Jak zhubnout 3 kila: Do konce týdne nebo za měsíc?

Hubnutí několika kilogramů by mělo být o něco jednodušší než snižování velké nadváhy, ovšem za předpokladu, že zvolíte správnou metodu. V opačném případě neshodíte ani deko a nebo následkem jo-jo efektu přiberete ještě další kila navíc. Pokud hledáte účinnou metodu, jak zhubnout 3 kila za měsíc, pak máte poměrně dost času na to, abyste zhubli zdravým způsobem, tedy kombinací zdravého jídelníčku a vhodného pohybu. Chcete-li zhubnout 3 kila za týden, musíte se zaměřit především na jídelníček, ovšem v tomto případě hrozí reálná šance, že se ztracené kilogramy po týdnu vrátí zpět. Podle nutričních poradců by ideální hubnutí mělo představovat přibližně kilogramový úbytek na váze týdně.

Zdroj: mikumistock / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: mikumistock / FreeDigitalPhotos.net

Začněte hubnout

Jestliže jste pevně rozhodnuti, že zhubnete a trápí vás jen tři kila navíc, máte reálnou šanci na úspěch. Při hubnutí určitě není kam spěchat a pamatujte, že pomalými kroky dosáhnete daleko víc, než krátkodobou dietou. Abyste začali hubnout, musíte v prvé řadě zvolit účinnou strategii, která vám nejen řekne, jak zhubnout 10 kilo, ale ukáže vám také správnou cestu, jak zhubnout 3 kila. Každé hubnutí vyžaduje přesný plán a systém, pevnou vůli a spoustu odříkání. Připravte se na to, že bez sebemenší snahy prostě nezhubnete. Zdravý životní styl je jediným receptem na trvalé udržení optimální váhy.

Jak zhubnout 3 kila za týden?

Máte-li na zhubnutí opravdu tak málo času, pak vám nezbývá nic jiného, než razantně omezit jídelníček. Ovšem na extrémní hladovku rovnou zapomeňte, ta udělá spíš více škody než užitku a ještě dlouho po ní se bude vaše tělo opět vracet do normálu. Hladovkou organismus strádá nedostatkem živin, chybí mu energie, cítíte se vyčerpaní a unavení. Jakmile ji jednoho dne ukončíte, vezmete lednici útokem a tukové polštářky se opět začnou střádat ve vašem těle.

Jediným možným řešením, jak zhubnout 3 kila za týden, je drastické omezení denního kalorického příjmu, který je nutné snížit asi o 30 %. Sáhnout rovnou po nějaké zaručené dietě není zrovna ideální, jelikož jednostranné složení stravy nedokáže tělu dodat všechny nezbytné živiny (bílkoviny, tuky, sacharidy).

Při rychlé redukci hmotnosti dochází zejména k odvodnění organismu a zmenšení objemu svalové hmoty, tuková tkáň zůstává zpravidla netknuta.

Základem jídelníčku po dobu redukčního režimu by měla být zelenina a ovoce. Zelenina má totiž oproti jiným potravinám nejméně kalorií, a tak po ní nepřiberete ani deko. Zaměřte se na druhy bohaté na vlákninu, brokolici, špenát, mrkev, kapustu, listovou zeleninu. Konzumovat ji můžete jak syrovou, tak i tepelně upravenou, nejlépe v páře. Zvýšený příjem bílkovin za současného omezení sacharidové složky ve stravě způsobí v těle metabolické jevy, které se příznivě podílí na hubnutí.

Rychlým snížením hmotnosti o několik kilogramů za týden vám sice na pár dnů splaskne břicho, ale jakmile se vrátíte zpět ke starým stravovacím zvyklostem, dostaví se tolik obávaný jo-jo efekt. Proto by po dosažení optimální váhy měl následovat pozvolný přechod na trvalý zdravý jídelníček.

Jak zhubnout 3 kila za měsíc?

Máte-li na hubnutí celý měsíc a nikam nespěcháte, každý odborník na zdravý životní styl by z vás měl jen samou radost. Měsíc je dostatečně dlouhá doba na to, abyste v pohodě a bez problému zhubli necelé kilo týdně a váhu si natrvalo udrželi. Mírné omezení kalorií, přiměřený pohyb a žádné trápení s dietou je jednoznačnou odpovědí na otázku, jak zhubnout 3 kila.

Abyste začali hubnout je nutné všemi možnými způsoby rozproudit v těle metabolismus na plné obrátky. Toho docílíte jak samotnou úpravou stravy, tak i pohybem. Musíte jíst pravidelně, nejlépe 6x denně a s každou porcí jídla dodat tělu vyvážený podíl všech makroživin. Dejte si záležet už na snídani, která dokáže ovlivnit celodenní skladbu jídelníčku. Při hubnutí je velmi důležité zvýšit příjem bílkovin (drůbeží maso, vejce, luštěniny, sója) a kombinovat je s potravinami s obsahem komplexních sacharidů. Ty dodají tělu energii a zasytí vás na dlouhou dobu. Nevynechávejte ani zdravé tuky a dodržujte pitný režim. Jezte hodně zeleniny, a ovoce si dopřejte spíš v dopoledních hodinách. Sacharidové potraviny konzumujte převážně v první části dne a k večeru jejich poměr snižujte oproti bílkovinné složce.

Na redukci váhy o 3 kila by mělo stačit každý den snížit energetický příjem asi o 700 kcal. Pokud během redukčního režimu budete také cvičit, postačí snížení denního kalorického příjmu asi jen o 500 kcal, což odpovídá cca 20% vašeho běžného jídelníčku.

S hubnutím vám také může výrazně pomoci proteinová dieta KetoMix (čtěte moji recenzi), která funguje na principu zvýšeného příjmu bílkovin ve stravě za současného omezení sacharidové složky. Tím se dostává organismus do tzv. stavu ketózy, kdy přednostně čerpá energii z uložených tukových zásob a vy hubnete. Dieta KetoMix je sestavena na přírodní bázi, neobsahuje lepek a jedná se vlastně o rozmanitá jídla v instantní formě, která si připravíte během několika málo minut.

Koupit jídla KetoMix >>

 

Jídla jsou navíc obohacena o vitamíny a minerální látky, takže váš organismus dostává veškeré nezbytné živiny a nijak nestrádá. Proteinová dieta KetoMix byla vytvořena odborníky, a proto máte k dispozici po celou dobu redukčního režimu nutriční poradenství zdarma. To probíhá prostřednictvím online chatu nebo případně po telefonu. S dietou KetoMix nehladovíte a v pohodě hubnete jen úpravou stravy.

Avšak jídla KetoMix nejsou jediným jídlem, co za celý den sníte. Právě naopak, hlavním cílem je, abyste se naučili rozpoznávat běžné nutričně hodnotné potraviny a právě s tím vám KetoMix pomůže. S jídly KetoMix totiž konzumujete i normální stravu, která zahrnuje spoustu zeleniny, ovoce, masa, mléčných výrobků, vajec, atd. Vše potřebné naleznete v přiloženém manuálu a dokonce i jídelníček odborně sestavený na sedm dní. Na jídle si pochutnáte a vaše tělo zaplaví obrovská dávka energie. Přitom budete hubnout a již po několika dnech to bude na vás znát. Tyto změny zaznamená i vaše okolí a vy budete přijímat jen samé komplimenty. Cvičením nemusíte vůbec ztrácet čas, o spalování tuku se postará vaše tělo za vás. Vy mu jen dodáte potřebné živiny.

Chci zhubnout >>

 

Chcete-li hubnout rychle a efektivně, určitě nebude na škodu, když na počátku redukčního režimu pročistíte organimus od škodlivých látek. Tím vlastně nastartujete všechny hubnoucí procesy na plné obrátky. Pokud jste byli zvyklí na těžká a kalorická jídla, vaše tělo ocení, když ulevíte trávení a budete se pomalu orientovat jen na lehká jídla. Detoxikaci organismu můžete podpořit pitím čerstvých zeleninových a ovocných šťáv, které obsahují větší množství vlákniny, případně zeleného či bylinkového čaje. Nezastupitelnou úlohu ve zdravém jídelníčku hrají také zelené superpotraviny, které kromě detoxikačních účinků pomáhají udržet tělo v dobré kondici a přispívají k efektivnímu hubnutí.

TIP: Přípravek Blendea SUPERGREENS (čtěte moji recenzi) je sypká směs čtyř superpotravin (chlorelly, spiruliny, zeleného ječmene a mladé pšenice) s malým přídavkem máty peprné pro lepší chuť. Jelikož každá zelená superpotravina vyniká jedinečným obsahem cenných živin, Blendea nabízí ideální vzájemnou kombinaci účinných látek, které blahodárně působí na lidské zdraví.

Hubnutí podpořte cvičením

Pro rychlé hubnutí v řádu několika dnů nemá cvičení poměrně žádný význam, jelikož jeho efekt se vždy projeví až v delším časovém horizontu. Avšak při hubnutí jde zdravá strava a pohyb spolu ruku v ruce, jedno bez druhého se jen stěží obejde. Proto je nutné pohyb zařadit jako automatickou součást redukčního režimu a zvolit vhodnou pohybovou aktivitu, která se podílí na spalování tuků. Tou je jakékoli aerobní cvičení, jež podporuje činnost celého kardiovaskulárního systému. Můžete si vybrat cokoli, co vás bude bavit. Ideálním sportem na hubnutí je například běh, jízda na kole, plavání nebo jen obyčejná svižná chůze.

Zkuste chodit více pěšky, každý den alespoň hodinu. Pokud ujdete za den minimálně 10 000 kroků, velmi tím svému tělu prospějete. Ale nechoďte jen po rovině, choďte do kopce, z kopce, svižnou chůzí. V závislosti na terénu, rychlosti a vaší váze spálíte 200 – 400 kcal.

Je-li vaším přáním skutečně zhubnout, nikdy nikam nespěchejte a řiďte se signály vlastního těla. Každý člověk hubne jinak, a tak co funguje na jednoho, neplatí na druhého. Pokud byste nabyli dojmu, že se vaše snaha míjí účinkem, neváhejte a obraťte se na nejbližší nutriční poradnu v okolí.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a je mi 25 let. Jsem copywriterka a o zdravý životní styl se zajímám již několik let. Prostřednictvím blogových článků se snažím ostatní inspirovat k tomu, aby více pečovali o své zdraví a jedli kvalitní, vyvážená a především chutná jídla. S úsměvem na tváři experimentuju v kuchyni, nadšeně píšu a fotím. Miluju kvalitní kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jídelníček na hubnutí břicha pomůže odstranit zásoby tuku

Nejproblematičtější místo, které umí výborně odolávat snahám o úbytek tuku, je břicho. Je to bohužel …

Napsat komentář