Smoothie z mrkve a jablek – recept

Mrkev a jablko rozhodně patří do každého jídelníčku. Vždyť si je můžete dopřát po celý rok, nejenom na podzim. Avšak zejména v zimním období, kdy je výběr čerstvého ovoce  a zeleniny značně omezený, stává se mrkev a jablko cenným zdrojem vitamínů, minerálů a dalších nezbytných živin. Jejich konzumací zvýšíte obranyschopnost organismu před chřipkou a nachlazením, podpoříte trávení, zlepšíte svůj zrak. Určitě si pamatujete od dětství mrkvovo-jablečný salát, kdy na dně mísy zůstává plno sladké šťávy. Ovšem nastrouhat mrkev dá plno práce a většinu lidí taková práce odradí. Není tedy jednodušší nechat pracovat mixér a udělat si výborné smoothie? Suroviny stačí oloupat, nakrájet a v minutě máte nápoj autentické chuti jako salát. Pusťte se tedy do práce!

Zdroj: tiverylucky / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: tiverylucky / FreeDigitalPhotos.net

Denně mrkev pro zdraví

Mrkev patří mezi základní kořenovou zeleninu a možná někomu připadá až příliš obyčejná. Jenomže to pravé kouzlo se skrývá právě v jednoduchosti. Bez problému vyroste na každé menší zahrádce, ale vzhledem ke své nutriční hodnotě si rozhodně nezaslouží, aby byla přehlížena. Mrkev patří mezi největší zdroje beta-karotenu (provitaminu A), který v těle působí jako silný antioxidant. Dokáže zlepšit zrak, je účinným pomocníkem proti šerosleposti a chrání pokožku před nadměrným opalováním. Kromě toho obsahuje vitamíny, E, D, K, vlákninu a spoustu minerálů. Mrkev a jablko rozhodně patří do racionálního stravování, a proto jimi můžete vhodně obohatit i redukční jídelníček při hubnutí. Pokud se například snažíte shodit nadbytečné kilogramy pomocí proteinové diety KetoMIX, smoothie z mrkve a jablek se stane pro organismus velkým přínosem. Zažene hlad, dodá spoustu nepostradatelných živin, doplní tekutiny a ještě navíc si pochutnáte. Abyste z mrkve dokázali vytěžit maximum, měli byste denně konzumovat 45 g mrkve.

Recept na smoothie z mrkve a jablek

Vzhledem k tomu, že je mrkev poměrně tvrdá, může vám příprava smoothie zabrat trochu více času. Ale i tak je nenáročná, prostě jen necháte běžet mixér tak dlouho, až se mrkev dokonale rozmělní.

Suroviny:

  • 2 střední mrkve
  • 2 menší jablka
  • 1 lžíce šťávy z citronu
  • ½ sklenice vody

Postup:

Jablka  můžete, ale nemusíte oloupat, mrkve očistěte a všechny suroviny vložte do nádoby smoothie makeru. Mixujte tak dlouho, až je mrkev úplně dohladka. Dle potřeby dolijte potřebné množství vody.

Smoothie mixér Sencor / foto: 4home.cz

TIP: Smoothie mixér Sencor je určen na přípravu smoothie z ovoce a zeleniny, různých shaků, koktejlů a kondičních nápojů. Naprosto ideální pomocník pro přípravu fitness stravy. Hravě si poradí také s mixováním polévky, omáčky, salsy, nebo dětské výživy.

Mixovací nádobu je možno po vyjmutí opatřit přiloženým víčkem a vzít si jej rovnou na cesty.  Smoothie mixér je vybaven čtyřmi noži z nerezové oceli pokryté vrstvou titanu, která omezuje oxidaci koktejlů a brání ztrátám cenných vitamínů a enzymů, takže z použitých surovin vytěžíte maximum

Koupit v e-shopu >>

 

Do smoothie z mrkve a jablek přidejte navíc ¼ lžičky nastrouhaného zázvoru, jednu lžíci medu a špetku skořice. Tím získáte lahodný nápoj, který výrazně posílí váš imunitní systém.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář