Jak shodit pivní břicho? Tady máte recept

Jste pyšní na svůj pupek? Myslíte, že vám dodává více mužnosti? Tak to byste se měli trochu zamyslet a svůj názor přehodnotit. Ženy už dávno nepovažují pivní břicho za symbol atraktivního vzhledu, nehledě na to, že velké břicho může upozornit na různé zdravotní problémy. Obrovský tukový polštář na břiše negativně ovlivňuje fungování celého těla, proto důvod, proč se ho zbavit, není jen estetický. Co je ale příčinou pivního břicha? Opravdu je způsobeno pitím piva? Možná vás potěší, že jenom pivo je v tom naprosto nevinně. Za vším stojí váš celkově nezdravý životní styl. Ano, do jisté míry jste také geneticky předurčeni k tomu, že se vám zásoby tuku tvoří právě na břiše, ale i přesto dokážete jejich množství rozumně korigovat. Jestliže budete jíst kaloricky méně vydatnou stravu a zvýšíte svoji fyzickou aktivitu, pak vám centimetry v pase začnou postupně ubývat. Chce to jen pevnou vůli a velkou dávku trpělivosti, ale začít musíte hned. Nic neodkládejte a pusťte se do toho, za pár dnů můžete vypadat jako ve dvaceti.

Pivní břicho není z piva, důvodem je nezdravý životní styl / foto: pixabay.com
Pivní břicho není z piva, důvodem je nezdravý životní styl / foto: pixabay.com

 

Dieta je i pro muže

Možná vám připadá, že dieta je pouze módní záležitostí pro ženy a muži musí tvrdě cvičit, aby zhubli. Pravda je však zcela někde jinde. Můžete cvičit kolik chcete, ale bez racionálního jídelníčku se nadbytečného tuku nikdy nezbavíte. Složení stravy se na hubnutí podílí zhruba z 80 %, zbytek potom tvoří různé sportovní činnosti. V redukčním režimu se musíte tedy v prvé řadě zaměřit na to, co jíte a současně spalování tuku podpořit vhodným pohybem. Jen tak budete hubnout zdravě, rychle a efektivně.

Chci zhubnout >>

 

Pokud se hned vrhnete na nějakou rychlou redukční dietu, věřte, že to bude mít pro vás následek v podobě jo-jo efektu. Za dva dny se sice budete radovat z toho, že jsou vám kalhoty v pase volnější, ale pít jen zeleninové šťávy nebo úplně hladovět opravdu nelze donekonečna. Jakmile se v návalu vlčího hladu vrátíte zpět ke starým stravovacím zvyklostem, kila půjdou opět nahoru. Na opravdové hubnutí, kterým skutečně spálíte zásoby tuku v těle, musíte jít úplně jinak. Velmi účinná je v tomto směru třeba proteinová dieta KetoMIX, která dokáže hubnutí okamžitě nastartovat tak, aby rychlý úbytek na váze nebyl způsoben jen ztrátou vody, ale skutečným zmenšením tukové tkáně. Nenásilnou formou postupně přejdete na nový způsob stravování a svoji optimální váhu si tak udržíte natrvalo.

Proteinová dieta KetoMIX je totiž založena na zvýšeném příjmu bílkovin oproti sacharidové složce stravy. Bílkoviny při hubnutí jsou velmi důležité, díky nim neztrácíte svalovou hmotu a dokážou vás nasytit na delší dobu. Tím, že snížíte příjem sacharidů na nezbytné minimum, donutíte organismus k tomu, aby se pro něj vlastní tukové zásoby staly prvotním zdrojem energie, což se navenek projeví viditelným zhubnutím. Navíc, KetoMIX neobsahuje ani lepek, jehož nepřítomnost v jídelníčku právě břichu velice prospívá. KetoMIX funguje i bez pohybu, takže pokud jste pracovně vytíženi natolik, že na cvičení nezbývá ani chvilka času, pak se vám nabízí přímo ideální řešení.  

TIP: V eshopu KetoMIX si podle toho, kolik chcete zhubnout, můžete koupit rovnou celý redukční balíček. Stačí se jen držet přiložených rad a doporučení, a kila půjdou dolů sami od sebe, dokonce i bez pohybu. Prostě hubnete pouze vhodnou úpravou stravy.

Z čeho mají muži pivní břicho?

Mezi lidmi všeobecně panuje mýtus, že když muži pijí hodně piva, roste jim z toho břicho. Tak to ale ve skutečnosti není. Neexistují žádné vědecké důkazy, které by prokázaly přímou souvislost mezi konzumací piva a nárůstem tukové tkáně na břiše. Přesto ale pití piva mužské břicho ovlivňuje. Jak to tedy je? Samotné pití piva tloustnutí nezpůsobuje, ale jeho konzumace zvyšuje chuť k jídlu a napomáhá rychlejšímu trávení. To má za následek vyšší příjem potravin, což vede ke zvýšení tělesné hmotnosti. Opravdovou příčinou pivního břicha u mužů jsou vysoce tučná kalorická jídla a mužská predispozice k ukládání tuku právě na břiše.

Pivo obsahuje 400 – 500 kalorií v jednom litru a je tedy kaloricky chudší než například jablečná šťáva, mléko nebo colové nápoje. Navíc, je v něm zastoupena z 92 % voda. Riziko nadváhy u mírných pijáků piva je také nižší, než u úplných abstinentů nebo silných pijáků. Mírnou konzumací se u mužů rozumí pití 1 – 2 piv denně (0,5 – 1l).

Kulaté bříško se začíná viditelně objevovat u mužů ve středním věku a první náznaky lze spatřit už po třicítce. Proto se také lidé domnívají, že za růst pivního pupku může stárnutí. Na vině je ale spíš úbytek svalové hmoty spojený s věkem, v jehož důsledku dochází ke zpomalení metabolismu. Svalové buňky i v klidu spotřebovávají mnohonásobně více energie než buňky tukové.

V naprostém klidu spálí jeden kilogram svalů 300 kJ, což je energie, kterou byste vydali například chůzí po dobu 20-ti minut.

Když tedy začne ubývat svalová hmota na těle, zároveň se snižuje hodnota bazálního metabolismu. To znamená, že organismus v klidovém režimu potřebuje méně energie než dříve, takže i když jíte pořád stejně, tělo si nevyužitou energii ukládá do tukových zásob. Abyste tomu zabránili, je třeba zapracovat na budování svalové hmoty, a to změnou jídelníčku a pravidelnou pohybovou aktivitou. Tím se zbavíte nejen pivního břicha, ale udržíte si kondici, zdraví a normální váhu až do vysokého věku.

Koupit dietu KetoMIX

Tuk na břiše škodí zdraví

Ženám se tuk hromadí nejvíce v okolí boků a stehen, zatímco mužům právě v oblasti pasu. Přitom tuk na břiše ohrožuje vaše zdraví daleko více, než jakýkoli jiný tuk. V oblasti břicha se tuk totiž ukládá nejen pod kůží, ale prorůstá mnohem hlouběji až mezi vnitřní orgány a říká se mu viscerální tuk. Podkožní tuk je problém spíš estetický, ale tuk viscerální, který na pohled není vidět, je doslova zákeřný. Útrobní neboli viscerální tuk uvolňuje do krevního oběhu celou řadu enzymů a hormonů, z nichž některé jsou velmi škodlivé.

Máte-li obvod pasu větší než 102 cm, je to pro vás signál, že viscerální tuk může výrazně ohrožovat vaše zdraví.

Příliš mnoho viscerálního tuku v břišní dutině negativně ovlivňuje správnou funkci životně důležitých orgánů, může obalit celé srdce, játra, ledviny, slinivku, atd. nebo se může objevit i ve svalech. Naštěstí existuje efektivní metoda, jak se zbavit viscerálního tuku a je to kolikrát jednodušší, než se pustit do boje s podkožním tukem a snažit se vytvarovat dokonale štíhlou postavu. Paradoxem možná je, že ani štíhlá postava není zárukou toho, že se tuk kolem vnitřních orgánů nevyskytuje ve zvýšené míře.

Voda s citronem přispívá k lepšímu trávení a tím zrychluje spalování / foto: pixabay.com
Voda s citronem přispívá k lepšímu trávení a tím zrychluje spalování / foto: pixabay.com

 

Hubnutí břicha bez hladovění

Pokud se rozhodnete s náloží tuku na břiše něco dělat, musíte si v prvé řadě uvědomit, že nelze nikdy zhubnout jen na určité partii těla. Pokud člověk hubne, tak všude na celém povrchu, proto musíte k hubnutí přistupovat jako ke komplexní záležitosti celého těla. Abyste aktivovali v organismu veškeré procesy, které se podílí na hubnutí, musíte především změnit jídelníček a pohyb zařadit na každodenní program dne. To je základ, jinak to nepůjde. V jídle se nemusíte příliš omezovat, metabolismus zrychlíte správným složením stravy.

Jídelníček upravte následovně:

 • dbejte na pestrou a vyváženou stravu s obsahem všech důležitých živin (sacharidů, bílkovin, tuků, vitamínů, minerálů, vlákniny)
 • vynechte veškeré bílé pečivo, buchty, koblihy, sladkosti, slazené nápoje, instantní potraviny a polotovary, alkohol
 • rychlých efektivních výsledků dosáhnete díky proteinové dietě
 • zaměřte se na kvalitní bílkoviny živočišného i rostlinného původu a jejich množství by mělo v jídelníčku převládat (drůbeží maso, vejce, sýry, skyr, řecký jogurt, tempeh, tofu, luštěniny, atd.)
 • jezte více zeleniny než ovoce, avšak ani to nevynechávejte
 • jídlo si rozdělte do 5 – 6 malých porcí denně a ráno snídejte
 • konzumujte komplexní sacharidy v podobě celozrnných výrobků (žitný celozrnný chléb)
 • zeleninu si naložte na talíř jako přílohu ke každému jídlu (tepelně upravenou nebo v podobě salátu)
 • dodržujte pitný režim, pijte nejlépe neperlivou vodu nebo zelený čaj
 • při přípravě pokrmů používejte koření (chilli, zázvor, kurkuma,…) a bylinky
 • potraviny s obsahem komplexních sacharidů konzumujte spíš po ránu a v dopoledních hodinách, naopak směrem k večeru jezte více potraviny bílkovinného charakteru
 • jako poslední jídlo dne (po večeři) si dejte proteinový nápoj

Aby vás nelákaly žádné nezdravé pochutiny, na které jste byli dříve zvyklí (chipsy, tyčinky, hranolky, zmrzlina, čokoláda, atd.), vše nekompromisně odstraňte z dosahu a rovnou vyhoďte. Když je nebudete mít na očích, lépe odoláte pokušení. Lidé často přiznávají, že jakmile změní v rámci redukčního režimu jídelníček, velmi často se jim také změní chutě a třeba vůbec si nevzpomenou ani na tabulku čokolády. Raději si dají kousek sladkého ovoce a jsou spokojeni. Úprava jídelníčku ale není to jediné, na co byste se měli při hubnutí břicha zaměřit. Nedílnou součástí vašeho snažení je také cvičení.

Koupit dietu KetoMIX

Hubnete i pohybem

Kromě správné skladby jídelníčku lze jak podkožní tuk, tak i ten viscerální zredukovat přiměřenou pohybovou aktivitou. Jak už bylo řečeno, tělo ztrácí tuk komplexně, nejde si tedy vybrat, že budete hubnout jen na břiše, abyste se zbavili pivního pupku. Vše probíhá současně, proto by bylo velkou chybou zaměřit se jen na posilovací cviky na břicho. Důležité je vzájemně propojit aerobní a anaerobní pohybovou aktivitu.

Aerobní fyzická aktivita ve formě běhu, jízdy na kole, plavání, lekce aerobicu nebo jen svižné chůze aktivuje v těle proces spalování tuků. K metabolismu tuků je totiž potřeba dostatečné množství kyslíku a to si zajistíte právě vhodnou aerobní činností. Zato posilovací cviky na břicho zvýší objem svalové hmoty na těle, avšak aby je bylo pod vrstvou podkožního tuku vidět, je nutná právě i aerobní fyzická aktivita, která spálí přebytečný tuk a zůstanou jen svaly. Z toho důvodu musíte obě činností vzájemně propojit, cvičit jenom sklapovačky na břicho vám vážně nepomůže.

Orbitrek klasik / foto: eFitness.cz

TIP: Cvičební stroj orbitrek (čtěte moji recenzi) je eliptický trenažér vhodný na domácí kardio trénink. Při cvičení zapojujete do činnosti svaly horních i dolních končetin, takže krásně protáhnete celé tělo a navíc ještě u toho můžete sledovat pořady v televizi. Pravidelným tréninkem na orbitreku spálíte podstatně více kalorií než při obyčejném běhu a navíc šetříte také klouby. Za jakéhokoli počasí spalujete tuky, tvarujete svaly, metabolismus se zrychlí, proto i hubnutí je výrazně efektivnější.

Vstupte do e-shopu >>

 

Cviky určené na posílení břišního svalstva, pak vedou ke zpevnění celé břišní oblasti. Jestliže máte břišní svalstvo ochablé, břišní stěna, na kterou tlačí žaludek a střeva, vystupuje mírně dopředu. Díky tomu pak vzniká charakteristické vypouklé bříško, přestože nemáte na břiše ani moc tuku. Břišní svalstvo můžete také dobře zpevnit za pomoci neoprénového zeštíhlujícího pásu, jehož hubnoucí účinky se zvyšují zejména při cvičení. Když budete trénovat s neoprénovým pásem kolem břicha, teplo vznikající fyzickým pohybem více podpoří spalování tuku v břišní partii.  

Cviků na břicho je celá řada a nemusíte kvůli nim hned utíkat do posilovny. Mezi základní cviky na procvičení břišní partie patří klasické “sedy-lehy”, které můžete bez problému provádět i doma. Dalším účinným cvikem je také zvedání nohou. Velmi důležité je provádět jednotlivé cviky správně a k tomu vám může dobře posloužit následující video:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Posilovací cviky byste měli provádět hned ráno ještě před snídaní, protože v krvi se nachází v této době velmi nízké procento glukózy. Ze zásob se začne uvolňovat glykogen a po jeho spálení přijde řada na tuk. Zato aerobní aktivity lze provádět kdykoli, takže jít si zaběhat nebo se projet na kole můžete v kterékoli části dne, nikdy ale ne před jídlem. Pravidelná fyzická aktivita se příznivě projeví na vašem těle po několika týdnech. Nejenže díky ní zhubnete, ale upevníte svoje zdraví a zlepšíte si náladu.

Koupit dietu KetoMIX

Po tréninku doplňte energii

Fyzický pohyb a zdravý jídelníček jdou při hubnutí ruku v ruce, ale přeci jen na spalování tuku v těle má podstatný vliv správná strava. Pokud nebude váš jídelníček obsahovat potřebné živiny, ale pouze prázdné kalorie, jen stěží se vám podaří dosáhnout na vaši optimální váhu. Aby vaše snaha o zhubnutí přinesla brzy očekávaný efekt, je důležité spalování tuku podpořit všemi možnými způsoby.

Po namáhavém tréninku potřebuje organismus doplnit energii. Jestliže se po cestě z fitka zastavíte celí hladoví ve fast foodu, věřte , že jste cvičili úplně zbytečně. Pokud ale tělu dodáte plnohodnotnou stravu, nejenže dobře zregenerujete všechny svaly, ale spalování tuku bude pokračovat dál i v době relaxace a spánku. Proto jsou v jídelníčku aktivně sportujících lidí zcela nezastupitelné různé proteinové shaky a smoothie, které obsahují přesně to, co tělo potřebuje doplnit po fyzickém výkonu. Potréninkový koktejl je plný bílkovin, vlákniny, vitamínů, minerálů a superfoods, jenž přispívají k rychlejším metabolickým procesům v těle a následnému úbytku na váze.

TIP: Blendea SUPERPROTEIN (čtěte moji recenzi) je rostlinný protein v BIO kvalitě obohacený o směs superpotravin, které jsou pro organismus zdrojem dalších výživných látek. Chutná jako moc dobré kakao a je bez přidaného cukru. Díky jeho jednoduché přípravě šetříte čas a tělu v kteroukoli dobu dodáte dávku plnohodnotných živin. Hodí se po ránu na snídani, po tréninku i při maximálním pracovním vytížení.

Blendea SUPERPROTEIN >>

 

Pokud se pustíte do boje s pivním břichem, nečekejte zázrak ze dne na den. Čeká vás spoustu dřiny a odříkání, proto musíte mít dostatečně silnou motivaci a rozhodně nikdy nic nevzdávejte předem. Budete-li důslední, krok po kroku dojdete ke svému vytouženému cíli a zbavíte se tlustého břicha jednou provždy.

Koupit dietu KetoMIX >>

 

Každý týden se zvažte, vyfoťte a změřte centimetry v pase. Porovnejte výsledky s předchozím stavem a uvidíte, že první změny nedají na sebe dlouho čekat. Když budete chtít, zhubnete.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář