Pijte denně teplou vodu a lépe rozpustíte tuky v těle

Pitný režim je při hubnutí stejně důležitý jako vyvážený jídelníček. To je starý známý fakt. Přitom je nejlepší pít po celý den obyčejnou vodu. Ale víte o tom, že zcela zásadní je její teplota? Mnoho lidí dává přednost ledovým nápojům, zejména v létě si do nich přidávají ještě led a zapíjí jídlo plnými doušky. Jenomže, studené nápoje nejsou až tak zdraví prospěšné. Na trávicí systém mají daleko lepší blahodárné účinky teplé nápoje nebo maximálně pokojové teploty. A začít byste měli hned po ránu! Sklenice teplé vody na lačný žaludek podporuje trávení a usnadňuje hubnutí. Neláká vás tato představa? Zkuste vodu ochutit. Přidejte citrón, zázvor, skořici a hned budete mít chuťově atraktivnější nápoj, který nastartuje metabolismus na plné obrátky.

Zdroj: tiramisustudio / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: tiramisustudio / FreeDigitalPhotos.net

Teplá voda podporuje hubnutí

Sklenice teplé vody hned po probuzení je nejlepší dieta, kterou si můžete naordinovat. Pomůže vám rozproudit metabolismus a tím pádem výrazně podpoří celý proces hubnutí. Jak je to možné? Když vypijete teplou vodu, zvýší se teplota organismu, který potom spaluje více kalorií. Kromě toho se zároveň postará o pročištění střev, ledvin a močových cest. Pokud jste právě v redukčním režimu a snažíte se o zhubnutí úpravou jídelníčku, musíte dbát i na pravidelné doplňování tekutin. Jinak by hubnutí ztrácelo svůj efekt.  Například při funkční proteinové dietě KetoMIX nutriční poradce doporučuje pít 2 – 3 litry obyčejné neperlivé vody denně. Zajisté to má svůj význam. Pravidelný pitný režim dokáže zvýšit váš energetický výdej a hubnutí pak půjde jako po másle.

Nejlepší je přidat do šálku teplé vody čerstvou šťávu z citronu, která prolomí tukové tkáně, sníží aktivitu volných radikálů a zbaví vás pocitu hladu.

Proč pít právě teplou vodu?

Důvodů, proč pít teplou vodu je nespočet. Podle ajurvédy pravidelné pití horké vody posiluje imunitní systém, čistí tělo, dodává mu sílu a energii. Podporuje trávení, a proto je také ideálním pomocníkem při hubnutí a odstraňování celulitidy. Pro prázdný žaludek je teplá voda doslova pohlazení. Z toho důvodu se doporučuje pít teplou vodu ráno a v dopoledních hodinách.

Trávení podpoříte už jen tím, že 15 minut po jídle vypijete sklenku teplé tekutiny, která nedovolí tukům, aby se usadily. Navíc pomáhá při vstřebávání potřebných minerálů a vitamínů a tělo je plně využije ve svůj prospěch.

Pokud během jídla pijete studenou vodu, tuky obsažené v potravě ztuhnou. Snadno tak ulpí na stěnách žaludku a ve střevech, je vám těžko, trávení se zpomalí a tím pádem se zastaví i hubnutí. Ovšem stačí vypít teplou vodu a všechno je jinak! Tělo začne trávit daleko rychleji, cítíte se lépe a bříško není nafouklé.

Detoxikuje tělo a zlepší pleť

Teplá voda má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Kromě toho, že má jednoznačný efekt na hubnutí, zlepší také kvalitu vaší pokožky. Pravidelné pití teplé vody pročistí celý organismus od toxický látek, což se mimo jiné projeví i tím, že se zvýší elasticita kožních buněk. Stav pleti se znatelně vylepší a brzy poznáte, jak skvěle vypadáte. Pomáhá také v boji s celulitidou. Teplo má uklidňující účinky, a proto popíjení teplé vody mírní projevy migrény. Jelikož zlepšuje prokrvení celého těla, dokáže při bolestech uvolnit břišní svalstvo a křeče v orgánech.

Horké nápoje při hubnutí

Pít jen obyčejnou teplou vodu jen tak někdo nezvládne. Určitě nic nezkazíte tím, když ji vhodně ochutíte. Vždyť i teplý čaj je vhodný nápoj podporující hubnutí. Můžete si uvařit přímo nějakou bylinkovou směs a nebo kvalitní zelený čaj. Případně čaj ovocný, nejlépe domácí. Jen si pohlídejte obsah cukru a levným variantám ze supermarketu se raději vyhněte. Dobré jsou pečené čaje, které si sami namícháte dle vlastní chuti. Na hubnutí se také příznivě podílí skořicový čaj, který si můžete dopřát půl hodiny před snídaní a půl hodiny před večeří. Lze do něj přidat i lžičku medu, ale pak zvýšíte jeho kalorickou hodnotu.  

Abyste měli teplý nápoj neustále po ruce, uvařte si jej po ránu do termosky a jednoduše popíjejte v průběhu celého dne.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář