Dieta podle krevních skupin – zkušenosti

Dieta podle krevních skupin je oblíbenou formou hubnutí, která jistě stojí za zvážení. Mnoho lidí si ji nemůže vynachválit. Vymyslel ji americký lékař Dr. Peter D’Adamo, který zastává názor, že při skladbě jídelníčku byste se měli řídit svojí krevní skupinou. Potraviny, které bez problému stráví lidé s jednou krevní skupinou, mohou naopak způsobit obtíže jedincům, jež mají krevní skupinu odlišnou. Proč tomu tak je? V lékařské praxi rozeznáváme čtyři základní krevní skupiny A, B, AB a 0. Každé krevní skupině přísluší určité antigeny, jestliže se do těla dostanou antigeny odlišné, mohou způsobit imunitní reakci, která má negativní vliv na trávení. Dieta podle krevních skupin vám přesně určí, jaké potraviny jsou pro vás vhodné. Zda-li je stoprocentně účinná nebo ne, to prozatím zůstává otázkou i ve vědeckých kruzích. V každém případě vás však donutí o jídle více přemýšlet a v konečném výsledku toho sníte daleko méně než dříve. Taková úprava jídelníčku vám rozhodně přinese řadu pozitivních změn ve vašem životě.

Víte, jakou máte krevní skupinu? / foto: pixabay.com
Víte, jakou máte krevní skupinu? / foto: pixabay.com

 

Nezapomínejte na proteiny

Ať už máte jakoukoli krevní skupinu, všeobecně platí, že na hubnutí se největší možnou mírou podílí hlavně skladba jídelníčku. Vždy musíte dbát na vyvážený poměr všech nezbytných živin, tedy sacharidů, bílkovin, tuků, vitamínů a minerálních látek. Jestliže chcete začít hubnout a rozproudit metabolismus na plné obrátky, je zcela zásadní, která složka bude v jídelníčku nejvíce převažovat. Budete-li konzumovat samé jednoduché sacharidy a stravu prokládat nezdravými tuky, váha půjde spíš nahoru, než aby klesala. Když se naopak zaměříte na zvýšenou konzumaci bílkovin (proteinů) a omezíte sacharidy na totální minimum, donutíte organismus spalovat vlastní tukové zásoby a tím pádem budete hubnout. Sestavit takto jídelníček není ale právě jednoduché. Bez kalorických tabulek a alespoň minimálních znalostí se neobejdete. Proto je daleko jednodušší využít plně funkční proteinovou dietu KetoMIX (čtěte moji recenzi), která se o vše postará za vás. Vy věnujete jen pár minut času přípravě jídla a přitom máte stoprocentní jistotu, že vaše tělo dostává vše, co potřebuje a nijak nestrádá. První viditelné výsledky v hubnutí můžete zpozorovat již za pár dní. KetoMIX dokonce spaluje uložené zásoby tuku i bez pohybu. Pokud jste plně pracovně vytíženi a přesto chcete mít krásnou štíhlou postavu, pak je proteinová dieta stvořená přímo pro vás.

TIP: V eshopu KetoMIX můžete zakoupit celý redukční balíček, případně jednotlivá jídla samostatně. Kromě toho získáte zdarma: individuální jídelníček, možnost odborného poradenství prostřednictvím online chatu nebo po telefonu a spoustu rad a doporučení, jak si udržet novou váhu natrvalo.
Koupit jídla ketoMix >>

Krevní skupina A

Lidé s krevní skupinou A by se měli orientovat především na vegetariánskou stravu. Dieta podle krevní skupiny A vyžaduje hlavně vyloučení červeného masa a mléčných výrobků z jídelníčku, jelikož zpomalují metabolismus a jejich trávení zbytečně zatěžuje celý organismus. Naopak spoustu energie získáte, pokud budete konzumovat bílkoviny rostlinného původu. Nositelé této krevní skupiny bývají málo odolní proti stresu a nemají rádi fyzickou námahu. Proto chcete-li hubnout, musíte pohodlnost překonat.

Vhodné potraviny při dietě: cokoli rostlinného původu, maso jen libové, ryby, zelenina, luštěniny, ořechy, výrobky ze sóji, ananas, rostlinné tuky,

Nevhodné potraviny při dietě: mléko, červené maso, uzeniny, tučné potraviny, zelí, brambory, banány

Krevní skupina B

Máte-li krevní skupinu B, pak patříte mezi jedince, kteří nemají problém s udržením své váhy. Vašim hlavním nepřítelem je lepek, zejména lepek obsažený v pšeničných klíčcícch a celozrnných pšeničných výrobcích. Vybírejte si proto především ovesné a špaldové pečivo. Dieta podle krevní skupiny B je založena na konzumaci zelené listové zeleniny, masa, vajec a nízkotučných mléčných výrobků.

Vhodné potraviny při dietě: mléko, maso, vejce, zelenina

Nevhodné potraviny při dietě: kukuřice, pohanka, čočka, arašídy, sezamová semínka, vepřové maso, drůbež, plísňové sýry, mořské ryby, rajčata kokos

V jídelníčku dbejte na dostatek zeleniny / foto: pixabay.com
V jídelníčku dbejte na dostatek zeleniny / foto: pixabay.com

 

Krevní skupina AB

U krevní skupiny AB se projevuje smíšená dědičnost genů skupiny A i B. Dieta podle krevní skupiny AB vychází z principu stravování skupiny A a skupiny B, takže to, co škodí lidem s krevní skupinou A a krevní skupinou B, je obvykle nevhodné i pro nositele krevní skupiny AB. Sice se u jedinců se skupinou AB nevyskytuje žádná závažná reakce na lepek, přesto se doporučuje vyhýbat se pšenici a omezit konzumaci masa. Pro redukci hmotnosti je vhodné maso doplnit zeleninou a tofu.

Vhodné potraviny při dietě: produkty ze sóji, zelená zelenina, mléčné výrobky, luštěniny, ovoce, libové maso, ryby, ananas, mořské řasy, tofu

Nevhodné potraviny při dietě: kukuřice, semínka, olivy, červené maso, banány, pšenice, pohanka, fazole, semínka

Krevní skupina 0

Hlavním faktorem, kvůli kterému se lidem s krevní skupinou 0 nedaří hubnout, je lepek (obdobně jako u skupiny B). Dieta podle krevní skupiny 0 striktně vyžaduje nejen vyloučení pšenice ze stravy, ale i luštěnin a některých druhů fazolí. Lidé s touto krevní skupinou mají také sníženou funkci štítné žlázy, což se projevuje náchylností k snadnému váhovému přírůstku, zadržováním tekutin v těle a velkou únavou. Proto je důležité zaměřit se na získávání jódu z přirozených zdrojů, jako jsou chaluhy a mořské produkty.

Vhodné potraviny při dietě: kapusta, špenát, brokolice, mořské řasy, červené maso v neomezeném množství, zelenina, rýže

Nevhodné potraviny při dietě: ořechy, obiloviny s obsahem lepku, mléčné výrobky, melouny

TIP: Přípravek Blendea SUPERGREENS (čtěte moji recenzi) dokáže výrazně podpořit hubnoucí procesy v těle. Obsahuje 4 zelené superpotraviny (spirulinu, chlorellu, zelený ječmen, mladou pšenici) v jedinečné kombinaci, která tak maximálně zvyšuje účinek všech cenných látek. Blendea pomáhá s detoxikací, nastartuje metabolismus, dodá energii a posílí imunitní systém. Její blahodárné účinky se projevují zejména při dlouhodobém užívání.
Koupit v e-shopu

 

Při každém hubnutí je tedy zásadním rozhodujícím faktorem skladba stravy. Jestliže si s jídelníčkem nevíte rady, určitě je dobré obrátit se na odborníky z oblasti zdravé výživy. Jak na to, vám názorně ukáže recenze výživové poradny NATURHOUSE, která vás zcela jistě přesvědčí  o tom, že hubnutí za podpory osobního výživového terapeuta je prostě k nezaplacení. Sestaví vám jídelníček přímo na míru a úspěšně vás provede celým redukčním režimem.

Dieta podle krevních skupin možná není v pravém slova smyslu redukční dietou, kterou chcete docílit výrazný úbytek hmotnosti. Tento způsob stravování má však mnoho příznivých účinků na lidský organismus, nedochází při něm k potravinovým intolerancím a celkově zlepší zažívání. Konzumací pro vás vhodných potravin zrychlíte metabolismus, a tím pádem dojde k efektivnímu spalování tuků.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Jeden komentář

  1. Dobry den,mame zabehnuty obchod so zdravou vyzivou v ceske aj slovenske republike, a stale hladame lepsich dodavatelov na rozne produkty,tak isto mame vlastnu znacku kde hladame odber alebo distributora po cele CR a SRjedna se o Muesli, tycinky, produkty bez palmoveho oleja a bez cukru, tycinky pre sportovcov, a vela dalsieho za dobru cenu. V pripade zajmu poslu katalog, nebo mozna osobni schuzka v PrazePříloha 22032

Napsat komentář