Drinky na hubnutí: Které vybrat, aby opravdu fungovaly?

Drinky na hubnutí nejsou zázrak. Jsou skutečností. Ano, hubnutí se může za přispění kvalitního nápoje na hubnutí opravdu podařit. Jak takové drinky na hubnutí fungují a co reálného lze od nich čekat? Jaké musí mít složení, aby přinesly žádaný efekt? Hubnutí skutečně může být rychlé a zároveň zdravé i pomocí nápoje.

Drinky na hubnutí jsou skvělou součástí redukčního jídelníčku / fotokoláž: depositphotos.com

 

Má cenu zkoušet drinky na hubnutí?

Jste na vážkách, jestli drink na hubnutí vyzkoušet nebo ho rovnou zavrhnout? Představa, že si jednoduše namícháte koktejl, vypijete jej a po měsíci budete mít deset kilogramů dole, je velmi lákavá. Ale takto by hubnutí úplně fungovat nemělo. Dovedete si představit, že budete celý měsíc popíjet pouze koktejly? To by asi nešlo. Koktejly jsou určeny především k svačině, případně mohou nahradit jedno jídlo denně. Přitom mohou opravdu fungovat a s hubnutím velmi dobře pomoci. Co by ale měly splňovat?

Chci zhubnout >>

 

Eliminujte chyby při hubnutí

Hubnutí by mělo být uvážlivé, pozvolné, zdravé a také bezpečné. Jen tak lze dosáhnout cílené váhy nastálo a bez nepříjemného jo-jo efektu. Je to tedy hlavně o stravě. Většina potíží s nadváhou je způsobena chybami ve stravování. Například nezdravým jídlem (smažené, tučné, sladké, málo zeleniny a vlákniny), také nepravidelností ve stravování a neovladatelnými chutěmi na cokoli.

Dejte svému stravování řád

Toto všechno jde celkem snadno řešit. Základem je pravidelné jídlo, které se bude skládat z vyvážených živin. Pokud navíc omezíte sacharidy a navýšíte množství bílkovin, máte v podstatě vyhráno. Pravidelný jídelníček je to, co pomáhá především s přejídáním nebo hladověním.

Pět porcí jídla každý den totiž dodává tělu živiny v přiměřené míře. A to pak zpracovává stravu průběžně. Tělo je tak ve stálém klidu, zasycené a nemá potřebu si ukládat zásoby pro případ, že by zas nějakou chvíli nedostalo najíst.

Drinky na hubnutí přiměřeně nahradí jídlo

Do takto nastaveného pravidelného režimu je možné zakombinovat drinky na hubnutí. Nápoje, které jsou připraveny z kvalitních surovin a které odpovídají nízkosacharidové dietě, dokáží snadno nahradit jedno jídlo denně. A navíc mu dodat potřebné výživové hodnoty. Proto jsou skvělou součástí redukčního jídelníčku.

Aby drinky na hubnutí skutečně fungovaly, musíte si pohlídat jejich složení. Důležité je, aby obsahovaly dostatečné množství bílkovin a současně méně sacharidů, přičemž převažovat by měly sacharidy komplexní nad jednoduchými.

Podstatný je i obsah vlákniny, vitamínů, minerálů a dalších složek jako jsou různé látky podporující hubnutí například, karnitin, chrom a podobně. Takový nápoj vás potom dokáže skutečně dlouhodobě zasytit, zbavit neustálých chutí na sladké, dodat energii a napomoci dobrému trávení.

Koktejly na hubnutí jsou pro organismus zdrojem kvalitních bílkovin, vitamínů, minerálů a vlákniny / foto: pixabay.com

 

V každém případě se vyvarujte různým drinkům s přídavkem cukru, umělých sladidel, glutamátu či jiných složek postrádajících hodnotné živiny. I takové na trhu existují, proto pečlivě čtěte etikety a dobře vybírejte vyhovující produkty.

Výživově hodnotné drinky na hubnutí by měly obsahovat cca 200 – 400 kcal, kvalitní bílkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály. Svým obsahem živin by tak měly pokrýt minimálně 30 % denní dávky základních vitamínů a minerálů.

Opravdu kvalitní drinky na hubnutí jsou pro organismus skutečně cenným zdrojem živin, které kolikrát v běžném jídelníčku i chybí. Z toho důvodu je lze považovat za zdravou a nízkokalorickou součást pestré stravy.

Mají také spoustu praktických výhod. V prvé řadě vám jejich příprava nezabere mnoho času. Zpravidla stačí jen sypký prášek promíchat v šejkru s tekutinou a je hotovo. Nápoj se tak stává pohotovým jídlem nejen doma, ale i na cestách nebo v práci. Svůj význam má také po cvičení, kdy díky bílkovinám podpoří regeneraci svalů  a doplní potřebnou energii.

Přednosti kvalitních drinků na hubnutí:

 • vyvážený poměr makro i mikro živin (nahradí porci kompletního jídla)
 • dlouhodobě zasytí (netrápí vás neustálé chutě na cokoli)
 • příprava zabere jen pár minut
 • kdykoli a kdekoli po ruce (vyhnete se rychlému jídlu z fast foodu)
 • ideální součást redukčního jídelníčku (zdroj bílkovin, snížené množství sacharidů)
 • příjemná chuť (možno střídat různé příchutě)
Koktejly na hubnutí >>

 

Drinky, které fungují

Jak už bylo řečeno, na trhu existuje celá řada různých drinků na hubnutí a každý z nich slibuje dokonalou podporu hubnutí. Jak se v nich ale správně orientovat a vybrat skutečně ten pravý?

Nápoje, které odpovídají výše uvedeným náročným výživovým požadavkům, nabízí například český výrobce proteinových jídel KetoMix. KetoMix nejsou však jen drinky na hubnutí, ale celý souhrn rozmanitých jídel určený především pro efektivní snižování nadváhy.

Jednotlivá jídla KetoMix se vyznačují vysokou nutriční hodnotou, a proto jsou rovněž vhodnou součástí běžného jídelníčku. Každou porcí jídla KetoMix dodáte tělu všechny potřebné živiny a je jen na vás, zda se rozhodnete pro cílenou redukci hmotnosti a nebo si chcete jen svoji váhu udržet. Obojí vám půjde velmi snadno.

Potraviny KetoMix obsahují zvýšené množství bílkovin, méně sacharidů, důležité vitamíny, minerály a další nezbytné výživové složky stravy. Hravě s nimi poskládáte jídelníček od snídaně až po večeři. Můžete je kombinovat s běžnými jídly a využít v různých receptech. Pokaždé tak snadno připravíte chutné a výživově hodnotné jídlo. S KetoMixem máte jistotu, že vaše tělo dostává přesně to, co při hubnutí potřebuje a nemusíte složitě počítat zastoupení jednotlivých živin.

 

A to se týká také hubnoucích koktejlů KetoMix, které si můžete vychutnat v několika vynikajících variantách: čokoláda, jahoda, vanilka, lesní směs, káva, karamel, atd. Pokud se vyhýbáte mléku a mléčným výrobkům, je pro vás připraven veganský bezlaktózový koktejl s příchutí čokolády bez lepku. V chladných dnech zase určitě oceníte proteinový kakaový horký nápoj, který příjemně zahřeje a zasytí a po všech stránkách je nutričně mnohem hodnotnější než běžný hrnek kakaa.

Proteinové nápoje KetoMix >>

 

Velkou předností proteinového nápoje KetoMix je nejen jeho odpovídající složení a snadná příprava, ale i možnost výběru několika chutí. Samotný koktejl je totiž zcela bez chuti a k němu si vyberete tři z jedenácti příchutí v pěti balíčcích, které můžete mezi sebou pěkně střídat. Proto se vám koktejl také nikdy nepřejí.

Výhody proteinového nápoje KetoMix:

Proteinový koktejl KetoMix s příchutí čokolády dodá tělu vše, co při hubnutí potřebuje / foto: archiv autorky

Nutriční hodnoty proteinového nápoje KetoMix

VÝŽIVOVÉ HODNOTYna 100 gna jednu porci (30 g)
Energetická hodnota1549 kJ / 380 kcal465 kJ / 114 kcal
Bílkoviny47 g14,1 g
Sacharidy22 g6,6 g
z toho cukry 11 g3,3 g
Tuky9 g2,7 g
z toho nasycené tuky5 g1,5 g
Vláknina12 g3,6 g
Sůl0 g0 g

Chcete-li hubnout rychle a efektivně, pak můžete zvolit Proteinový koktejl s Acetyl-L-karnitinem, který je navíc obohacený o karnitin, opět v několika příchutích: vanilka-jahoda, vanilka-malina, čokoláda-banán. Karnitin napomáhá snadnějšímu využití tukových buněk jako zdroje energie, takže v metabolismu tuků hraje při hubnutí dost podstatnou roli.

Proteinové nápoje nejsou však jediným drinkem na hubnutí, který u KetoMixu najdete. Vždyť jen každodenní pitný režim si můžete zpestřit osvěžujícím nápojem s příchutí pomeranče a nemusíte pít jen obyčejnou vodu. Také obsahuje karnitin pro lepší spalování tuků a nenajdete v něm vůbec žádné cukry.

A co byste řekli na Instantní kávu s příchutí skořice, vanilky, nebo zelené kávy? Skvělá směs kávy, matcha čaje, garcinie kambodžské a spousty dalších výjimečných ingrediencí na podporu hubnutí. Kromě jiného obsahuje také rozpustnou vlákninu z čekanky (inulin), která podporuje normální funkci střev. Připravit si ji můžete jako teplý i studený nápoj.

Roman Halický uvádí: “Kofein je nejrozšířenější psychoaktivní a stimulační látkou na světě. Vyskytuje se např. v plodech kávovníku, nebo listech čajovníku. Kofein ovlivňuje především kardiovaskulární, nervový a respirační systém a činnost ledvin. Téměř celý kofein je absorbován v žaludku a tenkém střevě a do krve se dostane zhruba za 30 minut. Ve vztahu ke sportovní výkonosti stimuluje fyzickou sílu, vytrvalost a zvyšuje míru bdělosti. Potlačuje také únavu a podporuje vylučování noradrenalinu a adrenalinu. Hlavním využitím v silových sportech je jeho účinek na shazování hmotnosti. Kofein urychluje metabolismus a tím podporuje spalování tuků. Nicméně po dlouhodobém užívání může efekt vyprchat.”

HALICKÝ, ROMAN. Metody snižování hmotnosti do váhových kategorií.

CITACE: HALICKÝ, Roman. Metody snižování hmotnosti do váhových kategorií [online]. Brno, 2021 [cit. 2021-05-18]. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/ocn41/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií. Vedoucí práce Iva HRNČIŘÍKOVÁ.
Chci zhubnout >>

 

Drinky na hubnutí v běžném jídelníčku

Je třeba si uvědomit, že redukce hmotnosti je celý komplexní proces, takže pokud chcete opravdu zhubnout, musíte upravit nejen jídelníček, ale vlastně celou svoji životosprávu. Ta zahrnuje v prvé řadě pestrou a vyváženou stravu (vhodnou součástí mohou být právě hubnoucí koktejly), pohyb a také dostatek odpočinku.

Jestliže tedy budete různé drinky na hubnutí od KetoMixu kombinovat s jejich dalšími produkty, získáte tak nutričně vyváženou stravu, která vám pomůže zredukovat vaši hmotnost natrvalo a i nadále si ji dokážete udržet.

S pomocí koktejlové směsi KetoMix si můžete sami podle vlastní fantazie vytvářet naprosto ojedinělé drinky, které budou vyhovovat přesně vašim chuťovým požadavkům. Koktejly nezatěžují tělo, naopak dodají spoustu energie. Inspirovat se můžete třeba následujícím receptem.

RECEPT: Jahodový shake KetoMix s mátou

Suroviny:

Postup:

Mléko a vodu nalijeme do mixéru, přidáme odměrku koktejlu, jahodovou příchuť, čerstvé jahody, asi dva lístky máty a vše společně promixujeme. Nápoj přelijeme do sklenice s ledem a na povrchu odzdobíme jahodou a lístkem máty.

Hodnotný každodenní jídelníček vyžaduje především kvalitní potraviny, a proto v nabídce KetoMixu naleznete rozmanitou nabídku produktů: proteinové kaše, teplé polévky, omelety  naslano, sladké palačinky, přílohy, pochutiny, sladkosti, …  A to nejsme s výčtem u konce.

 

Aby hubnutí skutečně fungovalo, je třeba jíst nejméně 5x denně a v malých porcích dodat tak tělu potřebnou dávku živin za podmínky sníženého příjmu kalorií.

Různé proteinové nápoje či jiné drinky na hubnutí tak můžete vhodně zakomponovat do celodenní stravy. Jednou třeba kompletně nahradí jedno jídlo, jindy si jej dáte k svačině. Ale rozhodně by nikdy neměly být jediným jídlem dne.

Proč jíst potraviny KetoMix?

Koupit KetoMix >>

 

Hubnutí podpořte detoxikací

Detoxikace má na hubnutí rovněž pozitivní vliv. Očista těla patří mezi způsoby, jak se zbavit přebytečné zátěže ve formě různých škodlivin, které tělo neustále ukládá.

Správnou detoxikací je pak možno dosáhnout nastartování metabolismu, upravení trávení, nabrání nové energie a nastartování úbytku váhy. Pročištěné tělo totiž hubne lépe a rychleji.

A na toto pravidlo pamatuje i KetoMix, který má pro tyto účely připravenu bylinnou směs na podporu trávení a hubnutí. Směs moringy, fenyklu a máty přirozeným způsob navodí detoxikaci, podpoří trávení a lepší spalování tuků. Šálek tohoto bylinného čaje si můžete dopřát až 3x za den a tělu tak poskytnete i potřebnou hydrataci.

Bylinná směs na hubnutí >>

Nápoje na rychlejší hubnutí

Pitný režim je nedílnou součástí redukčního jídelníčku. Proto je důležité po celý den tekutiny neustále doplňovat. Nezapomínejte, že pít je nutné průběžně, nikoliv nárazově. Vodu tělo potřebuje pro správné trávení a vstřebávání živin.

Při hubnutí, kdy dochází k redukci tukové tkáně, vznikají v těle odpadní látky, které právě dostatečné množství tekutin pomáhá odplavit z těla pryč. Správná hydratace organismu tak dokáže podpořit rychlejší metabolické pochody v těle, což  má v konečném výsledku výrazný hubnoucí efekt.

Voda s citronem

Když si dáte po ránu na lačný žaludek sklenici teplé vody s čerstvě vymačkanou šťávou z citronu, nastartujete metabolismus na plné obrátky. Voda s citronem obsahuje pektinovou vlákninu, která podpoří dobré trávení a rychlejší hubnutí. Má vynikající detoxikační účinky. Současně do těla doplníte potřebnou dávku vitamínu C a posílíte svůj imunitní systém.

Zelený čaj

Zelený čaj je dalším skvělým nápojem podporujícím hubnutí. Obsahuje cenné antioxidanty, které pomáhají zlepšit trávení, potlačit chuť k jídlu a snížit hladinu cukru v krvi. Dokáže zrychlit metabolismus a přispět k odplavení škodlivých látek z těla. Pro redukci hmotnosti je obzvlášť vhodný zelený matcha čaj, což jsou vlastně nejmladší lístky čajovníku rozemleté na jemný prášek.

Zeleninové šťávy a smoothie

Čerstvé šťávy ze zeleniny a zeleninové smoothie jsou plné vitamínů, minerálů a vlákniny a pro zdravý jídelníček jako stvořené. Dokážou dobře zasytit, avšak oproti šťávám a smoothie z ovoce obsahují asi o polovinu méně kalorií.

Můžete je výborně zapojit do pitného režimu. Po ránu osvěží a nastartují metabolismus. Můžete zkusit například okurku, řapíkatý celer, kedlubnu, ředkvičku, listy špenátu, polníčku, atd. Oblíbenou kombinaci jistě brzy najdete sami. Zeleninové smoothie je vhodné ředit vodou.

Zeleninové šťávy jsou plné živin, dokážou zasytit a přitom neobsahují téměř žádné kalorie / foto: pixabay.com

 

RECEPT: Drink na ploché břicho

Suroviny:

 • 1 střední okurka
 • 1 čajová lžička čerstvě nastrouhaného zázvoru
 • 1 BIO citron
 • 2 litry vody
 • hrst lístků máty

Postup:

Okurku nakrájíme na tenká kolečka a s ostatními ingrediencemi dáme do skleněného džbánu. Zalijeme vodou, důkladně promícháme a necháme přes noc v lednici. Ráno nápoj scedíme a popíjíme průběžně po celý den.

Pohybem ke štíhlosti

I když drinky na hubnutí vhodně zakomponujete do redukčního jídelníčku, přeci jen k rychlejšímu spalování tuku v těle přispěje i vhodná pohybová aktivita. Nemusíte si hned kupovat permanentku do fitka, pokud se na to necítíte.

Pohybem se rozumí jakákoli fyzická aktivita. Své kouzlo má třeba jen obyčejná chůze. Můžete se vydat kamkoliv, nejen na procházku do přírody. I běžné denní pochůzky městem můžete místo autem nebo tramvají zvládnout pěšky. Chůze je totiž nejpřirozenější pohyb, který prospívá celkovému zdraví.

Umíte správně chodit? Podívejte se na zásady pro zdravou chůzi:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Pokud se však rozhodnete zapojit sport do svého života, pak nejlépe začněte nenáročnými aktivitami. Zaměřte se na pohyb, který umožňuje rychlejší spalování tuků dlouhodobou aktivitou vykonávanou v aerobní zóně. Co to je? Jedná se o jakékoli cvičení, které je provozováno v mírném tempu déle jak 20 – 30 minut a nedochází při něm k zadýchávání.

Prvních dvacet minut cvičení se totiž tělo zásobuje rychlou energií, kterou má k dispozici. Tu štěpí z jednoduchých cukrů. Po této době tento zdroj energie dochází a tělo si musí poradit jinak. Vrhne se tedy jednoduše na uložené tuky, což je cílený efekt při hubnutí.

Vhodnou aerobní aktivitou je například jízda na kole, inline bruslích, plavání, běh, nebo obyčejná chůze ve svižném tempu s nordickými holemi. V případě, že vás to neláká ven, můžete si doma zacvičit na elipticalu a přitom klidně sledovat svůj oblíbený seriál. Možností je spousta.

Chci zhubnout >>

 

Co dodat na závěr? Kvalitní drinky na hubnutí jsou pro tělo opravdu zdrojem hodnotných živin, avšak vždy by měly být součástí pestrého a po všech stránkách nutričně vyváženého jídelníčku. Zdravá strava a pohyb je předpokladem úspěšného hubnutí.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář