Jak být hubená jako modelka: 7 tipů na dokonalou postavu

Chcete mít také tak dokonalou postavu jako modelky z časopisu? Marně přemýšlíte, jak to holky dělají, že na sobě nemají ani gram tuku? Trápí se šílenými dietami a nebo používají nějaký tajný trik? Pojďme společně nahlédnout do atraktivního světa modelingu. Pro mnohé dívky kariéra modelky možná vypadá na první pohled velmi lákavě, ale měli byste si uvědomit, že je to tvrdá práce vyžadující především neustálou péči o vlastní tělo. Přestože jsou modelky přirozeně krásné, stále musí o sebe pečovat a nic nezanedbat. Zpevněná postava, správné držení těla, bezchybná pleť a lesklé vlasy jsou prostě základ. Bez zdravého jídelníčku a cvičení se žádná topmodelka neobejde. Pokud se toužíte stát opravdovou modelkou, která je zastoupena prestižní modelingovou agenturou, musíte se starat o svůj vzhled i zdraví. Chcete vědět, jak si zkušené a slavné modelky udržují štíhlé tělo?

Modelky jsou krásné od přírody, ale i přesto musí pečovat o svůj vzhled / foto: pixabay.com

 

Hubené modelky nehladoví

V povědomí lidí stále přetrvává názor, že hubené dívky jsou neustále na dietě, sní sotva jedno jablko za den, k obědu si dají kostky ledu a nebo drží totální hladovku. Když potom vidíte modelky, jak se po promenádě na přehlídkovém molu s chutí zakousnou do pořádného hamburgeru, možná vám to nejde vůbec na rozum. Jak to tedy s těmi modelkami vlastně je? Opravdu špičkové modelky nejí a žijí jenom z vody? Kdyby tomu tak skutečně bylo, byly by jen samá kost a kůže. Ale postava modelky má krásné ladné křivky a přímo ideální rozměry. Sníte o tom, že byste vypadaly jako ony? 

Chci zhubnout >>   

Každá žena se chce samozřejmě líbit všem mužům a být se sebou spokojená. Ve vrcholovém modelingu platí určitá pravidla, která musí dodržovat všichni, jak modelky, tak i agentury. I když neustále vede trend výrazné hubenosti, nelze jít do extrémů. Proto mají také největší modelingové agentury ve svém týmu specialisty na výživu, kteří pečlivě dbají na to, aby si modelky neničily zdraví a netrápily se. Kolikrát totiž ani samotné dívky nevědí, jak mají o sebe správně pečovat. Velká pracovní vytíženost, časté cestování a nedostatek času jen nahrávají nezdravému životní stylu. Ale i přesto musí každá modelka dodržovat pravidelnost v jídle, jíst alespoň 5x denně a hýbat se.

Zkuste jíst a cvičit podle známých modelek:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Jídelníček modelky

V oblasti profesionálního modelingu nemá hladovka skutečně co dělat. Krásné modelky, které se na vás dívají z titulních stránek časopisů, si jídlo opravdu užívají a není pro ně tabu. Jak to ale dělají, že zůstávají pořád tak pěkně štíhlé? Přesně ví, co a kdy mají jíst. Znají zásady zdravé výživy a pečlivě dbají na pestrou a vyváženou stravu. Neládují do sebe od rána do večera jen prázdné kalorie, jenž pouze přispívají k ukládání tuku v těle. Umí rozpoznávat kvalitní a výživově hodnotné potraviny, z nichž tělo čerpá opravdové živiny (sacharidy, bílkoviny, tuky, vitamíny, minerály, vlákninu). 

Lucie Herberová říká: ”…dívky a ženy se snaží tyto módní ikony napodobovat, a tak se jim alespoň trochu přiblížit. Modelka je jim prezentována jako dokonalá kráska, která má úspěšnou kariéru, slávu, peníze, lásku…”

HERBEROVÁ, LUCIE. Modelky v médiích - jsou dokonalými ženami?

HERBEROVÁ, Lucie. Modelky v médiích – jsou dokonalými ženami? [online]. Olomouc, 2008 [cit. 2019-08-14]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/xmhljg/>. Bakalářská práce. Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta. Vedoucí práce Vladimír Šiler.
Modelky dbají na pestrou a vyváženou stravu / foto: pixabay.com

 

Začínajícím modelkám pomáhají se správnou skladbou jídelníčku výživoví experti. Sestaví jídelníček na týden, každý den jsou s dívkou v kontaktu a společně konzultují, zda mají nějaké chutě či hlad. Na základě těchto poznatků pak vytvoří individuální jídelníček na míru, který pomáhá snadno udržet optimální váhu a současně zásobovat tělo kvalitními živinami

Podle Lucie Herberové: “Modelky jsou ze statistického hlediska vzácností, u které se kombinuje dlouhé štíhlé tělo s ideálními křivkami. Běžné míry supermodelek jsou dnes 82-57-82, zůstává tak zachován typ přesýpacích hodin.”

HERBEROVÁ, LUCIE. Modelky v médiích - jsou dokonalými ženami?

HERBEROVÁ, Lucie. Modelky v médiích – jsou dokonalými ženami? [online]. Olomouc, 2008 [cit. 2019-08-14]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/xmhljg/>. Bakalářská práce. Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta. Vedoucí práce Vladimír Šiler.

 

Zkušené modelky většinou už lépe znají své tělo a lépe dokážou odhadnout, jak a na co reaguje. Ale i pro ně je výživový poradce kdykoli po ruce. Chcete-li se zbavit přebytečných kil a být hubená jako modelka, stačí jen upravit skladbu stravy. Výživoví poradci doporučují zaměřit se v jídelníčku na dostatečný příjem bílkovin (proteinů), omezit sacharidy a dodat tělu zdravé tuky.

TIP: Podívejte se na efektivní metody hubnutí, které skutečně fungují jen na základě vhodně upraveného jídelníčku. Jaká z nich se umístila na prvním místě?

Chci zhubnout >> 

Modelky mají krásný půvab a vzhled dán od přírody, ale stále platí, že na formování postavy se podílí nejen správná strava ale i pohyb, což se následně odráží v celkově zdravém životním stylu. Pestrá a výživově hodnotná strava je prostě základ a to platí i pro atraktivní svět modelingu. Konkrétní složení jídelníčku dokáže výrazně ovlivnit, zda tělo přijaté kalorie promění v energii, a nebo uloží do tukových zásob

Ve Francii vstoupil v platnost zákon, který přímo zakazuje podvyživené modelky. Dokonce je nově vyžadováno razítko od lékaře, že jsou zdravé a fyzicky zdatné pro výkon svého povolání. Každé dva roky musí podstoupit zdravotní vyšetření, jehož výsledky jsou porovnávány se směrnicemi Světové zdravotnické organizace. Porušení tohoto nařízení je postiženo finanční pokutou ve výši 75 000 EUR.

Některé začínající modelky žijí v přesvědčení, že veškeré cukry a sacharidy v jídelníčku jsou jednou provždy zapovězeny. To je ovšem špatně. Na pravidelné pojídání sladkostí, koláčů, koblih, zákusků sice musí modelky zapomenout, ale dokážou je nahradit zdravějšími alternativami. Čerstvým a sušeným ovocem, oříšky, mléčnými výrobky, atd. v rozmanité podobě. Sacharidy jsou základním zdrojem energie a žádné tělo se bez nich neobejde.  Avšak organismus potřebuje kvalitní komplexní sacharidy, které nabízí spousta druhů zeleniny, celozrnné výrobky, ovesné vločky, apod. 

Vejce je kvalitním zdrojem bílkovin / foto. pixabay.com

 

Zdravá strava pro štíhlé tělo

Chcete-li prorazit na titulní stránky módních magazínů, nebo máte namířeno na přehlídková mola, musíte si uvědomit, že s abnormálně vyhublým tělem to nepůjde. Šanci na úspěch má jen krásná zpevněná postava. Jak toho dosáhnout? Úplně jednoduše, kromě pravidelného cvičení se naučíte jíst zdravě. Do jídelníčku je potřeba zařadit především dostatečné množství bílkovin, které  se postarají o to, abyste nepřicházely o svalovou hmotu a netrpěly neustálým pocitem hladu. Sacharidovou složku stravy omezíte na minimum, zvýšíte podíl zeleniny, zdravých tuků a hned pocítíte, jak vaše tělo zaplaví spoustu energie. Chutě na sladké postupně vymizí a nebudete neustále myslet na jídlo.

Chci zhubnout >>

 

S dodržením denního limitu bílkovin dokážou nejlépe pomoci proteinová jídla KetoMix. Ta můžete jednoduše zařadit do zcela běžného jídelníčku. Díky nim máte zajištěn nejen pravidelný přísun bílkovin, ale také dalších vitamínů a minerálů. Jídla KetoMix jsou velmi snadná na přípravu a můžete si je vzít s sebou kamkoli na cesty. Teplá polévka, ovocný koktejl, proteinová kaše, bezlepkové pečivo, vanilkový pudink a mnoho dalších jídel vám vytvoří plnohodnotný jídelníček.  

KetoMix zajistí 5x denně vyvážený jídelníček rovnou na talíř!

Proteinová dieta KetoMix / foto: ketomix.cz

Koupit jídla ketoMix >>

Proteinová jídla KetoMix jsou vhodná především pro všechny zaneprázdněné jedince, kteří nemají času nazbyt a přitom chtějí žít zdravě. Mezi ně bezesporu patří také modelky. KetoMix se postará za vás o kompletní celodenní jídelníček. Podle vlastní chuti zařadíte jen vámi preferované druhy zeleniny, masa, vajec, tofu, nízkotučných sýrů, apod. Vaše tělo tak získá všechny potřebné živiny takže budete neustále v dobré kondici

Příklad jídelníčku na jeden den

Snídaně4 knäckebroty tence potřené humusem, kousky salátové okurky
Svačinařecký bílý jogurt, jahody nebo lesní ovoce (ostružiny, maliny, borůvky)
Obědzeleninová omeleta s bramborem
Svačinazeleninové hranolky (paprika, mrkev, řapíkatý celer, okurka), tvarohový dip ochucený solí a česnekem
Večeřerestovaný losos, salát z listové zeleniny
Po večeřipudink s vanilkovou příchutí

Zdravý jídelníček zahrnuje mimo jiné také pitný režim, proto modelky musí dbát na pravidelný příjem tekutin v průběhu celého dne. Dobré je pít pouze obyčejnou neperlivou vodu, neslazené minerálky, bylinný či zelený čaj. Na sladké limonády, krabicové džusy a různé colové nápoje rovnou zapomeňte, protože jejich konzumace vážně ohrožuje štíhlou linii

Dostatek tekutin v těle navíc podporuje i hydrataci pokožky, což je pro modelky neméně důležité. Přirozeně krásná zářivá pleť je projevem plného zdraví a síly. Pro módní návrháře a stylisty je žádoucí mnohem více než několikanásobná vrstva make-upu. 

Koupit jídla ketoMix >>

 

Cvičení a pohyb

Být atraktivní modelkou vážně není žádná hračka. Nejkrásnější manekýny světa mají sice genetické předpoklady pro štíhlá těla, ale i tak musí na sobě tvrdě makat. Do tělocvičny vyráží i 3x denně, aby tréninkem vypracovaly postavu k dokonalosti. U velkých modelingových agentur cvičí pod dohledem trenéra, který určuje správnou cvičební sestavu. Přeci jen není žádoucí, aby tréninkem vznikaly výrazné, sportovně vypadající svaly. 

Na některých začínajících modelkách je vidět, že se vůbec nevěnují žádnému sportu. Proto musí začít s pohybem prakticky od nuly. Učí se správně dýchat, chodit a běhat. Vytrvalostní pomalý běh je dobrý na udržení fyzické kondice, zrychluje metabolismus a organismus nemá důvod cokoli ukládat do tukových zásob. Kromě toho modelky přidávají cviky na posilování zad a břicha, vhodná je jóga nebo pilates. Posílené břišní a zádové svalstvo je důležité pro správný postoj a vynechat nelze ani ruce, aby nevypadaly povadle.

Pilates můžete cvičit v pohodlí domova: 

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Slavné světové modelky nemají nic zadarmo a za jejich dokonalou postavou se mnohdy skrývá plno dřiny a odříkání. Zajímají vás jejich triky na krásné tělo? Třeba Bella Hadidová si dá pořádně do těla jen pár týdnů před velkou akcí, kdy cvičí až 3 hodiny denně. Lais Ribeiro zase trénuje tři až šest dní v týdnu a z toho tráví 90 minut posilováním. Její tajnou zbraní je posilovací guma. A švédská modelka Elsa Hosková, než se vydala na dráhu modelky, byla profesionální basketbalistkou. Jako modelka kombinuje box se strečinkem a pilates. Modelky nevynechávají pohyb ani na cestách, pokud není v blízkosti posilovna, cvičí alespoň na hotelovém pokoji. 

Modelky si vždy najdou čas na cvičení / foto. pixabay.com

 

Všechny se také obloukem vyhýbají různým šíleným dietám a naopak si zakládají na zdravé a rozmanité stravě. Pokud mají chuť na něco sladkého, bez výčitek si dopřejí kousek dortu nebo zmrzliny. Je to menší zlo, než si neustále říkat, že to nemůžete. Psychika i ve světě modelingu je zásadní věc. 

Koupit jídla KetoMix >>

Dejte na tipy zkušených modelek

  1. Jezte hodně zeleniny a ovoce – jsou plné vitamínů a dalších živin, pročistí tělo, zasytí a doplní energii. 
  2. Mějte vždy u sebe malou láhev neperlivé vody – neustálé doplňování tekutin v průběhu celého dne je obzvlášť důležité. Pokud pijete kávu, myslete na to, že odvodňuje. Celkové množství vypitých tekutin je individuální a závisí na mnoha faktorech (vaší váze, teplotě prostředí, fyzické aktivitě, apod.).
  3. Dopřejte si pestrou a pravidelnou stravu – zdravý jídelníček vás udrží v dobré kondici. Nikdy nevynechávejte snídani a hlavní jídla prokládejte menšími svačinami. Každá porce jídla by měla obsahovat dostatek bílkovin, ale i sacharidy (zelenina, celozrnné výrobky) a tuky (avokádo, rostlinné oleje) jsou pro tělo nezbytné. 
  4. Hýbejte se a cvičte – přestože jste hubená od přírody, musíte postavu neustále udržovat. Zpevněné svaly jsou důležité pro správné držení těla a pomáhají tvarovat ladné křivky ženského těla.
  5. Spěte 8 hodin – spánek posiluje, proto myslete na dostatek pravidelného odpočinku. Díky němu budete mít plno energie a zbavíte se kruhů pod očima.
  6. Vsaďte na přirozenost – nepoužívejte velké nánosy make-upu či dekorativní kosmetiky. Držte se pravidla: čím méně, tím více. Co se týče vlasů, nehtů, řas, modelky dávají přednost přirozenému vzhledu. Krásné lesklé vlasy, krátce upravené nehty a přírodní řasy jsou základ.
  7. Pečujte o pleť – používejte hydratační krém nebo sérum, 2x denně čistěte obličej micelární vodou a večer zbavte pleť všech líčidel. 

Podívejte se, jak probíhá trénink pro modelky a příprava na Českou Miss:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Slavné modelky ze stránek módních magazínů jsou pro mnohé ženy a dívky ideálem krásy a dokonalosti. Často sní o tom, že by chtěly vypadat stejně jako ony. Avšak krásně vypracované štíhlé tělo lze získat pouze přiměřeným pohybem a zdravým jídelníčkem. A to platí i pro modelky, jejichž atraktivní vzhled není jen sám o sobě. Nic vám tedy nebrání v tom, abyste je nemohly napodobit. Zbavíte se přebytečného tuku, zpevníte svoji postavu a osvojíte si zásady zdravého životního stylu

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář