Dobré tipy, jak rychle zhubnout 10 kg

Nelíbí se vám vaše postava a jste pevně rozhodnuti zhubnout deset kilo, abyste se cítili lépe? Máte-li silnou motivaci a dostatek pevné vůle jistě to dokážete. Existuje mnoho způsobů, jak rychle zhubnout několik kilogramů, ovšem podstatné je, abyste svoji dosaženou optimální váhu dokázali udržet natrvalo. V opačném případě má neustálé kolísání váhy nahoru a dolů neblahé účinky na zdraví. Nehledě na to, že každý další pokus o zhubnutí je těžší a těžší. Každodenní cvičení a zdravá strava je jediným účinným prostředkem, jak rychle zhubnout 10 kilo a znovu nepřibrat.

Zdroj: nixxphotography / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nixxphotography / FreeDigitalPhotos.net

Hubnutí chce účinnou strategii

Pro rychlé snížení váhy, až o deset kilo, je rozhodující radikální změna vašeho celkového životního stylu. Tím, že se zaměříte na každodenní cvičení a upravíte jídelníček, podaří se vám již během několika týdnů snížit celkovou hmotnost. Aby se vaše snaha o zhubnutí nemíjela účinkem, zvolte rovnou nejefektivnější metodu, jak rychle zhubnout 10 kg. Promyslete si svůj vlastní plán na hubnutí a nekompromisně jej dodržujte. Neočekávejte však zázraky, ze dne na den nezhubnete, proto nikam nespěchejte. Vašim cílem je nejen shodit deset kilo, ale také si novou váhu udržet. Proto hubněte pomalu, postupně, ideálně jeden kilogram týdně. Pamatujte, že pouze zdravé hubnutí má šanci na trvalý úspěch.

Skladba stravy se na hubnutí podílí z 80 %

Způsob stravování se vždy projeví na vašem vzhledu. Pokud celý den skoro nic nejíte, jen sem tam někde něco narychlo do sebe hodíte, abyste zahnali hlad, pak se nedivte, že máte výrazné zásoby tuku v těle. Organismus potřebuje pravidelné zásobování živinami, a proto je nutné mu každé 2 – 3 hodiny dopřát kvalitní plnohodnotnou porci zdravého jídla. Žádná zázračná dieta, ani omezení v jídle vám při hubnutí nepomůže, právě naopak, k hubnutí se musíte projíst. Ovšem kaloricky méně vydatnou stravou, váš energetický příjem a výdej musí být v naprosté rovnováze.

Jak rychle zhubnout a znovu nepřibrat?

  • v jídelníčku výrazně omezte veškeré cukry a nezdravé tuky
  • kupujte vždy čerstvé potraviny, nevařte z polotovarů
  • před jídlem vypijte sklenici vody, budete mít menší hlad
  • ve zvýšené míře konzumujte kvalitní bílkoviny
  • energii doplňte potravinami v podobě komplexních sacharidů a jezte je převážně v první části dne
  • mléčné výrobky a sýry vybírejte v nízkotučné variantě
  • jezte více zeleniny než ovoce
  • nevynechávejte snídani, ochrání vás před večerním nájezdem na lednici
  • dodržujte pitný režim
  • hlídejte množství přijatých kalorií, čtěte etikety potravin

Cvičte každý den

Jenom samotná úprava jídelníčku vám pro rychlé hubnutí stačit nebude, musíte ho podpořit také dostatečným pohybem. Nejvhodnější fyzickou aktivitou na spalování tuků je aerobní cvičení, které podporuje činnost celého kardiovaskulárního systému. Jedná se o všechny běžné sporty jako je jízda na kole, pomalý běh, bruslení, plavání, rychlá chůze, atd. Pokud tuto činnost provádíte při nízké intenzivní zátěži přiměřeně dlouhou dobu (minimálně 30 minut), pak vaše tělo začne spalovat tuky. Pro vytvarování problematických částí těla slouží zase silový trénink, který je zaměřený především na tvorbu svalové hmoty. Chcete-li mít krásnou štíhlou postavu s ladnými křivkami, je dobré skloubit dohromady aerobní cvičení a posilovací cviky.

Vždy mějte na paměti, že hubnutí je individuální záležitost a na každého platí něco jiného. Postupným zdravým hubnutím se desetikilové nadváhy zbavíte v průběhu dvou až tří měsíců. Hlavně nic nevzdávejte předem a vytrvejte!

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Vajíčková dieta: 3denní jídelníček plný zdravých bílkovin. Pomůže zhubnout?

Vejce bezesporu patří mezi nízkokalorické potraviny, které pomáhají s hubnutím. Proto by neměly chybět v …

Napsat komentář