Jak zhubnout, aby nevisela kůže? Existuje několik řešení!

Podařilo se vám konečně shodit přebytečná kila? Nezbývá, než gratulovat. Pokud jste se ale rychle zbavili opravdu velké nadváhy, možná teď řešíte problém spíš estetický. Na těle vám visí přebytečná kůže. Hubnete, abyste vypadali lépe a najednou toto. Co s tím? Pořád existuje několik řešení, ještě nic není ztraceno. Vše se dá napravit. Povislá kůže opravdu nevypadá moc pěkně a s psychikou člověka dovede pěkně zamávat. Kvůli ní je vítězný pocit radosti najednou pryč. Možná se však nabízí otázka, zda k tomu musí nutně dojít. Jak tedy zhubnout, aby na těle nevisela kůže?

Při pomalém hubnutí se kůže opět přizpůsobí novým křivkám těla / fotokoláž: depositphotos.com, pixabay.com

 

Povislá kůže po hubnutí

Když člověk přibírá na váze, ani si neuvědomuje, že mu kromě objemu těla roste i plocha kůže. Kůže má totiž fascinující schopnost přizpůsobovat se pozvolna měnícímu se tvaru postavy člověka. Umí se neuvěřitelně natahovat a napínat. Rostoucím zásobám tuku tak vytváří neustálý prostor k tomu, aby byly pěkně schované pod kůží. Pokud ale hubnete, tuková tkáň se naopak zmenšuje,  kůže se opět přizpůsobí novým křivkám těla. Problém nastává v případě, jestliže hubnete moc rychle a navíc z velké nadváhy. Pak kůže jednoduše řečeno nestíhá. Nestihne rychle zareagovat jako tuková tkáň. Tomuto stavu se však lze úspěšně vyhnout. Jak?

Chci zdravě hubnout >>

 

Kůže je největší a neuvěřitelně elastický orgán, který pokrývá celé tělo. Stejně jako další lidské orgány, skládá se z jednotlivých buněk. Kůži tvoří několik vrstev a pro každou z nich je typický jiný druh buněk. Buňky na povrchu se obnovují celkem rychle, zatímco buňky v nižších vrstvách kůže jsou poněkud trvanlivější. Podkožní vrstva kůže obsahuje kromě tukových buněk a dalších složek také bílkovinná vlákna kolagenu a elastinu. Samotný kolagen tvoří až 80 % struktury pokožky, udržuje ji pevnou a silnou. Elastin zase zajišťuje především její pružnost.

Chcete se vyhnout při hubnutí povislé kůži? Hubněte pomalu a ne rychle. Ideálně 5 kg za měsíc. Tomuto tempu se kůže dokáže dobře přizpůsobit a adaptovat na nové tělesné rozměry.

Jestliže tedy zhubnete, obzvlášť když zhubnete hodně rychle, spodní vrstva kůže se zmenší o tukovou vrstvu, která drží bílkovinná vlákna napnutá. Ta nestačí na náhlou změnu okamžitě reagovat a přizpůsobit se novému tvaru. Pokožka ztrácí svou pevnost. Výsledkem je potom nevzhledná povislá kůže.

Nejčastěji bývá postižena oblast břicha, boků, paží, stehen, krku. Obecně lze konstatovat, že čím je větší úbytek na váze, tím je také větší visící kůže. Nemusíte ale hned panikařit, povislé kůže se můžete úspěšně zbavit, případně lze tomuto problému zavčas předejít. V neposlední řadě lze za úspěšné řešení považovat i chirurgický zákrok. Všechny možnosti si rozebereme postupně.

 

Co ovlivňuje vznik visící kůže

Lidská kůže je živý orgán, který se vždy dokáže přizpůsobit novému tvaru těla. Musíte jí dát ale čas. Počítejte s tím, že to může trvat několik měsíců. Proto je určitě lepší, snažit se vzniku povislé kůže zabránit. Pravděpodobnost, že právě vás postihne po zhubnutí povislá kůže, ovlivňuje několik faktorů. A jen samotný úbytek tělesného tuku je pouze jeden z nich.

Na pružnost pokožky negativně působí:

 • dlouhodobá nadváha
 • věk
 • nevhodná strava
 • dehydratace
 • nadměrné slunění
 • kouření

Povislá a ochablá kůže je problémem převážně u lidí, kteří hubnou rychle a zapomínají, že se kůže nezvládne přizpůsobit jejich tělu. Chybu představují především jednostranné diety s radikálním omezením stravy, nezdravá výživa a žádný pohyb. To vše je špatně. Zhubnout jde opravdu rychle a přitom zdravě, bez rizika zůstatku přebytečné kůže.

Kůže má také určitou elasticitu, a to především v mladším věku. Tato vlastnost je dána vyšším obsahem kolagenu v těle, jehož produkce se postupně s přibývajícími lety snižuje. Takže když pokožka ztrácí kolagen, bývá potom po hubnutí povislejší.

Zhubnutí kolem 35 kilo může vést k normální postavě bez problémů s nadbytečnou kůží / foto: pixabay.com

 

Zhubnutí v pase o cca 10 – 20 cm obvykle zvládne pokožka sama bez problémů vyrovnat. Tak, že na ní nic nepoznáte. Zejména tehdy, když netrpíte nadváhou dlouhou řadu let před zhubnutím. Pokud ale máte nadváhu delší dobu, nebo třeba už od dětství, pokožka se výrazně natáhne, přičemž dojde k poškození kolagenových a elastinových vláken. Důsledkem toho pak kůže získá omezenou schopnost, aby se zatáhla zpět.

Velkou roli hraje i množství tuku, které shodíte. Pokud jste velmi obézní a najednou ztratíte třeba 40 i více kilo, pak samozřejmě riziko vzniku povislé kůže bude podstatně větší, než když shodíte jen pár kilogramů.

Chci zdravě hubnout >>

 

Hubnutí bez povislé kůže

Jak na to, aby byl vzhled i váha zcela v souladu? Důležité je hubnout, aniž byste ztráceli svalovou hmotu. Ta je tím, co vyplňuje a tvaruje postavu. Pokud odmyslíme tuk, kterého se chceme zbavit. Proto je nutné hubnout tak, aby mizely pouze podkožní tuky, ale svalová hmota zůstávala, nebo se i ideálně ještě tvarovala. S tím pomůže nejen vyvážená strava bohatá na bílkoviny, ale i správný pohyb a vhodné cvičení.

Pro mnoho lidí představuje hubnutí zásadní změnu jídelníčku, ale spíš v tom smyslu, že doslova hladoví. Tělu začnou chybět potřebné živiny, a tak si začne brát energii ze svalové hmoty. Zatímco tuky přijdou na řadu až jako poslední. Jenomže právě svaly pomáhají spalovat kalorie z okolního tuku, proto jsou při hubnutí více než žádoucí.

Navíc, náhlé zmenšení objemu svalové hmoty vytváří větší prostor mezi spodní vrstvou kůže a pokožkou a výsledkem je povislá kůže. Takže uvolněné místo v kůži, které zůstane po odstraněných buňkách nežádoucího tuku, je třeba vyplnit svaly.

Jestliže máte jen běžnou nadváhu či začínající obezitu, pak budou pro vás vhodným řešením pomalé úbytky na váze a to v rozmezí 0,5 – 1 kilogram týdně. Při tomto pomalém postupu je totiž dost velká šance, že se po zhubnutí kůže stáhne sama od sebe.

Nebo ještě lépe, když v průběhu redukčního režimu zajistíte tělu co nejlepší podmínky k tomu, aby správně fungovalo, kůže se tak stihne zavčas přizpůsobit novému tělu a žádný problém s povislou kůží nenastane. Proto se snažte, abyste hubli pomalu a ne rychle.

Jídelníček bohatý na bílkoviny pomáhá zachovat svaly na těle / foto: pixabay.com

 

Dodejte tělu bílkoviny

Prvním předpokladem pomalého hubnutí je především správný jídelníček, respektive samotná skladba stravy. Ta by měla ve vyváženém poměru obsahovat všechny potřebné živiny, tedy bílkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny, minerály, vlákninu. A právě bílkoviny jsou pro efektivní redukční režim celkem zásadní. Postarají se nejen o zachování svalové hmoty, ale také díky nim nebudete trpět pocitem hladu. Kvalitní zdroje bílkovin se nachází v rostlinné (luštěniny, obiloviny, ořechy) i živočišné stravě (vejce, mléčné výrobky, maso, sýry).

Význam bílkovin při hubnutí:

 • zrychlí metabolismus
 • dlouhodobě zasytí
 • snižují chuť k jídlu
 • podporují tvorbu svalové hmoty
Chci zdravě hubnout >>

 

Denisa Koloničná říká: “Bílkoviny v organismu primárně neslouží jako zdroj energie, ale jako stavební látky. Bílkoviny mají mnoho funkcí, např. strukturální (svaly, kosti, pojivové tkáně, orgány), enzymatické, hormonální, transportní (hemoglobin) a imunitní (imunoglobuliny). Dále jsou jediným zdrojem dusíku. Za normálních okolností při dostatečném příjmu energie a ostatních živin, je využito jako zdroj energie okolo 20 % přijatých bílkovin. Zbytek se rozštěpí na aminokyseliny, které jsou využity pro obnovu tkání a další funkce.”

KOLONIČNÁ, DENISA. Výživa v podpoře nárůstu tělesné hmotnosti u sportovce.

CITACE: KOLONIČNÁ, Denisa. Výživa v podpoře nárůstu tělesné hmotnosti u sportovce [online]. Brno, 2021 [cit. 2021-08-06]. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/p406f/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií. Vedoucí práce Michal KUMSTÁT.

 

Když do jídelníčku zařadíte více potravin s obsahem bílkovin a současně omezíte sacharidovou složku stravy, tělo pak začne jako primární zdroj energie využívat uložené zásoby tuku. A to je přesně to, čeho chcete při hubnutí dosáhnout.

Pokud byste však v jídelníčku omezili pouze sacharidy a nenavýšili množství bílkovin (proteinů), mohlo by následně docházet k úbytku svalové hmoty, jelikož proteiny jsou základní stavební jednotkou pro svaly.

Poskládat na tomto jednoduchém principu funkční jídelníček je poměrně náročné. Nejen na čas, kdy musíte neustále přemýšlet nad tím, co si dáte k snídani, obědu a večeři, ale také musíte zohlednit složení jednotlivých druhů potravin.

Zaměřit se zejména na kvalitní zdroje živin a správně se zorientovat v tom, které potraviny obsahují bílkoviny a které sacharidy. Z tohoto hlediska jsou velkým pomocníkem potraviny KetoMix. A hned si vysvětlíme proč.

KetoMix představuje celou řadu kvalitních potravin se sníženým obsahem sacharidů, s nimiž jednoduše poskládáte svůj celodenní jídelníček tak, abyste hubli, nehladověli a přitom vaše tělo nestrádalo nedostatkem potřebných živin. Tím pádem organismus funguje po všech stránkách jak má, ke spalování tuku dochází postupně, takže se i pokožka zvládne včas přizpůsobit novým křivkám těla.

S KetoMixem si můžete hubnutí doslova užívat a dopřát si jídlo podle vlastních chuťových preferencí. KetoMix nejsou jen potraviny určené k přímé konzumaci (cereální chléb, proteinové tyčinky, sladké sušenky, chipsy, sušené maso, atd.), ale  s jejich pomocí lze rychle připravit jakékoli jídlo italské, asijské či tradiční české kuchyně.

A nebo si můžete jednoduše upéct křupavé housky k snídani, připravit pudink k svačině či zeleninovou omeletu k večeři. Možností je nespočet a jejich výčet by byl opravdu velmi obsáhlý. Proto nejlépe uděláte, když si nabídku KetoMixu projdete sami.

Prohlédnou KetoMix >>

 

Možná vás zaujme možnost výhodného balíčku, který obsahuje komplex jídel přímo sestavený pro daný úbytek hmotnosti. Vy si jen ujasníte, kolik kilogramů chcete zhubnout a podle toho si vyberete daný hubnoucí program. K němu jen dokoupíte čerstvou zeleninu, ovoce, maso, vše podle seznamu povolených potravin.

Když se budete držet přiloženého manuálu, který obdržíte společně s balíčkem, nemusíte nad hubnutím vůbec přemýšlet. Vaše tělo se o všechno postará za vás. Budete hubnout zdravě, pochutnáte si na kvalitním jídle a vaše tělo bude mít neustále dostatek energie.

Sušené maso KetoMix je v praktickém balení, takže si ho můžete dopřát k svačině kdykoli během dne / foto: archiv autorky

 

KetoMix – zdravá cesta k optimální váze

 • účinné hubnutí bez ztráty svalové hmoty (riziko povislé kůže sníženo na minimum)
 • potraviny s vyváženým poměrem všech důležitých živin potřebných při hubnutí (tělo nijak nestrádá)
 • nízkosacharidová jídla s obsahem kvalitních bílkovin
 • hubnutí bez hladu a nutnosti cvičení (jíte 5x denně)
 • bez glutamátů a zbytečné chemie
 • vhodné pro vegany a alergiky na lepek
 • výběr z celé řady plnohodnotných jídel nasladko a naslano
 • jednoduché na přípravu (šetří čas i peníze)
 • potraviny lze vhodně kombinovat s běžným jídelníčkem
 • možno využít při přípravě různých receptů
 • vhodné pro muže i ženy
Koupit KetoMix >>

 

Potraviny KetoMix mají nespočet funkčních ale i praktických výhod. Můžete je bez problému skladovat doma ve spíži a mít kdykoli po ruce. Jelikož se jedná o nízkosacharidové potraviny, které jsou zdrojem kvalitních bílkovin a dále obohaceny o vitamíny, minerály a stopové prvky, tyto jejich vlastnosti jistě oceníte i v době, až si budete chtít svoji váhu jen udržet.

Praktické jsou na cesty, na dovolenou, hodí se jako rychlý oběd nebo svačina do práce. Potraviny KetoMix se tak mohou stát kvalitním doplňkem běžného jídelníčku vždy, když si budete chtít zabezpečit nutričně hodnotnou výživu.

Podívejte se, jak snadné je vaření s KetoMix:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Redukční režim s KetoMixem kromě konzumace nízkosacharidových potravin KetoMix vyžaduje také dostatek ovoce a zeleniny v každodenním jídelníčku. A nejen to. Důležité jsou i zdravé tuky. Jen tak bude organismus schopen provést spoustu biologických procesů, při nichž dojde nejen ke ztrátě tuku, ale i zachování pěkného vzhledu pokožky.

Zejména vitamín C obsažený v ovoci a zelenině, napomáhá produkci kolagenu, který je důležitý pro udržení pevné pokožky. Stejně tak tvorbu kolagenu podporují omega-3 mastné kyseliny. Na kvalitní tuky jsou bohaté různé semínka, ořechy, ryby.

Pro udržení elasticity kůže je rovněž nezbytná dostatečná hydratace pokožky. Denně byste měli vypít několik sklenic vody, avšak pitný režim je možno obohatit také o produkty KetoMix. Studené i teplé nápoje bez cukru jistě přijdou vhod.

Chci zdravě hubnout >>

 

Tvarujte postavu správným pohybem

Hubnutí a udržení optimální váhy souvisí se zdravým životním stylem a do něj patří i správný pohyb. Pohyb je pro lidský organizmus, jeho vývoj a zajištění trvalé fyzické kondice nesmírně důležitý. A právě ve chvíli, kdy byste mohli mít potíže i s ochabováním kůže, to platí dvojnásob.

Chcete-li předejít tomu, aby vám po zhubnutí visela kůže, pak je třeba zajistit v prvé řadě zachování svalové hmoty. Toho dosáhnete nejen pestrou stravou s obsahem dostatečného množství kvalitních bílkovin, ale i správným cvičením. Navíc právě vhodnými cviky můžete pěkně modelovat svoji postavu.

Pokud pro vás cvičení a pohyb není zcela přirozený, začněte pozvolna. Nechte se například inspirovat jednoduchými cviky, které můžete provádět doma a nemusíte si kvůli nim kupovat žádné vybavení ani vstupenky do fitness centra:

Zkuste začít třeba tímto nenáročným cvičením:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Cvičení je jeden z nejlepších způsobů, jak zpevnit svaly i pokožku a zbavit se tak povislé kůže po zhubnutí. Vhodné jsou různé silové tréninky a protahovací cvičení, které zapojí do činnosti i vaše klouby. Povislá kůže se objevuje zejména v místech, kde není připravena na to, aby byla namáhána. Jedná se o oblast břicha, stehen nebo ramen.

V těchto místech kolikrát přebytečná kůže také překáží a brání pohybu. Vytváří jakousi kožní řasu, která se mechanicky namáhá, dochází zde k nepříjemným ekzémům, zánětům, apod. Samozřejmě, že velikost převislé kůže se odvíjí od rychlosti hubnutí a množství spáleného tuku. Také mladší organismus s větší elasticitou kůže se dokáže s hubnutím lépe vyrovnat. Prostě z větší míry záleží na tom, jak moc jste byli obézní.

Chci zdravě hubnout >>

 

Když ale budete už  v průběhu redukčního režimu cvičit, podpoříte nejen spalování tuku, ale i kůže se mnohem lépe s novými tvary těla vyrovná. Rozproudit metabolismus a nastartovat hubnoucí procesy pomůže kardio cvičení. Přidejte k němu také posilovací cviky na břicho a k vytvoření povislé kůže ani nemusí dojít.

Cviky na pevné břicho:

 • nůžky – lehnete si na záda ideálně na podložku. Ruce máte podél těla nebo pod zadečkem. Nohy zvednete několik centimetrů nad zem a natažené je kmitáním roztahujete a snožujete. Nezapomínáte dýchat. Opakujte alespoň 10x.
 • kopy – lehnete si na záda na podložku, ruce dáte za hlavu. Nohy natažené. Zvedáte vždy protilehlou nohu ohnutou v koleni proti loktu druhé ruky. Tedy pravou nohu k levému loktu a opačně. Opakujte alespoň 10x.
 • sedy a lehy – lehnete si na záda na podložku, nohy mírně ohnuté v kolenou. S výdechem zvedáte trup do sedu a pomalinku se vracíte zpět. Vše pozvolna, žádné škubání. Opakujte alespoň 10x.

Jednoduché cvičení na zpevnění břicha. Můžete ho provádět každý den, podívejte se:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Cviky na ochablou kůži na pažích:

 • ruce za hlavu – postavíte se rovně, nohy mírně rozkročené. Zvednete levou paži nad hlavu, zatnete svaly a počítáte do 10. Poté ruku ohnete v loktu a dlaní směřujete za záda. Pravou ruku položíte na levý loket a mírně tlačíte dolů, jako byste se protahovali, počítáte do 10 a vyměníte ruce.
 • cviky se židlí – k cvičení využívejte stabilní židli nebo třeba zábradlí. Posadíte se na okraj a rukama se chytnete hned vedle boků. Máte rovná záda, vzpřímenou hlavu. Nohy jsou mírně pokrčené. Zvedáte pomocí rukou trup nad židli a pomalu se vracíte zpět. Opakujte alespoň 10x.

Cvičení pro štíhlé a tvarované paže, zabere méně jak 20 minut:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Chirurgické řešení povislé kůže

Pokud jste vyčerpali všechny možnosti a povislá kůže si nedá říct, může přijít na řadu plastická operace. Přestože lze chirurgický zákrok považovat za krajní řešení, pro osoby, které se s nadváhou potýkaly několik desítek let a jejich kůže již není tak pružná, má svůj význam. Velké kožní převisy na břichu, pažích, stehnech, nebo kdekoli jinde vadí nejen esteticky, ale i fyzicky. Proto chirurgický zákrok doporučují lékaři zejména v případě, kdy přebytečná kůže vytváří další zdravotní potíže.

Chci zdravě hubnout >>

 

Operaci je možno provést ve chvíli, kdy je již váha stabilizovaná, obvykle se provádí nejdříve 12 – 24 měsíců po skončení redukčního procesu a vždy s ohledem na individuální kondici každého člověka. Jedná se o operativní zákrok, který vyžaduje po operaci určitou dobu na rekonvalescenci.

Nejčastěji bývá povislá kůže v oblasti břicha, kde dochází k rozestoupení břišních svalů (diastáza). Tento problém se neobjevuje jen po výrazném zhubnutí, ale může nastat i při těhotenství.

Účinné řešení nabízí klasická plastická operace (abdominoplastika), která se provádí v úplné narkóze.  Při operaci chirurg odstraní přebytky kůže z oblasti břicha a sešije uvolněné svaly. Po zákroku musí člověk ale po dobu několika týdnů či měsíců nosit stahovací (kompresní) prádlo a podstoupit zdlouhavou rekonvalescenci. Přibližně dva měsíce je nutné vypustit jakékoli sportovní aktivity. Po operaci zůstávají na těle jizvy.

 

Zpevnění kůže za pomoci radiofrekvence

Chirurgický zákrok vyžaduje několikadenní pobyt v nemocnici a další dobu na zotavení v domácím prostředí. Přeci jen se jedná o klasickou operaci a ne každý je ochotný ji podstoupit. Navíc, v menším rozsahu povislé kůže ani není nutná.

Dnešní moderní medicína v oboru korektivní dermatologie nabízí mnohem jednodušší neinvazivní řešení, které funguje na principu radiofrekvence. Tato metoda zlepšuje pružnost kůže na jakémkoli místě na těle a přitom nezanechává nepěkné jizvy.

Radiofrekvence využívá působení radiofrekvenční energie ve spodních vrstvách kůže, s jejíž pomocí pak následně dochází k regeneraci elastických a kolagenních vláken. Kůže se tak přirozeně vypne a vyhladí, a to nejen v oblasti břicha, stehen, paží, ale také v obličeji nebo na krku.

Povadlý obličej nebo ruce lze tedy zpevnit i bez skalpelu. První efekt je znatelný hned po ošetření, pokožka pěkně omládne, avšak na konečný výsledek je nutno vyčkat 4 – 6 měsíců. Přičemž přibližně po 5 letech je doporučeno zákrok opakovat, aby se elasticita pokožky neustále udržovala.

Na povadlý obličej může dobře pomoci obličejová jóga, zkuste ji:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Připravte se ale na to, že obnova povislé kůže není žádná levná záležitost a zdravotní pojišťovny na ni zpravidla nepřispívají. Ojedinělou výjimkou jsou pouze případy, kdy přebytečná kůže vážně ohrožuje lidské zdraví.

Ceny závisí nejen na zvoleném zákroku, ale i na rozsahu postiženého místa. Kromě toho se cena rovněž odvíjí od zvolené kliniky, ve které se rozhodnete zákrok podstoupit. Pro zajímavost můžete nahlédnout níže do tabulky.

Plastická chirurgie - ceny

ZÁKROKCENA
Klinika Premier Clinic
Lifting stehen 49 000 Kč
Lifting stehen + liposukce59 000 Kč
Lifting paží39 000 Kč
Lifting paží + liposukce49 000 Kč
Klinika Medicom Clinic
Plastická operace břicha39 000 – 62 000 Kč
Klinika Estheticon
Plastická operace paží35 000 Kč
Body lift46 000 – 85 000 Kč
Klinika Laseresthetic
Facelifting (obličej a krk)71 500 Kč
Facelifting a liposukce podbradku a lifting krku82 500 Kč
Paže 84 500 Kč
Vnitřní valy stehen 60 500 Kč
Chci zdravě hubnout >>

 

Povislá kůže určitě není nic příjemného, ale vždy je možno nalézt účinné řešení, díky kterému bude pokožka zase pěkná a vypnutá. Než se vydáte na operaci, raději pečlivě uvažte, zda vám to stojí opravdu za to. Jsou i jiné možnosti.

Raději se obrňte trpělivostí, dodejte tělu potřebné živiny a každý den se věnujte pohybu. A nebo se snažte takovému problému zavčas předejít a myslete na povislou kůži hned na počátku hubnutí.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář