Recenze Power Collagen: Dopřejte tělu funkční výživu


Kolagen funguje v lidském těle jako lepidlo. Udržuje zdravé klouby, šlachy, chrupavky, kosti, nehty, vlasy a pevnou pokožku. Organismus si v omezeném množství vyrábí kolagen sám, avšak s rostoucím věkem tato schopnost slábne. Ke zpomalení jeho tvorby dochází už před třicátým rokem života, k čemuž může přispět také nezdravý životní styl. Následně pak dochází k oslabení struktury jednotlivých buněk a různým projevům stárnutí. Těmto nežádoucím projevům ale dokážete předejít, když každý den dodáte do těla potřebnou dávku kolagenu. Můžete sice mlsat gumové medvídky, ale v nich je kolagenu tak málo, že nedokážou vyvážit veškerá negativa, která jejich častá konzumace přináší. Proto je mnohem účinnější sáhnout po kvalitním doplňku stravy.  Jaký ale vybrat? Já jsem zkusila čistě přírodní Power Collagen, což je výběrový kolagen pocházející od krav pasoucích se na trávě. Chcete se o něm dozvědět více?

Člověk potřebuje kolagen v každém věku / foto: archiv autorky

 

Co je kolagen?

Kolagen je pro lidské tělo naprosto nepostradatelná bílkovina, která má celou řadu zásadních přínosů pro zdraví. Nezbytný je pro správné fungování buněk, orgánů, tkání a svalů. Pokud tělo dostává všechny důležité živiny, dokáže si kolagen vytvořit samo. Jenomže v tomto směru jsou jeho možnosti značně omezené. Jakmile člověk dosáhne věku 40 let, množství kolagenu klesá výrazně rychleji, než kolik stačí tělo vyprodukovat. V šedesáti letech pak může být pokles ještě více znatelný. Proto je dobré kolagen pravidelně doplňovat a zařadit do jídelníčku například přípravek Power Collagen. Ten se mi totiž docela dobře osvědčil. Hned vám řeknu proč. 

Koupit Power Collagen >>

Pojem kolagen si lidé nejčastěji spojí s klouby nebo pletí. To je dáno tím, že je důležitý nejen pro celý pohybový aparát, ale významnou roli hraje i v kosmetice. Dokáže totiž udržet mladistvý vzhled. Pomáhá předcházet stárnutí pokožky a tvorbě vrásek, blahodárně působí na vlasy a nehty. V lidském těle kolagen zajišťuje pevnou a pružnou strukturu všech tkání: kostí, vazů, šlach, chrupavek a kůže. Nedostatek kolagenu se projeví zkrácenými šlachami, oslabením svalů, cév a v neposlední řadě také negativně ovlivní vzhled kůže. 

Doporučená denní dávka kolagenu se udává 3 – 10 gramů.

Hlavním zdrojem kolagenu jsou potraviny bohaté na bílkoviny (hovězí a vepřové maso, tučné ryby, vaječný bílek, mořské plody). Abyste dosáhli na doporučenou denní dávku, museli byste denně sníst 260 g tlačenky, přibližně 200 g želatinových medvídků, nebo vývar ze 4 kg vepřových nožiček. Dovedete si to vůbec představit? Nehledě na to, že kvůli obsahu cukru a tuku není konzumace takových potravin právě ideální.

Přírodní kolagen bez úpravy se také velmi špatně vstřebává, proto pro jeho tvorbu potřebuje mít organismus dostatek vitamínu C, B3 a síry. Dobrým zdrojem vitamínu B3 je třeba tuňák, játra, fazole, hrách, síru obsahuje kakao, vejce, sýr, česnek, ředkvičky nebo kedlubny. Zajistit běžnou stravou potřebné množství kolagenu není vůbec snadné, takže je mnohem jednodušší užívat kvalitní doplněk stravy jako je Power Collagen, který vyrábí progresivní mladá slovenská firma.  

Koupit Power Collagen >>

 

Složení kolagenu

Kolagen je vláknitá ve vodě nerozpustná bílkovina, která tvoří základ pojivových tkání (vaziv, chrupavek, kostí). Jemu můžete být vděčni za jakýkoli pohyb bez bolesti a funkční celý pohybový aparát. Dostatek kolagenu v těle se pozitivně projeví na kvalitě pokožky, vlasů, nehtů, zubů.

Bc. Johana Lukovská říká: “Kolagen, který má velkou tažnou sílu, je jedním z nejhojnějších živočišných proteinů. Nalézá se ve spojovacích tkáních jako jsou šlachy, chrupavky, základní materiál kosti, oční rohovka, apod. Kůže je tvořena téměř výhradně kolagenem. Konkrétně je jsou to tři čtvrtiny sušiny (dry weight) kůže, kolagen tvoří až třetinu všech proteinů v lidském těle. V těle obratlovců je možné najít 28 rozdílných typů kolagenu, složených nejméně ze 46 odlišných polypeptidových řetězců, a mnohé ostatní proteiny obsahují kolagenové domény. Kolagen je také dodnes také nejstarším proteinem, který se prozatím podařilo detekovat.”

LUKOVSKÁ, JOHANA. Lingvistická analýza v typologii proteinů

LUKOVSKÁ, Johana. Lingvistická analýza v typologii proteinů [online]. Olomouc, 2018 [cit. 2020-06-05]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/utocs3/>. Diplomová práce. Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta. Vedoucí práce Mgr. Dan Faltýnek, Ph.D..

 

V různých částech lidského těla se nachází nejméně 27 typů kolagenu. Nejrozšířenějším kolagenem v organismu je kolagen I. typu (tvoří 90 % veškerého kolagenu), který se vyskytuje ve šlachách, kostech, kůži a vazivu. Nicméně, tento typ kolagenu tvoří až 10 % celkové hmotnosti, takže je opravdu velmi významnou složkou. Pro klouby je zase důležitý kolagen II. typu obsažený v chrupavce, pro stěny krevních cév je neméně podstatný kolagen typu V. Kolagen typu III se nachází ve svalech , kostech a kůži. Z tohoto hlediska lze Power Collagen považovat za všestranný doplněk stravy

Doplněk stravy Power Collagen obsahuje kolagen typu I a III.

Kolagen je často označován jako komplexní protein, protože obsahuje 19 různých aminokyselin. Jedná se o kombinaci základních a neesenciálních typů. Pravidelné užívání kolagenu je skvělý způsob, jak získat více esenciálních aminokyselin jako je glycin, prolin, arginin a glutamin

Už jen jedna jediná dávka kolagenu dodá tělu potřebné aminokyseliny / foto: archiv autorky

 

Kolagen je složen ze tří řetězců navinutých do těsné trojité šroubovice a každý řetězec obsahuje více než 1400 aminokyselin. Kolagenní vlákna jsou měkká, ohebná, nepružná a vysoce pevná v tahu. V řetězcích kolagenu se nachází dva primární typy aminokyselin: prolin a glycin. Tyto dvě důležité neesenciální aminokyseliny se nevyskytují ve velkém množství v živočišném mase, takže mohou organismu scházet. Přestože je tělo schopno si neesenciální kyseliny vytvořit samo, může za určitých okolností (vlivem nemoci, fyzického či emočního stresu) bojovat s jejich nedostatkem. Proto je dobré doplňovat tyto látky z vnějších zdrojů a Power Collagen je jejich dobrým zdrojem

Aminokyseliny jsou základními stavebními jednotkami bílkovin. Obsahují uhlík, vodík, kyslík a dusík. Lidské tělo je schopno vytvořit tzv. neesenciální aminokyseliny (nahraditelné) a naopak tzv. esenciální aminokyseliny (nezbytné) musí člověk přijímat v pestré stravě.
Koupit Power Collagen >>

 

Složení kolagenu z hlediska aminokyselin:

Prolin – tvoří téměř 15 % kolagenu. Spolu s glycinem přispívá ke zdraví kloubů a krevních cév a má různé kardiovaskulární přínosy. 

Glycin – podle velikosti to je nejmenší aminokyselina, která tvoří jednu třetinu proteinu nalezeného v kolagenu. Pomáhá budovat zdravé DNA řetězce. Kromě toho je jednou ze tří aminokyselin tvořících kreatin, který podporuje tvorbu svalové hmoty a podílí se na zvýšení produkce energie během tréninku.

Glutamin – je jedna z nejdůležitějších a nejbohatších aminokyselin v lidském těle. Podílí se na správném fungování imunitního systému a trávicího traktu a přispívá k tvorbě svalové hmoty.

Hydroxyprolin – snadno tvoří příčné vazby mezi molekulami kolagenu. Tyto příčné vazby zvyšují mechanickou pevnost kolagenových vláken. Spolu s elastinem se podílí na pevnosti a pružnosti pokožky. 

Arginin – rozkládá se v těle na oxid dusnatý, což je látka, která je důležitá pro zachování zdraví srdce a cév.

Už jen jedna dávka Power Collagen denně výrazně přispívá k výživě všech tkání a kompletnímu příjmu důležitých esenciálních aminokyselin

Stejný soubor aminokyselin a živin jako má kolagen obsahují tzv. kolagenové peptidy. Na rozdíl od kolagenu ale prošly procesem zvaným hydrolýza, který je rozdělí na kratší proteinové řetězce. V podobě kolagenových peptidů či hydrolyzovaného kolagenu je pak kolagen pro tělo dobře dostupný a nejlépe využitelný. A přesně v této formě se vyskytuje v kvalitním doplňku stravy Power Collagen.

Koupit Power Collagen >>

 

Power Collagen

Doplněk stravy Power Collagen je hydrolyzovaný velmi dobře vstřebatelný kolagen, který nezatěžuje trávicí systém a nezpůsobuje zánětlivé reakce. Má vysokou biologickou dostupnost a jelikož je mnohem snazší strávit ho žaludkem, může být do krevního oběhu vstřebán snadněji než běžný kolagenový protein. Obsahuje stejný soubor kolagenových peptidů jako kolagen, proto může podpořit zdravou funkci celého pohybového aparátu, zlepšit kvalitu pokožky, pleti, vlasů, nehtů a přispět ke zdraví střev

Podívejte se na video:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Hydrolyzovaný kolagen může být zpracován dvěma způsoby: tepelně nebo enzymaticky, aby se co nejvíce omezila jeho srážlivost. Power Collagen je upraven enzymatickou cestou, což je nejšetrnější způsob. Při tepelné úpravě dochází k částečné denaturaci.

 

Pozitivní účinky Power Collagenu na zdraví:

 • oddaluje stárnutí 
 • podporuje zdraví a vitalitu pokožky 
 • přispívá k regeneraci tkání 
 • zlepšuje kvalitu vlasů 
 • posiluje nehty a zvyšuje jejich odolnost proti třepení 
 • podporuje mozkovou činnost
 • posiluje správnou funkci trávicího systému
 • pomáhá budovat svalovou hmotu
 • prohlubuje spánek
Koupit Power Collagen >>

 

Zdravotní benefity doplňku stravy Power Collagen si může vaše tělo užívat už jen v jedné jediné dávce, která výrazně přispěje k výživě všech tkání a kompletnímu příjmu důležitých aminokyselin. Power Collagen dodává tělu aminokyseliny, které zajišťují kohezi (kolagen funguje jako lepidlo, které samo o sobě drží pohromadě), elasticitu a výživu fascie (obaly svalů), podporují pevnější a silnější kosti a přispívají k regeneraci a udržení svalové hmoty (syntéza kreatinu v těle probíhá snadněji).

Aminokyseliny poskytují chrupavce dvě stavební jednotky, jenž je nutné doplnit po každém sportovním výkonu. Prolin a glycin přispívají k regeneraci pokožky, vlasů a nehtů, podporují hydrataci, zabraňují tvorbě vrásek a udržují elasticitu a pevnost. Glycin je rovněž velkou posilou pro správné funkce mozku.

Power Collagen dodává organismu nezbytné bílkoviny, které v těle ubývají s rostoucím věkem. Pokud budete užívat Power Collagen večer před spaním, váš spánek bude hlubší, kvalitnější a získané živiny tělo vhodně využije k nezbytné regeneraci tkání během spánku. 

 

Power Collagen má jedinečné vlastnosti:

 • výběrový přírodní kolagen nejvyšší kvality
 • pochází z hovězího dobytka pasoucího se na trávě
 • neobsahuje laktózu, lepek, sóju, konzervanty ani sladidla
 • díky hydrolyzaci je pro tělo rychle vstřebatelný a dobře stravitelný
 • působí jako všestranný protein
 • vysoký poměr esenciálních aminokyselin a funkčního kolagenu
 • lehce rozpustný v teplých i studených nápojích

 

V e-shopu koupíte balení Power Collagenu o hmotnosti 350 g za 599 Kč. Další možností je zvýhodněný balíček Triple pack, za který zaplatíte 1559,00 Kč a navíc získáte dopravu zdarma.

 

Objednávka v e-shopu probíhá zcela standardním způsobem a mile mne překvapilo, že zásilku jsem měla na druhý den doma. Vzhledem k tomu, že by měl být kolagen pravidelnou součástí každodenní stravy, je určitě lepší objednat rovnou větší množství. Jednak něco málo ušetříte a také neplatíte dopravu. Pokud ale chcete Power Collagen nejprve vyzkoušet a porovnat s jinými produkty na trhu, není problém. Já mám v tomto směru jasno, u mě Power Collagen vyhrává na plné čáře. Jedno balení Power Collagenu vám vydrží přibližně jeden měsíc.

Koupit Power Collagen >>

 

Dávkování a užívání

Optimální dávka přípravku Power Collagen je tak trochu individuální, ostatně stejně jako u všech proteinů. Stanovené množství je třeba přizpůsobit vašim cílům, sportovní či nesportovní aktivitě. Všeobecně se počítá 1,5 – 2 g proteinu na kilogram svalové hmoty. Tady jen dejte pozor, protože svalová hmota a vaše tělesná hmotnost není jedno a to samé. 

Doporučená denní dávka přípravku Power Collagen: 1 – 3 polévkové lžíce denně. Optimální množství je 1,5 polévkové lžíce denně (10 g).

Power Collagen má podobu bílého prášku, který je snadno rozpustný v jakékoli teplé i studené tekutině. Sypký prášek nasypete do sklenice, přidáte 200 – 300 ml vody a rozmícháte. Nemusíte jej ale míchat jenom s vodou, můžete ho přidat třeba do oblíbeného smoothie, shaku, jogurtu, kaše, apod., nebo rovnou nasypat do horké polévky a tím ji zahustit. Velkou výhodou je, že je zcela bez chuti

Výživové údaje na 100 g

ENERGETICKÁ HODNOTA 1530 kJ / 360 kcal
Tuky0,0 g
z toho nasycené mastné kyseliny0,0 g
Sacharidy0,0 g
z toho cukry0,0 g
Vláknina0,0 g
Bílkoviny90,0 g
Sůl1,4 g (přirozená složka produktu)
Vápník30 mg

Vhodné použití Power Collagenu:

 • pro přípravu jídel v low carb nebo keto stylu – neobsahuje sacharidy
 • proteinový shake – smíchat s rostlinným či kravským mlékem, případně jen s vodou
 • do polévek a omáček na zahuštění – zvýší jejich nutriční hodnotu
 • smoothie, jogurt, kaše – stačí jen přisypat
 • při pečení částečně nahradí mouku – zdroj snadno stravitelného proteinu
Koupit Power Collagen >>

 

Ranní káva s kolagenem

Power Collagen si můžete hned při snídani nasypat do své oblíbené ranní kávy. Pokud pijete kávu bez cukru a bez mléka, určitě bude káva s kolagenem něco pro vás. Na jejím vzhledu ani chuti se totiž vůbec nic nezmění. Jak na to?

Uvařte si svůj šálek kávy, je jedno, zda to bude espresso, lungo, americano. Přidejte malou lžičku Power Collagenu a míchejte dokud se nerozpustí. Pro zpestření můžete přidat špetku skořice nebo kardamomu. Power Collagen tělo lehce vstřebá a ani citlivější žaludek s ním nemá problém

Dejte kolagen do kávy a na chuti nic nepoznáte / foto: archiv autorky

 

Aby užívání kolagenu přineslo žádoucí efekt a výsledky byly viditelné, je důležité užívat kolagen dlouhodobě. Minimálně se doporučuje osm týdnů, avšak je samozřejmě dobré s jeho konzumací nepřestávat a přidávat jej do každodenní stravy. V podobě prášku s neutrální chutí je naprosto ideální.

Koupit Power Collagen >>

 

Recept: Smoothie s lesním ovocem a Power Collagenem

Suroviny: 

 • 200 g mražené lesní ovoce (maliny, ostružiny, jahody, borůvky)
 • 200 ml mléka (rostlinné nebo kravské)
 • 1 polévková lžíce Power Collagenu
 • 1 polévková lžíce C8 MCT oleje

Postup: 

Do smoothie makeru jednoduše dáme všechny připravené suroviny a rozmixujeme. Je-li směs příliš hustá, přidejte více mléka. Díky zdravým tukům a kolagenu má smoothie vysokou nutriční hodnotu a nabije vás energií. 

 

Ovocné smoothie si dávám k snídani či svačině / foto: archiv autorky

 

Recept: Chia puding s Power Collagenem

Suroviny:

 • 2 hrnky kokosového mléka
 • ½ hrnku chia semínek
 • 2 polévkové lžíce Power Collagenu
 • řecký jogurt
 • med nebo jiné rostlinné sladidlo
 • špetka vanilky
 • jakékoli ovoce

Postup:

Kokosové mléko smícháme s chia semínky, kolagenem a špetkou vanilky. Vlijeme do ⅓ připravených sklenic a necháme nejlépe přes noc ztuhnout. Poté na povrchu ozdobíme řeckým jogurtem a ovocem (dobré jsou jahody, maliny, meruňky, borůvky). Nakonec pokapeme medem či jiným sladidlem. 

 

Chia puding je můj oblíbený dezert / foto: archiv autorky

 

Koupit Power Collagen >>

 

K čemu potřebuje člověk kolagen? 

S rostoucím věkem se množství kolagenu v těle snižuje. A to i přesto, že si organismus dokáže vytvořit svůj vlastní kolagen, ovšem má-li všechny potřebné živiny. Vzhledem k tomu, že je kolagen nepostradatelný pro celou řadu metabolických pochodů, bez ohledu na přirozený proces stárnutí, člověk potřebuje kolagen v každém věku. Mládí i stáří. Proto je vhodné přidávat kolagen do každodenního jídelníčku, nejlépe formou kvalitního doplňku stravy jako je Power Collagen. Jak se projeví dostatek kolagenu v těle?

Každý člověk přibližně od 30. roku života ztrácí 1 – 2 % kolagenu ročně. Z toho důvodu se začínají na obličeji tvořit vrásky, kůže je povadlá a mohou bolet klouby.

 

Kolagen pro pěknou pleť, pokožku, vlasy a nehty

Kolagen se postará o váš mladistvý vzhled. Udržuje pokožku dostatečně hydratovanou  a pružnou, zamezuje tvorbě vrásek. Z toho důvodu je také součástí různých kosmetických produktů, ale ty jsou málo účinné. Molekuly kolagenu jsou příliš velké na to, aby je pokožka správně absorbovala a využila. Takže je mnohem lepší, když budete kolagen užívat vnitřně a požadovaný efekt se stane brzy viditelný. 

Díky kolagenu jsou vlasy mnohem více hustší, pevnější a méně vypadávají. Také nehty získají větší odolnost, jsou více pevné, nelámou se a netřepí

 

Kolagen pro zdravé klouby

Funkční zdravé klouby pomáhají udržet tělo v pohybu. Jakmile začnou bolet, dochází k omezení hybnosti a kvalita života se začíná snižovat. Bolestivé klouby se však neobjevují jen ve stáří, klouby mohou trpět i při sportovní zátěži. Kolagen působí na kolena a všechny klouby něco jako olej, dokáže je pěkně promazat a zmírnit bolest.  Aminokyseliny glycin a prolin přítomné v kolagenu mají protizánětlivé vlastnosti a přirozeným způsobem zmírňují tuhost kloubů

 

Kolagen pro silné kosti

Kolagen tvoří více než třetinu kostní hmoty a dokonce je ho v kostech obsaženo více než vápníku. Podporuje tvorbu kostních buněk zvaných osteoblasty, které jsou prevencí osteoporózy. Čím více kolagenu se nachází v krevním řečišti, tím vyšší je hustota kostí

 

Kolagen pro zdravé srdce

Správné množství kolagenu v lidském těle má příznivý vliv na celý kardiovaskulární systém. Kolagen přispívá ke snížení hladiny cholesterolu a pomáhá redukovat hromadění usazenin v tepnách. Vlivem působení volných radikálů musí tělo ve stěnách cév neustále něco opravovat. K těmto opravám využívá právě kolagen. Pokud ho je v těle nedostatek, využije náhradní řešení a k opravě drobných poškození použije cholesterol. Avšak hromadění a ukládání cholesterolu v cévách představuje riziko různých kardiovaskulárních onemocnění. 

 

Kolagen pro zdravá střeva

Kolagen může zmírnit příznaky některých střevních obtíží a pomoci při potížích se zvýšenou propustností střev. Střevní stěna je tvořena mikroskopickými záhyby (klky), které jsou tvořeny kolagenem. Pokud dojde k jejich poškození, kolagen je dokáže zase zpátky zacelit. Tím přispěje k tomu, že střeva zůstanou zdravá, budou správně vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy a současně zamezí pronikání toxických látek do krevního řečiště. 

 

Kolagen pro správnou funkci jater

Játra jsou v lidském těle důležitým detoxikačním orgánem a fungují jako taková čistička. Aminokyselina glycin přítomná v kolagenu podporuje zdraví jater a působí preventivně na jejich poškození. Glycin může mírnit poškození jater v důsledku konzumace průmyslově zpracovaných potravin, smažených jídel a alkoholu. 

 

Kolagen pro lepší hubnutí

Pozitivní vliv kolagenu na rychlejší a funkční metabolismus znají všichni sportovci a lidé, kteří se snaží udržet svoji optimální váhu. Rychlé metabolické pochody v organismu přispívají ke spalování tuku a tím pádem i ke snižování tělesné hmotnosti. Kolagen je prospěšný také pro svalovou hmotu jejíž množství příznivě působí na hodnoty bazálního metabolismu. 

Koupit power Collagen >>

 

Shake s kolagenem osvěží i v přírodě, proto ho beru s sebou na cesty / foto: archiv autorky

 

Moje zkušenosti s Power Collagenem

Power Collagen není první kolagen, se kterým jsem se kdy setkala. Občas jsem užívala i jiné přípravky, ale nikdy ne dlouhodobě a pravidelně. Vždycky mi na každém něco vadilo, takže jsem u žádného nezůstala nadlouho. Jedním z důvodů byla také jejich pachuť, kterou jsem nedokázala překonat. Když jsem koukala na nabídku e-shopu Powerlogy.cz, padl mi tento kolagen do oka, a tak jsem si řekla, že ho zkusím. Svou kvalitou mne skutečně potěšil.

Power Collagen totiž mezi ostatními konkurenty vyniká v mnoha směrech. Když pominu jeho vysokou nutriční hodnotu, nemohu přehlédnout jeho neutrální chuť a velmi dobrou rozpustnost jak ve studených, tak teplých nápojích. Jelikož je skutečně dobré zařadit kolagen do běžného jídelníčku, vždycky si ho prostě někam nasypu. V každém jídle se úplně ztratí a ani nepostřehnete, že tam nějaký kolagen je. Dávám ho ráno do kávy, smoothie, moc dobrý je s ním chia puding, nebo dělám proteinové lívance. Pokud dodržujete nízkosacharidový jídelníček, určitě můžete Power Collagen (neobsahuje sacharidy, ani lepek, laktózu a žádné zbytečné cukry) využít v mnoha receptech jako kvalitní zdroj proteinu

Koupit Power Collagen >>

 

Zkoušela jsem přidávat kolagen do teplé polévky, krásně se rozpustil, vůbec se nesrazil. Jen nečekejte, že kolagenem opravdu polévku zahustíte, jak udává výrobce. Po přidání kolagenu je polévka stále stejně tekutá

Jakmile jsem začala užívat kolagen pravidelně, po pár týdnech jsem na svém těle zaznamenala několik pozitivních změn. Pleť je krásně vypnutá, vlasy se nádherně lesknou, nehty jsou pevné a nelámou se. Loupání v koleni nebo jiné bolesti kloubů se mi zatím vyhýbají, takže zde účinky kolagenu nemohu nijak posoudit. Ale věřím, že celému pohybovému aparátu prospívá, protože se stále cítím v dobré kondici

Co tedy říci na závěr? Power Collagen mohu doporučit jako kvalitní zdroj kolagenu pro lidské tělo. Čisté přírodní složení, bez zápachu, lepku, laktózy, lehce stravitelný. 

Koupit Power Collagen >>

 

Výhody:

 • čisté přírodní složení
 • zbaven zápachu
 • všestranný protein bez příchuti
 • bez konzervantů, lepku, laktózy, cukru
 • snadno rozpustný 
 • dobře vstřebatelný
 • lehce stravitelný 
 • vhodný pro low carb stravu
 • široké využití při přípravě pokrmů

Nevýhody:

 • otevřené balení nutno skladovat v suchu a ve tmě (jinak zvlhne)
 • polévky ani omáčky nezahustí, ale zvýší jejich nutriční hodnotu

Recenze přípravku Power Collagen

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

užívám denně

Dobrý kolagen pro funkční tělo

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář