Melounová dieta: Skutečně s ní natrvalo zhubnete?

Sladký červený meloun je neodmyslitelnou součástí letního jídelníčku. Nejoblíbenější zdravá potravina pohodových horkých dnů. Pěkně osvěží, skvěle chutná, plná vitamínů a minerálů. Hydratuje tělo, dodá potřebnou energii a dokonce také pomáhá s rychlým hubnutím. Už jste někdy slyšeli o melounové dietě? Při ní si můžete dopřát šťavnatý meloun do sytosti a kila budou mizet dolů sama od sebe. Zní to příliš lákavě? Pravda, tak jednoduché to zase není. Každá mince má dvě strany. Přeci jen kvůli krásné postavě nelze jíst donekonečna pouze samé melouny. Z nutričního hlediska by takový jednostranný jídelníček neměl mít dlouhé trvání. Pojďme si tedy objasnit, nakolik může melounová dieta naplnit vaše očekávání. Dokážete s ní zhubnout natrvalo?

Melounová dieta slibuje rychlý úbytek váhy až 3 kg za pár dní / fotokoláž: pixabay.com

 

Melounová dieta pro rychlé hubnutí

Melounová dieta je jednou z mnoha nutričně nevyvážených diet, které slibují rychlé úbytky na váze. Tyto diety se striktně orientují jen na jednu, nebo několik málo potravin, a tak nedokážou obsáhnout široké spektrum potřebných živin. Kvůli tomu tělo strádá a jen stěží funguje tak, jak má. V případě naší melounové diety je každodenní strava postavena právě na šťavnatém červeném melounu, případně jakémkoli jiném druhu (cantaloupe, žlutý, galia, piel de sapo). Nic proti melounu, je to skutečně hodnotná potravina, která by měla zpestřit jídelníček všech lidí, kteří chtějí žít zdravě. Obsahuje málo kalorií, zato plno cenných živin. Pro účely hubnutí se jeví jako naprosto ideální. V čem je tedy problém?

Chci zdravě zhubnout >>

 

Melounová dieta je vhodná pro všechny, kdo chtějí v krátkém čase rychle zhubnout, třeba do plavek či plesových šatů. Vzhledem k tomu, že se jedná o nízkokalorickou, nebo také hladovou dietu, může být držena pouze po omezenou dobu. Neměla by trvat déle jak tři dny, kdy si v pravidelných intervalech 5x denně dopřejete svoji porci melounu. Současně byste měli vypít alespoň tři litry neperlivé vody. Za pouhé tři dny tedy můžete zaznamenat pokles váhy až o 3 kilogramy.

Když budete celý den jíst pouze meloun, můžete za den zhubnout až jeden kilogram váhy. Potíž je v tom, že se nezbavíte kila tuku, ale pouze se vám odvodní tělo. Melounovou dietu je tedy možno považovat spíš za očistnou kůru, která pomůže tělu s vyplavením škodlivých látek.

Přestože melounová dieta slibuje rychlý a výrazný úbytek na váze, rozhodně to není ten typ diety, která by fungovala jako prostředek pro trvalé zhubnutí. Navíc, podstupovat tuto dietu déle jak tři dny není skutečně vhodné, jelikož by mohlo být v ohrožení vaše zdraví. Možná vám to ani nepřijde, ale melounová dieta je pro organismus značná zátěž. Zabezpečit optimální funkci celého těla při tak nízkém energetickém příjmu dá pořádně zabrat. Z toho důvodu se také melounová dieta doporučuje jen plně zdravým a fyzicky zdatným jedincům.

Jedním z rizik melounové diety je také jo-jo efekt. Jakmile s dietou skončíte a opět najedete na svůj zaběhnutý styl stravování bez jakéhokoli posunu ke zdravému jídelníčku, shozené kilogramy budete mít obratem zpět. A možná, že i několik málo navíc, aby se tělo pro případ dalšího hladovění pojistilo předem.

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář