Recenze: Slim Pasta – těstoviny vyrobené z konjaku

Těstoviny mají něco do sebe. Vůbec si nedovedu představit, že bych je měla vyřadit z běžného jídelníčku. Talíř špaget nebo penne rozhodně patří mezi moje oblíbené pokrmy. Jenomže klasické těstoviny z bílé mouky nejsou pro štíhlou linii právě ideální. Téměř žádné zdraví prospěšné látky a jen samé kalorie. Vzdát se jich? To ne! Na trhu sice existují různé druhy, ale chuťově jsou už trochu někde jinde. Nakonec jsem objevila Slim Pastu a ta mne velmi zaujala. Konečně opravdové těstoviny, které můžete konzumovat v neomezeném množství. Po nich totiž vůbec nebudete přibírat na váze. A Slim Pasta nejsou jenom těstoviny, pochutnáte si také na rýži. Prostě ideální přílohy. Nakoupila jsem tedy různé produkty a pustila se do testování. Zajímají vás moje zkušenosti? Hned vám napíšu o co vlastně jde a na závěr přiložím i několik skvělých receptů

Slim Pasta – nízkokalorická a nízkosacharidová náhrada klasických těstovin a rýže / foto: archiv autorky

 

Slim Pasta nahradí klasické přílohy

Slim Pasta je taková alternativa klasických těstovin a rýže. V obchodě jsou běžně k mání těstoviny třeba z celozrnné mouky, semolinové, luštěninové a podobně, ale každý druh má zcela jinou výživovou hodnotu. Dobré jsou také domácí těstoviny z čerstvé zeleniny (cuket, okurek, batátů) připravené za pomoci spiralizéru. Nic proti nim, ve zdravém jídelníčku mají své místo. Ale ne všechny splňují podmínky specifického způsobu stravování. Když si potom chcete na těstovinách pochutnat, musíte volit kompromis. O to víc, pokud si hlídáte obsah sacharidů a snažíte se o redukci hmotnosti. Běžné těstoviny obsahují obrovské množství sacharidů, které tělo zpravidla nestačí spálit. Změní se na tuk a organismus je uloží do tukových zásob, pokud nevykonáváte žádnou přiměřenou fyzickou aktivitu. Naštěstí tu je Slim Pasta, tu můžete jíst každý den a nepřiberete.  Oproti jiným druhům těstovin přináší spoustu výhod.  

Vstupte do e-shopu >>

Přílohy Slim Pasta neobsahují:

Nízkokalorická a nízkosacharidová Slim Pasta je vyrobena z užitkové plodiny zvané konjak. Má neutrální chuť, takže ji můžete využít jakýmkoli způsobem: nasladko, naslano, jako klasickou přílohu, do polévek, salátů, atd.

Těstoviny nebo rýži Slim Pasta tvarem ani chutí od klasické přílohy prakticky nerozeznáte.  Klidně si můžete dopřát oblíbené jídlo s přílohou, aniž byste měli výčitky svědomí, že kvůli ní přiberete na váze. Energetická hodnota Slim Pasty je tak nízká, že ji můžete konzumovat doslova v neomezeném množství. Pokud si chcete udržet optimální hmotnost, Slim Pasta se stane vašim nejlepším pomocníkem. Pro low carb jídelníček naprosto ideální

Nemáte teď čas na čtení?

Nevadí, připravila jsem pro vás tuto infografiku: 5 zajímavostí o konjakových nudlích.

Stáhnout infografiku >>

 

Výhody příloh Slim Pasta:

 • velmi nízká energetická hodnota
 • bohatý zdroj vlákniny
 • vhodné pro vegany, vegetariány, celiaky
 • neutrální chuť 
 • dodává pocit sytosti
 • dlouhodobá trvanlivost
 • vhodné pro low carb stravování nebo ketogenní dietu
Těstoviny Slim Pasta se nevaří, jsou určeny k okamžité konzumaci / foto: archiv autorky

 

Slim Pasta je konjaková potravina 

Z výživového hlediska má Slim Pasta díky konjaku spoustu předností. Dokáže dokonale zasytit a přitom nemá téměř žádné kalorie. Tento efekt upřednostňují zejména lidé, kteří chtějí hubnout, nebo se snaží omezit na minimum příjem sacharidů v každodenním jídelníčku.

Těstoviny a rýže Slim Pasta se vyrábí spojením konjakové mouky a ovesné vlákniny, čímž je dosaženo toho, že obsahují až o 94 % méně kalorií než klasické přílohy z těstovin a rýže.
Koupit v e-shopu >>

 

Co je vlastně konjak?

To pravé kouzlo těstovin a rýže Slim Pasta spočívá právě v obsahu konjakové mouky, která se získává z kořene rostliny Amorphophallus konjac. Kořen této hlíznaté trvalky obsahuje látku (až 40 %) zvanou glukomannan, což je vláknina pektinového typu. Glukomannan v rámci nízkoenergetické diety přispívá ke snížení hmotnosti, proto se tato látka velmi často používá v různých doplňcích stravy na podporu hubnutí.

Konjaková mouka je po staletí přirozenou součástí mnoha běžných pokrmů v Japonsku, Číně a Koreji, kde je tamějšími obyvateli považována za mimořádně zdravou složku stravy.

Konjaková mouka je pro tělo bohatým zdrojem vlákniny (glukomannan), která má velmi příznivé účinky na trávení a celkový metabolismus. V podstatě jen projde organismem a pročistí střeva. 

Bc. Karolína Kotková říká: “Uvádí se, že vláknina, zvyšuje viskozitu tráveniny, tím zpomaluje vyprazdňování žaludku a zpomaluje absorpci živin. Jedním z potenciálních mechanismů účinku vlákniny na snižování tělesné hmotnosti je navození pocitu sytosti, snížení pocitu hladu, což je významné v regulaci energetické bilance a tělesné hmotnosti. Existují hypotézy, že vláknina ovlivňuje sekreci gastrointestinálních hormonů regulující příjem stravy. Potraviny bohaté na vlákninu se vyznačují velkým objemem s nízkou energetickou denzitou.”

KOTKOVÁ, KAROLÍNA. Význam vlákniny v naší stravě

KOTKOVÁ, Karolína. Význam vlákniny v naší stravě [online]. Brno, 2020 [cit. 2020-10-23]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/halqh/>. Diplomová práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Tomáš Pruša.
 Koupit Slim Pastu >>

Glukomannan

Účinnost glukomannanu na podporu hubnutí je doložena celou řadou vědeckých studií. Glukomannan se podílí zejména na zpomalení vstřebávání sacharidů z potravy a přikládá se mu velký význam při regulaci vstřebávání tuků a cukrů. Rostlinný polysacharid glukomannan je jedinečný v tom, že jeho roztoky jsou mimořádně viskózní. Z toho důvodu je také glukomannan považován za nejhodnotnější dietní polysacharid. 

Vlastnosti glukomannanu:

 • zpomaluje vyprazdňování žaludku 
 • přispívá k očistě střev
 • zpomaluje vstřebávání sacharidů z potravy
 • snižuje zpětné vstřebávání žlučových kyselin 
 • pozitivně ovlivňuje vstřebávání cholesterolu
 • pomáhá snížit hladinu krevních tuků a cukrů
 • při pravidelném užívání a vhodné stravě napomáhá redukci hmotnosti
 • podporuje růst přirozené střevní mikroflóry

Glukomannan jako zdroj vysoce čisté viskózní přírodní vlákniny neumí organismus strávit. Lidské trávicí enzymy nedokážou rozštěpit jeho pevnou glykosidickou vazbu, která drží glukomannan pohromadě. Proto tato látka prochází v relativně nezměněné podobě přes žaludek až do střevního traktu. Vlivem přijatých tekutin zvětšuje svůj objem do podoby vysoce viskózního gelu, který dále pokrývá střevní stěny, zvětšuje obsah střev a přirozeným způsobem pozitivně reguluje dostupnost sacharidů a tuků z potravy. 

Následující video vám ukáže, jak glukomannan dokáže absorbovat vodu. Svůj původní objem umí zvětšit až 200x:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

V žaludku vytvořená gelovitá hmota z glukomannanu obaluje všechny části přijaté potravy a zpomaluje tak její rozklad trávicími enzymy. Tento efekt navozuje větší pocit sytosti. Při průchodu střevním traktem působí nejen jako očistný kartáč, ale také účinné prebiotikum (potrava pro střevní probiotickou mikroflóru). Svým prebiotickým účinkem napomáhá žádoucímu růstu acidofilních baktérií

Koupit Slim Pastu >>

Glukomannan také pomáhá potlačit tvorbu hormonu ghrelinu, který podporuje chuť k jídlu a přispívá k pocitu hladu. Při nízké hladině ghrelinu v krvi pak nedochází k rozvoji nezvladatelného hladu a člověk není zaměstnán neustálými myšlenkami na jídlo. 

Slim Pasta má v nabídce také hotová nízkoenergetická jídla bez konzervantů / foto: archiv autorky

 

Pro koho je Slim Pasta

Slim Pasta je naprosto ideální náhradou klasických těstovin a rýže. Její skvělé vlastnosti využijete nejen v běžném jídelníčku, ale zejména, když se snažíte o redukci hmotnosti, sportujete, držíte ketogenní dietu, nebo se stravujete ve stylu low carb. Vegani a vegetariáni si také přijdou na své. 

Slim Pastu si můžete dopřát kdykoli, když chcete svůj jídelníček trochu odlehčit. Díky ní třeba jednoduše připravíte rychlou večeři s nízkým obsahem sacharidů a téměř bez kalorií. Najíte se dosyta a v noci nebudete chodit vyjídat lednici.

Pokud se snažíte zhubnout za pomoci sníženého obsahu sacharidů ve stravě a nebo držíte přímo ketogenní dietu, Slim Pastou můžete nahradit veškeré přílohy v průběhu dne. Omezený denní limit sacharidů se vám tak snadněji podaří dodržet

Slim Pasta je skvělým pomocníkem v rámci ketogenní diety, kdy musíte denní příjem sacharidů omezit natolik, abyste se pohybovali v pásmu ketózy. V ketóze začne tělo využívat uložený tuk k tvorbě ketolátek, které potom slouží jako nový zdroj energie namísto sacharidů. 

Slim Pasta je skvělou potravinou pro sportovce a všechny zastánce zdravého životního stylu. Slim Pastu můžete konzumovat ve větším množství kdykoli během dne, k obědu i večeři, nebo třeba nasladko i k snídani. Takové ovocné smoothie se Slim pastou (recept níže) má také něco do sebe. Těstoviny či rýži můžete vhodně střídat mezi sebou a přitom budete mít denní limit sacharidů pod kontrolou. Nízkokalorická Slim Pasta podpoří hubnoucí procesy v těle a vy si můžete bez obav dopřát svoji oblíbenou porci těstovin

Koupit v e-shopu >>

 

Příprava Slim Pasty

Slim Pasta má po všech stránkách spoustu výhod. A to se týká i způsobu přípravy. Klasické těstoviny nebo rýži musíte nejprve uvařit v dostatečném množství osolené vody, což zbytečně zabírá čas. Teprve poté je můžete dál použít a ochutit. Tato fáze vaření ale se Slim Pastou rovnou odpadá

Těstoviny i rýže Slim Pasta jsou předem připravené, takže je stačí před konzumací pouze ohřát. Prodávají se zabalené v plastovém obalu, kde se uchovávají v tekutině. Jednoduše roztrhnete sáček, těstoviny propláchnete 2 – 3 x pod tekoucí vodou a rovnou vhodíte na pánev nebo ohřejete v mikrovlnné troubě. Dál už přidáte ingredience dle vlastní chuti a můžete podávat.

Tady bych chtěla jen podotknout, že v nabídce produktů Slim Pasta existují dva druhy konjakových potravin: 

 • různé tvary těstovin a rýže v nálevu (neobsahují žádné sacharidy a mají 9 kcal)
 • různé tvary těstovin a rýže bez nálevu (obsahují jen 8 g sacharidů a mají 35 kcal)

Napoprvé jsem se totiž v nabídce e-shopu lehce ztratila, ale po bližším prozkoumání jsem přišla na to, v čem je zásadní rozdíl:

Slim Pasta těstoviny a rýže v nálevu jsou kompletně bez sacharidů a nemají žádné cukry, tuky, lepek a ani bílkoviny. Když natrhnete plastový obal, ucítíte jemné rybí aroma, jako byste otevřeli konzervu s rybičkama, rybí omáčku nebo jedli sushi. Nemůžu říct, že by mi to nějak vadilo. Když rýži nebo těstoviny propláchnete proudem vody, toto typické aroma se zcela vytratí.

Samotné těstoviny pak mají úplně neutrální chuť, jako klasické těstoviny. Jsou uvařené, jak se říká “al dente” (na skus), ale pokud byste je chtěli měkčí, stačí povařit 5 – 20 minut ve vodě. Doba je samozřejmě závislá na konkrétním tvaru těstovin. Penne a fettuccine potřebují delší čas než špagety a vlasové nudle. Další vaření mi však připadá úplně zbytečné, podle mě jsou tak akorát a navíc rozvařené těstoviny nemám ráda. 

Těstoviny Slim Pasta jsou takové svěží, čerstvé, pěkně šťavnaté, blíží se například zeleninovým špagetám a dají se jíst i jen tak. Ale co je na nich nejlepší, tvarem a konzistencí je od klasických těstovin nerozeznáte. Prostě přidáte jen omáčku, dochutíte bylinkami, kořením, sýrem a máte vynikající těstovinový pokrm. Ovšem s podstatně nižším obsahem sacharidů a kalorií. A to je právě na Slim Pastě zásadní věc. 

Slim Pasta v nálevu >>

 

Slim Pasta těstoviny a rýže bez nálevu mají o 90 % méně kalorií než běžné těstoviny. Neplavou v nálevu, takže po otevření plastového sáčku necítíte žádné rybí aroma. Nemusíte je nijak proplachovat, těstoviny rovnou vysypete na pánev, přidáte omáčku, zeleninu, ochutíte podle sebe a za minutu můžete podávat. Oproti konjakovým těstovinám v nálevu je jejich příprava ještě jednodušší (odpadá proplachování), ale jinak jsou úplně stejné. Žádný rozdíl v chuti, konzistenci nebo vzhledu

Slim Pasta bez nálevu >>

 

Podle mého názoru je celkem jedno, jakou variantu zvolíte, protože i po propláchnutí těstovin vodou získáte pokaždé těstoviny a rýži zcela neutrální chuti. Rozdíl je snad jen v rychlosti přípravy, ale i tu považuji za zcela zanedbatelnou. V každém případě máte navařeno během několika málo minut

Při konzumaci konjakových těstovin a rýže Slim Pasta dbejte na dostatečný příjem tekutin. Výrobce doporučuje před jídlem vypít 1 – 2 sklenice vody

Pokud nespotřebujete obsah plastového sáčku najednou, můžete těstoviny i rýži Slim Pasta skladovat ve vzduchotěsné nádobě v čisté vodě v lednici, nejdéle však 48 hodin.

Konjakové těstoviny a rýže Slim Pasta mají krásnou bílou barvu, připomínají mi skleněné nebo rýžové nudle. Běžné těstoviny z mouky jsou takové mírně nažloutlé, ale tyto konjakové jsou nádherně zářivě bílé. To poznáte už když na ně pohlédnete v průhledném sáčku. 

Koupit v e-shopu >>

 

Abyste si dokázali lépe představit, jak se liší konjakové a běžné těstoviny, podívejte se na následující tabulku. Myslím, že hodnoty sacharidů, tuků, vlákniny a bílkovin jsou dostatečně vypovídající.

Nutriční hodnoty těstovin penne na 100 gramů

VÝŽIVOVÉ PARAMETRYKONJAKOVÉ BIO PENNE V NÁLEVUKONJAKOVÉ PENNE BEZ NÁLEVUBĚŽNÉ SEMOLINOVÉ PENNE ZE SUPERMARKETU
Energetická hodnota36 kJ / 9 kcal 148 kJ / 35 kcal 1502 kJ / 354 kcal
Tuky0 g0 g1,7 g
z toho nasycené mastné kyseliny0 g0 g0,3 g
Sacharidy0 g8,4 g70 g
z toho cukry0 g0,5 g2,8 g
Vláknina4,0 g1,3 g3,5 g
Bílkoviny0,2 g0,1 g13 g
Sůl0 g0 g<0,01 g

 

Můj test několika příloh Slim Pasta

Velkou předností nízkosacharidových a nízkokalorických konjakových potravin Slim Pasta je široký výběr několika druhů těstovin, tak jak je znáte. Špagety, penne, fettuccine, lasagne využijete nejlépe pro přípravu jídel italské kuchyně, vlasové nudle se hodí do polévky. Thajské nudle mohou být zase skvělou alternativou rýžových nudlí v asijských pokrmech. Speciální nudle jsou připraveny také pro pánev wok. Konjakovou rýži lze použít jako přílohu v kombinaci s běžným jídlem, nebo z ní uvařit dobré rizoto. Se Slim Pastou můžete sami experimentovat podle vlastní chuti. 

Výrobce Slim Pasta, společnost Eat Water, vyvinul unikátní patentovanou potravinu Juroat (TM), která je barvou i chutí téměř k nerozeznání od klasických těstovin. Tato potravina vzniká spojením bio bezlepkové ovesné vlákniny a bio konjakové mouky a následně slouží pro výrobu produktů Slim Pasta.

 

Konjakové nudle BIO v nálevu

Slim Pasta nudle v nálevu / foto: archiv autorky

Tyto konjakové nudle jsou vlastně jedinými nudlemi v nálevu, které jsem koupila. Při objednávce jsem lehce zaváhala nad tím, že je nutné nejprve těstoviny propláchnout, aby se zbavily typického aroma. Prostě jsem nevěděla, co mne čeká, ale nakonec jsem byla velmi mile překvapena.

Konjakových těstovin v nálevu se vůbec nemusíte obávat. Nudle jsem vysypala do sítka, ucítila jemnou vůni ryb (připomíná mi to třeba rybí omáčku, sushi, apod.), ale ta se záhy vytratila pod proudem tekoucí vody. Prostě nic, s čím bych měla zásadní problém. Normální nudle bez chuti, které mají blíž k rýžovým těstovinám. Na pánvi jsem orestovala zeleninu, přihodila nudle, ochutila směsí asijského koření a skvělé jídlo bylo na světě. Nudle jsou takové pěkně křupavé, uvařené na skus.

Koupit nudle v e-shopu >>

 

Konjakové špagety bez nálevu  

Slim Pasta špagety bez nálevu / foto: archiv autorky

Na tyto špagety jsem byla zvědavá snad ze všeho nejvíc. Jelikož jsou bez nálevu, nemusí se proplachovat a práce s nimi je velmi jednoduchá.

Použila jsem je k přípravě klasických boloňských špaget. Přímo ze sáčku jsem je vysypala na pánev, prohřála a přidala jen omáčku. Na talíři jsem je posypala parmezánem a výborně jsem si pochutnala. Kdybych nevěděla, že to jsou konjakové špagety, tak to ani nepoznám.

Koupit špagety v e-shopu >> 

 

Konjakové penne bez nálevu  

Slim Pasta penne bez nálevu / foto: archiv autorky

Další tvar těstovin, který mám ve velké oblibě. Z penne připravuji většinou těstovinový salát a právě konjakové penne dokážou tento pokrm ještě více odlehčit. Do mísy jsem nakrájela různou zeleninu (okurku, papriku, cherry rajče), dala několik listů polníčku a ze sáčku vysypala už hotové konjakové penne. Ochutila balsamicem, pokapala olivovým olejem, lehce promíchala a výborná večeře byla na světě.

Penne jsou ale takové hutnější, než špagety nebo nudle, musíte je víc pokousat. 

Koupit penne v e-shopu >>

Odlehčené Pad Thai s konjakovými penne / foto: archiv autorky

 

TIP: Recept na lehké Pad Thai z konjakových těstovin – můžete jíst a hubnout

 

Konjakové fettuccine bez nálevu 

Slim Pasta fettuccine bez nálevu / foto: archiv autorky

Těstoviny fettuccine si nejlépe rozumí se smetanovou omáčkou a právě díky konjakovým těstovinám nemusíte mít výčitky svědomí z jeho energetické hodnoty.

Fettuccine jsem uvařila se špenátem, kuřecím masem a přidala několik malých žampionů.

Fettuccine mi ale chutnaly ze všech těstovin nejméně. Podobně jako penne musíte rozkousat širokou placatou nudli a nějak to není přesně ono. Na mě jsou takové veliké a špatně kloužou do krku. Jsou takové tuhé, hutné, ale je to věc názoru. Třeba vám budou vyhovovat, za mě jsou špagety určitě lepší. 

Koupit fettuccine v e-shopu >>

 

Konjakové nudle bez nálevu

Slim Pasta nudle bez nálevu / foto: archiv autorky

Ideální nudle pro asijskou kuchyni, které jsou skvělou alternativou tradičních rýžových nudlí. V jídle chutnají vlastně podobně jako nudle rýžové, takže vám ani nepřijde, že právě tyto jsou vyrobené z konjakové mouky.

Uvařila jsem moje oblíbené thajské Pad Thai, které bylo velmi rychle hotové, protože jsem jen nudle vysypala ze sáčku do pánve.

 

Koupit nudle v e-shopu >>

 

Konjaková rýže bez nálevu

Slim Pasta rýže bez nálevu / foto: archiv autorky

Konjaková rýže má blíž k těstovinové rýži, je krásně sypká a vůbec se nelepí. Samozřejmě nemůžete čekat, že bude chutnat jako jasmínová nebo basmati rýže, přeci jen to nejsou pravá rýžová zrnka. Jelikož má neutrální chuť, můžete ji použít rovnou jako přílohu k jakémukoli jídlu. Stačí vysypat do misky, minutu prohřát v mikrovlnné troubě a můžete dávat na talíř.

Hodí se také pro přípravu rizota: smíchat se zeleninou, krůtím masem nebo krevetami a dochutit oblíbeným kořením. 

Konjaková rýže má o 90 % méně kalorií než běžná bílá rýže. Skvěle zapadá do redukčního jídelníčku.

Koupit rýži v e-shopu >>

Poke bowl z konjakové rýže / foto: archiv autorky

 

TIP: Recept na poke bowl z konjakové rýže – hubnutí vám půjde mnohem lépe

 

Hotová jídla Slim Pasta

Slim Pasta nejsou jen předem připravené těstoviny a rýže, které pouze vysypete ze sáčku. Výrobce myslí na všechno, a tak v rozsáhlé nabídce naleznete i hotová konjaková jídla. Je to vlastně taková obdoba konzervy, ideální řešení pro chvíle, kdy vás tlačí čas a potřebujete si jídlo jen ohřát. Hotová jídla mají dlouhou trvanlivost, takže je můžete mít pořád v zásobě ve spíži.

Hotová jídla Slim Pasta >>

 

Každé balení hotového jídla Slim Pasta je určeno pro jednu porci. Po otevření můžete skladovat v lednici až jeden den

Hotové jídlo Slim Pasta: na talíř vysypete špagety, přidáte omáčku a ohřejete v mikrovlnné troubě / foto: archiv autorky

 

Hotová konjaková jídla neobsahují žádné chemické přísady a nejsou tučná. Stále se jedná o nízkokalorický, bezlepkový pokrm vhodný pro nízkosacharidový způsob stravování. Podle chuti můžete vybírat z několika variant. Já jsem si vybrala tři příchutě.

 

Hotové jídlo s italskou omáčkou – Mediterranea 

Hotové jídlo Slim Pasta – těstoviny s italskou omáčkou / foto: archiv autorky

Klasický pokrm v italském stylu, jen s tím rozdílem, že se jedná o konjakové těstoviny. V krabičce se nachází dva sáčky: jeden s rajčatovou omáčkou s paprikami, olivami a bylinkami a druhý s konjakovými těstovinami bez nálevu ve tvaru špaget. Porce pro jednu osobu, stačí jen ohřát. Těstoviny vysypete na talíř vhodný do mikrovlnné trouby, polejete omáčkou a společně během dvou minut prohřejete.

Jídlo je chutné, když vezmete do úvahy, že se jedná o polotovar. Omáčka je příjemně dochucená, takže společně dohromady dobrá rychlovka. Stejné jídlo bez konzervantů a zbytečné chemie, navíc s nízkou energetickou hodnotou, jen stěží najdete. Za mě super. 

Koupit v e-shopu >>

 

Hotové jídlo s asijskou omáčkou – Pad Thai 

Hotové jídlo Slim Pasta Pad Thai / foto: archiv autorky

V podstatě stejné jako italská varianta, jen s tím rozdílem, že se jedná o pokrm v asijském stylu. Ploché konjakové nudle jsou rovnou v sáčku smíchané s omáčkou bez masa, takže je jen ohřejete v mikrovlnné troubě. Abyste jídlu přišli na chuť, musíte mít prostě rádi thajské nudle. 

Za mě osobně celkem povedená varianta. Navařeno téměř bez práce, najíte se dosyta a přijmete jen minimální množství kalorií

 

Koupit v e-shopu >>

 

Hotové jídlo s asijskou omáčkou – Panang Kari

Hotové jídlo Slim Pasta – Panang Kari / foto. archiv autorky

Další výborné asijské nudle. Jen tyto jsou trochu pálivé, ale opět s bezmasou zeleninovou omáčkou, takže vhodné i pro vegetariány.

Dobrý bezlepkový low carb pokrm, který se může stát zdravým obědem či večeří. Balíček si můžete vzít i s sebou do práce a rychlé teplé jídlo máte do dvou minut na stole.

 

 

Koupit v e-shopu >>

 

Kde koupit Slim Pastu

Konjakové potraviny Slim Pasta v běžné obchodní síti nekoupíte, ale zato jsou k mání přímo v originálním e-shopu. Vybírat můžete skutečně z bohaté nabídky, která zahrnuje prakticky všechny druhy těstovin. Balení konjakových těstovin v nálevu o hmotnosti 270 gramů pořídíte za 60 Kč a vystačí na 1 – 2 porce. Pro mě v praxi to znamená, že mám buď jeden talíř těstovin s omáčkou a nebo dvě porce přílohy k hlavnímu jídlu. To se týká hlavně konjakové rýže, protože té je v balíčku opravdu hodně. Ale v pohodě vydrží v lednici do druhého dne (ze sáčku odeberu potřebné množství a zbytek dám do plastové krabičky). 

Konjakové těstoviny bez nálevu, které nemusíte už předem proplachovat se prodávají v balení o hmotnosti 200 gramů za 71 Kč. Množství vychází tak přesně na jednu porci, ale třeba můj salát s konjakovými penne jsem měla nadvakrát. Ono ale záleží i na tom, jaký pokrm z těstovin připravíte. Já jsem měla v salátu spoustu zeleniny, takže tím nabyl na objemu. 

Hotová konjaková jídla se prodávají v balení 250 gramů (1 porce jídla) za 92 Kč. Takže kompletně celé jídlo pořídíte do stovky: nízkosacharidové, s minimální energetickou hodnotou, vhodné pro vegany, bez lepku. V porovnání s jídlem ve fast foodu nebo poledním menu v restauraci Slim Pasta má samá pozitiva a všichni vyznavači zdravého životního stylu si přijdou na své. Obzvlášť, pokud jste právě v redukčním režimu a snažíte se zhubnout nějaké to kilo to navíc. Slim Pasta se stane vaším velkým pomocníkem. 

Objednávka v e-shopu probíhá standardním způsobem. Zásilku si můžete nechat doručit před domovní dveře nebo balíček sami vyzvednout na řadě výdejních míst Zásilkovny. Při objednávce nad 1490 Kč je doprava zdarma

Vstupte do e-shopu

 

Slim Pasta v každodenním jídelníčku

Jak už bylo několikrát řečeno, těstoviny a rýže Slim Pasta mají díky obsahu konjaku zcela specifickou výživovou hodnotu, která nachází své uplatnění především při nízkosacharidovém způsobu stravování nebo ketogenní dietě. Slim Pasta se ale skvěle hodí do běžného každodenního života, kdy chcete jen svůj jídelníček odlehčit a nebo nemáte čas na zdlouhavé vaření.

Z těstovin a rýže můžete připravit celou řadu chutných jednoduchých jídel. Inspirovat se můžete třeba následujícími recepty. Umíte si představit třeba konjakové těstoviny ve formě nápoje? I to jde, zdravou snídani nebo vydatnou svačinu máte jedna dvě. 

Recept: Ranní smoothie se Slim Pastou

Suroviny:

Postup:

Všechny suroviny dáme do mixéru a společně rozmixujeme. Hustotu smoothie si můžete upravit sami podle sebe přidáním kokosové vody. 

 

Recept: Fettuccine s avokádem a ricottou

Suroviny:

Postup:

Avokádo rozmačkáme vidličkou, smícháme se sýrem ricotta, lžící smetany nebo mléka a vytvoříme jemnou omáčku. Dochutíme solí a pepřem. Konjakové těstoviny vysypeme ze sáčku na talíř, přidáme omáčku a společně promícháme. Posypeme čerstvou petrželkou a můžeme podávat.

Koupit v e-shopu >>

 

Můj dojem ze Slim Pasta těstovin a rýže

Slim Pasta je výbornou náhradou klasických těstovin a rýže. Jejich chuť je velmi neutrální, takže je využijete v mnoha receptech nejen italské a asijské kuchyně. Za mě úplná spokojenost a konečně jsem našla, co jsem hledala. Slim Pasta vyrábí prakticky všechny druhy běžných těstovin, takže si určitě vyberete své nejoblíbenější. Já volím většinou špagety nebo nudle.

Nejvíc ze všeho mi vyhovuje, že těstoviny a rýže jsou už předem uvařené. Stačí je jen vysypat ze sáčku a ohřát. Pokud máte rádi těstovinová jídla jako já a řešíte jejich energetickou hodnotu, už opravdu nemusíte. Slim Pasta přesně zapadá do zdravého jídelníčku bez obav o štíhlou linii. Můžete je jíst od rána do večera. 

Když navíc vezmete v potaz zdravotní benefity a nízký počet kalorií, Slim Pasta oproti klasickým těstovinám jasně vyhrává. Většinou si ji dávám jako oběd nebo večeři, necítím se přejedená jídlem a delší dobu po ní nemám hlad. Zkrátka mi vyhovuje. Pochutnám si a po takovém lehkém obědě na mě nepadá hned únava. V pohodě můžu pracovat až do večera. Až ochutnáte první jídlo se Slim Pastou, poznáte to sami. Vážně ji zkuste, stojí za to. 

Koupit v e-shopu >>

 

Výhody:

 • připomíná klasické těstoviny
 • rychlá příprava
 • odpadá vaření těstovin
 • bez lepku
 • vhodné pro vegany
 • zdroj zdraví prospěšné vlákniny
 • nízký obsah kalorií a sacharidů
 • ideální pro low carb stravu a ketogenní dietu
 • pestrý výběr hotových jídel

Nevýhody:

 • nedostupné běžně v obchodě
 • těstoviny v nálevu je třeba propláchnout

Recenze konjakových těstovin Slim Pasta

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

lze jíst denně

Slim Pasta - těstoviny pro každý den

Podpořit hubnutí
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář