Fitness Snickers shake: Chutná jako legendární tyčinka!

Dovedete si představit život úplně bez snickersky? Tyčinka z mléčné čokolády plněná nugátem, karamelem a praženými arašídy je velkým pokušením. Jen se zdravým životním stylem nejde příliš dohromady. Já mám ale skvělé řešení! Co takhle zkusit zdravější verzi a připravit ji trochu jinak? Přitom se na její dokonalé chuti vůbec nic nezmění. Snickerska v podobě tekutého shaku. Doma ho vyrobíte za pár minut a věřte, že nebude poslední. Snickers shake je díky použitým surovinám skvělá součást fitness jídelníčku. Obsahuje totiž samé dobré věci.  

Snickers shake tvoří jen samé výživově hodnotné potraviny / foto: archiv autorky

 

Fitness Snickers shake

Snickers tyčinka patří k mým oblíbeným sladkostem. Asi nemusím připomínat, že jde vlastně jen o pořádnou nálož cukrů, avšak v jedinečné chuťové kombinaci. Takže nic zdravého, co bychom si mohli dopřávat neustále dokola. Jelikož v kuchyni neustále experimentuji a prakticky denně mixuji různé shaky, napadlo mne, proč bych nemohla chuť snickersky převést do tekuté formy. Vždyť přeci existuje i snickers zmrzlina. Podmínkou bylo použití pouze výživově hodnotných potravin.

Znáte historii legendární snickersky? Snickers tyčinka přišla na svět v roce 1930. Tehdy Frank Mars a Ethel Mars obalili do čokolády perfektní kombinaci nugátu, oříšků a karamelu. Tyčinku pak pojmenovali po svém oblíbeném koni.

Recept jsem chvíli ladila k dokonalosti, ale nakonec jsem dosáhla zcela autentické chuti. Teď si Snickers shake dopřávám každý den. Tělo dostane potřebné živiny a přitom si užívám úžasnou snickers tyčinku. 

Mandlové mléko a himalájská sůl příjemně doladí výslednou chuť shaku / foto: archiv autorky

 

Snickers shake určitě potěší všechny, kdo dbají na zdravý jídelníček. Oproti klasické tyčince má podstatně méně cukru, více bílkovin, obsahuje zdravé tuky a vůbec žádné konzervanty. Pokud právě nestíháte, adekvátně nahradí jakékoli jídlo během dne. Zasytí a rychle dodá potřebnou energii

Co budete potřebovat:

Postup:

Do smoothie makeru vložíme všechny suroviny a zalijeme mlékem nebo vodou. S mlékem je shake chutnější, ale i jen s vodou je dobrý. Nejlepší je ale mléko mandlové. Rozmixujeme a můžeme si vychutnat úžasnou chuť snickersky. Výslednou konzistenci shaku můžete upravit podle sebe, buď přidejte nebo uberte tekutiny. 

Přeji dobrou chuť!   

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Vajíčkový chlebíček s majonézou patří mezi oblíbenou klasiku

Na tradiční vajíčkový chlebíček s majonézou se nedá nikdy zapomenout. V mládí jsme na něj …

Napsat komentář