Jak zhubnout do Vánoc bez hladovění: Za 7 dní až 2 kila dolů!

Chcete mít o Vánocích přímo okouzlující postavu a vypadat naprosto úžasně? Nic není nemožné, všechno jde! Musíte ale zvolit správný postup. Jinak vaše snaha o zhubnutí nebude mít vámi očekávaný efekt a shozené kilogramy se zase vrátí zpět. Marně přemýšlíte, jak na to? Nemusíte, čtěte dál a vše potřebné se dozvíte. Jídelníček je základ každého hubnutí a právě na ten se zaměříme nejvíce. Když ho podpoříte vhodným pohybem, tuky se budou rozpouštět sami od sebe. Trápí vás neforemná pneumatika kolem pasu nebo příliš zaoblené boky? Máte sklony přibírat? Na hubnutí nikdy není pozdě a pořád můžete zazářit na vánoční párty. Když stihnete zhubnout ještě do Vánoc, bez nejmenších výčitek svědomí si dopřejete oblíbené cukroví, dobré jídlo a Vánoce si konečně užijete. Koneckonců také s nadcházejícím Novým rokem přichází další nová předsevzetí… Pojďte tedy spálit tuky snadno, rychle, bez hladu a s dobrou náladou!  

Základem hubnutí je zdravý jídelníček / foto: pixabay.com

 

Nastartujte redukční režim

Ne nadarmo se říká, že za úspěšným zhubnutím stojí mimo jiné i vaše psychika. Proto je pevné rozhodnutí a stanovení cíle, kterého chcete dosáhnout, důležitá priorita. Podle toho se bude odvíjet i celý váš redukční režim. Zhubnout pár špeků na břiše bude určitě jednodušší, než se zbavit desítek kilogramů nadváhy. Avšak v každém případě i hubnutí před Vánoci můžete pojmout jako cestu k trvalému zdravějšímu způsobu života.

Chci zhubnout >> 

Cesta k dokonalé postavě je jen jedna. Aby hubnutí opravdu fungovalo, musíte vydat více energie, než kolik přijmete. Jak toho dosáhnout? Jednoduše, v jídelníčku se zaměříte na méně kalorické potraviny a pohyb zahrnete jako nedílnou součást každodenního režimu. Nemusíte si hned kupovat permanentku do fitka, klidně si můžete svoje tělo protáhnout doma v obýváku a nebo si cestou z práce udělat delší procházku na čerstvém vzduchu. S blížícími se vánočními svátky jistě není času nazbyt, ale i přesto neuškodí, když alespoň o víkendu zapomenete na předvánoční shon a vydáte se do přírody. Věřte, že to bude mnohem užitečnější než dokonale uklizený byt. 

Nutriční odborníci doporučují snižovat nadváhu rychlostí 1 – 2 kilogramy za týden. Při tomto tempu dokážete zdravě zhubnout natrvalo a vyhnete se jo-jo efektu.

Mnoho lidí si pod pojmem hubnutí představuje okamžité razantní omezení jídelníčku, někdy dokonce až totální hladovku. Jestliže se ale necháte zlákat rychlými dietami, vězte, že sice na pár dnů něco málo zhubnete a na Štědrý den budete přijímat komplimenty ze všech stran, ale v konečném výsledku vám to k ničemu nebude. Jakmile najedete znovu na obvyklou stravu, ochutnáte cukroví a spoustu dalších dobrot, kilogramy se opět vrátí zpět a pro jistotu přidají také něco navrch. Po Štědrovečerní večeři si tělo převážnou část přijaté energie uloží do zásob a vy sotva tak dopnete kalhoty. Proto bude mnohem účinnější, když dáte na rady výživových poradců a zvolíte jednu z efektivních metod hubnutí, která vám umožní dopřát si v rozumné míře i vánoční hodování.

TIP: Podívejte se na žebříček nejlépe hodnocených způsobů hubnutí, jejichž podstatou je především vhodně zvolená skladba stravy.

Chci zhubnout >> 

Blížící se vánoční svátky jsou jistě skvělou motivací k tomu, abyste nejen zhubli, ale osvojili si také správné stravovací návyky. Díky nim si dokážete Vánoce nádherně užít. Nebudete se zbytečně přejídat a na návštěvě u příbuzných do sebe cpát jídlo jen proto, že musíte všechno ochutnat. Těžký žaludek a rozhozené trávení na vánoční náladě rozhodně mnoho nepřidá. 

Tomu všemu se můžete jednoduše vyvarovat, když budete dodržovat zásady správného způsobu stravování. Jíst nejméně 5x denně, ovšem malé porce obsahující potraviny plné hodnotných živin. Tedy bílkovin, komplexních sacharidů a zdravých tuků. Při pravidelném stravování nebude mít vaše tělo nejmenší důvod k tomu, aby si přijatou energii ukládalo do tukových zásob. Někteří lidé totiž nemohou zhubnout jen proto, že v podstatě hladoví. Přes den si neudělají čas na jídlo a večer potom vybílí celou lednici. 

Každá porce jídla by měla obsahovat pořádný kopec zeleniny / foto: pixabay.com

 

Začněte jíst zdravě už dnes

Efektivní hubnoucí jídelníček je postaven zejména na dostatečném příjmu bílkovin, zdravých tuků a omezení sacharidů. Taková vyvážená strava zabrání pocitu hladu, nerozhodí krevní cukr, takže nebudete mít neustálé chutě na sladké. Rovnou zapomeňte na drastické diety a raději se zaměřte na to, co skutečně jíte. Prohlédněte zásoby v lednici a udělejte pořádnou revizi domácí spíže. Všechny polotovary a průmyslově zpracované potraviny nekompromisně vyhoďte a vydejte se na nákup základních potravin (zelenina, ovoce, maso, vejce, luštěniny, mléčné výrobky, atd.). Všechny tyto potraviny jsou pro tělo dobrým zdrojem hodnotných živin, které jsou důležité pro správné fungování celého organismu. Díky nim budete zdravější, silnější a dokážete si udržet optimální váhu natrvalo. 

Chci zhubnout >>

Z jídelníčku vyřaďte bílé pečivo, sladkosti, různé tyčinky, limonády, fast food obejděte obloukem a raději si dopřejte opravdu kvalitní jídlo několikrát za den. Nevynechávejte snídani a každou porci na talíři doplňte pořádným kopcem zeleniny. Po ránu se zaměřte především na potraviny s obsahem komplexních sacharidů, k večeru jejich množství ve stravě snižujte a naopak zvyšte podíl bílkovin. Jako poslední jídlo dne (po večeři) si dejte proteinový nápoj, čímž podpoříte spalování tuku i během noci. 

TIP: Přečtěte si článek Zdravá snídaně při hubnutí: Recepty, které chutnají

Bílkoviny mají přednost před cukry

Zásadní roli při hubnutí hrají bílkoviny neboli proteiny v jídelníčku. Pomohou vám na delší dobu navodit pocit sytosti a podpoří tvorbu svalové hmoty. Dostatek svalů na těle zajistí správné metabolické pochody, které se podílí právě na hubnutí. Když navýšíte v jídelníčku potraviny s vyšším obsahem bílkovin a omezíte sacharidy, donutíte vlastní tělo k tomu, aby energii čerpalo primárně z uložených zásob tuku, což se projeví viditelným zhubnutím

V celkovém denním příjmu by měly být proteiny zastoupeny 10 – 15 %, přičemž dostatečný denní limit je stanoven na množství 0,8 – 1 g bílkovin na 1 kg hmotnosti. Pokud vážíte například 70 kg, měli byste denně sníst 70 g bílkovin.
Jakmile ve stravě omezíte příjem sacharidů, vaše tělo se okamžitě přepne na spalování tuků. Nicméně, mozek sacharidy potřebuje, takže žádný organismus se bez nich úplně neobejde. Avšak zdrojem sacharidů nejsou jen cukry v podobě sladkostí, koláčů a čokolád, nebo těstoviny či brambory. Spoustu zdravých sacharidů se nachází v ovoci, zelenině, mase, mléčných a celozrnných produktech. A o ty nám právě jde. 

Nadezhda Borzenko o živinách v jídelníčku uvádí: “Sacharidy poskytují méně energie na gram (17 kJ) než tuky (~ 38,5 kJ), a proto jsou méně energeticky husté. Zároveň potraviny obsahující převážně sacharidy se mohou výrazně lišit ve své energetické hustotě. Například ovoce a zelenina obsahují sacharidy ve formě vlákniny, která na sebe váže vodu a snižuje tím pádem nutriční hustotu. Zatímco sacharidové potraviny zbavené vody, jako jsou například cukrovinky nebo preclíky, mohou mít stejnou energetickou hustotu jako potraviny s vysokým obsahem tuku, třeba sýr.”

BORZENKO, NADEZHDA. Jaké je optimum energie ze sacharidů?

BORZENKO, Nadezhda. Jaké je optimum energie ze sacharidů? [online]. Brno, 2018 [cit. 2019-09-05]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/k6gvm/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Jindřich Fiala.

Chcete-li u vánočního stromečku zazářit v novém štíhlé těle, pak svůj redukční režim postavte rovnou na proteinové dietě KetoMix, která funguje právě na základě vhodně upravené stravy. Jídly KetoMix zajistíte tělu dostatek bílkovin, snížíte příjem sacharidů a vaše tělo bude hubnout vlastně za vás. Přitom nebude nijak strádat, spíš naopak, zaplaví vás obrovská vlna životní energie a pozitivní nálady. Lépe odoláte chutím na sladké a nebudete neustále bojovat s pocitem hladu. Současně ušetříte spoustu drahocenného času, který právě v období adventu můžete věnovat vánočním přípravám. A dokonce nemusíte ani cvičit, hubnout budete sami od sebe. 

TIP: Přečtěte si moji recenzi proteinové diety KetoMix, která vás dovede k rychlému výsledku a splní vám vaše přání

Vsaďte na jídla KetoMix a užijete si krásné Vánoce

Proteinová dieta KetoMix / foto: ketomix.cz
 • Budete hubnout bez hladu, trápení v posilovně, počítání kalorií, ušetříte spoustu času a podpoříte svoje zdraví
 • Jídla KetoMix vám zajistí nutričně hodnotnou stravu plnou živin, které vás naplní potřebnou energií
 • KetoMix neobsahuje lepek, žádné chemické přísady ani glutamáty
 • Některá jídla jsou bez laktózy, tudíž vhodná i pro vegany
 • KetoMix je obohacen o vitamíny pro podporu imunity
 • Příprava jídla zabere maximálně 5 minut času
 • Můžete vybírat samostatně až z 22 druhů rozmanitých jídel nebo koupit rovnou celý redukční balíček odborně sestavený pro konkrétní úbytek hmotnosti
 • V nabídce naleznete zeleninové polévky, chutné palačinky, koktejly několika příchutí, proteinové omelety, atd.
 • Nemusíte si odpírat ani sladkou čokoládu nebo dobré víno
 • Můžete se přidat ke skupině na facebooku a na hubnutí nebudete sami
 • Spolu s KetoMixem obdržíte podrobný manuál a jídelníček na 7 dní
 • Kdykoli máte ZDARMA k dispozici odborné výživové poradenství prostřednictvím online chatu nebo po telefonu
 • Naučíte se stravovat zdravě a vybírat kvalitní potraviny
 • S KetoMixem si udržíte optimální váhu natrvalo i bez pohybu

Koupit jídla KetoMix >>

Proteinová jídla KetoMix se postarají o celodenní jídelníček, avšak nejsou jediným jídlem, který za celý den sníte. KetoMix dbá hlavně na pravidelnost, takže musíte jíst 5x denně a přitom bílkovinná jídla pokaždé doplnit pořádnou dávkou zeleniny (seznam povolených druhů zeleniny obdržíte v podrobném manuálu). Zeleninu můžete jíst syrovou ve formě různých listových salátů, nebo tepelně upravenou. Fantazii se žádné meze nekladou a inspirovat se můžete také přiloženými recepty. Zelenina má při hubnutí řadu výhod: nepřiberete po ní ani deko, dokáže vás zasytit, pro tělo je zdrojem vitamínů, minerálů, vlákniny a kvalitních sacharidů. V kombinaci s proteiny vám pomůže rychle se zbavit nechtěné nadváhy.  

Ukázka zdravého jídelníčku

Před snídanísklenice teplé vody se šťávou z poloviny citronu
Snídaněproteinová kaše se strouhaným jablkem a skořicí
Svačinapolotučný tvaroh se lžičkou slunečnicových semínek
Obědrestovaný krůtí plátek, dušené zelené fazolky, rajčatový salát
Svačinabanán, sklenice neochuceného kefíru
Večeřesýrová omeleta, salát z listové zeleniny + okurka, paprika, rajče, ředkvičky

Kromě správného výběru jídel nezapomínejte také na pitný režim. I ten je při snaze o zhubnutí neméně důležitý. Pijte nejlépe obyčejnou neperlivou vodu, neslazené minerálky, uvařte si šálek zeleného čaje a pokud se neobejdete bez kofeinu, pak raději kávu bez cukru a bez mléka. Uvidíte, že vám brzy zachutná mnohem víc. Když si k ní dopřejete čtvereček dobré kvalitní čokolády, rázem se ocitnete ve spokojeném blahobytu. Dobrá nálada a pozitivní energie z vás bude vyzařovat na všechny strany a najednou zjistíte, že je vám prostě líp. 

Koupit jídla ketoMix >>

Dejte tělo do pohody

Pokud váš dosavadní jídelníček obsahoval samá kalorická a vydatná jídla plná tuku, cukru a prázdných živin, nebude na škodu, když nejprve pročistíte tělo od všech škodlivin, které oslabují váš organismus. Detoxikací organismu ulevíte svému trávení a dostanete se více do pohody. Tím efektivně nastartujete všechny metabolické procesy podílející se na snižování nadváhy a hubnout budete mnohem lépe a rychleji.  

TIP: Přečtěte si článek, jak provést úklid ve vlastním těle a zbavit organismus toxických látek

Na pročištění organismu mají přiznivý vliv zejména různé zeleninové šťávy, které můžete kombinovat dle vlastní chuti, dostatek vlákniny ve stravě (celozrnné výrobky, brokolice, kapusta, apod.), bylinné čaje, apod. Velmi účinné jsou v tomto směru také zelené superpotraviny (spirulina, chlorella, zelený ječmen, mladá pšenice), které obsahují cenné živiny pro lidský organismus. Vzhledem k tomu, že každá z nich vyniká jedinečným obsahem výživných látek, je dobré zelené superpotraviny navzájem kombinovat.

Čerstvá šťáva z červené řepy pomáhá při detoxikaci / foto: pixabay.com

 

TIP: Zařaďte do hubnoucího jídelníčku přípravek Blendea SUPERGREENS (čtěte moji recenzi), což je sypká směs 4 zelených superpotravin (chlorelly, spiruliny, zeleného ječmene, mladé pšenice) obohacená o špetku máty peprné pro lepší chuť. Blendea pomáhá udržovat tělo v dobré kondici a má spoustu blahodárných účinků na lidské zdraví.

Koupit Blendeu SUPERGREENS >>

Hýbejte se a cvičte

Přestože se na hubnutí nejvíce podílí zdravá strava, určitě nic nepokazíte tím, když do redukčního režimu zahrnete také pohyb. I ten vám může cestu k vysněné postavě výrazně usnadnit. Ovšem důležité je, abyste si našli takový druh pohybu, který vás bude bavit. Pokud prostředí fitness centra není nic pro vás, nebo jste natolik pracovně vytíženi, že prostě nestíháte, nemá cenu se do něj nutit. Stále máte po ruce záchranný kruh v podobě KetoMixu, který funguje i bez cvičení a k vytoužené postavě vás dovede jen za pomoci správných stravovacích návyků.

Koupit jídla KetoMix >>

Zdravý životní styl však počítá i s fyzickou aktivitou, ale není nutné lámat nějaké sportovní rekordy. Spíš jde o to, abyste protáhli svoje tělo, kterému hodiny prosezené za stolem v kanceláři příliš nesvědčí. Můžete si zacvičit sami doma podle videa, nebo také na posilovacím stroji. Eliptical můžete jednoduše rozložit doprostřed obýváku, procvičit celé tělo a současně se dívat třeba na televizi. Takový komfort vám nenabídne ani ta nejlepší posilovna. Navíc, nevlídné sychravé podzimní počasí vás jen stěží donutí jít si ven zaběhat. Proto je eliptický trenažér Orbitrek (čtěte moji recenzi) ideální na domácí kardio trénink, při němž zrychlíte metabolismus, posílíte činnost srdce, tvarujete svaly a spalujete tuky. 

Skákejte 10 minut přes švihadlo a spálíte přes 500 kJ, kromě toho posílíte svalstvo v dolní části těla. 

Při cvičení nezapomínejte kombinovat aerobní trénink s posilovacími cviky, které jsou cíleně zaměřeny jen na určitou svalovou partii, kterou chcete zhubnout. Většinou se jedná o oblast břicha, kde se hromadí tuku nejvíce. Kdybyste totiž posilovali jen břicho, mohlo by se stát, že by došlo pouze k růstu svalové hmoty, která by zůstala schována pod vrstvou podkožního tuku. Proto je důležité věnovat se aerobním fyzickým aktivitám jako je například jízda na kole, běh, plavání, aerobic, tanec, lyžování, bruslení, svižná procházka, apod. Jestliže se při tomto druhu pohybu nachází vaše tělo po určitou dobu v zóně vaší maximální tepové frekvence, dochází ke spalování tuků. 

Zkuste tento kardio trénink na spalování tuků, který vám zabere jen 10 minut:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Desatero zdravého hubnutí:

 1. Jezte pestrou a rozmanitou stravu bohatou na zeleninu, ovoce, celozrnné potraviny, mléčné výrobky, ryby, maso
 2. Snídani si dopřejte do půl hodiny co vstanete a přes den jezte každé 3 hodiny
 3. Omezte rychlé cukry (sladkosti, buchty koláče) a nezdravé tuky (uzeniny, tučné vepřové maso, tučné sýry)
 4. Dejte přednost kvalitním tukům rostlinného původu před živočišnými (olivový olej, řepkový, avokádo)
 5. Dbejte na kvalitní zdroje bílkovin (vejce, drůbeží maso, luštěniny, mléčné výrobky, cereálie)
 6. Sacharidy přijímejte ze zeleniny, ovoce, celozrnného pečiva, příloh
 7. Dodržujte pitný režim (alespoň dva litry tekutin za den)
 8. Potraviny s obsahem komplexních sacharidů konzumujte v první části dne a k večeru jejich množství snižte oproti bílkovinné složce stravy
 9. Večeři by měly tvořit zejména potraviny s vysokým podílem bílkovin
 10. Nejméně 3x týdně si najděte nějakou vhodnou pohybovou aktivitu
Koupit jídla KetoMix >>

 

Vánoce mohou být dobrou motivací k tomu, abyste se vydali na cestu ke zdravému životnímu stylu. Spokojenost s vlastním novým tělem se odrazí na vaší dobré náladě, prožijete krásné Vánoce s rodinou a nebudete mít obavy si na konci roku alespoň trochu zahřešit. Vždyť pár kousků domácího lineckého cukroví nezanechá na vašem těle žádné následky. Štíhlou postavu ohrožuje především to, co jíte běžně, z čeho jste živi a co je základ vašeho jídelníčku. 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář