Detoxikace těla před otěhotněním: Chcete zdravé miminko?

Plánujete otěhotnět? Pak si určitě ze všeho nejvíc přejete, aby se miminko narodilo zdravé. Přírodní zákony jsou však jasné a neúprosné: zdravé děti se rodí jen zdravým rodičům. Proto byste neměli opomenout ani péči o vlastní tělo a věnovat jí více energie. Zcela zásadní je zdraví matky. Především na ní závisí správný vývoj dítěte. Pokud má matka organismus zanesený toxiny, předává je dál svému dítěti a ovlivňuje tak jeho imunitu. Alergické, ekzematické či hyperaktivní děti s narušenou funkcí imunitního systému dnes nejsou žádnou výjimkou. Na příchod miminka se ale můžete připravit předem a vlastní tělo důkladně pročistit. Rozumná detoxikační kůra vás uklidní a naplní sebejistotou, že jste pro své mateřství udělala maximum. Jak tedy zvýšit pravděpodobnost, že váš potomek bude mít zdravé základy? 

Podstatou očistné kůry je restart organismu / pixabay.com, depositphotos.com

 

Počátek cesty za zdravým miminkem  

Většina dětí se rodí po zralé úvaze rodičů, kteří by kromě ekonomického zajištění měli pamatovat také na vlastní zdraví. Chcete-li mít zdravé miminko a bezproblémový průběh celého těhotenství, pak musíte o sebe náležitě pečovat. A to s dostatečným předstihem. Minimálně půl roku předem byste se měli snažit společně s partnerem dodržovat veškeré zásady zdravého životního stylu. Hýčkat své tělo pestrou a vyváženou stravou, dopřát si dostatek pohybu, odpočinku, spánku a vyhýbat se stresu. V této době je také nejvyšší čas na efektivní detoxikační kůru

Detoxikace těla >>

 

Správně řízená očista organismu je pro zdraví těla velmi přínosná a určitě každému jedinci jenom prospěje. Vždyť toxiny jsou všude kolem nás a setkáváme se s nimi dnes a denně. Přemíra škodlivých látek proniká do těla z okolního prostředí, nezdravou stravou, vzduchem, kosmetickými přípravky, užíváním antibiotik, atd. Lidský organismus se sice umí sám přirozeným způsobem zbavovat všech škodlivin, ale platí to jen do určité míry. 

Detoxikace organismu je očistný ozdravný proces, během něhož se tělo intenzivně zbavuje všech škodlivých látek, které brání jeho správné funkci.

Pokud je tělo nahromaděnými zplodinami doslova zahlceno, nezvládá je odvádět. Na řadu pak přichází potíže s imunitou, přidává se únava či stres. Proto je nutné posílit přirozenou obranyschopnost a pomoci vlastnímu tělu jednoduše se vypořádat s toxickou zátěží.  

 

Detoxikace pro pohodové těhotenství

Pro zdraví miminka je zcela zásadní zdraví matky. Po celou dobu těhotenství se dítě vyvíjí v jejím těle a bere si od ní vše, co potřebuje pro svůj správný vývoj. Bohužel si ale nebere jen to dobré, ale pokud má matka v těle toxické látky, předává je dál svému dítěti. Všechny škodliviny přítomné v těle (různé chemické látky, pesticidy, těžké kovy, infekční ložiska mikroorganismů či emoční zátěž) potom rozhodují o tom, jakou bude mít dítě imunitu.  

 

Zdravé děti se rodí zdravým rodičům / foto: pixabay.com

 

Sabina Flídrová říká: “Těhotná žena by si měla uvědomit, že svým chováním ovlivňuje nejen vývoj plodu, ale také kvalitu budoucího života svého dítěte. Říká se, že čím prochází matky, tím prochází i dítě. V případě, že těhotná žena nedodržuje náležitý životní styl, vystavuje se stresu, špatnému ovzduší a konzumuje nevhodnou stravu, působí tím negativně i na zdraví dítěte. Správnou stravou v období těhotenství může těhotná žena výrazně ovlivnit zdravotní stav svého dítěte.”

FLÍDROVÁ, SABINA. Rizikové faktory v těhotenství

FLÍDROVÁ, Sabina. Rizikové faktory v těhotenství [online]. Brno, 2017 [cit. 2020-04-10]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/nubbe/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta. Vedoucí práce Lenka Adámková.

Detoxikace těla >>

V průběhu těhotenství tyto toxiny prostupují placentou a následně mohou ovlivnit, zda narozené dítě bude mít třeba alergii, astma, ekzém či jiné chronické onemocnění. Je sice pravda, že na výskytu těchto nemocí má svůj částečný podíl genetický původ, ale reakce imunitního systému závisí do jisté míry také na množství škodlivin v těle. Kolikrát se v organismu nachází různá mikrobiální ložiska, která se nijak neprojevují a člověk o nich ani neví. Teprve v průběhu těhotenství se mohou aktivovat a způsobit celou řadu problémů

Čím zdravější je nastávající maminka, tím zdravější a klidnější bude narozené miminko.

Z toho důvodu je správně vedená detoxikace před otěhotněním velmi důležitá nejen pro zdravý vývoj dítěte, ale také pro hladký bezproblémový průběh těhotenství. Předčasný porod rovněž ztěžuje start miminka do života. Ženské tělo potřebuje pro mateřství silnou imunitu a zdravou střevní mikroflóru. Střevo totiž určuje, nakolik bude celý imunitní i nervový systém fungovat. 

Detoxikaci těla prováděli lidé již před několika tisíci lety ve starém Egyptě a antickém Řecku. Organismus pravidelně čistili pitím zvýšeného množství vody, nebo několikadenním půstem. Ve středověku zase připravovali bylinkové čaje.

Detoxikace může také vyřešit problémy s otěhotněním. Statistické údaje uvádí, že přibližně každý pátý pár má s početím nějaké problémy. Mnohdy však stačí několik detoxikačních kůr a problém je vyřešen. Správně řízená detoxikační kůra je tedy pro dítě a matku velmi přínosná. 

Detoxikace by měla probíhat vždy před otěhotněním, v průběhu těhotenství už vhodná není. Uvolňování toxinů z těla by mohlo vývoj dítěte ovlivňovat negativním způsobem. Vnitřní očistu organismu neprovádějte ani při kojení.

Před plánovaným otěhotněním je velmi důležité zaměřit se v detoxikačním programu především na ledviny a játra, která jsou považována za hlavní čistící orgán v těle a jejich funkce je těhotenstvím hodně zatížena. Nicméně, s odbouráním škodlivin pomáhají i další orgány jako jsou plíce nebo střeva. Určitou část jedů tělo přirozeně vyloučí také kůží.   

TIP na článek: Jak detoxikace jater podpoří vaše zdraví?                                                             Detoxikace plic nejen pro kuřáky

Samotná detoxikace závisí na zdraví každé ženy, proto očista organismu vyžaduje individuální přístup. Někomu vyhovují spíše bylinky, jiný nedá dopustit na ovocné a zeleninové šťávy. Zkrátka, každé tělo potřebuje nastavit jiné procesy a postupy, které pomáhají odvést toxiny z těla pryč. Není tedy nutné nutit se do něčeho, co vám přirozeně nesedí. 

Detoxikace těla >>

 

Aby očista organismu byla kvalitní a dokonalá, je zapotřebí na ní pracovat po několik měsíců. Určitě nestačí jeden den v měsíci provádět očistnou kůru a další dny se opět vrátit k nezdravé stravě

Zásady správné detoxikace:

 • očistu podpořte přírodními přípravky 
 • jezte lehkou a pestrou stravu
 • dodržujte pitný režim
 • denně se věnujte fyzické aktivitě
 • dopřejte si kvalitní spánek
 • odpočívejte a relaxujte
 • nekuřte
 • omezte alkohol a zbytečné léky

Odkyselení a detoxikaci organismu umožňuje správná životospráva. Velmi důležité je nalézt optimální rovnováhu mezi zdravou stravou, pohybem a stavem mysli. Hlavním cílem detoxikace je, abyste se po všech stránkách cítili mnohem lépe, než doposud. Uvolnili tělo, byli méně unavení, odpočatí a relaxační činností přispěli k lepšímu stavu mysli. Už jen samotné těšení na příchod miminka a plánování dalších kroků do budoucna je velkým přínosem. Pojďme si tedy podrobně rozebrat, jak efektivně nastavit celý detoxikační proces.  

Zdravý jídelníček přispívá k samočistícím pochodům v těle / foto: archiv autorky

 

S přírodou a bez chemie

Řada odborníků uvádí, že důkladná detoxikace organismu před otěhotněním má pro ženu obrovský přínos. Pozitivně může ovlivnit hladký průběh těhotenství stejně jako zdraví narozeného miminka. Očista by měla probíhat alespoň půl roku až rok před plánovaným otěhotněním, aby byl dostatek času pročistit základní orgány jako jsou játra, ledviny, slezina, plíce, srdce. 

Játra jsou nejvytíženějším detoxikačním orgánem lidského organismu. V játrech se čistí krev od toxinů, včetně nadbytku hormonů. Podpořit jejich funkci můžete užíváním bylin, pomáhá Ostropestřec mariánský nebo Smetanka lékařská.

V očistném procesu je zcela zásadní konzumace vhodných potravin. Toxické látky v těle vznikají nejen naším špatným metabolismem a nezdravým jídelníčkem, ale také tím, jak jsou potraviny průmyslově upravovány. Proto by základ měla tvořit lehká, vyvážená a dobře stravitelná strava. Pokrmy připravené z čerstvých surovin jsou v detoxikačním jídelníčku na prvním místě. Zato tučná a smažená jídla, potraviny s obsahem bílé mouky, nebo rafinovaného cukru by měla být vyřazena. 

Každý den byste si měli dopřát dostatek zeleniny a ovoce, v jídelníčku by neměly chybět luštěniny, celozrnné výrobky, ořechy, semínka, vejce, mléčné výrobky, libové maso, ryby

Naopak pravidelná konzumace velkého množství sacharidových potravin (bílé pečivo, sladkosti, koblihy, koláče, atd.) způsobuje zvýšenou hladinu inzulinu, který podporuje ukládání tuku a tím pádem i usazování toxických látek v těle. Následně dochází k narušení hormonálního systému a mohou nastat komplikace s otěhotněním.  

Detoxikace těla >>

Jídelníček před otěhotněním by měl obsahovat:

 • zeleninové a ovocné šťávy (mrkev, červená řepa, řapíkatý celer, cuketa)
 • syrovou a dušenou zeleninu
 • potraviny s obsahem komplexních sacharidů (tmavé pečivo, celozrnné výrobky, rýže,)
 • čerstvé klíčky
 • kysané mléčné výrobky (kefír, bílý jogurt)
 • luštěniny (čočka, cizrna, pohanka, mungo, fazole)
 • libové maso, ryby
 • kvalitní vejce a sýry
 • ořechy, semínka (i ve formě oleje)
 • rostlinné tuky (olivový, řepkový, avokádo)

Organismus ženy musí být na těhotenství v plné síle dobře připraven. Tělo potřebuje kvalitní nutričně hodnotnou stravu, která podpoří funkční imunitní systém. Vzhledem k tomu, že valná část imunity člověka se tvoří právě ve střevech, je zapotřebí konzumovat potraviny, jenž podporují správné osídlení střevní mikroflóry. Jídelníček obohaťte o zakysané mléčné výrobky, fermentovanou zeleninu, kysané zelí a další zdroje probiotických kultur

Detoxikace těla >>

Vsaďte na zelenou

Trávicímu traktu také velmi prospívají zelené superpotraviny, které se výrazným způsobem podílí na detoxikaci celého organismu. Zelené superpotraviny jsou doslova nabité živinami a energií, neobsahují žádné škodlivé látky, jsou plné vitamínů, minerálů, aminokyselin. V lidském těle působí jako velmi silné antioxidanty.

Mezi zelené potraviny se řadí:

 • sladkovodní řasa chlorella (čistí tělo od rtuti a dalších kovů)
 • mladý ječmen (zásobárna vitamínů, minerálů a enzymů)
 • sinice spirulina (nejlepší zdroj rostlinných bílkovin)
 • mladá pšenice (nejbohatší zdroj kyseliny listové)

Jelikož každá ze zelených superpotravin vyniká jedinečným obsahem výživných látek, maximálního blahodárného účinku na lidský organismus lze docílit právě jejich vzájemnou kombinací. Zelené superpotraviny můžete užívat nejlépe formou zeleného nápoje, kdy odlehčíte svému trávení a jednotlivé živiny rychle přejdou do krve.

Zelené superpotraviny vytvoří v těle ideální prostředí pro vyplavení toxických látek. Jejich sílu brzy poznáte sami na sobě, kdy se den za dnem budete cítit lépe a lépe a vaše tělo bude dokonale připraveno pro náročnou mateřskou roli. Pro očistný proces je rovněž neméně důležitá obsažená vláknina, která dobře vyčistí střevo od všech usazených nánosů škodlivin

Zelené superpotraviny obsahují kyselinu listovou (vitamin B9), což je jeden z vitamínů skupiny B, rozpustný ve vodě, který hraje zásadní roli při vývoji plodu v těle matky. Riziko vzniku vrozených vad snižuje až o 70 %.

Efektivně vedená detoxikační kůra klade velký důraz na pitný režim. Dostatek tekutin pomáhá rychleji odvést z těla veškeré škodlivé látky. Nicméně, optimálně zavodněný organismus přispívá k lepším metabolickým pochodům a vstřebávání jednotlivých živin. Pro očistu organismu je vhodná zejména obyčejná neperlivá voda, ale pitný režim je možné obohatit i o různé bylinkové čaje, čerstvé ovocné či zeleninové šťávy, zelený čaj, minerálky. Do denního příjmu tekutin se počítá například i polévka, nebo smoothie, do kterého můžete rovnou přidat lžičku zelených superpotravin a zvýšit tak jeho výživovou hodnotu na maximum

TIP na článek: Čtěte moji recenzi přípravku Matchaga, který kombinuje blahodárné účinky kvalitního zeleného čaje matcha a medicinální houby chaga. Případně si můžete Matcha čaj a houbu chaga vychutnat v samostatném produktu. 

Matchaga >>

Obecně se pro detoxikaci organismu doporučují čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny, naředěné vodou a bez zbytečně přidaného cukru. Stačí, že ovoce samo o sobě jim dodá přirozenou sladkou chuť. Zeleninové a ovocné šťávy jsou plné velkého množství bioaktivních látek, vitamínů, minerálů a enzymů. Dobře poslouží jako základ jednoduché detoxikační kůry. Pro tělo jsou lehce stravitelné, a proto není problém je konzumovat ráno na lačno

Každý den ráno před snídaní vypijte sklenici vlažné vody s čerstvě vymačkanou šťávou z poloviny citronu. Pokud přidáte lžičku zelené směsi Blendea SUPERGREENS, podpoříte očistné procesy v těle na maximum. Tento nápoj vás nastartuje stejně jako ranní káva. 

Živé enzymy z ovoce a zeleniny podporují činnost všech životních procesů uvnitř lidského organismu. Podílí se na metabolických a energetických procesech, příznivě působí na detoxikaci a imunitu, působí protizánětlivě

TIP na článek: Čerstvou šťávu z ovoce a zeleniny připravíte nejlépe za pomoci odšťavňovače. Jaký odšťavňovač vybrat? Podívejte se na jejich srovnání.

Odšťavňovače >>

Stejně jako šťáva je smoothie plné zdraví prospěšných látek. Na rozdíl od něj však obsahuje větší podíl vlákniny, protože suroviny neodšťavňujete, ale dohladka rozmixujete. Tím vzniká komplexnější nápoj, který organismus tráví o něco déle a nemáte po něm tak brzy hlad. Do smoothie lze přidat různá semínka, oříšky, koření, bylinky a dále ho naředit vodou či jinou tekutinou do požadované konzistence. 

Detoxikace těla >>

Recept: Ananasové smoothie se špenátem a jablkem

Suroviny:

Postup:

Jablko a ananas rozkrájíme na kousky, vymačkáme šťávu z poloviny citronu a s ostatními ingrediencemi dáme do smoothie makeru. Rozmixujeme a přelijeme do sklenice. Výslednou konzistenci můžete upravit přidáním menšího množství vody. 

 

Zelený nápoj s Blendeou SUPERGREENS chutná skvěle / foto: archiv autorky

 

V rámci detoxikační kůry si můžete dopřát nejen očistu tělesnou, ale i duševní a spojit ji s různými wellness technikami. Můžete se třeba vydat relaxovat do sauny, utřídíte si myšlenky a vaše tělo se zbaví dalších škodlivých látek

 

Očistná kůra před otěhotněním

Těhotenství samo o sobě znamená pro organismus velkou zátěž. Proto je velmi důležité připravit vlastní tělo předem po fyzické i psychické stránce, aby bylo schopno bez problému zvládnout celý průběh těhotenství a následně i období kojení, které narozenému miminku dává dobrý základ do života. Příprava na miminko vyžaduje několik režimových opatření. Základ tvoří zdravé stravování, včasná detoxikace, přiměřená pohybová aktivita a vůbec celkově správná životospráva

Detoxikace krok za krokem

Vyplavení usazených toxinůDenně vypijte jeden litr bylinného detoxikačního čaje. Použijte směs několika bylin, která dokáže rozpustit několik typů usazenin. Je to lepší než jednodruhový čaj. K čaji vypijte 1 - 2 litry neperlivé vody.
Neutralizace toxinůDbejte na zvýšený přísun vitamínů, minerálů a stopových prvků. Dodržujte nejlépe vegetariánský jídelníček
Vyloučení toxinů z tělaPodpořte maximálně vyloučení toxických látek z těla. Vhodný je pobyt v sauně, zásadité koupele 2 - 3x týdně, nebo kartáčování celého těla. Pokožka má rovněž velkou vylučovací schopnost.
Posílení funkce jaterPodpořte činnost jater (hlavní detoxikační orgán) při očistném procesu pomocí šťávy z červené řepy a ostropestřce mariánského.

Aby detoxikace organismu byla účinná, je skutečně vhodné dodržet jednotlivé kroky tak, jak následují po sobě. Jakmile začnete pít detoxikační čaj, dojde k uvolnění toxinů v těle. Následně se toxiny dostanou do krevního oběhu a pokud nejsou neutralizovány, mohou nastat různé zdravotní obtíže (bolest hlavy, únava, fyzická slabost, ekzém, akné, apod.). Neutralizované toxické látky je samozřejmě nutné rychle odvést z těla pryč. Kromě běžných vylučovacích cest je dobré využít i pokožku, která se významným způsobem podílí na odvodu škodlivin. Celý detoxikační proces klade zvýšené nároky na játra, proto je jistě žádoucí podpořit jejich funkci. 

Pročistit tělo >>

 

Podstatou očistné kůry je vlastně takový restart organismu. Sami na sobě brzy poznáte, že se cítíte prostě lépe. Budete plni energie, vitality a tělo bude dobře připraveno na mateřství. Chcete-li mít zdravé miminko, pak by se váš budoucí život měl odvíjet dle zásad zdravého životního stylu. Dbejte na kvalitní stravu, hýbejte se a vyhraďte si čas na relaxaci a odpočinek

Pokud změníte dosavadní přístup ke stravování a odbouráte špatné návyky ještě před tím, než se chystáte otěhotnět, začne určitá samodetoxikační fáze těla. Přírodní cestou tak z organismu vyloučíte spoustu nežádoucích jedů. Organismus vyčištěný od nahromaděných škodlivin lépe vstřebává vitamíny, čímž  se zákonitě posiluje jeho imunita a obranyschopnost.

Sabina Flídrová říká. “Hořčík je minerální látka, jejíž příjem je také potřeba před početím v potravě navýšit. Dostatek hořčíku v potravě je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů, pro uvolňování energie z glukózy a pro správnou stavbu kostí.”

FLÍDROVÁ, SABINA. Rizikové faktory v těhotenství.

FLÍDROVÁ, Sabina. Rizikové faktory v těhotenství [online]. Brno, 2017 [cit. 2020-04-10]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/nubbe/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta. Vedoucí práce Lenka Adámková.

 

Pestrý a výživově hodnotný jídelníček by měl být pro tělo zdrojem nezbytných vitamínů a minerálů. Důležité je zajistit pravidelný přísun kyseliny listové, železa, omega-3 mastných kyselin, vitamínu C, E a skupiny B.

Detoxikace těla >>

 

Nedostatek železa může způsobit také nedostatek červených krvinek, které jsou pro těhotenství klíčové. Vysoký obsah železa se nachází v obilných klíčcích, červeném mase, vnitřnostech, ovoci, bohaté na železo jsou borůvky, červená řepa, chřest, celer, špenát, hlávkový salát. Správné vstřebávání železa do organismu podporuje současný příjem vitamínu C

Sabina Flídrová uvádí. “Železo se nachází v krvi jako součást krevního barviva hemoglobinu. Přísun železa je nezbytný kvůli tomu, že tvoří hemoglobin červených krvinek. V hemoglobinu se na železo váže kyslík, který je následně transportován k příslušným tkáním a orgánům. Železo také patří mezi důležité složky potravy, poněvadž je důležité pro správný růst a vývoj plodu. U těhotných žen se příjem železa zvyšuje kvůli tomu, že plod dokáže produkovat vlastní erytrocyty, a proto je nutný zvýšený přísun kyslíku přes placentu. Železo slouží jako ochrana před chudokrevností a také snižuje riziko předčasného porodu.”

FLÍDROVÁ, SABINA. Rizikové faktory v těhotenství.

FLÍDROVÁ, Sabina. Rizikové faktory v těhotenství [online]. Brno, 2017 [cit. 2020-04-10]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/nubbe/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta. Vedoucí práce Lenka Adámková.

 

Potraviny s významným obsahem živin zvyšujících šanci na otěhotnění:

 • řepkový olej 
 • pšeničná zrna
 • mandle
 • rajčata
 • cibule
 • mrkev 

Před plánovaným otěhotněním byste měli dbát na přiměřený přísun vitamínu E, který zvyšuje detoxikační schopnosti jater. Řadí se mezi silné antioxidanty zabraňující vzniku volných radikálů. Vitamín E obsahuje většina ořechů, zejména mandle, avokádo a kvalitní oleje, jelikož se jedná o vitamín rozpustný v tucích.

Při přípravě pokrmů používejte himalájskou sůl. Obsahuje 84 vitamínů a minerálů, které chrání zdraví kostí a zubů, což je v těhotenství a při kojení naprostá priorita. Oproti klasické soli navíc mírní otoky těla.

Detoxikace těla před otěhotněním by měla být součástí celého ozdravného programu, který připraví organismus ženy na těhotenství. V této fázi je potřeba doplnit vitamíny a minerály na potřebnou hladinu jednotlivých prvků. V případě, že tělu chybí potřebné živiny a důležité prvky, organismus je unavený a vyčerpaný, pak se může stát, že těhotenství nepřichází. Z tohoto pohledu je neméně podstatná i psychika. Usilovná snaha o otěhotnění přesně podle plánu často způsobuje opačný efekt. Mnohem lepší je nechat věcem volný průběh a užívat si životní pohodu.

Pročistit tělo >>

 

Bylinné čaje

Bylinné čaje pro očistu organismu užívala již celá řada generací před námi. Bylinky jsou schopny upravit hormonální hladinu v těle, posílit ženské reprodukční orgány a určitým podílem přispět k detoxikačním pochodům v těle. Zkusit můžete třeba hluchavku, maliníkové listí, přesličku, heřmánek, mateřídoušku, kontryhel. Jen dejte pozor na užívání bylinek, jakmile otěhotníte. Ne všechny bylinky jsou vhodné i v těhotenství, proto je nutné pečlivě sledovat, jaký čaj právě pijete.

Bylinkový čaj má mnohem větší schopnost rozpouštět toxiny než obyčejná voda.

Pro důkladnou očistu těla je vhodný kopřivový čaj, máta peprná, pampeliška, či přímo namíchané směsi bylin. Žádný druh čaje nepijte dlouhodobě, ale spíš bylinky vzájemně mezi sebou střídejte. Různé bylinné směsi koupíte v každé lékárně či obchodě se zdravou výživou.

Detoxikace těla >>

 

Podívejte se, jaké bylinky mohou podpořit přirozené pročištění organismu:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Co říci na závěr? Detoxikace těla je tou nejpřirozenější formou, jak se zbavit zátěže škodlivých látek. Už jen správná životospráva se zdravými stravovacími návyky nastartuje samočistící pochody v těle. Když naleznete optimální rovnováhu mezi fyzickým pohybem, odpočinkem a spánkem, odbouráte stres, jste na nejlepší cestě k pohodovému těhotenství a zdravému miminku.  

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Aloe vera detox účinně pročistí celé tělo: Odhalte sílu přírody

Očista organismu patří ke zdravému způsobu života. Proto by se měla provádět alespoň dvakrát do …

Napsat komentář