Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Štíhlé tělo v každém věku: Jak zhubnout přes břicho po padesátce

Štíhlé tělo v každém věku: Jak zhubnout přes břicho po padesátce

V dnešní době padesátka není žádný věk, právě naopak! I když možná začínají vyplouvat na povrch první zdravotní potíže, pořád ještě nepatříte do starého železa. Za předpokladu, že se váš každodenní život řídí zásadami zdravého životního stylu, můžete se pořád cítit plni vitality a životní energie. Po padesátce se lidem značně zpomalí metabolismus, což se projeví více než kdy předtím úbytkem svalové hmoty. Narůstá tuková tkáň, a to nejčastěji v oblasti břicha. Často zjistíte, že přibíráte, aniž byste zvýšili svůj energetický příjem. Připadá vám proto hubnutí absolutně nemožné? Nevíte si rady, jak zhubnout přes břicho po padesátce a dostat se opět na svoji původní váhu? Nebojte se, zhubnout se dá v každém věku, jen musíte vědět, jak na to.

Zdroj: jk1991 / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: jk1991 / FreeDigitalPhotos.net

Pestrá strava a pohyb

Na vašem vzhledu a celkové tělesné konstituci se odráží způsob života, jaký vedete. Chcete-li zhubnout, musíte se nejdříve zamyslet nad skladbou stravy a uvědomit si, kolik času denně věnujete pohybu. Jestliže celý den prosedíte na židli v kanceláři, přes den jen něco málo zobnete, po příchodu z práce si dáte pořádnou večeři a ulehnete k televizi, pak se nedivte, že se vám bříško pěkně kulatí.Takový životní styl chce radikální změnu. Máte-li dostatečně silnou motivaci a jste plni odhodlání, pak vám jistě pomůže několik konkrétních rad, jak zhubnout přes břicho po padesátce. Stačí se jimi řídit a máte vyhráno. Uvidíte jak rychle bude klesat ručička na váze, což značně posílí vaše sebevědomí a vy doslova omládnete o několik desítek let.

Jídelníček v padesáti

Dobře sestavený jídelníček je pro hubnutí břicha dost podstatný. Jestliže v něm tápete a chcete poradit, zkuste se obrátit na výživového specialistu. Vzhledem k tomu, že se v tomto věku snižuje hodnota bazálního metabolismu, v nutriční poradně vám zjistí, kolik přesně můžete denně přijmout kalorií a vytvoří vám jídelníček přímo na míru. Chcete-li vědět, jak takové nutriční poradenství vypadá v praxi, podívejte se na recenzi výživové poradny NATURHOUSE.  Všeobecně však platí, že byste měli omezit příjem jednoduchých sacharidů (bílé pečivo, sladkosti, čokolády,…) a zvýšit příjem kvalitních bílkovin. Ty jsou důležité pro činnost svalů, které se rovněž podílí na rychlosti metabolismu v těle. Součástí pestré stravy je také pitný režim, nezapomínejte na dostatek zeleniny a ovoce a hlavně jezte pravidelně v malých dávkách několikrát za den.

Častou příčinou ukládání tukových zásob zejména v oblasti břicha je nadměrná konzumace lepku. Ten je součástí prakticky všech obilovin a výrobků z nich. Hubnutí břicha proto můžete výrazně podpořit vhodnou dietou, která neobsahuje lepek a funguje na principu zvýšeného příjmu bílkovin. Tyto parametry zcela splňuje proteinová dieta KetoMIX, která vám nabízí rozmanitá jídla v instantní formě jednoduchá na přípravu doplněná navíc o další potraviny se zvýšeným obsahem bílkovin. S KetoMIXem hubnete sami od sebe jen úpravou stravy a přitom vaše tělo nijak nestrádá, jelikož má zaručený dostatek veškerých živin. A dokonce se nemusíte ani hýbat.

Omládněte sportem

Hubnutí břicha musíte podpořit také přiměřenou fyzickou aktivitou, k čemuž jsou nejvhodnější různé aerobní činnosti podporující celý kardiovaskulární systém. Posilovací cviky na břicho vás tuku nikdy nezbaví, jen zvýšíte objem svalové hmoty. Ideálním cvikem na hubnutí je například obyčejný dřep, jinak jakákoli jiná dlouhodobá fyzická námaha – běh, plavání, jízda na kole, aerobik, spinning, dlouhé procházky, atd. Jakmile najedete na nějaký cvičební program, ucítíte příval ztracené energie. Zvlášť při sedavém zaměstnání si bez pohybu těžko zachováte zdravé tělo.

Pozor na alkohol a stres

Mnoho lidí si myslí, že sklenička alkoholu neuškodí a tímto způsobem zahání stres a nebo problémy se spánkem. Avšak jedna, dvě skleničky alkoholu denně stačí k tomu, aby se tuk ukládal v oblasti břicha. I to může být důvod, proč ručička na váze neustále stoupá nahoru. Pokud se neobejdete bez alkoholu, dejte přednost raději vinnému střiku.

Chcete-li rychle zhubnout prostřednictvím zaručené diety, pak vězte, že žádná zázračná pilulka na hubnutí neexistuje. Jedině zdravá strava vyvážená fyzickým pohybem je klíčem k hubnutí v každém věku.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a zájem o zdravé potraviny mne přivedl až ke studiu nutričního terapeuta na vysoké škole. V současné době se snažím podnikání v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning a aqua aerobic.

přečtěte si také

Zdroj: marin / FreeDigitalPhotos.net

Jak zhubnout před plesem: Chcete mít ploché břicho do šatů?

Datum plesu se nezadržitelně blíží a vaše pohádkově krásné šaty jsou vám najednou těsné? Podepsala …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *