Jak zhubnout, když nejím zeleninu. Lze ji nahradit ovocem?

Hubnutí bez zeleniny? Může to vůbec fungovat? To je tedy zásadní otázka. Zelenina má nízkou energetickou hodnotu, dobře zasytí a pro tělo je zdrojem důležitých vitamínů, minerálů a vlákniny. Z toho důvodu také tvoří základ redukčního jídelníčku. Co ale dělat, když vám nechutná a máte s její konzumací problém? Trápit se nad každým talířem? To určitě ne, tudy cesta nevede. Odborníci na výživu tvrdí, že za úspěšným hubnutím stojí především vaše strava. Její složení rozhoduje o tom, zda budete přibývat na váze či nikoli. Pokud zeleninu vyřadíte z jídelníčku úplně, o to více musíte vhodně kombinovat ostatní potraviny. A přidat pohyb. Jíst místo zeleniny ovoce? Tak jednoduché to určitě nebude. Takže, jak na to? 

Při hubnutí je nutné vybírat správné druhy ovoce / pixabay.com

 

Zelenina má minimum kalorií

Zelenina má všeobecně ve zdravém jídelníčku výsostné postavení a těžko byste hledali něco, co ji dokáže zcela nahradit. Když ji z jídelníčku vynecháte, musíte hledat jiné alternativní zdroje živin, které obsahuje. Vitamíny a minerály dodáte tělu třeba z ovoce, vlákninu celozrnnými výrobky, tekutiny zvýšeným pitným režimem atd. Každodenní skladbu stravy je pak nutné více promýšlet a plánovat.

Chci zhubnout >>

 

V tomto směru vám mohou být velkým pomocníkem kalorické tabulky. Do mobilního telefonu si můžete přímo stáhnout jejich aplikaci a potřebné informace budete mít neustále po ruce. Získáte tak větší přehled nad svým denním energetickým příjmem, který s ohledem na absenci zeleniny v jídelníčku budete muset správně propočítat

Při zdravém hubnutí 0,5 – 1 kilogram týdně je zapotřebí vytvořit energetický deficit 2 000 – 2 5000 kJ/den. Abyste mohli stanovit optimální příjem energie, musíte znát svůj aktuální denní energetický příjem. 

Chcete-li zdravě hubnout, tedy spalovat tuky a nehladovět, je třeba najít rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie. Kromě správně zvolené skladby stravy se na ní částečně podílí i různé fyzické aktivity. Záleží nejen na věku, pohlaví, tělesné kondici, ale také na vašich pracovních činnostech během dne. 

Zkuste zeleninu kombinovat s ovocem a konzumovat ve formě čerstvé šťávy / foto: pixabay.com

 

V redukčním jídelníčku právě zelenina zastává skvělou úlohu. Dokáže zasytit, ale nepřiberete po ní ani deko. Když budete chtít dosáhnout pocitu sytosti a místo ní se s chutí  zakousnete do sladkého koláčku či bílého pečiva, snahu o zhubnutí tím příliš nepodpoříte. Spíš naopak. Převaha jednoduchých sacharidů se podepíše na vaší postavě. Zejména v oblasti břicha, kde si tělo velmi rádo z prázdných kalorií tvoří energetické zásoby, přibývají další centimetry v pase.  Po zelenině se vám to ale nestane. Proto  dietologové vsází na zeleninu a snaží se při hubnutí využít její jedinečné vlastnosti. Jak tedy můžete zhubnout, když zeleninu jako strategickou potravinu vyřadíte? Zkusme najít společně odpověď.

TIP: Podívejte se na různé efektivní metody hubnutí, které fungují na základě správně zvolené skladby stravy. Nehladovíte, jíte a přitom hubnete. 

Vybrat dietu >>

Hubnutí bez zeleniny

Nutriční poradci doporučují jíst pět porcí ovoce a zeleniny za den, přičemž množství zeleniny je stanoveno na 500 g denně. Zdá se vám to přímo nemyslitelné? Možná zkuste nalézt alespoň nějaké kompromisní řešení. Každý salát, mrkev nebo kedlubna se počítá a třeba najdete druhy, se kterými až tak velký problém nemáte. A to i za cenu toho, že nesníte celých půl kila. Stále je to pro vás nereálná představa? Pak se musíte nad svým jídelníčkem více zamyslet. Aby vaše tělo nijak nestrádalo a přitom jste hubli, musíte mu dodat optimální poměr všech nezbytných živin. Tedy sacharidů, bílkovin, tuků, vitamínů, minerálů, vlákniny a správně zvolit jejich alternativní zdroje

Lněné semínko a chia semínka dodají tělu spoustu vlákniny, proto je pravidelně zařazujte do jídelníčku. Vhodné jsou do ranní kaše, nebo na pečivo. 

Velmi důležitou roli zastávají v redukčním jídelníčku především bílkoviny (proteiny). Ty se postarají o to, aby vám neubývala svalová hmota a netrpěli jste neustálým pocitem hladu. Výživově hodnotná snídaně obsahující kromě sacharidů, zdravých tuků také proteiny, dokáže ovlivnit jídelníček v průběhu celého dne. Podpoří metabolické pochody v těle a zažene nepřekonatelné chutě na sladké. Zkrátka, dostatek bílkovin je při hubnutí celkem zásadní věc. 

Chci zhubnout >>

 

Z pohledu celodenního stravování je potom vhodné, aby bílkoviny byly součástí každé porce jídla, přičemž jejich množství je dobré směrem k večeru zvyšovat. To znamená, že k večeři si na talíř naložíte převážně luštěniny, libové maso, vejce, tofu, tempeh a doplníte menší částí potravin obsahujících komplexní sacharidy (celozrnné těstoviny, rýže, plátek žitného pečiva, apod.). Pokud pravidelně sportujete, pak je dobré po tréninku dopřát tělu patřičnou dávku bílkovin, které využije k lepší a rychlejší regeneraci svalů po zátěži. Stejně tak je vhodné jako poslední jídlo dne (po večeři) zvolit proteinový nápoj, čímž podpoříte spalování tuku i během noci

Sestavit redukční jídelníček dle zásad zdravé výživy a navíc zcela bez zeleniny, není dvakrát jednoduché. Chcete-li hubnout, musíte se zaměřit nejen na potraviny s obsahem kvalitních bílkovin, ale i dalších složek stravy. V tomto směru vám mohou velmi dobře pomoci proteinová jídla KetoMix. Díky nim získá vaše tělo přesně to, co při hubnutí potřebuje. Dostatek živin se projeví na vaší dobré náladě a skvělé kondici. KetoMix vám dodá spoustu energie a postará se o váš celodenní jídelníček. Šetří váš čas, peníze i zdraví. Vybírat můžete ze široké škály sladkých i slaných jídel.

Koupit jídla ketoMix >>

 

TIP: Přečtěte si moji podrobnou recenzi proteinové diety KetoMix, která na hubnutí opravdu funguje. Pomůže vám snadno splnit vaše přání.  

Začněte lepší život s KetoMixem

Proteinová dieta KetoMix / foto: ketomix.cz
 • Jídla KetoMix vám zajistí celodenní nutričně vyváženou stravu, nehladovíte a hubnete
 • Nemusíte řešit nedostatek vitamínů, minerálů, vlákniny
 • Nakoupeno máte na několik dní dopředu a zdravé jídlo je hned po ruce
 • Příprava jídla KetoMix zabere maximálně 5 minut času
 • KetoMix neobsahuje žádnou chemii, dochucovadla ani glutamáty
 • Jídla jsou bez laktózy a lepku, tudíž vhodná i pro vegany
 • Jídelníček si poskládáte podle vlastní chuti nebo můžete rovnou zvolit celý redukční balíček sestavený pro konkrétní úbytek hmotnosti
 • Na výběr máte až 22 druhů jídel sladké i slané chuti (proteinové kaše, ovocné koktejly, sladké palačinky, teplé polévky, omelety, bezsacharidové těstoviny, rýži, bezlepkové pečivo, atd.)
 • Dopřát si můžete i sklenici vína nebo dobrou čokoládu
 • Multivitamíny KetoMix podpoří vaši imunitu
 • Kdykoli během hubnutí můžete své tělo pročistit pomocí detoxikačního balíčku a tím spalování tuku ještě více urychlit (současně s tuky se z těla vyplaví i toxické látky)
 • Po celou dobu hubnutí máte k dispozici ZDARMA odborné nutriční poradenství prostřednictvím online chatu nebo po telefonu
 • Můžete se přidat ke skupině na facebooku a seznámit se s ostatními lidmi, kteří hubnou stejně jako vy
 • I po zhubnutí můžete jídla KetoMix zařadit do běžného jídelníčku
 • Spolu s jídly KetoMix obdržíte podrobný manuál (včetně receptů) a jídelníček na 7 dní
 • KetoMix vás naučí jíst zdravě a vybírat nutričně hodnotná jídla
 • Hubnutí s KetoMixem funguje i bez pohybu
Koupit jídla ketoMix >>

 

Zařazením proteinových jídel KetoMix do redukčního režimu ušetříte spoustu práce s promýšlením jídelníčku. Nemusíte počítat žádné kalorie, prostě jíte a hubnete. A přitom všem máte jistotu, že vašemu tělu nic nechybí. Spokojeni budete po všech stránkách. Když po pár dnech pohlédnete na sebe do zrcadla, uvidíte první změnu. S měnící se postavou bude stoupat i dobrá nálada a vaší celkové proměny si záhy všimne i okolí. Najednou budete přijímat komplimenty ze všech stran. Postupně začnete pomýšlet na celkovou obměnu šatníku a váš život získá na kvalitě. Co odpovíte na otázku, až se vás kolegové v práci zeptají: “Jak to děláš, že jsi najednou tak jiná, hezčí a krásnější?”. I pochvalu se musíte naučit přijímat.   

Co jíst místo zeleniny

Zelenina je pro tělo zdrojem mnoha důležitých látek, které dokážou redukci hmotnosti velmi usnadnit. Proto by bylo škoda ji z jídelníčku zcela vyřadit. Snažte se najít nějakou formu, ve které vezmete zeleninu na milost. Nemáte-li rádi čerstvý listový salát, zkuste třeba zeleninu tepelně upravenou. Někomu lépe vyhovuje teplá krémová polévka, jiný si pochutná na pečené řepě. Prostě to úplně nevzdávejte a snažte se dát zelenině šanci. 

Co takhle čerstvě vylisovaná zeleninová šťáva nebo smoothie? Nemusí se vždy jednat jen o jeden druh, ale kombinovat můžete navzájem zeleninu mezi sebou nebo s ovocem. Mrkev s jablkem a citronem, červenou řepu s hruškou, apod. Doma jednoduše vyrobíte také okurkovou limonádu (zde je recept), která ani zdaleka nebude připomínat okurkový salát. 

Zeleninová šťáva je pro tělo velkým zdravotním přínosem, podílí se na detoxikaci těla, čímž rovněž přispívá k rychlejšímu hubnutí. S pomocí odšťavňovače (čtěte velké srovnání odšťavňovačů na trhu) vyrobíte jednoduchým způsobem zdravý nápoj z jakékoli zeleniny. 

TIP: Šťáva z řapíkatého celeru je na snižování nadváhy naprosto ideální potravina. Obsahuje negativní kalorie, takže její konzumací získáte minimum energie. Celerová šťáva má příznivé účinky na metabolismus, pomáhá vyplavit škodlivé látky z těla pryč, což přispívá k rychlejšímu hubnutí

Chci zhubnout >>

 

Omezené množství zeleniny v jídelníčku vyžaduje, abyste své každodenní stravě věnovali zvýšenou pozornost a hledali alternativní zdroje živin. Ovoce dokáže zajistit potřebné vitamíny a minerály, ale dejte pozor na obsah přírodního cukru. Vybírejte spíš méně sladké druhy (citrusy, kiwi, ananas, apod.) a jezte jej nejlépe v dopoledních hodinách. K ovoci přidejte vždy nějakou potravinu bílkovinného charakteru (jogurt, tvaroh, skyr, sýr cottage). 

Bc. Anna Kadlecová uvádí. “Ovoce stejně jako zelenina, má významnou nutriční hodnotu, protože obsahuje celou řadu látek nezbytných pro lidský organismus. Obsahuje vlákninu, která má významný vliv na činnost gastrointestinálního traktu, minerální látky, vitamíny a další bioaktivní látky. Z živin jsou nejvíce zastoupené jednoduché sacharidy, sacharóza, fruktóza a glukóza.”

KASLECOVÁ, ANNA. Sušené ovoce - rizika z pohledu nutričního terapeuta.

KADLECOVÁ, Anna. Sušené ovoce – rizika z pohledu nutričního terapeuta [online]. Brno, 2018 [cit. 2019-11-14]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/dt35s/>. Diplomová práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Danuše Lefnerová.

 

Zelenina je také pro tělo hodnotným zdrojem důležité vlákniny, kterou rovněž nelze úplně vynechat. Proto je nutné jíst dostatek celozrnných výrobků, cereálií a luštěnin. Kromě vlákniny obsahují komplexní sacharidy, kvalitní bílkoviny, vitamíny, minerály. Vhodné je do jídelníčku zařadit také houby. Pestrá a vyvážená strava je tedy základ.   

Při hubnutí vybírejte nízkokalorické druhy ovoce / pixabay.com

 

Můžete zeleninu nahradit ovocem?

Jednoduchá otázka a ještě jednodušší odpověď: nemůžete. A víte proč? Zelenina a ovoce  zcela jistě patří do každého zdravého jídelníčku a díky obsahu jedinečných látek se podílí na vyvážené a komplexní stravě. Pro lidský organismus je pravidelná konzumace ovoce a zeleniny základním zdrojem vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů. Jejich každodenní přítomnost v jídelníčku přispívá k dobrému trávení, posilují imunitní systém, podporují zdraví pokožky, vlasů a nehtů

Chci zhubnout >>

Podstatný rozdíl mezi ovocem a zeleninou je v obsahu přírodních jednoduchých cukrů, které se nachází především v ovoci. Zelenina je na cukry velmi chudá a z tohoto hlediska je považována za nízkokalorickou potravinu. Pokud tedy budete místo zeleniny konzumovat větší množství ovoce, zvýšíte příjem cukru, což může mít negativní dopad na vaši snahu o snižování nadváhy. Takže ještě jednou, zeleninu opravdu nelze nahradit zvýšeným množstvím ovoce

Pro hubnoucí jídelníček se dobře hodí rybíz, maliny, ostružiny, borůvky.

V ideálním případě byste měli jíst dva až tři kousky ovoce denně, nejlépe vcelku v jeho přirozené podobě. Tím dostanete do těla potřebnou vlákninu, která vám kvůli nedostatku zeleniny chybí. Vyhněte se rovněž konzumaci ovocných šťáv, které jsou zbaveny tolik prospěšné vlákniny. Vybírejte rozmanité druhy ovoce rozličných barev, abyste získali široké spektrum jedinečných živin

Ovoce vhodné při hubnutí a jeho obsah živin

OvoceMnožstvíTukySacharidyCukrySodíkVlákninaBílkoviny
Avokádojedna třetina plodu7 g4 g0,3 g4 mg3 g1 g
Jablkoprůměrný plod0 g21 g15 g0 mg4 g0 g
Jahodystřední miska0 g12 g7 g2 mg3 g1 g
Grapefruitjedna polovina plodu0,2 g10 g 9 g0 mg1 g0,8 g
Limetajeden plod0 g7 g1 g1 mg2 g0,5 g
Olivydvě polévkové lžíce2 g1 g0 g124 mg0 g0 g
Vodní melounjeden kus0 g12 g10 g2 mg1 g0,6 g

V tabulce vás možná na posledním místě zarazí vodní meloun, který je považován za zeleninu a mezi ovoce tedy nepatří. Přesto je dobré poukázat na to, že vodní meloun obsahuje aminokyseliny, které pomáhají tělu dostat se po tréninku rychle do pohody. Zanedbatelný není ani vysoký obsah antioxidačního lykopenu. Pět kousků melounu denně vás nemůže nijak ohrozit, klidně si jej dopřejte. Velkou výhodou je, že nemá v sobě žádné tuky

Chci zhubnout >>

 

Na které ovoce musíte kvůli vysokému obsahu cukru dávat pozor?

 • fíky
 • hroznové víno
 • švestky
 • mango
 • banán
 • meruňky 
 • broskve
 • sušené a kandované ovoce

Se sladkým ovocem musíte opatrně, ale to neznamená, že byste si na něm nemohli občas pochutnat. Jen to prostě s jeho množstvím nepřehánějte a konzumujte jej v rozumné míře

Luštěniny jsou v jídelníčku bez zeleniny důležitým zdrojem vlákniny / foto: pixabay.com

Ukázka redukčního jídelníčku bez zeleniny

Snídaněovesná kaše s jogurtem, semínka, oříšky, ovoce (střídejte jednotlivé druhy)
proteinový nápoj
plátek žitného chleba tence potřený žervé, kvalitní šunka s vysokým podílem masa, polovina grapefruitu
zapečené avokádo s vejcem, celozrnné pečivo
Svačinasklenice kefíru, hrst oříšků nebo cca 10 ks mandlí
jahodový tvaroh
borůvkový mléčný koktejl
Obědtagliatelle s avokádovo - bazalkovým pestem a kešu oříšky
restovaný losos, pečené brambory, koprový dip
hovězí roštěná se žampiony, rýže basmati
čočkový dhal
pečené kuře s jablky, brambory
houbové rizoto
Svačina ořechový koláč z celozrnné mouky
chia puding s borůvkami
ovocný salát, hrst oříšků
Večeřecizrnový salát s bulgurem, bylinková zálivka
vaječná omeleta s řeřichou, celozrnné pečivo
luštěninová pomazánka, nízkosacharidové pečivo
fazolová polévka
avokádový toast se ztraceným vejcem
Chci zhubnout >>

 

Při přípravě jednotlivých pokrmů hojně používejte koření a bylinky, které se díky svým specifickým vlastnostem rovněž podílí na spalování tuku v těle. Kromě toho jídlo získá na chuti, můžete různě experimentovat a v podstatě ze stejných surovin uvařit pokaždé něco jiného. 

Do sladkých jídel přidejte skořici, která zlepší trávení a zrychlí metabolismus. Ideální je po ránu do ovesné kaše nebo v kombinaci s banánem. Máte-li rádi asijskou kuchyni, využijte hubnoucí účinky kurkumy. Také chilli papričky, černý pepř nebo zázvor urychlí látkovou výměnu. Po ránu můžete tělu dodat vzpruhu za pomoci jablečného octa nebo sklenice vlažné vody s citronem.

TIP: Přečtěte si článek, jak hubnout s kurkumou, nebo jak rychle spalovat tuk s jablečným octem.

Co takhle dát si k snídani chutnou jáhlovou kaši podle receptu specialistky na zdravou výživu PharmDr. Margit Slimákové:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Podpořte metabolismus pohybem

Jak už bylo několikrát řečeno, hubnout bez zeleniny je celkem obtížné, ale na druhou stranu, proč by to nešlo. Kromě dobře promyšlené jídelníčku, který nebude obsahovat žádné prázdné kalorie v podobě jednoduchých cukrů je určitě dobré rozpohybovat metabolismus jakýmkoli pohybem. Snižování nadváhy je vlastně celé o energetickém výdeji. Musíte méně přijímat a více vydávat. Když tedy do redukčního režimu zařadíte jakoukoli fyzickou aktivitu, podpoříte metabolismus natolik, že organismus začne spalovat tuky. Tento efekt nastává už po 30 minutách aerobního pohybu

Aerobní pohyb je libovolná fyzická aktivita, která je prováděna dlouhodobě s nízkou intenzitou. Při pravidelném tempu zapojuje do činnosti velké skupiny svalů, které jsou tak dostatečně zásobovány kyslíkem. Budete-li se při pohybu držet v aerobním pásmu, dojde ke spalování tuků v těle. 

Jak poznáte, že cvičíte v aerobním pásmu? Jednoduše, ukazatelů je několik a jeho hodnoty závisí na celé řadě faktorů. Jen tak orientačně se můžete řídit tím, že se při pohybu nezadýcháváte a jste schopni souvisle mluvit. Jakmile cítíte, že vám srdce tluče jako splašené a sotva popadáte dech, už jste překročili aerobní práh a musíte trochu zvolnit. 

Chci zhubnout >>

 

Přesným ukazatelem je ale hodnota tepové frekvence. Tu lze měřit sporttestery, které bývají součástí cvičících strojů, nebo si je můžete připevnit na ruku, pokud třeba cvičíte v přírodě (běh, jízda na kole, kolečkových bruslích, atd.). 

Výpočet aerobního pásma: 220 – váš věk = vaše maximální tepová frekvence. Pokud chcete spalovat tuky, měli byste se pohybovat v rozmezí 60 – 75 % maximální tepové frekvence.

Pokud nejste příznivci žádného velkého sportování a z prostředí fitness centra máte nepříjemné pocity, pak vězte, že jakýkoli fyzický pohyb se počítá. Už jen svižná procházka v přírodě nebo projížďka na kole k hubnutí přispěje. K typickým aerobním sportům se dále řadí třeba aerobic, plavání, běh, jogging, spinning, atd. 

Svižná procházka v přírodě pomáhá spalovat tuky / foto. pixabay.com

 

Aerobní pohyb lze také snadno vykonávat na elipticalu (čtěte moji recenzi), který si postavíte doma doprostřed obýváku a při cvičení můžete navíc koukat na televizi. Takový domácí komfort vám nenabídne žádná z posiloven. Cvičit můžete za jakéhokoli počasí a v době, kdy vám to vyhovuje nejvíce. Nejste omezeni žádnou otevírací dobou fitness centra. Eliptical je nejen dobrý pro spalování tuku, ale zároveň vás udrží v perfektní fyzické kondici. Tréninkem také nezatěžujete klouby tak jako třeba při běhu. 

TIP: Podívejte se na ukázku tréninku pro začátečníky na první čtyři týdny.

Aerobní cvičení podporuje činnost celého kardiovaskulárního systému. Chcete-li hubnout, pak musíte cvičit minimálně 4x týdně. Pro udržení optimální hmotnosti stačí 2 – 3x za týden.

Pokud se při cvičení pohybujete nad svým aerobním pásmem, jedná se o tzv. anaerobní pohyb, při kterém tělo pracuje na kyslíkový dluh. Při takové aktivitě dochází především ke spalování glykogenových zásob a ve svalech stoupá množství kyseliny mléčné. Cvičení je prováděno s velkou intenzitou během krátké doby a je zaměřeno na sílu a výbušnost. 

Chci zhubnout >>

 

Pro tvarování pevné štíhlé postavy je dobré oba druhy pohybu střídat a po každém cvičení dopřát svalům dostatečný prostor k regeneraci. Dobré je například po tréninku zajít do sauny, která výrazným způsobem k hubnutí přispějete. Spolu s tukovými buňkami vyplavíte z těla i škodlivé toxiny. Příjemný relax odbourá stres a uvolní vaši mysl. 

TIP: Přečtěte si, jak pravidelné saunování přispívá k rychlému hubnutí

Základní pravidla pro úspěšné hubnutí

 • Stanovte si pevný cíl
 • Udělejte si časový harmonogram celého redukčního režimu
 • Vyberte pro sebe vhodné pohybové aktivity
 • Snižte svůj energetický příjem a naopak zvyšte výdej
 • Jezte pravidelně 5x denně 
 • Promyslete si jídelníček na několik dní dopředu
 • Každá porce jídla by měla obsahovat sacharidy, bílkoviny, tuky
 • Sacharidové potraviny konzumujte převážně dopoledne, bílkoviny odpoledne
 • Z jídelníčku vyřaďte polotovary, uzeniny, bílé pečivo, instantní a konzervované potraviny
 • Hubněte zdravě 0,5 – 1 kilogram týdně
 • Dbejte na pitný režim
Chci zhubnout >>

 

Co dodat na závěr? Zhubnout bez konzumace zeleniny není sice nemožné, ale její nepřítomností v jídelníčku se zbytečně připravujete o veškeré výhody, které zelenina přináší. Proto ji také výživoví poradci s oblibou zařazují do redukčního režimu. Snažte se tedy nalézt alespoň nějaké kompromisní řešení. Pokud vám to nepůjde, pak nezbývá než důkladně sestavit jídelníček a přidat pohyb.  

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář