Recenze Power C8 MCT Oil: Doplňte palivo pro mozek a tělo


Kvalitní rostlinné tuky jsou důležitou součástí zdravé výživy. Jedním z nich je také kokosový olej, který je mezi příznivci fitness stravy poměrně populární. V lidském těle se totiž na rozdíl od jiných tuků chová naprosto odlišně a má celou řadu pozitivních účinků na lidské zdraví. Kokosový olej je významným zdrojem dietních MCT tuků a právě ty jsou vyhledávaným doplňkem stravy mezi aktivními sportovci a lidmi v redukčním režimu. MCT tuky jsou pro tělo okamžitým zdrojem energie, přispívají k tvorbě svalové hmoty, podporují činnost mozku a ztrátu podkožního tuku. Běžný kokosový olej však může obsahovat směs méně kvalitních tuků v různém poměru. Který tedy zvolit? Já jsem objevila Power C8 MCT olej, který je svým složením naprostý unikát. Zajímá vás proč? Všechno se dozvíte níže. Řeknu vám také, jak jej nejlépe zařadit do jídelníčku a kde ho koupit.

Power C8 MCT olej je vhodný doplněk pro zdravý životní styl / foto: archiv autorky

 

Co je MCT olej?

Pojem MCT olej se do povědomí lidí žijících zdravým životním stylem rozšířil v souvislosti  s užíváním kokosového oleje. Na českém trhu se mezi moderními doplňky stravy objevil teprve nedávno a prozatím jen málokdo zná všechny jeho účinky. V současné době jsou MCT tuky také součástí některých potravinových výrobků.

Koupit MCT olej >>

MCT tuky jsou využívány především jako rychlý zdroj energie bez ukládání do tukových zásob. Tuto vlastnost ocení zejména sportovci, aktivní lidé a všichni, kdo chtějí zhubnout nějaké to kilo navíc. Pro organismus jsou snadno stravitelné, nezatěžují vnitřní orgány a podporují metabolické pochody v těle. Přispívají k růstu svalové hmoty, urychlují regeneraci a zvyšují mozkovou činnost

MCT olej neboli olej se středně dlouhým řetězcem triglyceridů (MCT – z anglického Medium Chain Triglycerides) je dietní tuk, který se vyrábí výhradně z dužin kokosových ořechů a to speciálním procesem zvaným frakcionace. Tato metoda využívá rozdílného bodu tání různých tuků k tomu, aby je vzájemně oddělila. MCT olej vzniká tak, že se z přírodního kokosového oleje vyextrahují pouze mastné kyseliny se středně dlouhými řetězci.

Oproti běžným tukům má MCT olej odlišnou, mnohem jednodušší molekulární strukturu tvořenou triglyceridy (technický termín pro tuky) se středně dlouhými řetězci. Tyto látky jsou v těle zpracovány úplně jinak, než tuky s dlouhým řetězcem, které se nachází ve většině potravin. MCT olej obsahuje tedy velké množství tuků se středně dlouhým řetězcem a odborníci tvrdí, že blahodárně působí na lidské zdraví.

C8 MCT olej se ideálně hodí do redukčního jídelníčku / foto: archiv autorky

 

Zdravotní účinky MCT oleje:

 • vhodný při redukční dietě
 • zrychluje metabolismus a pomáhá s hubnutím
 • dodává pocit sytosti a snižuje chuť k jídlu
 • okamžitý zdroj energie pro mozek a svaly
 • oddaluje svalovou únavu a zvyšuje fyzický výkon
 • přispívá k regeneraci svalů po tréninku
 • podporuje trávení a lepší absorpci živin
 • prevence při kardiovaskulárních onemocnění

Koupit MCT olej >>

 

MCT = tuky se středně dlouhým řetězcem

Podle chemické struktury, konkrétně dle délky řetězců mastných kyselin, jsou tuky označovány technickým termínem jako triglyceridy. Všechny triglyceridy se skládají z molekuly glycerolu a 3 mastných kyselin. V lidském těle mají dva základní cíle: buď jsou přepravovány do buněk jako okamžitý zdroj energie a nebo jsou uloženy v podobě zásobního tělesného tuku. 

Většina tuků, která se nachází v běžné stravě, obsahuje ve své struktuře mastné kyseliny s dlouhým řetězcem (13 – 21 atomů uhlíku), případně krátkým řetězcem (méně jak 6 atomů uhlíku). Triglyceridy se středním řetězcem mají 6 – 12 atomů uhlíku. 

Mezi mastné kyseliny, které jsou součástí triglyceridů se středně dlouhými řetězci, patří:

Mastné kyseliny s délkou řetězce C6, C8 a C10 (kyselina kapronová, kaprylová a kaprinová) jsou označovány jako “kapra mastné kyseliny” a podle některých odborníků splňují definici MCT olejů podstatně přesněji, než posledně jmenovaná kyselina laurová (C12)

V běžném kokosovém oleji se nachází cca 50 % kyseliny laurové (C12), která se v praxi už nepovažuje za MCT. Jelikož se svou strukturou blíží tukům s dlouhým řetězcem, lidské tělo na ni z hlediska zpracování a využití energie pohlíží úplně stejně. Proto je Power C8 MCT olej díky svému složení mnohem efektivnější.

Triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MCT olej) na rozdíl od dalších tuků jsou metabolizovány jiným způsobem, a proto jsou považovány za jeden z nejefektivnějších zdrojů energie pro činnost mozku a svalů

Koupit MCT olej >>

Vzhledem ke kratší délce řetězce mastných kyselin lidský organismus MCT olej výrazně rychleji rozloží a vstřebá. Oproti mastným kyselinám s dlouhým řetězcem je po vstřebání MCT olej transportován přímo do jater, bez jakékoli zátěže žlučníku. V játrech pak mohou být kratší řetězce mastných kyselin MCT oleje použity jako okamžitý zdroj energie a nebo zpracovány na ketolátky, které při nedostatku sacharidů využije tělo rovněž jako zdroj energie. 

Lžíce MCT oleje s kyselinou kaprylovou (C8) dodá okamžitou energii kdykoli během dne / foto: archiv autorky

 

Ketolátky může organismus použít jako efektivní zdroj energie pro mozek, pro něhož je obvykle zdrojem energie glukóza. Vzhledem k tomu, že jsou mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem obsažené v MCT oleji účinněji přeměňovány na okamžitou energii, je méně pravděpodobné, že budou uloženy v podobě zásobního tuku. Z toho důvodu nachází MCT olej své uplatnění při redukční dietě

Koupit MCT olej >>

 

Ze všech tuků se na ketony nejlépe přeměňuje kyselina kaprylová (C8), která se v běžném kokosovém oleji nachází zpravidla v množství kolem 6 % a samozřejmě je také součástí všech MCT olejů. Avšak valná většina MCT olejů dostupných na trhu je směsí nejen mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem, ale i dalších méně kvalitní tuků, případně jiných nečistot, které vznikají při samotném zpracování oleje. Tyto oleje obsahují směs kyseliny kaprylové (C8) a kyseliny kaprinové (C10) v různém poměru. K dispozici je ale i čistý MCT olej s obsahem pouze kyseliny kaprylové (C8).

Chcete-li opravdu dobrý kvalitní MCT olej, můžete zvolit: 

Power MCT Oil – čistý extrakt 100 % kokosového původu, bez jakýchkoli chemických přísad  a konzervantů. Obsahuje směs kyseliny kaprylové (C8) a kyseliny kaprinové (C10) v poměru 70:30

Power C8 MCT Oil – čistý extrakt 100 % kokosového původu bez umělých konzervantů a chemických přísad s koncentrovanou dávkou kyseliny kaprylové (C8)

Vstupte do e-shopu >>

 

Z hlediska metabolických pochodů v těle se jeví Power C8 MCT Oil s obsahem pouze kyseliny kaprylové (C8) jako nejefektivnější zdroj energie pro lidské tělo, kterou dokáže vhodně využít, aniž by docházelo k jejímu ukládání do tukových zásob. Power C8 MCT Oil díky kyselině kaprylové má vysokou schopnost aktivovat tvorbu ketonů pro lepší činnost mozku. Olej se dobře vstřebává a ketony vám na rozdíl od cukru poskytnou dlouhotrvající stabilní energii.  

Pro lepší představu se podívejte na následující video:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

 

Power C8 MCT Oil – zdroj stabilní energie

Pro většinu lidí je MCT olej stále ještě neznámý pojem a to i přesto, že tradiční “kokosák” již zařadili do zdravého jídelníčku. Když se ale podíváte do oblasti fitness výživy, najdete MCT olej běžně v celé řadě receptů. Proto jsem se také rozhodla MCT olej osobně vyzkoušet a otestovat jeho účinky. Myslím, že jsem z aktuální nabídky trhu vybrala ten nejlepší: Power C8 MCT Oil. Jeho zařazením do pravidelného jídelníčku můžete jen získat a já vám hned řeknu proč. 

Koupit MCT olej >>

 

Power C8 MCT Oil tvoří jedinečné tuky, které se díky obsahu kyseliny kaprylové (C8) rychle mění na ketony. Čím více ketonů vaše tělo vytvoří, tím budete mít mnohem více duševní energie. Mozek má totiž ketony velmi rád. Pokud si dáte každý den přiměřené množství MCT oleje, získáte obrovskou schopnost úžasné koncentrace. Vaše tělo a mozek zaplaví hodnotná energie a dojde k eliminaci potřeby konzumace nevhodných sacharidů. Ketony jsou mimo jiné také skvělým zdrojem energie při spalování tuků

Příval energie, který organismus zaplaví po konzumaci MCT oleje, lze připodobnit k pocitu, jenž člověk získá po vypití plechovky energetického nápoje. Energetické účinky se projeví přibližně do 20 minut.

Power C8 MCT Oil má výjimečné vlastnosti:

 • 100% obsah čisté kyseliny kaprylové (C8)
 • 100% kokosový původ
 • bez konzervačních látek, aromat a chemických přísad
 • 4x větší efektivita při tvorbě ketonů v porovnání s kokosovým olejem
 • díky tvorbě ketonů se přímo podílí na spalování tuků v těle 
 • rychlý a stabilní zdroj energie pro maximální duševní a fyzický výkon
 • nezatěžuje trávení
 • bez chuti a vůně
 • všestranné použití do jídel a nápojů
Koupit MCT olej >>

 

Více než 80 % lidí, kteří zařadili MCT olej do zdravého jídelníčku, zaznamenalo výrazné zlepšení mentálního výkonu, schopnost soustředění a sníženou chuť na nevhodné sacharidové potraviny.

 

Kde koupit Power C8 MCT Oil?

Power C8 MCT Oil je k mání v e-shopu, který nabízí také spoustu dalších produktů s vysokou výživovou hodnotou. Jestliže žijete zdravým životním stylem a dbáte na kvalitu potravin, stačí si jen vybrat. Samotná objednávka v e-shopu probíhá standardním způsobem zcela bez problémů a ke spokojenosti všech zákazníků. Velmi mile mne překvapilo, že zásilka byla na druhý den doma. Stejně tak oceňuji i důkladné zabalení. Jelikož se Power C8 MCT Oil nachází ve skleněné lahvi, přišel mi opravdu důsledně zabalen do bublinkové folie a krabice byla označena nálepkou “pozor křehké”. Riziko, že se láhev přepravou rozbije je tedy minimální. 

V e-shopu koupíte skleněnou láhev Power C8 MCT Oil  s obsahem 500 ml za 679 Kč. Při objednávce nad 1250 Kč je doprava zdarma

Zákazníci e-shopu hodnotí MCT olej velmi pozitivně. Lidé oceňují zejména jeho zdravotní účinky, které naplňují jejich očekávání. Po ránu nakopne k celodennímu výkonu, podpoří činnost mozku a pomáhá při snaze o snižování nadváhy. Jako velkou výhodu vidí i neutrální chuť, takže se snadno kombinuje se sladkými i slanými pokrmy. V oblibě jsou různá smoothie a koktejly s přídavkem dalších zdravých potravin stejně jako káva s MCT olejem. 

Koupit MCT olej >>

 

Jak zařadit MCT olej do jídelníčku

Jelikož je Power C8 MCT Oil bez jakékoli chuti a zápachu, nabízí se široké možnosti pro jeho všestranné využití. Můžete jej přidat do jakéhokoli jídla. Nejlépe se uplatní jako zdroj energie v celé řadě smoothie či shaků, při přípravě zeleninových salátů, vhodný je do kávy, ranní kaše, použít ho můžete při výrobě různých dezertů

Moje káva s MCT olejem / foto: archiv autorky

 

Zdravotní účinky MCT oleje vyhledávají zejména sportovci pro dosažení lepšího fyzického výkonu, svalovou regeneraci a lidé, jejichž jídelníček obsahuje low carb či ketogenní stravu. Neméně oblíbený je také pro podporu mozkové činnosti

Výživové údaje na 100 g

Energetická hodnota3489 kJ / 849 kcal
Tuky94,3 g
z toho nasycené mastné kyseliny94,2 g
Sacharidy0,0 g
z toho cukry0,0 g
Vláknina0,0 g
Bílkoviny0,0 g
Sůl 0,0 g

Konzumace MCT oleje není nijak přesně limitována, jinak řečeno, záleží na tom, kolik vaše tělo snese. Každý organismus funguje jinak, někomu vyhovuje 2 lžíce denně, jinému stačí jedna lžička. V každém případě ale platí, že si na jeho užívání musí tělo nejprve zvyknout. Pokud s MCT olejem teprve začínáte, je všeobecně doporučováno začít s menším množstvím a dávku postupně navyšovat. Sami zjistíte, jaká úroveň vám bude nejlépe vyhovovat.  

Doporučená denní dávka pro člověka bez extrémní fyzické zátěže je 10 – 15 ml, které přidáte do nápoje nebo jídla 1 – 2x denně

 

Využití Power C8 MCT Oil:

 • součást ketogenní stravy
 • vhodné pro vegany a low carb jídelníček
 • náhrada jakýchkoli rostlinných i živočišných tuků ve výživě
 • dobrá kombinace s máslem, ghee nebo kolagenem (bulletproof coffee)
 • do smoothie a shaku jako rychlý zdroj energie
 • ideální do salátové zálivky či dresingu

Power C8 MCT Oil není nutno uchovávat v lednici, při pokojové teplotě je tekutý.

Koupit MCT olej >>

 

Power C8 MCT Oil je skvělou náhradou rostlinných tuků, které používáte za studena. Ale zase pozor! MCT olej nemůže jednoznačně nahradit kvalitní rostlinné tuky, které obsahují další nutričně významné složky, tedy mastné kyseliny omega-3, omega-6, omega-9. Kdybyste ve stravě používali jenom MCT olej, organismus by měl problém s nedostatkem těchto kyselin. Jelikož si je neumí sám vyrobit, je nutné, aby byly pravidelnou součástí zdravé stravy. Budete-li používat při přípravě jídla jak MCT olej, tak i další rostlinné oleje (olivový, řepkový, ořechový, avokádový, atd.), získáte spoustu benefitů pro své zdraví

Markéta Kašparová uvádí. “MCT tuky nejsou zdrojem esenciálních mastných kyselin. Pokud je používáme jako jediný zdroj tuků, pak je nutné doplňovat je malým množstvím tuku bohatého na esenciální mastné kyseliny (nejméně 1 – 3 % z celkové energie v podobě+ kyseliny linolové.).”

KAŠPAROVÁ, MARKÉTA. MCT - tuky u zdravých a nemocných jedinců

KAŠPAROVÁ, Markéta. MCT – tuky u zdravých a nemocných jedinců [online]. Brno, 2013 [cit. 2020-05-28]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/dou7t/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Anna Žáková

 

Velkou výhodu má Power C8 MCT Oil v tom, že je zcela bez chuti, takže jej snadno můžete kombinovat s bylinkami či různým kořením. Když použijete MCT olej při přípravě dressingu a zalejete jím zeleninový salát, získáte výživově hodnotné jídlo plné potřebných živin. Ideální k obědu! Lehce stravitelné, plné energie a navíc neohrozí vaši štíhlou linii. 

MCT olej je stabilní při tepelné úpravě jídla do 160 °C.

Nemusíte ale zůstat jen u salátu. Různé dressingy se hodí také ke kvalitnímu masu, rybám či jiným zdrojům bílkovin.

Koupit MCT olej >>

 

Recept: Salátová zálivka s MCT olejem a citronem

Suroviny: 

 • 3 PL MCT oleje 
 • 6 PL olivového oleje
 • 3 PL čerstvé šťávy z citronu
 • 1 PL medu
 • mořská sůl 
 • černý pepř

Postup: 

Všechny suroviny dáme nejlépe do shakeru, důkladně protřepeme a nalejeme na zeleninový salát. Lehce promícháme a ihned podáváme. 

Lžíci MCT oleje můžete jednoduše nalít na salát / foto: archiv autorky

 

Recept: Bazalkový dressing s avokádem a MCT olejem

Suroviny:

 • 2 PL MCT oleje
 • 4 PL olivového oleje
 • ½ avokáda
 • 1 PL jablečného octu
 • hrst čerstvé bazalky

Postup:

Do mixéru dáme polovinu avokáda, hrst bazalky, oba oleje a ocet. Rozmixujeme a podáváme k masu, nebo kombinujeme s luštěninovými těstovinami. Pokud chcete docílit výraznější chuť, přidejte ještě jablečný ocet, případně pepř. 

Ovocné smoothie s MCT olejem je plné hodnotných živin / foto: archiv autorky

 

Power C8 MCT Oil je také vhodnou součástí zdravé snídaně. Pokud máte rádi smoothie, případně smoothie bowl či různé ovocné shaky, stačí jen přidat lžíci MCT oleje do mixéru k ostatním surovinám. 

Recept: Borůvkové smoothie s MCT olejem

Suroviny:

Postup:

Do smoothie makeru dáme borůvky, mandlové či jakékoli jiné mléko, přidáme lžíci MCT oleje a rozmixujeme. Máte-li rádi smoothie tekutější, přidejte přiměřeně množství mléka.

Koupit MCT olej >>

 

K snídani si určitě dopřejete i dobrou kvalitní kávu. Není problém jednoduše použít MCT olej při přípravě cappuccina nebo latté a přidat do mléka. Co byste ale řekli na speciální kávu, která zajistí vašemu tělu stabilní přísun energie, eliminuje pocit hladu a podpoří tukový metabolismus? Recept naleznete v následujícím videu.

Power Coffee – náhrada za snídani:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

MCT olej ve sportovní výživě

Jak už bylo několikrát řečeno, MCT olej je vhodný doplněk stravy pro všechny vyznavače zdravého životního stylu. Své opodstatnění má ve fitness výživě, a proto sportovně aktivní lidé využívají jeho účinky v rámci tréninkové zátěže. MCT olej zvyšuje výkon, výdrž a celkově zlepšuje fyzickou kondici.

MCT olej má dvojnásobnou energetickou hodnotu než sacharidy (uhlohydráty). Tuto vlastnost dokážou velmi dobře využít sportovci zejména při vytrvalostních závodech, třeba u cyklokrosu, kdy požití nápoje s MCT olejem po 1 – 1,5 hodině fyzické zátěže omezuje riziko výkonnostního propadu. 

Koupit MCT olej >>

 

Také u silových sportovců je MCT olej společně s bílkovinami v centru pozornosti. Kvůli zvětšení objemu svalové hmoty doplňují protein co nejdříve po sportovní zátěži. V této fázi ale může tělo využít bílkoviny místo tvorby svalů k energetickým účelům, aby primárně doplnilo vyčerpaný glykogen ve svalech. Tomu je možno zabránit tím, že do proteinového nápoje, který si dáte po tréninku, přidáte MCT olej. Stejně tak je vhodné přidat MCT olej ke všem jídlům s obsahem bílkovin a ochránit je tak před spálením. 

Daniel Staroštík uvádí: “MCT však nemohou být použity jako zdroj energie v krátkých intenzivních tréninkových sekvencích (typický kulturistický trénink nebo všechny silové disciplíny), svůj význam však hrají ve fázích, kdy sportovec potřebuje snížit TH (především, aby se dostal do příslušné váhové kategorie) nebo aby se zbavil podkožního tuku před soutěží (kulturisté). Vhodný je tedy při tělesných zatíženích delšího charakteru (aerobní tréninky).”

STAROŠTÍK, DANIEL. Výživa u silových sportů

STAROŠTÍK, Daniel. Výživa u silových sportů [online]. Brno, 2007 [cit. 2020-05-28]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/ctxu2/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií. Vedoucí práce Lucie Mandelová.

 

MCT olej při redukční dietě

Konzumace Power C8 MCT Oil může pozitivně ovlivnit spalování podkožního tuku v těle. Pokud se tedy snažíte zhubnout a jste v redukčním režimu, MCT olej je vhodnou součástí každodenní stravy. Velký význam má zejména pro low carb jídelníček nebo ketogenní stravu. Tyto alternativní způsoby stravování jsou založeny na sníženém příjmu sacharidů a zvýšeném příjmu tuků. Aby nedocházelo ke ztrátě svalové hmoty, je potřeba dodržet doporučené denní množství bílkovin.

Power C8 MCT olej přispívá k lepší fyzické kondici a pomáhá s hubnutím / foto: archiv autorky

 

Při nízkosacharidovém stravování je MCT olej jeden z nejlepších zdrojů tuků, jelikož podporuje navození stavu ketózy, rychlejší adaptaci na nový ketogenní jídelníček a využívání tuku jako hlavního zdroje energie pro celý organismus. 

Pro účely redukční diety je vhodné přijímat MCT olej v malých dávkách v průběhu celého dne, nejlépe jako součást zálivky na salát. Maximální denní dávka u nesportujících osob je 20 g, u osob s denním cvičením po dobu nejméně 1 hodiny nejvýše 40 g. Současně je doporučen příjem kvalitního rostlinného oleje (olivový, řepkový, atd.).

Pravidelná konzumace MCT oleje přispívá k pocitu dlouhodobé sytosti, snižuje chuť na sladká a tučná jídla. V důsledku toho dochází ke snížení kalorického příjmu a naopak zvýšení kalorického výdeje. MCT olej neukládá tělo do podoby zásobního tuku. 

Koupit MCT olej >>

 

MCT olej pro lepší činnost mozku

Power C8 MCT Oil zaujímá mezi tuky velmi významné místo a je také velkou posilovnou pro mozek. Jelikož je MCT olej pro tělo snadno stravitelný a v játrech rovnou přeměněn na ketony, má pro celkový metabolismus velký význam. MCT olej podporuje zásobování mozkových buněk ketogenní energií a mozek a centrální nervový systém se tak stává zcela nezávislý na příjmu glukózy. Jestliže tělu schází energie z glukózy, dokáže ji hravě za pomoci MCT oleje doplnit a vhodně tak kompenzovat energetické ztráty v nervových buňkách.

Power C8 MCT Oil může rovněž zlepšit kognitivní funkce mozku. Pravidelné užívání MCT oleje podporuje schopnost soustředění a díky nárůstu ketonů v krevní plazmě zlepšuje paměť.

Pokud se cítíte na pokraji psychického vyčerpání, můžete problémy duševního stresu řešit rovněž pomocí MCT oleje. Po jeho konzumaci dochází v těle k rychlé tvorbě ketonů, které dodají do mozku více potřebné energie

MCT olej je velkou posilou pro mozek / foto: archiv autorky

 

Rozdíl mezi MCT olejem a kokosovým olejem 

Možná si řeknete, proč vlastně kupovat nějaký další Power C8 MCT Oil, když MCT tuky jsou součástí kokosového oleje. Tak jednoznačné to ale není. Jednoduše řečeno, není olej jako olej a hned si vysvětlíme proč. Každý je zkrátka jiný.

Hlavní rozdíl mezi MCT olejem a klasickým kokosovým olejem je především ve složení mastných kyselin. Power C8 MCT Oil obsahuje pouze 99 % lehce stravitelné kyseliny kaprylové a téměř žádnou kyselinu laurovou. Vznikl extrakcí ze 100 % kokosového oleje, je bez chuti a zápachu. Naopak kokosový olej má charakteristickou vůni a obsahuje zpravidla 40 – 60 % kyseliny laurové. Sice se tráví o něco déle, ale zase vyniká antibakteriálními a antivirovými účinky. Zkrátka, každý druh oleje se hodí na něco jiného. Kokosový olej je lepší na vaření a pečení, MCT olej je vhodnější při použití za studena. Pro svůj energetický účinek se používá do smoothie, shaků, kávy, na salát, apod.

Koupit MCT olej >>

 

Moje zkušenosti s Power C8 MCT Oil

Než se mi dostal Power C8 MCT Oil do ruky, byl pro mne jednou velkou neznámou. Teď jsme ale spolu kamarádi a už vím, co od něj můžu čekat. Jak ho hodnotím? Prostě paráda! Jeho účinky mne vážně překvapily. Nejprve jsem si ze zvědavosti nalila na ochutnání malou čajovou lžičku a ani ta mne nezklamala. Ano, je to tuk, takže nic, co byste mlsali po lžičkách, ale já jsem pocítila nádhernou mléčnou chuť másla. Na obalu sice uvádí, že je bez chuti a zápachu, ale já v něm cítím jemné máslové aroma. A to já velmi ráda. V jídle však úplně zanikne, takže vůbec nepoznáte, že tam nějaký MCT olej je. Rozhodně není tak výrazný jako třeba olivový olej, spíš naopak, je jeho vhodným doplňkem. 

A jaké má na mne účinky? Zkusila jsem MCT olej do kávy, smoothie, ovesné kaše, banánového shaku i jako zálivku na salát, ale vážně pokaždé mi to připadalo, že se mi po jídle zbystřil mozek. Lépe se mi přemýšlelo a dosáhla jsem ideální pracovní koncentrace. To je tedy hlavní důvod, proč jsem si ho oblíbila

Toto je můj Power C8 MCT Oil / foto: archiv autorky

 

Další test byl před sportovní zátěží. Nejsem si však stoprocentně jistá, zda měl nějaký vliv na moji výkonnost. Večer jsem uběhla stejnou trasu jako vždy, při jízdě na kole se také nic mimořádného nedělo, vyšlapala jsem každý kopec a naše víkendová horská tůra proběhla naprosto normálně. Tak nevím, možná přispěl k menší únavě a celkově větší pohodě. Řekla bych, že jeho účinky jsou individuální

Koupit MCT olej >>

 

To ale nic nemění na tom, že by se i nadále nestal Power C8 MCT Oil součástí mého jídelníčku. Dávám si každé ráno jednu polévkovou lžíci: poleju jím kaši, přidám do smoothie a když bojuji s nedostatkem času, uvařím si Bulletproof coffee, to je jedna dvě. Každý den si užívám jeho výhody a beru ho jako důležité palivo pro mozek a tělo. A vám ho doporučuji také.

Co nezkusíte, nepoznáte. Power C8 MCT Oil je skvělý zdroj stabilní energie.

Koupit MCT olej >>

 

Výhody:

 • 100 % kokosový původ 
 • bez chemických přísad a konzervantů
 • vysoký obsah kyseliny kaprylové (C8)
 • okamžitý zdroj energie
 • podporuje vysoký psychický a fyzický výkon
 • vhodný doplněk ketogenní stravy
 • všestranné použití při přípravě jídel
 • pomáhá při hubnutí

Nevýhody:

 • nutno dodržet doporučenou denní dávku
 • dobré je zavádět do jídelníčku postupně
 • nevhodný na smažení a tepelnou úpravu pokrmů

Recenze Power C8 MCT Oil

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

užívám denně

Stabilní energie pro mozek a tělo

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář