Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jednoduchý recept, jak zhubnout viscerální tuk

Jednoduchý recept, jak zhubnout viscerální tuk

Není tuk jako tuk, ale oba dva kazí postavu a ohrožují naše zdraví. Jeden je viditelný, schovaný přímo pod kůží a tudíž se nazývá podkožní tuk. Ten druhý, mnohem zákeřnější, se naopak ukrývá hluboko uvnitř organismu a jmenuje se vnitřní nebo-li viscerální tuk. Oba tuky nejsou spolu totožné, a proto nadbytek podkožního tuku není ve skutečnosti až tak velký zdravotní problém, jako tuk v břišní dutině. Pokud máte tzv. pivní břicho nebo bříško jako v pátém měsíci těhotenství či jednoduše nejste štíhlí, zbystřete svoji pozornost a začněte se zajímat o to, jak zhubnout viscerální tuk. Ten je častou příčinou řady onemocnění, vysokého tlaku, diabetu, zvýšeného cholesterolu, mozkové mrtvice, atd. Ale naštěstí snížit hladinu viscerálního tuku je o něco snazší, než se zbavit tuku podkožního a již první známky hubnutí přispívají ke zlepšení zdravotního stavu.

Zdroj: Surachai / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Surachai / FreeDigitalPhotos.net

Proč je viscerální tuk nebezpečný?

Určité procento viscerálního tuku má každý, ovšem je nutné si jeho množství hlídat. Hromadí se v útrobách našeho těla za břišními svaly a obklopuje vnitřní orgány, střeva, játra, srdce. Záludnost viscerálního tuku spočívá v tom, že pomalu a plíživě uvolňuje do krve chemické látky, které mohou vést ke vzniku řady zdravotních problémů. Mezi ně patří mastné kyseliny, hormony a chemické látky vyvolávající zánět. Proto příliš mnoho vnitřního tuku ovlivňuje správnou funkci životně důležitých orgánů.

Jak odhalit nitrobřišní tuk?

Vyšší množství viscerálního tuku se objevuje zejména u lidí, kteří mají postavu ve tvaru jablka, kdy je už na první pohled viditelné hromadění tuku v oblasti břicha. Existuje ale řada faktorů, které hodnotu viscerálního tuku ovlivňují. Jedním z nich je celkový životní styl. Nevyvážená a špatná strava hodnoty viscerálního tuku zvyšují, zatímco pravidelné cvičení a zdravý jídelníček jeho hodnoty snižují. Pokud máte velký objem pasu, pak zvolte osvědčený způsob, jak zhubnout viscerální tuk a připravte se na nový životní směr, jenž vás dovede k daleko hodnotnějšímu životu.

Jak se zbavit viscerálního tuku

Nejprve si musíte uvědomit, že viscerální tuk jste si vypěstovali v těle za mnoho měsíců až let, a to zejména nevhodnou stravou s nadměrným množstvím sacharidů, cukrů a škodlivých tuků. Abyste docílili poklesu hladiny viscerálního tuku, je důležité zaměřit se na samotnou skladbu stravy. Zapomeňte na to, co nemáte jíst, ale více se soustřeďte na to, co musíte sníst. Jídelníček měňte postupně, nenásilnou cestou, až nakonec vyřadíte všechny nezdravé potraviny. Avšak jednoznačnou šanci na úspěch má pouze individuálně sestavený jídelníček, který je vytvořen na základě metabolických jevů ve vašem těle. Ten získáte jedině v nutriční poradně, ale ne každá vám dokáže nabídnout skutečně kvalitní služby. Abyste nemuseli dlouho hledat a tápat, podívejte se rovnou na recenzi výživové poradny NATURHOUSE, která je názornou ukázkou toho, jak je možné zhubnout prostřednictvím osobního nutričního poradenství (zdarma). Reálné zkušenosti spokojených klientů jistě hovoří za vše. 

Při hubnutí břicha jezte pravidelně, několikrát za den a každé jídlo doplňte pořádnou porcí zeleniny. Zaměřte se na konzumaci bílkovin, které zvyšují rychlost metabolických jevů v těle, podílí se na tvorbě svalové hmoty a tudíž jsou velmi efektivní pro strategii hubnutí. Do jídelníčku zařaďte komplexní sacharidy, jež vás zasytí na dlouhou dobu a omezují chutě na sladké. Dostatečný přísun vlákniny a pravidelný pitný režim detoxikuje tělo od škodlivých látek, což  výrazně podporuje samotný proces hubnutí. Z jídelníčku nekompromisně vyřaďte všechny jednoduché cukry, které jsou častou příčinou ukládání tuku v břišních partiích. Jednoduše řečeno, vaše strava musí být pestrá a přiměřeně vyvážená po nutriční stránce, a energetický příjem a výdej musí být v naprosté rovnováze. Pak se bude zmenšovat objem tukových zásob v těle.

Jak už bylo řečeno, velmi efektivní a účinnou strategií pro hubnutí tuku v oblasti břicha je zvýšený příjem bílkovin (proteinů) ve stravě. Pokud totiž budete ve větší míře konzumovat potraviny s obsahem bílkovin (drůbeží maso, vejce, tofu, luštěniny, mléčné výrobky,…) a současně omezíte sacharidy na nezbytné minimum (celozrnné pečivo, rýže, brambory, těstoviny,…), začne vaše tělo jako prvotní zdroj energie čerpat z uložených tukových zásob a vy budete hubnout. 

Pokud si nechcete každý den lámat hlavu s tím, jak dokonale sestavit jídelníček, abyste hubli, můžete rovnou sáhnout po proteinové dietě KetoMIX, která  je celá založena jen na přírodní bázi. Jedná se vlastně o instantní stravu v podobě chutných jídel jako jsou různé kaše, polévky, omelety či koktejly, které jsou sestaveny tak, aby se vaše tělo neustálo nacházelo ve stavu ketózy, nijak nestrádalo a mělo dostatek veškerých živin. Navíc nemusíte absolutně řešit jakýkoli pohyb, prostě hubnete jen s pomocí jídla. KetoMIX neobsahuje ani lepek, který bývá jednou z příčin ukládání tuku v oblasti břicha.

TIP: Ve stejnojmenném eshopu KetoMIX koupíte kompletní proteinovou dietu a navíc získáte zdarma jídelníček na 7 dní, recepty na jídla s vysokým obsahem bílkovin a další užitečné rady.

Pohybem zhubnete rychleji

Jenom samotná úprava jídelníčku pro snížení hodnoty viscerálního tuku nestačí, je nutné se také hýbat a cvičit. V mnoha vědeckých studiích bylo prokázáno, že aerobní cvičení, které zapojuje do činnosti celý kardiovaskulární systém, vede k velkému snížení vnitrobřišního tuku. Jedná se o různé pohybové aktivity jako je například, běh, plavání, jízda na kole, bruslení, rychlá chůze, atd. Proto mějte na paměti, že jakékoli méně intenzivní cvičení prováděné po dostatečně dlouhou dobu je účinným nástrojem pro snižování viscerálního tuku.

Koupit dietu KetoMIX

Jak zjistit hodnoty viscerálního tuku

Množství viscerálního tuku ve vašem těle můžete zjistit jen u lékaře nebo v nutriční poradně, kde mají přímo speciální certifikované přístroje pro měření hodnot. Pokud však zjistíte, že jsou hodnoty viscerálního tuku vyšší než tolerované, nemusíte se bát. I když je tento tuk velmi nebezpečný, pořád se s tím dá něco dělat. Snížení viscerálního tuku docílíte tím, že budete jíst stravu podle potřeb vašeho těla a budete sportovat a cvičit. Jestliže se vám podaří zdravě zhubnout a váhu si zachováte, zhubnete také viscerální tuk. Pokud se vám hubnutí nedaří, můžete se obrátit s žádostí o pomoc na nutričního poradce, který vám navrhne vhodný postup.  

KetoMIX

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a zájem o zdravé potraviny mne přivedl až ke studiu nutričního terapeuta na vysoké škole. V současné době se snažím podnikání v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning a aqua aerobic.

přečtěte si také

Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Nedaří se nabrat svaly? Zde jsou možné příčiny!

Jste v posilovně jako doma, denně spořádáte velké dávky bílkovin, a přesto svaly nerostou? Důvodů, …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *