Jak zhubnout břicho? Jednoduše!

Ztráta tělesného tuku je systémová záležitost, nikdy si nemůžete vybrat, v jaké části těla se ho zbavíte. Stejně tak si ani nevyberete, kde se vám tuk na těle uloží. Pokud totiž hubnete, pak organismus spaluje tukové zásoby rovnoměrně z celého těla. Problém je v tom, že právě v oblastech jeho největšího výskytu (břicho, stehna, zadek) ubývá prostě nejpomaleji. A to je hlavní kámen úrazu. Mnoho lidí se zaměří jen na problematické partie, denně cvičí v posilovně a pořád se diví, že centimetry v pase neubývají. Takto hubnutí ale nefunguje, ovšem to neznamená, že se nepěkného břicha nelze zbavit. Právě naopak, existují velmi efektivní způsoby, jak zhubnout břicho. Pojďte se na ně podívat.

Zdroj: Chai25182518 / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Chai25182518 / FreeDigitalPhotos.net

Změna je klíčem k hubnutí

Abyste hubli, musíte v prvé řadě razantně změnit celý svůj dosavadní životní styl. Od základu změnit jídelníček, sportovat, žít aktivněji a celkově se přizpůsobit všem zásadám zdravého způsobu života. K hubnutí se postavte čelem a berte jej jako velkou životní výzvu. Nehledejte zbytečně důvody, proč nemáte čas a proč něco nejde. Každý člověk dokáže skloubit svoje zaměstnání s každodenním běžným životem. Musíte jíst a musíte se hýbat, oběd nebude ve fast foodu a na pracovní schůzku dojdete pěšky. Všechno jde, když se chce. A vy chcete přeci mít krásné pevné bříško a ne neforemnou pneumatiku v pase. Takže, nemarněte čas a pusťte se do toho. Podívejte se na metody, jak zhubnout břicho a nekompromisně začněte zavádět změny do života. První úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat, budete plni elánu a životní energie.  

Nehladovte a jezte pestrou stravu

Při hubnutí tvoří jídelníček a fyzická aktivita doslova spojené nádoby, jedno bez druhého se absolutně neobejde. Není možné hodinku jezdit na kole a pak se naládovat smaženým řízkem s hranolkama, stejně jako není možné chroupat mrkev doma na gauči. Nehledě na to, že hubnutí je z větší části ovlivněno právě stravou. Jíst musíte pravidelně, nejlépe 5x denně. Nikdy nevynechávejte snídani a oběd považujte za největší energetický příjem dne. Z jídelníčku úplně vyřaďte bílé pečivo, sladkosti, cukrovinky,slazené limonády, které jsou častou příčinou tučného břicha. Zaměřte se zejména na komplexní sacharidy, které mají vysoký glykemický index. Velmi důležitý je dostatečný příjem bílkovin, jež se příznivě podílí na rychlosti metabolismu v těle a zároveň jsou nepostradatelné pro správnou funkci svalů. Nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim. Šálek zeleného čaje nebo ranní sklenice vody s citronem dokáže hubnutí v oblasti břicha výrazně podpořit.

Vytrvalostní cvičení je to pravé

Jak už bylo řečeno, samotné posilovací cviky na břicho nikoho tuku nezbaví. Je potřeba zapojit do činnosti co nejvíce svalů, a proto jakákoli dlouhodobá fyzická námaha při nízké intenzitě teprve způsobí odbourání tukových zásob v těle. Jedná se v podstatě o běžné rekreační sporty, které zvýší vaši tepovou frekvenci a podpoří celý kardiovaskulární systém ( běh, plavání, jízda na kole, kardio program ve fitku, bruslení, nordic walking atd.). Posilováním břišních svalů docílíte pouze zvýšení objemu svalové hmoty, která však zůstává ukryta pod vrstvou břišního tuku. A to je hlavní důvod, proč se břicho pořád nezmenšuje. Hubnout musíte komplexně na celém těle a posilovací cviky volit jen v rozumné míře na vymodelování pevného břicha.

Pro hubnutí je důležitá také psychická pohoda, odpočinek a dostatek spánku. Přehnaná snaha, neustálé pozorování v zrcadle a kontrola hmotnosti několikrát za den vás může pěkně rozhodit, proto všeho s mírou. Někdo hubne rychle, někdo pomaleji, ale každý člověk dokáže zhubnout.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář