Šumivé tablety na hubnutí: Pomohou shodit přebytečná kila?

Mnoho žen ale i mužů sní o ideální postavě. Jak by bylo vše lepší, snadnější a hezčí, kdyby byli mnohem hubenější. Hubnutí a zhubnutí je tak cílem mnohých. Ale jak hubnout? Představa nějakých omezení ve stravování, náročného fyzického zatížení a hlavně dlouhé doby, než se projeví účinek, velmi často odrazuje. Proto řada lidí sahá po jednoduchých možnostech, jako jsou různé doplňky stravy nebo šumivé tablety na hubnutí. Funguje ale ve skutečnosti něco takového? Lze zhubnout bez dřiny a snadno?

Šumivé tablety na hubnutí mohou pouze podpořit biochemické pochody v těle vedoucí ke snižování nadváhy / fotokoláž: depositphotos.com

 

Přípravky na redukci hmotnosti

Na trhu existuje celá řada tablet a pilulek, které jsou volně dostupné a slibují zázračné zhubnutí. Vážně to ale tak funguje?  Tyto přípravky obsahují obvykle látky jako je psyllium, chlorella, spirulina, zelená káva, které samozřejmě s úpravou váhy napomáhají, ale samy o sobě zázračné nejsou.

Prostě to nefunguje tak, že spolknete pilulku a za týden budete mít 5 kg dole. Na velmi vysokou nadváhu sice existují léky, ale ty jsou pouze na předpis. Může vám je doporučit a předepsat pouze váš lékař, který zná váš zdravotní stav a po celou dobu léčby vás bude mít pod dohledem. Může vás také poslat na vyšetření do diabetologické poradny, kde s vámi problémy s nadváhou bude řešit přímo specialista dietolog.

Chci zdravě zhubnout >>

 

Lékařem předepsané různé přípravky mají za úkol v prvé řadě potlačit chuť k jídlu, což sice vede k úbytku váhy, ale bez lékařského dohledu mohou zdraví závažně poškodit. Používají se například u léčby extrémní obezity. Častými vedlejšími účinky jsou navíc poruchy srdečního rytmu, vysoký krevní tlak, nespavost, závratě, bolesti hlavy, zastřené vidění, úzkosti, pocení, deprese a řada dalších. Takto hubnout jistě nikdo nechce.

 

Šumivé tablety na hubnutí

Další určitou možností jsou šumivé tablety na hubnutí. Určitě už jste o nich také slyšeli. Ale ani zde žádné zázraky nečekejte. Šumivé tablety na hubnutí jsou většinou doplňkem stravy, který může tělo obohatit o různé vitamíny a minerály, bylinné výtažky a podobně. Na určitou úpravu váhy mají vliv například produkty, které jsou ve formě šumivých tablet určeny k odvodnění organismu, nebo detoxikaci

Zadržování vody v těle

Nadměrné zadržování vody patří mezi zdravotní problémy, které se projevují například velkým hmotnostním přírůstkem za krátkou dobu, také otoky, celulitidou, problémy s hubnutím, pocením a podobně. Je tedy zřejmé, že pokud vaše tělo vodu nadměrně zadržuje, pak je odvodnění žádoucí i pro případ úpravy váhy.

Na množství vody v těle má vliv nemalá řada faktorů. Většina orgánů těla funguje na bázi vody. Vlivem změny vnitřní rovnováhy (především hormonální) může docházet k reakci těla – zadržení vody. Tyto potíže pak nejvíce postihují ženy, a to v období před menstruací, v době těhotenství nebo klimakteria.

Pokud dochází k většímu zadržování vody i mimo toto období, pak jsou hlavními viníky obvykle nedostatek příjmu tekutin, nezdravá strava, málo pohybu, nebo také větší příjem soli. Odvodňovací přípravky vám s těmito problémy mohou částečně pomoci, ale nepomohou vám odstranit tuky.

Šumivé tablety na hubnutí jsou většinou přípravky na odvodnění či pročištění organismu / foto: pixabay.com

 

Pročištění organismu

Stejně tak nedokážou odstranit tuky ani šumivé tablety na hubnutí, které jsou určeny v podstatě k pročištění organismu. Avšak taková očistná kůra je skvělým začátkem každé redukční diety. Dokáže totiž zrychlit metabolismus, nastartovat hubnutí a vyplavit z těla všechny nahromaděné škodlivé látky. Pročištěné tělo hubne lépe a rychleji, jelikož samotný detoxikační proces vytvoří v organismu přímo ideální podmínky pro hubnutí.

Detoxikaci organismu je třeba brát jako takovou přípravu na hubnutí. Následně je třeba přejít na vhodně zvolenou redukční dietu, pravidelný pohybový režim a dodržovat zásady zdravého životního stylu. Jen za těchto podmínek lze hovořit o zdravém hubnutí, které vás dovede až k optimální váze.

Chci zdravě zhubnout >>

Šumivé tablety na hubnutí – odvodnění nebo detoxikaci – tedy fungují, pokud současně dojde k úpravě životního stylu. Nadváha je ve většině případů daná chybami ve stravování. Chcete-li tedy zhubnout, zaměřte se hlavně na stravu. Tablety pak využívejte jako doplněk stravy, s jehož pomocí dodáte tělu chybějící vitamíny, minerály a další důležité živiny. Pouze příjmem správných a vhodných potravin zhubnete snadno a také napořád.

Mylné je se domnívat, že zhubnete razantním omezením množství jídla, případně hladovkou. Taková cesta nikam nevede. V tomto případě organismus strádá nedostatkem živin, což se nakonec projeví ztrátou svalové hmoty a zpomalením všech metabolických pochodů v těle. Váha jde sice poměrně rychle dolů, ale to je způsobeno spíš úbytkem vody v těle. Chcete-li spálit tuky, rozhodně není dobré hladovět.

Zdravé hubnutí vyžaduje naopak pravidelnou pestrou a nutričně vyváženou stravu. Když budete jíst 5x denně malé porce a vyřadíte z jídelníčku všechny rizikové živiny jako jsou jednoduché sacharidy (bílé pečivo, sladkosti, koblihy, sladké limonády, atd.) a nezdravé tuky (fast food, uzeniny, atd.), pak při dodržování určitých zásad zdravého stravování můžete dosáhnout svého cíle.

Zelenina se řadí mezi nízkokalorické potraviny, které dodají tělu důležité živiny / foto: pixabay.com

 

Co jíst, abyste hubli?

Zdravý jídelníček nesmí být jednotvárný, je třeba volit potraviny, které dokáží vyživit tělo a zabezpečit jeho bezproblémové fungování. Při hubnutí je důležité zajistit příjem kvalitních bílkovin a omezit sacharidy. Bílkoviny neboli proteiny jsou důležitou základní složkou všech živých organismů. V těle plní funkci stavební, ochrannou i regulační. Bílkoviny je možné hledat v rostlinné formě (pohanka, sója, luštěniny, zelenina, ořechy, rýže) i ve formě živočišné (maso, ryby, drůbež, mléčné produkty, vejce).

Obsah bílkovin v některých potravinách

PotravinaObsah bílkovin v g / 100 g váhy
Arašídy26
Dýňová semínka 25
Čočka24
Kuřecí prsa23
Fazole21
Chia semínka21
Mandle20
Hermelín20
Hovězí maso20
Vepřové maso19
Cizrna 19
Slunečnicová semínka19
Lněné semínko18
Tempeh čerstvý18
Pstruh18
Tofu natural16
Kuskus14
Vejce13
Vločky ovesné13
Těstoviny13
Pohanka13
Cottage12
Tvaroh libovolné tučnosti10 - 13
Rýže8
Chléb celozrnný8
Mléko polotučné3
Jogurtové mléko, kefír3

Pro normální funkci organismu a také optimální hubnoucí procesy v těle je tedy nezbytné dodržet dostatečnou denní dávku proteinů. Někdy je však těžké tohoto požadavku dosáhnout jen s pomocí běžných jídel.

Přitom by bílkoviny měly převažovat na talíři zejména v odpoledních a večerních hodinách. Při snaze o snížení tělesné hmotnosti mají svůj zásadní význam. Dokážou zasytit, zbavit vás chutí na sladké a ještě se postarají o to, aby vám neubývaly svaly na těle. Dostatek svalů je důležitý pro zajištění příznivých hodnot metabolismu.

Na principu dostatečného příjmu kvalitních bílkovin a omezení sacharidové složky stravy fungují potraviny KetoMix, které dodají tělu přesně to, co pro zdravé hubnutí potřebuje. Obsahují všechny potřebné živiny, takže organismus nijak nestrádá. Netrpíte pocitem hladu, ani nebojujete neustále s chutí na tabulku čokolády, ale naopak se cítíte sytí a plni energie.

Nemusíte pořád myslet na jídlo a u každé porce složitě počítat zastoupené živiny. KetoMix se o všechno postará za vás. Pochutnáte si na kvalitním jídle a vůbec si nemusíte odpírat ani českou kuchyni, nebo svůj oblíbený hamburger. Prostě jíte a hubnete.

KetoMix zahrnuje rozsáhlou nabídku potravin, od klasických proteinových koktejlů, kaší a omelet až po vynikající nízkosacharidové pečivo, přílohy (rýže, těstoviny), pochutiny, sladkosti, polévky, tyčinky a mnoho a mnoho dalších. Vybírat můžete jen podle vlastní chuti a bez obav, že bude vaše váha v ohrožení.

Pokud budete chtít, má pro vás KetoMix připraven i speciální redukční program, který je nutričními specialisty odborně sestaven pro daný úbytek hmotnosti. Vy si jen vyberete kolik chcete zhubnout a jednoduše si objednáte celý balíček potravin, jehož součástí je i informační brožura s recepty a jídelníčkem.

Potraviny KetoMix můžete mít neustále po ruce a vzít si je s sebou kamkoli na cesty či do práce. Třeba jahodovou tyčinku si dáte k svačině, gulášovou polévku v práci k obědu a večer budete mít na talíři zeleninovou omeletu. Přitom samotná příprava jídel vám zabere jen několik minut času. Podívejte se:

Video recept: KetoMix omeleta s restovanou zeleninou

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Když zařadíte KetoMix do každodenního jídelníčku, zanedlouho zjistíte, že skutečně ubýváte na váze. Kalhoty vám budou v pase volnější, břicho splaskne, boky zmenší svůj objem a vy se jen budete na sebe usmívat do zrcadla, jak vám to sluší. Přitom si na jídle pochutnáte od rána až do večera, žádné trápení hlady.

A to je právě velký rozdíl oproti šumivým tabletám na hubnutí, které bez zdravého a vyváženého jídelníčku zcela ztrácí svůj význam. Krátkodobě dokážou hubnutí podpořit, ale to je tak vše. Trvalých výsledků lze s nimi jen stěží dosáhnout.

Proč hubnout právě s KetoMix?

 • zhubnete zdravě jednou provždy, bez hladu a cvičení
 • nízkosacharidové potraviny s obsahem kvalitních bílkovin a dalších živin (tělo dostává vše, co při hubnutí potřebuje)
 • bez glutamátů a jakékoli chemie
 • vhodné pro vegetariány, vegany a osoby citlivé na lepek a laktózu
 • široká nabídka jídel (nemusíte pít jen koktejly a jíst kaše, ale můžete)
 • snadná příprava jídel, šetříte svůj čas
 • možno vzít s sebou do práce, na cesty, výlet, dovolenou
 • potraviny využijete v mnoha receptech české, italské, asijské či jiné kuchyně
 • hodnotně doplní běžný jídelníček (nízký obsah sacharidů, zdroj kvalitních bílkovin)
 • vhodné pro ženy i muže
 • přináší trvalé výsledky bez jo-jo efektu
Koupit KetoMix >>

 

KetoMix vás jednoduchou cestou dovede k vaší vysněné postavě a naučí vás dodržovat zásady zdravého životního stylu. Postupně se zorientujete ve zdravém jídelníčku natolik, že sami a bez obtíží rozeznáte potraviny, které jsou pro vaše tělo hodnotným zdrojem živin.

Tím, že pomocí KetoMixu omezíte sacharidy v jídelníčku, organismus začne čerpat energii z uložených tukových zásob, což se navenek projeví viditelným zhubnutím. Díky vyváženému množství bílkovin nebudou ani vaše svaly v ohrožení.

Hubnutí můžete podpořit L-carnitinem, který pozitivně ovlivňuje rychlost spalování tuků / foto: archiv autorky

 

Nezapomínejte na příjem tekutin

Tekutiny jsou pro lidské tělo zásadní. A to i při dietě. Ovšem slazenými nápoji získáváte zbytečné kalorie, proto se při nízkosacharidové dietě všem slazeným nápojům určitě vyhýbejte. Dejte přednost klasické stolní vodě, nebo vodě s pomerančovým sirupem bez cukru či přírodními výtažky z ovoce a bylinek. Stejně dobrý je i zelený čaj, mátový, kopřivový, apod.

Dominik Všetíček uvádí: “Pro dospělého jedince je doporučen denní příjem tekutin průměrně 2-2,5 litrů. Z daného objemu je okolo 1,5 litru přijato jako voda v rámci pitného režimu. Zmíněná množství jsou zprůměrována a přesný příjem pro konkrétního pacienta lze vypočítat pomocí vzorce 0,02 (l) x váha (kg). Na zbylém množství celkového denního příjmu se podílí metabolická voda vznikající oxidací živin a voda vyskytující se v potravinách.”

VŠETÍČEK, DOMINIK. Hydratace v intenzivní péči.

CITACE: VŠETÍČEK, Dominik. Hydratace v intenzivní péči [online]. Brno, 2020 [cit. 2021-05-12]. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/pnv8p/. Diplomová práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Olga SUKOVÁ.

 

Hubnutí bez hladovění a nepříjemné námahy

Hubnutí s KetoMixem funguje jen na principu vhodně upraveného způsobu stravování. Prostě jíte a hubnete i při sledování televize. Potraviny KetoMix zajistí dostatek všech živin a kilogramy jdou dolů sami od sebe. Vůbec nemusíte trápit svoje tělo někde v posilovně. Na druhou stranu, alespoň trocha zdravého pohybu nikdy není na škodu.

Pohyb podporuje spalování tuků, zlepšuje metabolismus a především posiluje a upravuje fyzickou kondici. Pozitivní vliv má i na psychickou pohodu. Není tajemství, že se při pohybové aktivitě uvolňují endorfiny, které navozují dobrou náladu a uvolnění od psychického přepětí.

Chci zdravě zhubnout >>

 

Nejste příznivcem sportování?

Ani být nemusíte. Pohybů a aktivit, které vám pomohou zrychlit a zlepši hubnutí je totiž celá řada. A mnohé z nich můžete zapojit do svého běžného života, aniž byste se kvůli tomu museli převlékat do dresu nebo navštěvovat sportovní centra. Jaké to jsou?

Chůze – nejpřirozenější pohyb

Chůze nás provází od malička až do stáří a je škoda ji nevyužít i pro případ hubnutí. Chůze není namáhavá, přitom je velmi efektivní. Zamyslete se nad tím, kolik kroků denně uděláte. Asi častěji sednete do auta, nebo jedete autobusem, než byste cestu aspoň zčásti sami ušli. Chůze posiluje svaly a šetří klouby, zlepšuje kondici a posiluje srdce. Zabezpečuje dobré okysličování těla a rozhodně při hubnutí pomáhá.

Jízda na kole nebo koloběžce

Řada lidí využívá jako přepravní prostředek kola nebo koloběžky, a to jak na cestu do práce, do školy nebo za zábavou nebo na výlety. Je to nejen ekologické, ale hlavně zdravé. Bohatá síť cyklostezek u nás perfektně navazuje na možnost jízdy po městech. Cyklistika navíc umožňuje využívat řadu různých typů kol na různou intenzitu jízdy a různé terény.

Efektivita různých pohybových aktivit

AKTIVITAŽENY (váha cca 72 kg)
výdej kalorií za hodinu
MUŽI (váha cca 91 kg)
výdej kalorií za hodinu
Pomalá chůze204255
Rychlá chůze314391
Jízda na kole292364
Plavání423528
Bruslení548683
Běh8611074
Společenský tanec219273

Cvičení v klidu domova nebo u televize

Způsobů, jak zapojit více pohybu do denního programu, je opravdu hodně. I práce na zahrádce nebo doma při úklidu je určitý způsob, jak spálit více energie. Volný čas na pohyb ale můžete najít i u sledování televize nebo poslouchání rádia a jednoduše cvičit doma na elipticalu, který jednoduše simuluje přirozený pohyb při běhu. Tempo si nasadíte sami podle sebe. Zkrátka, najděte si to, co vás bude bavit. A když vás sport chytne, můžete se mu věnovat mnohem intenzivněji. Vaše tělo to jistě ocení.

Chci zdravě zhubnout >>

 

Zkuste si protáhnout celé tělo podle tohoto videa. Nenáročné cvičení pro každého:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Kombinace zdravého a vyváženého jídla, nižšího příjmu sacharidů, vhodného pohybu a dobré vůle začít, je ten nejlepší recept na snížení hmotnosti. Každý shozený kilogram vás posune blíž k vaší vytoužené postavě. Šumivé tablety na hubnutí mohou hubnutí jen podpořit, ale nelze je považovat za účinný prostředek k redukci nadváhy. 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář