Čínské jehličky do uší na hubnutí: Za 4 týdny až 3 kila dolů!

Prastará čínská medicína dokáže řešit také problémy s nadváhou. Redukční program je založen nejen na aplikaci ušní akupunktury, ale účinný je především v kombinaci s přesně vyváženým jídelníčkem a úpravou stravovacích návyků. Tím, že si necháte do ucha napíchnout jehličky sice sami bez vlastního přičinění nezhubnete, ale stimulace přesných bodů pomůže snížit pocit hladu až na třetinu a hlavně zrychlit klidový metabolismus. Navíc, tato velmi efektivní metoda odhalí viníka vaší zvýšené tělesné hmotnosti a označí přesnou příčinu. A když budete znát příčinu, proč vám kila naskakují nahoru, můžete ji snadno ovlivnit a vydat se na správnou cestu. Někdo tloustne po dětech, přibývajícím věkem, jiný jídlem zajídá stres, problémy v osobním životě, mužům zase roste pivní břicho, atd. Nějaký důvod se vždycky najde. A právě proto čínská medicína pomáhá nastavit individuální přístup k redukci váhy, který přináší očekávaný efekt. Proč to tedy nezkusit?

Lidské ucho je obrazem jednotlivých orgánů v těle / foto: pixabay.com

 

Akupunktura a nadváha

Nadváha a obezita patří mezi civilizační choroby, které v mnoha směrech ohrožují lidské zdraví. Každý člověk ale vnímá změny svého těla jinak. Někteří lidé přibývající kilogramy naprosto ignorují, omlouvají je všemi možnými způsoby a přitom si ani neuvědomují, že mohou přerůst ve vážný problém. A pak jsou ti, kteří se pustí do boje s nadváhou, ale ne vždy skončí jako vítězové. Špatně zvolená metoda hubnutí může způsobit například tolik obávaný jo-jo efekt, který dokáže sebevědomí pěkně rozhodit. Přitom cesta k vysněné postavě je jen jedna: zdravý životní styl zahrnující racionální jídelníček a pohyb.

Chci zhubnout >> 

Úspěšné hubnutí vyžaduje v prvé řadě silnou motivaci a opravdu pevné rozhodnutí. Pokud si budete každý den říkat, že zhubnete a začnete až příští týden, měsíc či rok, věřte, že za tu dobu budete ještě více oplácaní tukem. Shodit nabrané kilogramy je však podstatně těžší než je nabrat. Když ale začnete včas a zvolíte správnou efektivní metodu, můžete zanedlouho pozorovat první úbytky na váze. Ty jsou samozřejmě dost individuální a závisí na mnoha faktorech. Současně ale existují různé způsoby, které mohou hubnutí velmi příznivě ovlivnit a celý proces výrazně usnadnit. Jedním z nich je také akupunktura, která je součástí alternativní medicíny a umí řešit nejeden zdravotní problém. 

TIP: Podívejte se na srovnání nejlepších hubnoucích metod, které jsou založeny na konkrétní úpravě jídelníčku a mohou být vhodným doplňkem redukčního programu pomocí ušní akupunktury.

Chci zhubnout >>

Čínská medicína najde příčinu

Tradiční čínská medicína nahlíží na hubnutí jako na komplexní záležitost celého těla a prostřednictvím akupunktury se snaží celý proces redukce váhy co nejvíce usnadnit. Tímto celostním přístupem dokáže odhalit příčinu vaší nadváhy a navrhnout správný postup redukce hmotnosti, který ozdraví i vaši psychiku. 

Lucie Panušová uvádí: “Akupunktura je nejznámější alternativní léčebnou metodou vycházející ze zásad tradiční čínské medicíny (TČM), je používána i v kombinaci s dalšími metodami např. s moxou, masáží, fytoterapií. Její podstatou je působení na akupunkturní body na povrchu těla rozmístěných podél meridiánů, jimiž proudí energie, pomocí zabodnutých jemných a tenkých jehel a tím vyvolá reakci organismu. Slovo akupunktura je převzaté a uměle vytvořené z latiny. Acus znamená jehla a puncto píchat.” 

PANUŠOVÁ, LUCIE. Homeopatie, akupunktura a akupresura v těhotenství, za porodu, v šestinedělí v intervencích porodní asistentky.

PANUŠOVÁ, Lucie. Homeopatie, akupunktura a akupresura v těhotenství, za porodu, v šestinedělí v intervencích porodní asistentky [online]. České Budějovice, 2013 [cit. 2019-07-25]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/pki5eo/>. Bakalářská práce. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zdravotně sociální fakulta. Vedoucí práce PhDr. Drahomíra Filausová.  

K úspěšnému zhubnutí nestačí jen napíchat jehličky do ušního boltce, ale celkově je nutné změnit celý váš způsob života. Musíte se zaměřit především na jídelníček, který z větší části rozhoduje o tom, zda hubnete nebo přibýváte na váze. Akupunktura vám pomůže snížit chuť k jídlu, nebudete se neustále zaobírat myšlenkami na jídlo a celkově dojde ke zrychlení bazálního metabolismu. To znamená, že vaše tělo bude efektivněji spalovat tuky i v době, kdy třeba spíte nebo odpočíváte. Nezapomeňte, že zhubnout lze jen tehdy, pokud přijmete méně energie než vydáte

Součástí redukčního programu pomocí akupunktury je také racionální jídelníček a změna stravovacích návyků, které většinou způsobují přibývání na váze.

Účinky akupunktury při snižování nadváhy:

 • zrychluje metabolické procesy (tělo spaluje tuky i v klidovém režimu)
 • podporuje centrální nervový systém (snižuje práh pro vnímání sytosti a potlačuje pocit hladu)
 • navozuje tělesnou a duševní rovnováhu při snižování kalorického příjmu
Akupunkturní jehly, které stimulují konkrétní body na uchu / foto: pixabay.com

 

Hubnutí pomocí akupunktury

Redukční program zahrnující ušní akupunkturu nabízí různé kliniky nebo zdravotní centra, která využívají alternativní léčebné metody, případně i některé kosmetické salony. Samotná délka ozdravné kůry je různě dlouhá a závisí na tom, jaké další služby si vyberete. Kromě základní aplikace ušní akupunktury a stanovení dietního režimu můžete využít i cvičení zaměřené na formování jednotlivých částí těla. Po celou dobu jste pod dohledem lékaře a docházíte na pravidelné konzultace

Váhový úbytek při aplikaci ušní akupunktury je ryze individuální. Zpravidla se pohybuje v rozmezí 1 – 3 kilogramy za měsíc, což přispívá k trvalému udržení optimální hmotnosti.

Jak probíhá redukční kůra? 

Jakmile ve svém okolí vyhledáte specializované pracoviště, kde provádí akupunkturu, a objednáte se na první návštěvu, počítejte se vstupním lékařským vyšetřením. To je známkou toho, že jste se svěřili skutečně do rukou odborníků, neboť akupunkturní jehly by měl vždy aplikovat pouze lékař z daného oboru. Po počátečním komplexním vyšetření na základě vašeho zdravotního stavu lékař potom navrhne celkový způsob léčby vaší nadváhy. Ta bude zahrnovat nejen aplikaci ušní akupunktury, ale obdržíte i jídelníček na několik dní spolu s další úpravou dosavadních stravovacích návyků

Chci zhubnout >>

 

Aplikace jehliček do ušního boltce

Akupunktura je jednou z metod alternativní medicíny a vychází z prastaré filozofie, že jakýkoliv zdravotní problém plyne z nerovnováhy energií v lidském těle. Hlavním úkolem akupunktury je potom tuto rovnováhu stimulací příslušných bodů opět vrátit co do nejlepšího stavu. Na lidském uchu, nebo přesněji řečeno ušním boltci se nachází přesné akupunkturní body, které odpovídají jednotlivým orgánům nebo anatomickým oblastem lidského těla (podobně jako na uchu existují tyto body i na chodidle nohy). 

Podívejte se, jak akupunktura probíhá: 

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Při terapii akupunkturou se tyto konkrétní body stimulují buď zapíchnutím jehel určeným na kratší časový úsek (pacient leží určitou dobu v klidu na lůžku), nebo se aplikují tzv. “trvalky”, které zůstávají v kůži delší čas. Tato speciální plochá jehla se přelepuje náplastí tělové barvy a v uchu se nechává několik dní. K aplikaci dochází po předchozí 24 hodinové hladovce. Zpravidla tři týdny postačují k tomu, aby došlo k požadovanému účinku

Akupunkturní body, které se využívají při léčbě nadváhy leží v blízkosti výběžku, který kryje zvukovod. Zde se nachází bod pro stimulaci hladu a žízně. Při terapii se tyto dva body propojí trvalou jehlou vedenou shora dolů. Stimulace potlačuje chuť k jídlu a současně také pozitivně ovlivňuje metabolismus. Člověk jí méně než doposud, takže dochází ke snížení energetického příjmu. Antistres bod ladí vaši psychiku.

Proč je nutné před napíchnutím jehly 24 hodin nejíst?

 • body na uchu jsou při hladovění velmi citlivé a lépe se detekuje místo maximálního účinku
 • po 24 hodinách organismus vyčerpá zásobní glykogen uložený v játrech a tělo začne za přítomnosti jehel spalovat tuk
 • využit je antistres bod – jeho vynechání by způsobilo nadměrné zaplavení organismu stresovými hormony a došlo by k úbytku svalové hmoty

Po celou dobu redukčního programu jste pod dohledem terapeuta či lékaře a docházíte na plánované kontroly. V případě, že by došlo k vypadnutí akupunkturní jehly, nebo se objevily nějaké nečekané komplikace, samozřejmě se dostavíte neprodleně bez objednání.   

Zeleninu nemusíte jíst jen syrovou, můžete ji také tepelně upravit / foto: pixabay.com

 

Správný jídelníček je důležitý

Aplikace akupunkturních jehel je jedna část redukčního programu. Ta druhá a neméně důležitá spočívá v nastolení správných stravovacích návyků a dodržování racionálního jídelníčku. Snížená chuť k jídlu a rychlejší metabolické procesy v těle by vám přitom měly výrazně pomoci. Proto se také redukce nadváhy za pomoci akupunktury doporučuje zejména těm lidem, kteří nemají tak pevnou vůli a snadno podlehnou různým nástrahám. Nedokáží se ubránit večerním nájezdům na lednici, odolat tabulce čokolády či obejít fast food obloukem. V takových případech je akupunktura tím pravým pomocníkem na cestě k vysněné postavě. 

Chci zhubnout >>

 

Na základě vstupního vyšetření obdržíte jídelníček na celou dobu redukční kůry včetně dalších režimových doporučení. Ty se týkají zejména zvýšené fyzické aktivity, skvěle se osvědčují lymfatické masáže, které odvádí přebytečnou vodu a pomáhají při detoxikaci těla. Nelze zapomínat ani na pitný režim, v prvním týdnu je nutné úplně vynechat pivo, víno a tvrdý alkohol. Nejlepší je pít obyčejnou neperlivou vodu, neslazené minerálky, zelený či bylinkový čaj. Kávu v maximálním množství 2x denně, bez mléka a cukru. 

Co se týče stravy, její podstata je úplně stejná jako u každého hubnutí. To funguje jen tehdy, když omezíte příjem kalorií a zvýšíte jejich výdej. V každém případě je ovšem nutné dodržovat pestrou a nutričně vyváženou stravu. Odborníci na výživu se všeobecně shodují v názoru, že při hubnutí je třeba navýšit bílkovinnou složku stravy a omezit sacharidy. Opomenout však nelze ani zdravé tuky, které se podílí na celé řadě metabolických jevů v těle. 

Základní zdroje živin při hubnutí

Sacharidyzelenina, ovoce, celozrnné pečivo, celozrnné těstoviny, ovesné a jiné obilné vločky, cereálie, hnědá rýže nebo basmati, pohanka, quinoa, brambory, luštěniny
Bílkovinyvejce, maso, tuňák, losos, sója, tofu, tempeh, arašídy, ořechy, semínka, luštěniny, proteinová jídla KetoMix, mléčné výrobky, proteinové tyčinky a kaše
Tukyrostlinné oleje (olivový, kokosový, řepkový, sezamový, ořechový, atd.), avokádo, ořechy, semínka, ghee, rybí olej, losos, tuňák, sardinky

Nepostradatelnou součástí zdravé výživy jsou také vitamíny a minerální látky, které mají v lidském těle celou řadu důležitých funkcí a aktivně se podílí na látkové výměně v organismu. 

Dostatek bílkovin v jídelníčku zabrání zejména tomu, aby vám neubývala svalová hmota (více svalů = efektivnější hubnutí). Kromě toho vás zasytí na delší dobu, takže nebudete trpět neustálým pocitem hladu. Abyste nemuseli každý den zbytečně přemýšlet nad tím, co jíst a počítat složitě denní dávku bílkovin, je určitě lepší, když do jídelníčku rovnou zahrnete proteinová jídla KetoMix, která jsou již nutričně vyvážena tak, aby při jejich konzumaci tělo využívalo energii z uložených tukových zásob a zároveň bylo zásobeno všemi ostatními živinami a nijak nestrádalo. 

TIP: Přečtěte si moji podrobnou recenzi proteinových jídel KetoMix, které po zařazení do jídelníčku mají efektivní dopad na hubnutí již po prvním týdnu. Navíc, hubnete i bez nutnosti pohybu, jen úpravou stravy. 

Koupit jídla KetoMix >>

Jak proteinová jídla KetoMix pomáhají při hubnutí?

Proteinová dieta KetoMix / foto: ketomix.cz
 • Potraviny s obsahem bílkovin vás zasytí na delší dobu a nemusíte neustále myslet na jídlo
 • KetoMix se postará o váš jídelníček na celý den, zbavíte se stresu z hladu
 • Máte jistotu, že tělo dostává i všechny ostatní živiny a nijak nestrádá
 • Veškerá jídla jsou bez jakékoli chemie, lepku a glutamátů
 • Jídla jsou jednoduchá na přípravu a můžete si je vzít s sebou na cesty (proteinové tyčinky, koktejly, polévky, pečivo, apod.)
 • Vybírat lze z 22 druhů jídel
 • Do jídelníčku zařadíte i běžné potraviny podle seznamu (maso, vejce, zelenina, oříšky, atd.)
 • Některá neobsahují laktózu, tudíž vhodná i pro vegany
 • V maximálně možné míře šetříte peníze, čas i zdraví
 • Můžete rovnou zvolit celý redukční balíček odborně sestavený pro daný úbytek hmotnosti
 • S KetoMixem si nemusíte nic odpírat, můžete si vychutnat lahodnou čokoládu, chutné víno, sladkou pomazánku
 • Spolu s jídlem KetoMix obdržíte podrobný manuál a jídelníček na několik dní
 • Můžete se přidat ke skupině na facebooku: zhubli jiní, zhubnete taky
 • Kdykoli máte ZDARMA k dispozici odborné výživové poradenství prostřednictvím online chatu nebo po telefonu
 • Naučíte se stravovat zdravě a vybírat kvalitní potraviny
 • Máte zaručený rychlý a trvalý výsledek bez jo-jo efektu
 • Hubnutí s KetoMixem funguje i bez pohybu

Jídelníček obsahující proteinová jídla KetoMix vás postupně navede na cestu k trvalému zdraví a spokojenosti. Lépe si osvojíte zásady zdravé výživy, naučíte se rozpoznávat kvalitní a nutričně hodnotné potraviny, které nejsou pro tělo jen zdrojem prázdných kalorií. Budete plni životní energie a síly, což se projeví nejen na požadovaném úbytku hmotnosti, ale i na vaší náladě. S radostí budete pozorovat, jak vám ubývají centimetry v pase a můžete začít pomalu pomýšlet na nákup nového oblečení. Přeci nebudete krásné štíhlé tělo schovávat pod volným trikem. :-). Přitom vám ušní akupunktura bude dalším velkým pomocníkem a celým procesem hubnutí velmi snadno proplujete. 

Koupit jídla KetoMix >>

Pročištěné tělo hubne lépe

Redukční kůra za pomoci čínských jehliček do uší má kromě hubnoucích účinků také efektivní dopad na detoxikaci organismu. Radikální změna dosavadního způsobu stravování, která je nedílnou součástí aplikace ušní akupunktury, přispívá mimo jiné i k celkovému pročištění organismu. Úprava jídelníčku klade velký důraz na výběr kvalitních potravin, které neobsahují žádné konzervační látky ani chemické příchutě. Tím pádem není zbytečně zatěžován trávicí systém, který by v opačném případě musel vynaložit spoustu energie na odbourání toxických látek. V pročištěném těle probíhají všechny metabolické procesy mnohem rychleji, což se také pozitivně projeví na snižování tělesné hmotnosti. Detoxikaci organismu umí podpořit konzumace zeleniny, vlákniny, popíjení zeleného čaje a v neposlední řadě také zelené superpotraviny

TIP: Přečtěte si moji podrobnou recenzi přípravku BLENDEA SUPERGREENS, což je směs 4 významných zelených superpotravin (spiruliny, chlorelly, zeleného ječmen a mladé pšenice) obohacených o špetku máty peprné pro lepší chuť. Kromě hubnutí  se celá řada pozitivních účinků na zdraví projevuje zejména při dlouhodobé a pravidelné konzumaci

Čerstvá zeleninová šťáva pročistí organismus a nabije vás energií / foto: pixabay.com

 

Zafixování stravovacích návyků

Hlavním cílem hubnoucí procedury s pomocí akupunktury je především zafixování správných stravovacích návyků, které vám budou připadat natolik přirozené, že nebudete mít důvod je jakkoli měnit. Proto nelze ani úpravu jídelníčku považovat za nějakou krátkodobou dietu, ale měla by se pro vás stát naprosto běžným způsobem stravování. Jen tak zabráníte případnému jo-jo efektu a dosaženou optimální hmotnost si udržíte natrvalo. Kdybyste se po prodělané kúře opět vrátili k předchozímu stylu stravy, kila by opět vyskočila nahoru a ještě by jich pár přibylo navíc.

Chci zhubnout >>

 

Na každé klinice probíhá redukční program trochu jinak, záleží na tom, o jaké služby kromě aplikace akupunkturní jehly máte zájem. Přidat můžete další konzultace s výživovým poradcem, nechat si sestavit individuální jídelníček z pohledu tradiční čínské medicíny, využít různé doprovodné formy cvičení (často se doporučuje jóga) a nebo sami zvolit, kolikrát chcete celou procedurou projít znovu.

Akupunkturní jehly se nechávají v uchu zpravidla po dobu 10 dní, poté následuje 7 denní pauza, a tyto cykly se mohou 3x – 5x opakovat podle toho, kolik kilogramů chcete shodit. První cyklus většinou bývá takový na rozjezd a váhový úbytek se pohybuje kolem jednoho kilogramu. Avšak při druhém opakování se účinky akupunktury projevují mnohem efektivněji a tím pádem dochází k rychlejší redukci vaší hmotnosti. Omezená chuť k jídlu a naprostá vnitřní vyrovnanost v těle zkrátka udělá své. 

Vyberte dobrého terapeuta

Závěrem je třeba říci, že přestože je akupunktura jako léčebný systém využíván stovky let, nefunguje na každého. Délka i frekvence jednotlivých ošetření závisí na individuálním stavu konkrétního člověka. Neméně důležité je také věnovat dostatečnou pozornost výběru vhodného terapeuta – akupunkturisty, kteří se navzájem mezi sebou liší v délce sezení a používaných pracovních metodách. Cena za jedno sezení se pohybuje od pěti set do dvou tisíc korun.  

Chci zhubnout >>

 

Hubnutí s pomocí ušní akupunktury nelze v žádném případě samo o sobě považovat za zázračnou metodu způsobující trvalý úbytek na váze. Mějte na paměti, že bez vlastního přičinění, které obnáší zásadní změnu životního stylu, nemůžete docílit spalování tuku v těle. Akupunktura vám však pomůže celý hubnoucí proces výrazně usnadnit

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Vajíčková dieta: 3denní jídelníček plný zdravých bílkovin. Pomůže zhubnout?

Vejce bezesporu patří mezi nízkokalorické potraviny, které pomáhají s hubnutím. Proto by neměly chybět v …

Napsat komentář