Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Smoothie z mrkve a jablek – recept

Smoothie z mrkve a jablek – recept

Mrkev a jablko rozhodně patří do každého jídelníčku. Vždyť si je můžete dopřát po celý rok, nejenom na podzim. Avšak zejména v zimním období, kdy je výběr čerstvého ovoce  a zeleniny značně omezený, stává se mrkev a jablko cenným zdrojem vitamínů, minerálů a dalších nezbytných živin. Jejich konzumací zvýšíte obranyschopnost organismu před chřipkou a nachlazením, podpoříte trávení, zlepšíte svůj zrak. Určitě si pamatujete od dětství mrkvovo- jablečný salát, kdy na dně mísy zůstává plno sladké šťávy. Ovšem nastrouhat mrkev dá plno práce a většinu lidí taková práce odradí. Není tedy jednodušší nechat pracovat mixér a udělat si výborné smoothie? Suroviny stačí oloupat, nakrájet a v minutě máte nápoj autentické chuti jako salát. Pusťte se tedy do práce!

Zdroj: tiverylucky / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: tiverylucky / FreeDigitalPhotos.net

Denně mrkev pro zdraví

Mrkev patří mezi základní kořenovou zeleninu a možná někomu připadá až příliš obyčejná. Jenomže to pravé kouzlo se skrývá právě v jednoduchosti. Bez problému vyroste na každé menší zahrádce, ale vzhledem ke své nutriční hodnotě si rozhodně nezaslouží, aby byla přehlížena. Mrkev patří mezi největší zdroje beta-karotenu (provitaminu A), který v těle působí jako silný antioxidant. Dokáže zlepšit zrak, je účinným pomocníkem proti šerosleposti a chrání pokožku před nadměrným opalováním. Kromě toho obsahuje vitamíny, E, D, K, vlákninu a spoustu minerálů. Mrkev a jablko rozhodně patří do racionálního stravování, a proto jimi můžete vhodně obohatit i redukční jídelníček při hubnutí. Pokud se například snažíte shodit nadbytečné kilogramy pomocí proteinové diety KetoMIX, smoothie z mrkve a jablek se stane pro organismus velkým přínosem. Zažene hlad, dodá spoustu nepostradatelných živin, doplní tekutiny a ještě navíc si pochutnáte. Abyste z mrkve dokázali vytěžit maximum, měli byste denně konzumovat 45 g mrkve.

Recept na smoothie z mrkve a jablek

Vzhledem k tomu, že je mrkev poměrně tvrdá, může vám příprava smoothie zabrat trochu více času. Ale i tak je nenáročná, prostě jen necháte běžet mixér tak dlouho, až se mrkev dokonale rozmělní.

Suroviny:

  • 2 střední mrkve
  • 2 menší jablka
  • 1 lžíce šťávy z citronu
  • ½ sklenice vody

Postup:

Jablka  můžete, ale nemusíte oloupat, mrkve očistěte a všechny suroviny vložte do nádoby smoothie makeru. Mixujte tak dlouho, až je mrkev úplně dohladka. Dle potřeby dolijte potřebné množství vody.

Tip: Do smoothie z mrkve a jablek přidejte navíc ¼ lžičky nastrouhaného zázvoru, jednu lžíci medu a špetku skořice. Tím získáte lahodný nápoj, který výrazně posílí váš imunitní systém.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Jak zhubnout při nočních směnách: Netrapte se hlady a jezte!

Práce na noční směny dokáže rozhodit váš biorytmus natolik, že potom můžete mít větší sklony …

Napsat komentář