Recenze DailyMix: Jezte kvalitně, i když právě nestíháte


Také občas nestíháte a s jídlem se jen odbydete? To už dneska nemusíte. Konečně tu máme kvalitní jídlo nové generace! Chutné, zdravé a do minutky hotové. Jmenuje se DailyMix. S každou porcí získá vaše tělo všechny potřebné živiny. Ne, opravdu nejde o žádnou bezcennou chemii. DailyMix je něco úplně jiného. Lahodný koktejl plný vitamínů, minerálů, proteinů a vlákniny. Plně nahradí jakékoli jídlo během dne. Vždy může mít úplně jinou chuť. Ušetří vám spoustu času a rychle dodá energii. Pro činorodé aktivní jedince přímo ideální. Jeho přednosti ocení i sportovci, vegetariáni či starší osoby. Zkrátka, DailyMix je jídlo moderní doby. Sama jsem ho vyzkoušela a přináším vám tuto recenzi. Jaká jsou moje pro a proti

Kompletní výživově hodnotné jídlo pro zdravý život / foto: archiv autorky

 

Co je vlastně DailyMix?

Pojďme se s ním společně seznámit. DailyMix je nutričně vyvážené kompletní jídlo v podobě koktejlu s vysokým obsahem proteinu a nízkým glykemickým indexem. Určitě vás dostane svou variabilitou a skvělou svěží chutí. Můžete se s ním stravovat od snídaně po večeři, nebo jím nahradit jakékoli jídlo během dne. Po ruce je vždy, když se vám právě nechce vařit. Skvěle totiž doplní trvalé zásoby ve spíži. Bez problému ho můžete vzít s sebou na cesty. V práci si dáte koktejl místo oběda, posilní vás na výletě, při sportu, prostě kdekoli momentálně jste. 

Koupit v e-shopu >>

 

DailyMix představuje sám o sobě sypkou směs, kterou snadno smícháte s vodou a přidáte jednu ze sedmi možných příchutí, podle toho, na co máte právě chuť. To je vše. Vašemu tělu nebude nic chybět a vy můžete fungovat na sto procent

Markéta Školoutová uvádí: “Jídla s nízkým glykemickým indexem mohou mít preventivní charakter proti civilizačním onemocněním. Pomáhají lidem snížit a lépe kontrolovat jejich hmotnost (ztráta tělesného tuku), zvýšit citlivost tkání k inzulinu, vylepšit stav diabetu, snížit hladinu cholesterolu a riziko srdečně-cévních onemocnění. Snižují pocit hladu a zvyšují fyzickou výkonnost.”

ŠKOLOUTOVÁ, MARKÉTA. Glykemický index potravin a jeho aplikace a omezení

ŠKOLOUTOVÁ, Markéta. Glykemický index potravin a jeho aplikace  a omezení [online]. Brno, 2007 [cit. 2020-04-27]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/u64xs/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Halina Matějová.

 

Pro koho je DailyMix?

Banánový DailyMix mi zachutnal hned napoprvé / foto: archiv autorky

 

DailyMix je skvělým řešením pro různé věkové kategorie a životní aktivity. Dokáže vás dlouhodobě zasytit a co je hlavní, tělu dodá nutričně hodnotné živiny a ne jen prázdné kalorie. DailyMix je opravdové jídlo určené pro rychlé a vyvážené stravování. Obsahuje pouze kvalitní a pečlivě vybrané suroviny. Žádné škodlivé chemické látky, glutamáty a geneticky upravovanou sóju v něm nenajdete. 

Nutričně vyvážené kompletní jídlo DailyMix se vyrábí u nás v České republice a veškeré suroviny jsou dovezeny z Evropy.

 

Proč je DailyMix ta správná volba? 

 • kompletní plnohodnotné jídlo skvělé chuti
 • bez glutamátů a zbytečné chemie
 • vysoký obsah nejkvalitnějšího proteinu (sója a syrovátka)
 • zdroj vitamínů a minerálů (pro lepší funkci celého organismu)
 • obsahuje čekankovou vlákninu (podporuje dobré trávení)
 • nízký glykemický index (zasytí vás na delší dobu)
 • náhrada jakékoli porce jídla
 • perfektní pro vegetariány
 • chuťově neutrální základní směs + 7 příchutí k ochucení (ovoce, káva, čokoláda, atd.)
 • příprava zabere 30 sekund (řešení pro chvíle, kdy není čas na vaření)
 • ideální do práce, na cesty, ke sportu, do posilovny, při studiu
 • vhodný pro seniory (dodá kvalitní bílkoviny, vitamíny, minerály)
 • k dispozici zákaznický servis 7 dní v týdnu (online chat, telefon)
Koupit v e-shopu >>

 

Složení sypké směsi DailyMix

Kvalitní suroviny dělají kvalitní výrobek. A to platí i pro DailyMix. Proto výrobce pečlivě dbá na správný výběr surovin, jejichž optimální poměr vytváří nutričně hodnotné kompletní jídlo plné cenných živin a příjemné chuti. 

DailyMix obsahuje:

 • syrovátkový protein – podporuje tvorbu a udržení svalové hmoty
 • sojový protein – rostlinná bílkovina, které není v jídelníčku nikdy dost
 • rýžovou mouku – pro tělo snadno stravitelná
 • čekankovou vlákninu – podporuje dobré trávení a správnou funkci střev
 • vitamíny – přispívají k lepší činnosti imunitního systému
 • minerální látky – nezbytné pro správnou funkci celého organismu
DailyMix obsahuje cenné vitamíny a minerály / foto: archiv autorky

 

Výživové údaje na 1 porci (75 g)

Energetická hodnota1734 kJ / 413 kcal
Tuky14 g
z toho nasycené mastné kyseliny2 g
Sacharidy49 g
z toho cukry11 g
Vláknina5 g
Bílkoviny19 g
Sůl0,3 g

Díky tomuto výživově hodnotnému složení získá tělo snadno a rychle všechno potřebné ke své správné funkci. A za to se vám pěkně odmění. Budete se cítit prostě fajn a s přehledem zvládnete jakékoli aktivity. Však to jistě znáte. Když je člověk ve pressu, pod návalem hladu najede bezmyšlenkovitě doma na lednici, nebo se někde zastaví ve fastfoodu. Že je vám potom těžko, přijde na vás únava, hlavou se honí roztěkané myšlenky,… o tom ani nemluvě. Stejně tak je v ohrožení vaše štíhlá linie. Nic takového vám ale s DailyMix nehrozí. To je na něm právě to nejlepší. 

Koupit v e-shopu >>

 

Jak jsem poznala DailyMix

Musím říct, že shodou okolností se ke mě DailyMix dostal přesně v pravý čas. Už nějakou dobu jsem přemýšlela o takovém způsobu stravování, jen jsem se pořád nemohla nějak rozhoupat a něco konkrétního najít. Kolikrát se mi totiž stalo, že kvůli pracovním povinnostem na jídlo vůbec nebyl čas. Jenomže člověk potom jede na doraz a ta energie v těle chybí. Nikdy mi pak nebylo úplně nejlépe. Proto jsem hned kývla na nabídku DailyMix ochutnat. “To je něco pro mne,” pomyslela jsem si, “zkusím a uvidím”. Za pár dnů mi stála u dveří velká krabice :-).

Daily Mix mne překvapil. Sotva jsem popadla krabici, okamžitě mne udivila její hmotnost. “To je nějaké těžké. Co tam asi bude?”, nedočkavě jsem se pustila do rozbalování. Jako první na mne vykoukl obrovský velký pytel sypké směsi DailyMix. Sám o sobě váží něco více než jedno kilo, takže mi bylo rázem všechno jasné. Já jsem jenom spíš čekala nějaké menší balení, ale to vůbec nevadí. V krabici se dále nacházelo 7 sáčků s příchutěmi, krásný šejkr a odměrka

Toto všechno jsem našla ve svém balíčku / foto: archiv autorky

 

Balení DailyMixu se mi zalíbilo už na pohled. Všechny sáčky mají pěkný design a klipový uzávěr pro opětovné použití. Dohromady jsem tedy obdržela 15 porcí DailyMix se všemi možnými příchutěmi. Počáteční dojem velmi dobrý, takže jsem se s radostí pustila do přípravy první porce jídla.

Koupit v e-shopu >>

 

Ještě než vám napíšu, jak mi jídlo chutnalo, chci vás upozornit na šejkr od DailyMix. Ten totiž po mých zkušenostech není jen tak ledajaký. Šejkry dodávají spolu se svými produkty různé e-shopy, a tak jich mám doma menší sbírku. Jen mi vždy připadají trochu malé a někdy špatně těsní. 

Proto bych černý DailyMix šejkr chtěla trochu vyzdvihnout. Jen když ho vezmete do ruky, je prostě bytelný. Vejde se do něj až 500 ml tekutiny. Navíc má uvnitř sítko, které rovnou přecedí špatně rozmíchané kousky. Tím pádem pijete vždy koktejl ideální konzistence. Uzávěr pevně drží a nahoře má otvor určený pro okamžitou konzumaci. Ten je samozřejmě chráněn uzávěrem. Rozmíchaný koktejl tedy nemusíte nikam přelévat speciálně do sklenice, ale můžete ho rovnou popíjet z šejkru a pohodlně vzít kamkoli s sebou. A co je pro mne hlavní: těsní a neteče. Není nic horšího než mokrá taška. Stalo se mi to několikrát a vážně není o co stát. Díky DailyMixu jsou naštěstí tyto příhody už minulostí.

Praktický shaker – uvnitř má sítko a dobře těsní / foto: archiv autorky

 

Nový šejkr jsem důkladně umyla a začala studovat etikety na sáčcích DailyMix. Na zadní straně, jak základní sypké směsi, tak i každé příchutě naleznete návod na přípravu, informace o složení a výživové údaje. Výrobce uvádí, že otevřené balení je nutno spotřebovat do jednoho měsíce a skladovat na suchém místě.

Při pravidelné konzumaci  je nutno dodržovat dostatečný příjem tekutin, minimálně 1,5 litru denně. DailyMix není vhodný pro těhotné ženy a osoby s intolerancí laktózy. 

Vzhledem k tomu, že nespadám do žádné rizikové skupiny, s velkým očekáváním jsem se pustila do testování. Pročetla jsem  návod na obalu a “navařila” svůj první DailyMix.

Návod na přípravu: do šejkru nalijeme 350 ml vody a vsypeme dva a půl odměrky (75 g) sypké směsi. Pro dochucení koktejlu přidáme ochucující sypkou směs v množství 0,5 – 1 lžičku (1,5 – 3 g) a promícháme v šejkru společně se základní směsí DailyMix. 

TIP od výrobce: pro vyšší nebo nižší intenzitu sladké chuti přidáme či ubereme množství ochucující směsi. 

Koupit v e-shopu >>

 

Tady musím podotknout, že mi docela dost vadila velikost odměrky. Ono je totiž daleko jednodušší, když ze sáčku naberete pokaždé pěkně rovnou odměrku, ale měřit půl odměrky je trochu otrava a jen těžko se napoprvé strefíte, aby to bylo tak akorát. Buď musíte přidat, nebo ubrat. Takže zde bych celkem ocenila, kdyby velikost odměrky byla rovnou přizpůsobena na dávku 75 gramů. Ale budiž, časem se vám množství směsi dostane do oka a pak je lépe odhadnete. Není to tedy zásadní problém, ale chtělo by to podle mne trochu doladit. 

Nejprve jsem ochutnala jen základní neutrální směs. Příjemná mléčná chuť, žádnou chemickou pachuť jsem necítila. Koktejl byl pěkně hladký, tekutý, konzistence dle mých představ. Mě osobně možná lehce připomíná obyčejnou krupicovou kaši. Ovšem je mnohem hladší a bez cukru. Usoudila jsem, že by to šlo a začala zkoumat malé sáčky s příchutěmi.

DailyMix nabízí 7 možných příchutí:

 • káva
 • čokoláda
 • lesní plody
 • kokos
 • jahoda
 • vanilka
 • banán 

Co porce, to jiná chuť. Proto jsem se rozhodla, že vám každou příchuť přiblížím zvlášť, abyste si ji dokázali lépe představit. Každému chutná něco jiného, takže určitě si stejně jako já najdete svého favorita.

Základní DailyMix koktejl (1125 g / 15 porcí) s příchutí dle vlastního výběru koupíte za 650 Kč (44 Kč / 1 porce)

Chcete-li využít větší chuťovou variabilitu, každou další příchuť koupíte za 89 Kč.

Černý šejkr pořídíte za 70 Kč.

Cenově zvýhodněné balíčky:

 • DailyMix koktejl 30 porcí + 2 příchutě za 1200 Kč (40 Kč / 1 porce)
 • Daily Mix koktejl 45 porcí + 3 příchutě za 1700 Kč (38 Kč / 1 porce)
 • Když nakoupíte nad 1000 Kč, máte shaker zdarma

Koupit DailyMix >>

Veškeré objednávky probíhají v e-shopu naprosto bez problému. Když stihnete objednat do 10.00 hod, do 3 dnů bude DailyMix u vás doma. Nad 1490 Kč je doprava zdarma a navíc máte bezplatně k dispozici 7 dní v týdnu zákaznickou podporu. Odborný tým výživových poradců je připraven vám odpovědět na jakékoli dotazy. 

 

1. DailyMix s příchutí kávy

 

DailyMix s příchutí kávy / foto: archiv autorky

Kávová příchuť mne zaujala jako první. Máte-li rádi nescafé, určitě budete spokojeni. Jemná kávová chuť se prolíná do mléčného podtextu, něco jako kávový moučník, kávová zmrzlina, frappé, … Pokud sladíte kávu cukrem, myslím, že si přijdete na své. Avšak příznivci klasického espressa budou muset ze svých nároků polevit. Káva mne příliš neoslovila. 

 

 

2. DailyMix s příchutí čokolády

 

DailyMix s příchutí čokolády / foto: archiv autorky

Skvělé řešení pro situace, kdy chcete zahnat chutě na čokoládu a přitom nejíst jen samé cukry. Prášek má krásnou tmavou barvu a koktejl chutná jako dobré kakao. Nebo podobně jako ranní kaše, když si do ní přidáte kousky čokolády. Za mě rozhodně lepší než předchozí káva. 

 

 

 

3. DailyMix s příchutí vanilky

 

DailyMix s příchutí vanilky / foto: archiv autorky

Tak toto je velmi slabá příchuť. Chuť vanilky je zcela nepatrná, nevýrazná, převládají sladké tóny. Připadá mi, že piju v podstatě jen oslazenou základní směs. Nic pro mne.

 

 

 

 

 

4. DailyMix s příchutí kokosu

 

DailyMix s příchutí kokosu / foto: archiv autorky

Do kokosu jsem vkládala velké naděje, ale bohužel. Nějak nemůžu rozpoznat, v čem se liší od vanilky. Obě dvě mi připadají zcela stejné. Pokud ale máte rádi takovou jen sladkou neutrální chuť a nevýrazné tóny, myslím, že vás obě tyto chutě osloví. Je to prostě věc názoru. Nemůžu říct, že by byly přímo špatné, jen mě prostě nevyhovují.

 

 

 

5. DailyMix s příchutí banánu

 

DailyMix s příchutí banánu / foto: archiv autorky

Moc dobrý! To se povedlo. Už jen to, že koktejl má typickou nádherně žlutou barvu a celkově chutná jako opravdový banán. Stěží lze rozpoznat, že tam čerstvý banán není. Za mě super, moc mi chutná. 

 

 

 

 

6. DailyMix s příchutí jahody

 

DailyMix s příchutí jahody / foto: archiv autorky

Koktejl sice nemá tak zářivě červenou barvu jako samotný prášek, ale nějaké stopy jahod v něm zaznamenáte. V porovnání s banánovou příchutí není chuť jahod tolik výrazná, ale určitě vám může připomínat mléčný jahodový shake. Za mě dobrý, jde to. 

 

 

 

 

7. DailyMix s příchutí lesních plodů

 

DailyMix s příchutí lesních plodů / foto: archiv autorky

Perfektní, na pohled má koktejl nádhernou načervenalou barvu stejně jako původní prášek. Po ovoci chutná podstatně více než předešlá jahoda. Za mě skvělé.

 

 

 

 

 

Moje hodnocení berte ale trochu s rezervou. Co chutná mě, nemusí chutnat vám a stejně tak naopak. Je to jen moje osobní preference chutí, která se třeba do budoucna může změnit. Stává se mi to běžně. Proto není vyloučeno, že třeba DailyMix s příchutí vanilky nezařadím jednou mezi své oblíbené koktejly. Momentální pořadí je však toto: jasně vede banán, za ním čokoláda a pak lesní plody. Všechny ostatní jsou už takové jiné, velmi si podobné. 

Koupit DailyMix >>

 

Samotné příchutě jsou jedna věc, avšak ta druhá a mnohem podstatnější je chuť celého jídla DailyMix. Když si uvědomíte, že vlastně konzumujete kompletní plnohodnotné jídlo, i za cenu toho, že bych měla v oblibě jen jednu jedinou příchuť (banán nebo čokoláda), DailyMix rozhodně stojí za to. Cením si také toho, že v něm vážně necítím žádné nepříjemné tóny chemie, umělých dochucovadel a jiných podobných látek. A to je myslím jeho velké plus. 

Mám tedy, co jsem hledala. DailyMix po všech stránkách odpovídá mé představě o rychlém a výživově hodnotném jídle. Zasytí vás, zažene chutě na sladké a nebudete po něm přibírat na váze

DailyMix jsem vzala s sebou na celodenní výlet / foto: archiv autorky

 

Podle rady výrobce jsem nakonec snížila množství dochucovací směsi na minimum a dala jen půl lžičky. Vážně to je trochu lepší a koktejl není tolik sladký.  

A jak jsem na tom byla s hladem? To bylo super. DailyMix jsem vyzkoušela v různou denní dobu, ráno místo snídaně, k obědu i večeři, když jsem pozdě dorazila domů a už jen padla únavou. Pokaždé jsem neměla asi půl dne hlad a na jídlo ani ty nejmenší myšlenky. Takže můžu říct, že jako náhrada jídla skutečně funguje. Vaše tělo dostane potřebnou dávku energie, můžete se v klidu věnovat svým aktivitám a přitom nemusíte myslet na to, co si dáte k jídlu. Někdy to tedy ušetří opravdu spoustu času

Jen ještě taková maličkost. Jednou se mi stalo, že jsem nestačila koktejl vypít celý a asi polovina mi v šejkru zůstala. Když jsem jej chtěla dopít, zjistila jsem, že pěkně zhoustl a nebyl tak příjemně tekutý jako na začátku. Proto doporučuji, pokud plánujete dát si DailyMix někde po cestě, vezměte s sebou raději láhev vody, do šejkru nasypte prášek + příchuť a vše smíchejte bezprostředně před konzumací. Je to prostě lepší a dělám to také tak.

Za mě tedy můžu DailyMix jenom doporučit. Chutný, rychlý na přípravu, výživově hodnotný. Co víc si přát. Zkuste a uvidíte sami. Není nic cennější, než vlastní poznatky.  

Koupit v e-shopu >>

 

Kromě jiného DailyMix také přispívá k snadnému naplnění denní dávky proteinů. Proč jsou v jídelníčku tak důležité? Odpověď naleznete ve videu:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

 Výhody

 • kompletní výživově hodnotná porce jídla
 • bez chemických přísad
 • zdroj kvalitních proteinů
 • obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu
 • dlouhodobě zasytí
 • nezpůsobuje přibývání na váze
 • snadná příprava doma i na cestách

 

Nevýhody

 • nutno připravit bezprostředně bez konzumací (hotový koktejl časem houstne)
 • nevhodné pro těhotné ženy
 • třeba dbát na dostatečný příjem tekutin

Recenze nutričně vyváženého kompletního jídla DailyMix

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

jím každý den

Kompletní výživově hodnotné jídlo pro aktivní život

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář