Radiofrekvence: Hubnutí vyřeší, nebo ne? Stojí to opravdu za to?

V podstatě každý by si rád pomohl ke krásné postavě a nízké hmotnosti nějakou metodou, která bude co nejméně náročná. Tedy bez utrpení, bolesti, námahy, a to vše, pokud možno ihned. Diety omezují chutě, cvičení unavuje, vše dlouho trvá. Jak to udělat, aby byl člověk hubený nejlépe během chvilky? Nabízí se různé možnosti, třeba taková radiofrekvenční liposukce. Tato bezbolestná metoda umožňuje odsátí tuku z libovolné tělesné partie a přitom nádherně vypne kůži na těle. Po ošetření budete najednou krásnější a štíhlejší. Avšak liposukce vyžaduje určité finanční nároky a zdaleka to není takové řešení jako zdravé hubnutí. Jak se tedy rozhodnout? Podstoupit ji, nebo ne?

Radiofrekvenční liposukce odsaje nežádoucí tuk a vypne kůži. Je to ale trvalé řešení? / fotokoláž: depositphotos.com, pixabay.com

 

Radiofrekvence a hubnutí

Radiofrekvence je moderní metoda, která se používá v oblasti estetické medicíny pro ošetření problémových částí těla. Pomáhá odstranit celulitidu, vypnout a zpevnit pokožku, zmírnit viditelnost strií, vyhladit vrásky v obličeji a zbavit vás nevzhledných tukových polštářů na těle. Radiofrekvenční vlny se využívají také při liftingu obličeje, krku a dekoltu.  Díky této radiofrekvenční technologii tak můžete hned omládnout o několik let.

Chci zhubnout >>

 

Radiofrekvence rovněž efektivně působí na redukci tukové tkáně v těle. Prostřednictvím radiofrekvenční liposukce dochází k vyplavení tukových buněk z těla pryč. Na rozdíl od operativní liposukce nenechává na kůži různé nerovnosti a má spoustu dalších předností. Radiofrekvenční liposukce probíhá bez nutnosti anestezie (lokální či celkové) a po zákroku nemusíte dodržovat žádná fyzická omezení, ani nosit kompresní prádlo. Riziko vedlejších účinků je na totálním minimu. Následně po operativní liposukci je radiofrekvenční terapie také vhodnou metodou k vyhlazení kůže.

Samotné ošetření pomocí radiofrekvenční liposukce probíhá formou masáže radiofrekvenční hlavicí pod dobu asi třiceti minut. Ihned po terapii se můžete věnovat běžným denním činnostem.

Radiofrekvenci lze aplikovat i na méně přístupných místech na těle, kde se například nedá použít ani kryolipolýza. Jedná se tedy nejen o břišní partie, ale i vnitřní a vnější stranu stehen, hýždě, záda, boky, horní končetiny, kolem kotníků, kolen, apod.

Radiofrekvenční liposukce je bezbolestná terapie, při které prostupují radiofrekvenční vlny přes svrchní vrstvu kůže do podkoží, kde intenzivně zahřívají tukové buňky. Následně dochází ke štěpení tuku (lipolýze) a prostřednictvím lymfatického systému jsou tukové buňky vyplaveny z těla pryč.

Kromě rozrušených tukových buněk lymfatický systém odstraní další odpadní látky uvolněné z podkoží. Tyto procesy pak mají v konečném důsledku pozitivní účinek na vyhlazení a vypnutí pokožky. Výsledkem jsou potom dokonale ladné křivky těla.

Ukazuje se tedy, že radiofrekvenční liposukce je naprosto ideální metoda pro dosažení krásné postavy a mladšího vzhledu. Ale je tomu skutečně tak? Vážně stačí podstoupit jen příjemnou půlhodinovou masáž a nechtěné špeky budou pryč? Pojďme si to trochu objasnit a uvážit pro a proti.

Radiofrekvence neumí zázraky

Připravte se na to, že radiofrekvenční liposukce je procedura, které je třeba věnovat určitý čas a peníze. Představa, že si jen tak v práci místo oběda odskočíte do salonu na terapii a vrátíte se mnohem hubenější, je přinejmenším mylná. Tak jednoduše to opravdu nefunguje, přestože radiofrekvence dokáže napravit různé nedokonalosti pokožky a redukovat tukové polštáře na těle.

Tato metoda sice umí částečně stimulovat tukové buňky a upravovat jejich množství, ale k samotnému hubnutí to prostě nestačí. Chcete-li si svoji optimální váhu udržet natrvalo, pak musíte dodržovat zdravou životosprávu. Její kouzlo spočívá ve výživově hodnotném jídelníčku a pohybové aktivitě, která vás bude bavit. A právě zdravá strava dokáže úspěšné hubnutí nejvíce ovlivnit.

Chci zhubnout >>

 

Dbejte na zdravý jídelníček

I když se rozhodnete spálit přebytečné tukové buňky v těle za pomoci radiofrekvenční liposukce, přeci jen byste měli do svého redukčního plánu zahrnout i racionální jídelníček. Bez něj to vážně nepůjde. A možná, že bude na hubnutí fungovat mnohem lépe, než hubnoucí procedury.

Pro tělo je tento způsob mnohem přirozenější, jelikož se dokáže s tukem vypořádat samo vlastními silami. Vy mu jen dopomůžete k tomu, aby v těle nastartovalo ty správné metabolické pochody vedoucí ke snižování nadváhy. Jak toho dosáhnout? Jednoduše, stačí, když se zaměříte na to, co a kdy jíte. Důležitá je především samotná výživová hodnota potravin.

Lidský organismus potřebuje ke své správné funkci dostatek všech živin, tedy sacharidy, bílkoviny, tuky, vitamíny, minerály, vlákninu. Tyto látky je potřeba dodávat tělu pravidelnou a pestrou stravou. Podle výživových poradců velmi dobře funguje hubnutí na základě omezeného příjmu sacharidové složky stravy a navýšení bílkovin.

Z jídelníčku  je nutno vyřadit všechny jednoduché sacharidy (bílé pečivo, sladkosti, buchty, sladké limonády, apod.) a naopak je nahradit sacharidy komplexními (celozrnné pečivo, žitný chléb, ovesné vločky, hnědá rýže, pohanka, atd.), které dodávají tělu energii a důležitou vlákninu.

Zelenina je nepostradatelnou součástí každého redukčního jídelníčku / foto: pixabay.com

 

Pro zdárný průběh hubnutí a následné udržení váhy jsou velmi podstatné kvalitní bílkoviny neboli proteiny. Ty by měly v redukčním jídelníčku právě převažovat nad sacharidovými potravinami. Bílkoviny jsou z hlediska cíleného snižování hmotnosti celkem zásadní. Díky dostatečnému množství bílkovin v těle nedochází ke snižování objemu svalové hmoty a následně ke zpomalování metabolismu. V porovnání s tuky a sacharidy mají bílkoviny největší sytící schopnost a dovedou vás zbavit neustálých chutí na sladké.

Bílkoviny jsou základní stavební jednotkou v organismu. Vyživují svalové buňky a mají pozitivní vliv na tvorbu protilátek i produkci hormonů.

Bílkoviny v těle nelze nijak nahradit. Tělo neumí bílkoviny skladovat a je nuceno je proto přijímat stravou. Množství, které je třeba denně přijmout se pohybuje v rozmezí mezi 0,8–1,2 g bílkovin na kilogram hmotnosti. Hodnota je to přibližná, záleží na řadě faktorů, jako je fyzická kondice, ale i věk.

Veronika Šimková uvádí: “Bílkoviny jsou při redukci hmotnosti nezbytné, tvoří svalovou hmotu. Pokud roste množství svaloviny v těle, dochází k rychlejšímu spalování tuků, protože svaly spotřebují více energie, navíc s větším množstvím svaloviny můžeme cvičit efektivněji a zvládneme náročnější úkony, a to nejen při cvičení, ale i v běžném životě.”

ŠIMKOVÁ, VERONIKA. Srovnání tělesných parametrů probandů před a po úpravě jejich životního stylu.

ŠIMKOVÁ, Veronika. Srovnání tělesných parametrů probandů před a po úpravě jejich životního stylu [online]. Brno, 2013 [cit. 2021-06-06]. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/cn1jy/. Diplomová práce. Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií. Vedoucí práce Kateřina KAPOUNKOVÁ.

 

Kvalitní bílkoviny jsou tvořeny z aminokyselin, které určují jejich využitelnost v těle.  Dobrým zdrojem mohou být živočišné bílkoviny (s kompletním spektrem aminokyselin) i rostlinné bílkoviny, které určitý typ aminokyselin neobsahují. Je tedy vhodné využívat vyváženě oba typy a stravu mít dostatečně pestrou.

Živočišné proteiny se nachází například v libovém mase (kuřecí, krůtí, hovězí), vejcích, mléčných výrobcích (cottage, tvaroh, jogurty).

Rostlinné proteiny obsahují například luštěniny, obilniny, zelenina, semínka.

Pro zdravé a přirozené hubnutí jsou bílkoviny naprosto nezbytné. Jak tedy tělu jednoduše zajistit potřebné denní množství bílkovin? Především pestrou a vyváženou stravou, která je pro organismus zdrojem cenných látek nezbytných pro biochemické procesy při nichž tělo jako zdroj energie začne využívat uložené zásoby tuku, což se potom navenek projeví viditelným zhubnutím.

Chci zhubnout >>

 

Sestavit každý den jídelníček tak, aby  po nutriční stránce splňoval tyto zásady a přitom vám jídlo chutnalo není jen tak. Nechcete-li neustále něco počítat podle kalorických tabulek a přitom mít jistotu, že vaše tělo tělo dostává vše, co ke hubnutí potřebuje, pak se můžete plně spolehnout na potraviny KetoMix.

Nízkosacharidové potraviny KetoMix zahrnují širokou škálu produktů, které můžete využít k rychlé přípravě jednoduchého a kvalitního jídla, nebo je rovnou jíst samostatně. V rozmanité nabídce najdete například teplé polévky, těstoviny a rýži s nízkým obsahem sacharidů, pečivo, sladké palačinky, zeleninové omelety, pochutiny, sladkosti, ranní kaše, proteinové koktejly, pudinky k svačině a mnoho a mnoho dalších.

S KetoMixem si můžete bez výčitek dopřát i sladkou sušenku k odpolední kávě / foto: archiv autorky

 

Budete-li chtít, KetoMix má připraven rovnou celý hubnoucí program určený pro konkrétní typ nadváhy. Stačí jen nakoupit doporučené potraviny na několik dní dopředu a budete si hubnutí užívat bez hladu (jíte 5x denně), nutnosti cvičení, plni energie a elánu. Vůbec nemusíte denně přemýšlet nad jídelníčkem, stačí se jen držet přiloženého manuálu. První výsledky se dostaví již po několika dnech.

KetoMix na hubnutí opravdu funguje

Koupit KetoMix >>

 

Všechna jídla KetoMix jsou plná kvalitních bílkovin, vitamínů, minerálů, takže vaše tělo nijak nestrádá. Vždy máte na výběr, zda si jídlo vychutnáte ve sladké či slané variantě. Potraviny KetoMix můžete vhodně kombinovat s běžnou stravou a díky tomu vždy jídelníček obohatíte o kvalitní zdroj hodnotných živin.

Proto se na KetoMix můžete spolehnout i v případě, že si chcete váhu jen udržet. Jídla KetoMix jsou velmi jednoduchá na přípravu, takže se hodí klidně jako oběd do práce nebo k rychlé večeři, můžete je vzít s sebou na cesty nebo dovolenou.

Podívejte, jak snadno připravíte třeba svůj oblíbený hamburger:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Hubnutí s KetoMixem kromě výživově kvalitních potravin nabízí také možnost odborného nutričního poradenství, které je zdarma. Takže po celou dobu vašeho redukčního režimu vás budou na vaší cestě ke krásné štíhlé postavě doprovázet kvalifikovaní výživoví poradci.

Zeptat se můžete na cokoli prostřednictvím online chatu, telefonu, nebo se přidat ke skupině na facebooku. Své dosažené výsledky pak můžete porovnat s ostatními, vyměnit si zkušenosti a navzájem se podpořit ve vaší snaze. I takové malé povzbuzení udělá hodně.

Hubnutí s KetoMixem lze považovat za optimální způsob, jak dosáhnout své vysněné váhy a zdravě zhubnout. Možná stojí za uváženou, jestli to není v mnoha směrech přijatelnější, než varianta radiofrekvenční liposukce. Jak se tedy rozhodnout?

Chci zhubnout >>

 

Jak probíhá radiofrekvenční liposukce

Pokud stále zvažujete radiofrekvenční liposukci jako velmi lákavou metodu na zhubnutí, pojďme se podívat na to, jak taková procedura vlastně probíhá. Radiofrekvenční terapii provádí různé kosmetické salony. Samotná procedura trvá přibližně 20 – 60 minut, je bezbolestná a probíhá formou příjemné relaxační masáže. Jediné, co pocítíte, je příjemné teplo.

Před radiofrekvenčním ošetřením je na ošetřovanou část těla aplikován speciální vodivý gel. Poté za pomoci radiofrekvenční hlavice je prováděna jemná masáž daného místa na těle.

Radiofrekvenční vlna prostupuje přes svrchní vrstvu pokožky až do hloubky 15 – 20 mm, kde intenzivně zahřívá tukové buňky až na teplotu cca 48°C. Dochází k urychlení buněčného metabolismu, zvyšuje se krevní mikrocirkulace, tuky a toxické látky odchází lymfatickými cestami z těla pryč.

Současně ve tkáních vlivem tepla dochází k množení kolagenových vláken. Nový kolagen tak zvyšuje elasticitu pokožku, vyhlazuje nerovnosti, vrásky, odstraňuje celulitidu, takže pokožka získává zářivější a mladistvý vzhled.

Podívejte se na ukázku radiofrekvenční terapie:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Po provedeném zákroku je možno pokračovat v běžných každodenních činnostech, například vrátit se do zaměstnání, nebo sportovat. Podle potřeby se radiofrekvenční terapie opakuje jedenkrát za 7 – 14 dní.

Musíte však počítat s tím, že k úbytku tukové tkáně nedochází ihned po zákroku, ale ještě několik týdnů po aplikaci se tělo tuku zbavuje. Z toho důvodu je nutné dodržovat zvýšený pitný režim, jelikož dostatek tekutin napomáhá vyplavení tukových buněk. Takže nikdy nemůžete počítat s tím, že budete ze salonu odcházet o několik kilogramů lehčí.

Pro urychlení vyplavení tuku a odpadních látek z těla je doporučováno provést před radiofrekvencí a bezprostředně po ní přístrojovou lymfodrenáž.

Radiofrekvenční liposukce není vhodná pro osoby:

  • s bakteriálním onemocněním kůže a aktivním zánětem
  • s implantáty v ošetřované oblasti a mělké hloubce
  • s poruchou integrity kůže
  • s vážnější poruchou imunity
  • s vážnějším onemocněním srdce
  • s onkologickým onemocněním
  • těhotné a kojící ženy

Cena ošetření radiofrekvencí

KOSMETICKÝ SALONCENA
Estheticonošetření pro malé oblasti od 1 500 Kč (čelo, okolo očí apod.) do 5 000 Kč, pro rozměrné oblasti (kůže na bříšku, stehnech apod.) za jedno ošetření
Aestheapodbradek 1 500 Kč, paže 2 500 Kč, oblast zad 2 500 Kč, břicho 3 500 Kč, kolena 3 500 Kč, hýždě 3 500 Kč, stehna 4 500 Kč
Kosmetický salón Beautyod 2 100 Kč do 3 500 Kč
Asklepionnabízí širší služby, ceny se pohybují od 1 800 Kč do více než 35 000 Kč

Reálné zkušenosti lidí

Dříve než dospějete ke konečnému rozhodnutí, zda radiofrekvenční liposukci podstoupit či ne, určitě vás budou zajímat zkušenosti lidí z praxe. Chcete-li tuto metodu skutečně vyzkoušet, pak je určitě na místě zvolit kvalitní zavedený salon a případně využít nějakou slevovou akci, které občas nabízí. Nečekejte ale, že se tuku zbavíte jen tak mávnutím kouzelného proutku. Možná vás spíš potěší, že pokožka omládne o několik let.

 

Nicadzuria: “Já mám zkušenost pracovní – sama jsem pracovala ve studiu, kde se tahle metoda dělala. Vedoucí mě i klienty přesvědčovala, že je to prostě zaručená cesta, jak vytvarovat postavu, hlavně že po první aplikaci se okamžitě vypne kůže. Navíc v pasu bude úbytek tak dva centimetry… Ale viděla jsem potom ty lidi, jak vypadali před zákrokem a když odcházeli, když chodili víckrát, jak mi tam nechávali ty v podstatě přehnané peníze. No a vypadali vlastně pořád stejně. A taky sami říkali, že žádný výsledek nepozorují.”
Benjaminek: “Já jsem byla na radiofrekvenci. Chtěla jsem zlepšení kvality pokožky, hlavně mi šlo o odstranění celulitidy. Musím říct, že po ošetření jsem měla velmi jemnou pokožku, ale to bylo vše. Bohužel žádná další změna se nekonala. Z mého pohledu jsou to jen vyhozené peníze.”
Izabella: “Chodila jsem vloni na jaře na jeden přístroj. Mým cílem bylo shození tuků na zadních stehnech a zadečku, plus celulitida. Absolvovala jsem to asi 8x, ale pak došly finance. Navíc jsem dělala 3x týdně kardio, nejedla jsem tuky a pila méně kávy. Hodně se mi to zlepšilo, ale nevím, jestli to bylo jen tím přístrojem. Ale moje představa, že budu mít hladkou kůži na nohách, ta se nesplnila. Pořád je povolená a s hrbolky.”
Chci zhubnout >>

 

Radiofrekvenční liposukce působí na podobném mechanismu jako cvičení. Při fyzické námaze dochází ke zvýšení prokrvení a přehřátí tkáně. Vzniklé teplo pak zvyšuje metabolismus. Nabízí se tedy otázka, zda jakákoli sportovní činnost není přeci jen pro tělo zdravější a přirozenější.

Navíc, pohyb na čerstvém vzduchu oproti radiofrekvenčnímu ošetření v kosmetickém salonu vám může poskytnout spoustu obohacujících zážitků. A když přiměřený pohyb podpoříte i zdravým jídelníčkem, pak jste na nejlepší cestě k optimální váze.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář