antioxidant, bohatý zdroj vitamínů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin. Podporuje činnost imunitního systému a detoxikaci organismu, dodává tělu energii.
 • Hořčík – přispívá k normální funkci nervové soustavy a činnosti svalů, snižuje únavu a vyčerpání.
 • Hroznový cukr (dextróza) – okamžitý zdroj energie. Trávicímu systému jej nemusí dále štěpit a hned je v krvi použitelný jako účinná energie.

Energy kaše pohanková s vanilkovou příchutí

 

Energy kaše pohanková s vanilkovou příchutí / foto: restart-energy.cz

Energy kaše pohanková s příchutí vanilky je unikátní kombinací stimulačních látek, cereálií, superfoods a minerálů. Ideálně se hodí jako snídaně nebo lehké výživné jídlo před jakýmkoliv fyzickým výkonem. Pomáhá odstranit únavu, získat potřebnou energii, zvýšit bdělost a udržet pozornost. Uplatní se nejen ve fitness výživě sportovců, ale i studentů a řidičů, kteří potřebují zahnat únavu a vyčerpání. Kaše neobsahuje lepek, naopak komplexní sacharidy z cereálií a rýže podpoří rychlý příjem energie.

Moje hodnocení:

Energy kaše pohanková s vanilkovou příchutí je plná goji a křupavé pohanky. Při vzájemné kombinaci těchto dvou surovin zcela zaniká specifická vanilková chuť. Po zalití teplou vodu je dobré nechat kaši několik minut odstát, aby goji i pohanka změkly a nemuseli jste je kousat jako ořechy. Díky goji má kaše svěží, jemnou, nakyslou příchuť sušeného ovoce a celkově zapadá do mých chuťových představ. Kaši jsem si připravila ráno k snídani a musím říct, že mi dodala opravdu pořádnou dávku energie. Můj mozek i po zbytek dne pracoval na plné obrátky, dokonce jsem zapomněla i na svoji obvyklou dopolední kávu :-).

Koupit v e-shopu

Energy kaše pohanková s čokoládovou příchutí

 

Energy kaše pohanková s čokoládovou příchutí / foto: restart-energy.cz

Energy kaše pohanková s čokoládovou příchutí je bez lepku, avšak svým obsahem stimulačních látek je ideálním zdrojem energie pro sportovce, studenty a řidiče, kteří potřebují oddálit únavu, pocit vyčerpání a podat co nejlepší výkon. Energetická kaše je správná volba jako vydatná snídaně či lehké jídlo, které nabudí váš mozek a připraví tělo na fyzickou zátěž. Unikátní kombinace cereálií, stimulantů, superfoods a minerálních látek blahodárně působí na vaše zdraví.  

Moje hodnocení:

Energetická pohanková kaše s čokoládovou příchutí zaujme každého, kdo dává přednost chuti čokolády. Ta vynikne i nad přítomností pohanky. Také tuto kaši je lepší po zalití teplou vodou nechat chvíli odstát, aby pohanka více změkla. Goji v ní není tolik jako u varianty vanilkové, a možná je to i škoda, mne osobně tam ovoce chybí. Nic však nebrání tomu, abyste si ke kaši cokoli přidali. Já jsem měla třeba po ruce jablko, které jsem do kaše nakrájela na kousky a tak jsem si ji ráno vychutnala k snídani.

Koupit v e-shopu

TIP: Vzhledem k tomu, že energy kaše obsahují taurin a kofein, myslím, že není vhodné si je dávat večer, pokud tedy nemáte v plánu pracovat přes noc. V porovnání s energetickými nápoji, jenž mají obdobné účinky na lidský organismus, mi kaše připadají výživově hodnotnější a dají se považovat za teplé lehké jídlo.

 

Proteinové shaky při hubnutí a po tréninku

Proteinové nápoje s vysokou dávkou bílkovin vyhledávají nejen sportovci, ale nepostradatelné v jídelníčku jsou i pro ty, kdo bojují s přebytečnými kily. Doporučená denní porce bílkovin zajistí zachování svalové hmoty, což přispívá také k optimálním hodnotám bazálního metabolismu. Proteinové shaky Restart Energy mají pečlivě sestavený poměr jednotlivých živin, vitamínů a minerálů a vzhledem k obsahu superfoods jsou ideální součástí zdravého životního stylu. Každý proteinový shake je unikátní svým složením a určením: Protein shake s příchutí čokomalina urychlí regeneraci po tréninku, Slim shake s příchutí vanilka je účinný v boji s přebytečným tukem a Biturbo shake s příchutí čokokokos doplní kvalitní bílkoviny a dodá potřebnou energii.

Protein shake čokomalina a Slim shake vanilka obsahují:

 • Maca – superfoods, příznivě působí na fyzické a duševní zdraví, podporuje vytrvalost  a vitalitu
 • Vlákninu z kořene čekanky – podílí se na normální funkci střev
 • Vitamín C – udržuje normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm
 • Vitamín B1 – podporuje činnost nervové soustavy a přispívá k optimálnímu energetickému metabolismu
 • Hořčík – snižuje únavu a vyčerpání, podporuje činnost svalů a nervové soustavy
 • Vápník – udržuje zdraví kostí a zubů
 • Draslík – příznivě ovlivňuje normální činnost svalů a nervové soustavy

Protein shake s příchutí čokomalina (po tréninku)

 

Protein shake s příchutí čokomalina / foto: restart-energy.cz

Proteinový shake s příchutí čokomalina je komplexní potréninkový koktejl, který tělu dodá přesně to, co nezbytně potřebuje po fyzickém výkonu. Proto ideálně zapadá do fitness jídelníčku každého vrcholového i rekreačního sportovce. Vyvážený poměr mikro a makro živin zajistí tělu příjem 25 g bílkovin a 5 g L-glutaminu, který nastartuje regeneraci ihned po tréninku. Vláknina navodí pocit sytosti a postará se o správné trávení, sacharidy doplní spotřebovanou zásobu glykogenu. Bezlepkový Protein shake čokomalina je doplněn o vitamíny a minerály.

Protein shake čokomalina navíc obsahuje:

 • L-glutamin – neesenciální aminokyselina, zlepšuje regeneraci a imunitu

Moje hodnocení:

Musím říct, že Protein shake čokomalina mi chutnal ze všeho nejvíc. Nádherně lahodná malinová chuť, doplněná příjemně mléčnou sladkostí vás určitě zaujme. Původně jsem myslela, že shake obsahuje kousky čokolády, ale kdepak. Čeká na vás pouhý čokoládový náznak, který zaznamenáte jen velmi vzdáleně až za dominantní chutí čerstvých malin.  Jednou jsem sypký prášek rozmíchala s vodou, podruhé s kokosovým mlékem. Druhá alternativa mne přímo nadchla a dodnes to je pro mne koktejl číslo jedna. Shake čokomalina jsem si dala po odpolední cyklotrase na kole (kolem 70 km), doplnil vydanou energii a rychleji zregeneroval namožené svaly. Věřím, že oceníte jeho přednosti stejně jako já.

Koupit v e-shopu

Slim shake s příchutí vanilka (redukční dieta)

 

Slim shake s příchutí vanilka / foto: restart-energy.cz

Proteinový Slim shake s vanilkovou příchutí je ideální součástí každé redukční diety, jelikož obsahuje vyvážený poměr mikro a makro živin přispívajících k zachování svalové hmoty při hubnutí. Koktejl obsahuje 20 g bílkovin a 2 g L-carnitinu, který pomáhá organismu brát energii z vlastních tukových zásob. Vláknina z kořene čekanky zasytí na dlouhou dobu a účinně podporuje činnost střev. Slim shake s nízkým obsahem cukrů je obohacený o vitamíny, minerály a superfood. Koktejl je ideální jako snídaně, večeře nebo 30 minut před fyzickým výkonem.

Slim shake s příchutí vanilka navíc obsahuje:

 • L-carnitin – napomáhá normálnímu metabolismu lipidů a zlepšuje tvorbu energie přímo z tukových zásob

Moje hodnocení:

Slim shake s vanilkovou příchutí mne trochu zaskočil lehce nakyslou chutí. Očekávala jsem totiž specificky nasládlou vůni vanilky, ale ta ve výsledném dojmu nějak zaniká. Avšak nelze říct, že by to bylo nějak na závadu. I přesto je shake dobrý a jakmile si na chuť zvyknete, bez problému koktejl vypijete. Jen je lepší sypký prášek míchat s tekutinou v shakeru, aby se suroviny lépe propojily. Opět jsem zkusila variantu s kokosovým mlékem, ale v tomto případě dávám přednost obyčejné vodě. Koktejl jsem si dala k snídani, velkou výhodu spatřuji v tom, že si ho můžete vzít s sebou a popíjet po cestě v autě. Celé dopoledne jsem neměla hlad a nemusela se zabývat myšlenkami na jídlo. Tělo bylo spokojeno a pracovalo na plný výkon.  

Koupit v e-shopu

Biturbo shake s příchutí čokokokos s kofeinem a taurinem (nabitý proteiny a energií)

 

Biturbo shake s příchutí čokokokos / foto: restart-energy.cz

Vysoceproteinový energetický Biturbo shake s příchutí čokokokos doplní kvalitní bílkoviny a dodá tělu potřebnou energii. Bezlepkový koktejl můžete použít jako plnohodnotnou náhradu jednoho jídla denně. Pokud vás čeká náročný den, klidně si jej dopřejte rovnou k snídani. Biturbo shake obsahuje 25 g kvalitních bílkovin v podobě syrovátkového WHEY koncentrátu. Díky obsahu 2,8 g taurinu a kofeinu koktejl zlepšuje fyzickou a psychickou výkonnost, a dokáže nabudit tělo i před tréninkem.

 

Biturbo shake s příchutí čokokokos obsahuje:

 • Kofein – přispívá ke zvýšení bdělosti
 • Taurin – podporuje činnost nervové soustavy, oddaluje únavu a pocit vyčerpání
 • Maca – zlepšuje fyzické a psychické zdraví, vytrvalost a vitalitu
 • Strouhaný kokos – zrychluje metabolismus, normalizuje hladinu cukru v krvi
 • Hroznový cukr (dextróza) – okamžitý zdroj energie

Moje hodnocení:

Biturbo shake čokokokos lze považovat z hlediska chuti za takové dobré sladké kakao se strouhaným kokosem. Je příjemně nasládlý, čokoládový a samozřejmě voní po kokosu. Nenašla jsem nic, co by se mu dalo vytknout. K jeho přípravě je určitě lepší použít shaker, ostatně tak jako u jiných koktejlů. Vzhledem k tomu, že obsahuje pořádnou dávku kofeinu a taurinu, není dobré jej konzumovat večer. Biturbo koktejl jsem si dala ráno jako vydatnou snídani a cíleně v den, kdy jsem měla před sebou celou řadu náročných úkolů a v podstatě ani neměla čas na jídlo. Fungoval přesně dle mých přestav. Koktejl jsem popíjela ráno po cestě v autě, nasytil mne na velmi dlouhou dobu a dokonce jsem vynechala i svoji obvyklou dopolední kávu. Pokud někdy potřebujete podat maximální výkon, myslím, že Biturbo shake splní vaše požadavky.

Koupit v e-shopu

Proteinové smoothie obsahuje čerstvou jahodovou šťávu / foto: archiv autorky

 

Smoothie pro zdravý životní styl

Ovocná smoothie jsou samozřejmou součástí každého racionálního jídelníčku a mezi vyznavači zdravého životního stylu jsou ve velké oblibě. Hodí se k snídani nebo jako malá svačina kdykoli během dne. Smoothie vás zasytí, dobije energií a podpoří činnost imunitního systému. Instantní ovocná smoothie jsou vyrobená ze sušené ovocné šťávy, proteinu a kokosového mléka. Jejich příprava vám nezabere víc jak jednu minutu času, proto skvěle zapadají do ranního shonu. Navíc, smoothie si můžete vzít s sebou kamkoli na cesty. Stačí jen v shakeru zamíchat s vodou a je hotovo. Vybírat můžete ze tří variant: Smoothie mango pomeranč s proteinem a kokosovým mlékem, Smoothie malina s proteinem a kokosovým mlékem, Smoothie jahoda s proteinem a kokosovým mlékem.

Smoothie jahoda s proteinem a kokosovým mlékem

 

Smoothie jahoda s proteinem a kokosovým mlékem / foto: restart-energy.cz

Instantní ovocné Smoothie jahoda s proteinem a kokosovým mlékem je vyrobeno pouze z přírodních surovin. Obsahuje sušenou jahodovou šťávu, přičemž na jednu porci byla použita šťáva ze 138 g čerstvých jahod. Smoothie je doplněno o sušené kokosové mléko, vlákninu z kořene čekanky, chia semínka a jahodová semínka. Slazeno je hroznovým cukrem. Dávka kvalitních proteinů je zajištěna prostřednictvím syrovátkového WHEY koncentrátu.

Smoothie obsahuje:

 • Sušenou jahodovou šťávu – vyniká výtečnými chuťovými vlastnostmi, je vyrobena metodou rozprašování jahodové dřeně při nízkých teplotách.
 • Sušené kokosové mléko – zrychluje metabolismus a normalizuje hladinu cukru v krvi
 • Vláknina z kořene čekanky – přispívá k normální činnosti střev
 • Chia semínka – bohatý zdroj vitamínů, minerálů, omega-3 mastných                                                kyselin, vlákniny. Urychlují regeneraci a dodávají energii

Moje hodnocení:

Smoothie jahoda s kokosovým mlékem vyniká svěží chutí čerstvé jahodové šťávy, ve které jsou patrné chia semínka. Smoothie není zbytečně přeslazené, na můj vkus tak akorát. Kokosové mléko s jahodami tvoří dokonalou kombinaci. Celkově na mě toto smoothie působí velmi dobrým dojmem a s velkou chutí jsme jej vypila. Pokud nemáte času nazbyt a chcete si dát rychlou svačinu, je naprosto ideální. Smoothie jsem připravila v shakeru a postupně popíjela při práci. Zasytí a dodá tělu živiny. Máte-li rádi jahody, určitě vás nezklame.

Koupit v e-shopu

Oslovily vás produkty Restart Energy? Mne tedy ano. Svým složením a jednoduchou přípravou naprosto skvěle zapadají do zdravého životního stylu. Podle svých momentálních potřeb si vždy vyberete nutričně hodnotné jídlo. A to je právě na Restart Energy nejlepší.  

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze balíčku Prémiové týdenní keto diety KetoMix: Kolik jsem zhubla za 7 dní? A co jsem vlastně všechno jedla?

Co si budeme povídat, každé hubnutí začíná u jídla. Pokud jste se už někdy pokoušeli …

Napsat komentář