Jak rychle zhubnout bez cvičení: Projezte se ke štíhlosti!

Cvičení a zdravá strava jsou dva faktory při hubnutí natolik provázané, že jen těžko je lze od sebe oddělit. Jejich rozdělení je právě častou příčinou neúspěchu. Všeobecně se však dá říci, že na hubnutí se nejvíce podílí složení jídelníčku, a tudíž je možné dosáhnout váhových úbytků i v případě, že nebudete nijak cvičit. Ovšem taková snaha bude méně efektivní, než kdybyste kombinovali fyzický pohyb a stravu dohromady. Hubnutí bude trvat delší dobu a bude vyžadovat přísnou redukci jídelníčku. Chcete tedy vědět, jak rychle zhubnout bez cvičení? Hubnout neznamená hladovět, ke štíhlosti se musíte projíst.

Zdroj: zirconicusso / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: zirconicusso / FreeDigitalPhotos.net

Chcete zhubnout, ale ne cvičit?

Pokud jste se rozhodli zhubnout a představa návštěvy posilovny nebo fitness centra je pro vás noční můrou, pak vám nezbývá nic jiného, než se výrazně zaměřit na způsob stravování. Ale na druhou stranu si uvědomte, že jakýkoli pohyb je pro tělo naprosto přirozená věc, proto se mu tak striktně nebraňte. Vždy je možné nalézt nějakou fyzickou aktivitu. Už jen obyčejnou svižnou chůzí spálíte přebytečné kalorie. Jedinou účinnou metodou, jak zhubnout bez cvičení je každodenní kontrola vašeho energetického příjmu, který musí být v naprosté rovnováze. Jestliže přijmete za den více kalorií, než vydáte, bude si tělo tvořit tukové zásoby. Proto budete muset dávat velký pozor na to, co jíte.

Není pohyb, nejsou svaly

Při hubnutí tělo neztrácí jen tukové zásoby, ale také svalovou hmotu. Tento efekt nastává v případě rychlých nezdravých jednostranných diet nebo extrémní hladovky, které vás stejně nakonec dovedou k opětovnému nabrání shozených kilogramů, a ještě jich přidají pár navíc. Pokud se neustále točíte v kruhu diet a přejídání, zbytečně ohrožujete svoje zdraví. Každý další pokus o zhubnutí je tak těžší a těžší, neboť se výrazně zpomaluje metabolismus. Jenom omezením stravy, absolutně bez pohybu nikdy zdravě natrvalo nezhubnete.

V hubnoucím režimu je velmi důležité podporovat tvorbu svalů. Toho dosáhnete nejen pohybem, ale také kvalitním zdravým jídelníčkem, který obsahuje zvýšené množství bílkovin. Svaly totiž hubnou za vás, i když zrovna nic neděláte. Čím více svalů, tím rychlejší metabolismus.

Jak na hubnutí bez cvičení?

Základem hubnutí bez cvičení je správně složený jídelníček, který je postaven na nízkokalorické stravě. Vhodnou úpravou jídelníčku snížíte pocit hladu, zabráníte jo-jo efektu a podpoříte rychlost metabolických jevů v těle.

Upravte jídelníček a začněte hubnout:

  • jezte pravidelně každé 2 – 3 hodiny
  • zaměřte se na kalorickou hodnotu potravin
  • zvyšte příjem kvalitních bílkovin ve stravě
  • jezte více zeleniny než ovoce
  • dodržujte pitný režim
  • dbejte na dostatek všech živin ve stravě (sacharidů, tuků, bílkovin, vlákniny, vitamínů, minerálních látek)
  • omezte bílé pečivo, sladkosti, uzeniny, tučná a mastná jídla, slazené nápoje

Mnoho lidí žije v domnění, že průvodním jevem hubnutí je hladovka. Ale kdepak, opak je pravdou. K hubnutí se musíte projíst a zajistit tělu dostatek všech nezbytných živin. Hubnutí bez cvičení je založeno na kvalitní stravě a počítání kalorií. Pokud byste však ke zdravému jídelníčku přidali i pohyb, hubli byste rychleji a lépe. Zkuste nad tím popřemýšlet.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář